دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - 18 Jan 2021
 
۳
۹

رهبری تأکید کردند سه‌گانه ملک سلیمان ساخته شود

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
کد مطلب: 706327
سه پیامبر را در سریال "ملک سلیمان" می‌بینیم که تهیه‌کننده‌اش اعتقاد دارد ماکتی از ظهور خواهد بود، هنوز معلوم نیست که حضرت سلیمان(ع) را چه کسی بازی می‌کند و برای شروع فیلمبرداری هم باید منتظر تصمیم رئیس سازمان صداوسیما بماند.
رهبری تأکید کردند سه‌گانه ملک سلیمان ساخته شود
به گزارش جهان نيوز، چندی پیش بود که با "شهریار بحرانی" کارگردان سینما و تلویزیون گفتگویی انجام دادیم و او خبر از ادامه "ملک سلیمان" اما در قالب سریال تلویزیونی خبر داد. او گفت: "ملک سلیمان" به صورت سریال تلویزیونی ساخته می‌شود و در حال رایزنی با صداوسیما هستیم.  تلویزیون دغدغه‌ کارهای مذهبی را دارد اما بالاخره شاهد شرایط مالی ضعیف، معضلات و مشکلاتی هم در سازمان صداوسیما هستیم.

قرار بود سلیمان دومی و سومی داشته باشیم
سریال‌های تاریخی و مذهبی مشتری پروپاقرص دارد و مخاطب به دنبال تماشایش است؛ حتی در بازپخش سریال‌های مذهبی و دینی شاهد این تماشای گسترده هستیم. شهریار بحرانی در سال 89 فیلم سینمایی "ملک سلیمان" را ساخت و قرار بود قسمت‌های دوم و سوم این فیلم نیز به صورت سینمایی ساخته شود. محمدرضا رمضانی تهیه‌کننده سریال "ملک سلیمان" است و این‌بار، ماجرای "سلیمان نبی‌" در قاب سیما روایت می‌شود.
رمضانی پیش از این سابقه تهیه‌کنندگی مستند و مدیریت‌هایی چون مدیرکل امور اجرایی و رسیدگی و مدیرکل تحلیل و بررسی حوزه ریاست سازمان صداوسیما، قائم‌مقام شورای معارف سیما، مشاور رئیس مرکز تولید و فنی سیما، مدیر تأمین برنامه شبکه قرآن سیما، مدیر پشتیبانی تولید شبکه دو .... را در کارنامه‌اش دارد.

پیشنهادی رسید که "ملک سلیمان" سریال شود
محمدرضا رمضانی تهیه‌کننده این سریال تلویزیونی در پاسخ به این سؤال که چطور شد از ساخت بخش دوم فیلم سینمایی "ملک سلیمان" به تولید مجموعه تلویزیونی‌اش رسیدید گفت: پیشنهادی مطرح شد که "ملک سلیمان" سریال شود جلسه‌ای با رئیس سازمان صداوسیما داشتم و ایشان هم بسیار استقبال کردند؛ اما این روزها بسیاری از ما می‌پرسند پس چه زمانی جلوی دوربین می‌روید؟ واقعاً منتظر تصمیم رسانه‌ای هستیم. چون دو کار "سلمان" و "موسی(ع)" هم مهیای فیلمبرداری است و این روزها پیش‌تولید خودشان را می‌گذرانند. تأکید دارند بعد از سریال "موسی(ع)"، "سلیمان" جلوی دوربین برود و الان همه‌چیز در مرحله تصمیم‌گیری است.

ماجرایی که با امروز جامعه انطباق دارد
وی با اشاره به اینکه تأکید خودمان شروع "سلیمان" است، خاطرنشان کرد: ما بر روی اهمیت ماجرای "سلیمان" تأکید داریم؛ چون سریالی استراتژیک و مهم است و امروز را به نمایش درمی‌آورد. ماجرای سلیمان به دورانی برمی‌گردد که این پیامبر الهی با قومی سر و کار داشت که بسیار با حضرت "سلیمان" همراه شدند؛ دقیقاً با این زمانه و مردمش انطباق دارد؛ قوم ایرانی که همراه با ولیّ‌شان مسیر طولانی را طی می‌کنند؛ ان‌شاءالله سرانجامش تشکیل حکومت مهدوی باشد. این انقلاب اسلامی و ماجرای اربعین در این امتداد و راستا قرار دارد.

"ملک سلیمان" و ماکتی از ماجرای ظهور
رمضانی با اشاره به اینکه "ملک سلیمان" ماکتی از ماجرای ظهور است، تصریح کرد: این انطباق معناداری است و در واقع "ملک سلیمان" ماکتی از ماجرای ظهور است؛ زیرا بعد از ماجرای "سلیمان نبی"، حکومتی با این قوت و قدرت نخواهیم داشت مگر اینکه حکومت حضرت مهدی(عج) شکل بگیرد. به جهات مختلف "ملک سلیمان" دارای اهمیت و ویژگی‌هایی است که امروز باید به آنها پرداخته شود. ما بحث آخرالزمان را داریم و آخرالزمان شرایطی است که شیاطین، شیطنت زیادی می‌کنند و در قالب "ملک سلیمان" ما می‌توانیم مردم را با فتنه‌های آخرالزمان آشنا کنیم و نحوه رویایی با فتنه‌های آخرالزمان و تقابل با شیاطین را بیاموزیم؛ از طرفی بگوییم که همراهی امت با ولیّ‌شان چگونه در دوران حضرت سلیمان(ع) اتفاق افتاد.

مخاطب سریال ما فتنه‌های آخرالزمان را می‌بیند
وی با اشاره به اینکه دنبال این هستیم که "ملک سلیمان" ساخته شود تا مردم بدانند شیاطین زمان از چه حربه‌های شیطانی برای رسیدن به اهداف شوم‌شان بهره می‌برند، تأکید کرد: ما به دنبال این هستیم که مخاطب را نسبت به انواع و اقسام حربه‌ها و نقشه‌های شوم شیاطین زمانه و دوران‌ها، آگاه سازیم؛ در فیلم سینمایی "ملک سلیمان" هم این فتنه‌ها و شیاطین به نمایش درآمدند و هم راه عبور از ولیّ را نشان دادیم؛ این‌ محتواها نیازمندی‌های امروز جامعه ما است.  

مقام معظم رهبری تأکید کردند سه‌گانه "ملک سلیمان" ساخته شود
تهیه‌کننده سریال "ملک سلیمان" به دغدغه‌های مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر ساخت این مجموعه تلویزیونی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری با قدرت و قوت فرمودند که خودتان را به آب و آتش بزنید تا سه‌گانه "ملک سلیمان" ساخته شود؛ چرا که در ادامه ماجرای "سلیمان نبی" می‌خواستیم به نمایش گسترده‌تری از فتنه‌های شیاطین زمانه، راه عبور به سلامت از فتنه‌ها و رفتار قوم یا جامعه‌ای در قبال ولیّ‌اش را به تصویر بکشیم؛ تا جامعه یاد بگیرد که در قبال ولیّ، تبعیت داشته باشد نه اطاعت! چون وقتی ولیّ فرمانی بدهد باید از امر او اطاعت شود اما تبعیت ظریف‌تر و دلچسب‌تر است. همانند یاران امام حسین(ع) که منتظر امر ولیّ نماندند و تبعیت کردند.

این اتفاق مهم را جهانیان ببینند
وی با اشاره به اینکه، سریال "ملک سلیمان" می‌تواند جامعه آرمانی و حکومت الهی را به تصویر بکشد، توضیح داد: ما می‌توانیم در قالب این سریال تلویزیونی، جامعه آرمانی و حکومت الهی مورد تأیید خداوند که در آیات قرآن کریم هم آمده را به جامعه عرضه کنیم. در واقع حکومت‌داری الهی را برای اولین‌بار به جهان عرضه می‌کنیم و امروز باید این سریال ساخته شود؛ این فرصت حالا فراهم شده در قالب سریال "ملک سلیمان" این اتفاق مهم در معرض دید جهانیان قرار بگیرد.

مواجهه ظواهر عجیب و غریب با باطن‌هایشان در قصر آبگینه
رمضانی با اشاره به ماجرای دوران طالوت در این سریال تلویزیونی، گفت: ماجرای طالوت دقیقاً مشابه زمان امروز ما است که در سریال "ملک سلیمان" به آن می‌پردازیم. دوران حضرت داود(ع) و حضرت سلیمان(ع) نقطه اوج حکومت‌داری است. داستان‌هایی از اتفاقات قصر آبگینه و ظواهر عجیب و غریبی که با باطن‌هایشان روبرو می‌شوند. در قالب سریال "ملک سلیمان" می‌توانیم برای اولین‌بار به این هدف، معرفی و پرده‌برداری بزرگ از حکومت الهی برسیم.

باید حمایت شویم تا "ملک سلیمان" ساخته شود
وی با بیان اینکه کارهای مقدماتی سریال انجام شده، بیان کرد: سریال "ملک سلیمان" یکی از کارهای مهم و استراتژی نظام است و مقام معظم رهبری تأکید بسیاری داشته‌اند؛ همان زمان که خدمتشان رسیدیم و حتی دو سه روز بعد از حضور ما که یادداشتی دادند و گوشزد کردند این کار به سرانجام برسد؛ به همین جهت با تمام قوا به میدان آمده‌ایم تا ان‌شاءالله "ملک سلیمان" را روی آنتن ببینیم. کارهای مقدماتی شروع سریال انجام شده و البته نیاز داریم سازمان صداوسیما و مجموعه‌های دیگر به میدان بیایند و ما را مورد حمایت قرار دهند.  

"سلیمان لند" ساخته می‌شود
رمضانی در پاسخ به این سؤال که ماجرای احداث "سلیمان لند" چیست، گفت: همیشه سریال‌های فاخر و الف‌ویژه هم صحنه نمایش و هم محیطی که فیلمبرداری می‌شود یادگاری می‌ماند. ما به دنبال احداث یک "سلیمان لند" هستیم که برخی از مسئولین به این کار رغبت و تمایل نشان دادند؛ چون با احداث این "سلیمان‌لند"، می‌توانیم هم از این مجموعه عظیم در دوران فیلمبرداری بهره ببریم و هم به جایی تبدیل می‌شود که مردم سال‌ها می‌توانند از این فضا بهره‌های تفریحی، علمی، فرهنگی، دینی، مذهبی و... ببرند. در این فضا بازدیدکنندگان با مفاهیم و آیات قرآن آشنا می‌شوند و جای مفرخی برای گذراندن اوقات فراغت خواهد بود.

با "ملک سلیمان" ویژوآل‌کارهای ایرانی دیده می‌شوند
وی در خصوص شروع فیلمبرداری سریال "ملک سلیمان"، تأکید کرد: ما منتظر تصمیم سازمان صداوسیما هستیم و آن تصمیم مشخص می‌کند سریال "ملک سلیمان" چه زمانی جلوی دوربین می‌رود؛ کارهای مقدماتی در بحث ویژوآل یا همان جلوه‌های بصری انجام شده و بحمدالله یک وفاق اساسی در جامعه ویژوآل کار ایجاد کردیم. شبکه‌ای شکل دادیم که بتوانیم از حداکثر توان داخلی در این زمینه استفاده کنیم؛ چون بسیاری از این ویژوآل‌کارها در کشورهای خارجی هم کار می‌کنند اما آنجا نمی‌گویند این کارِ ایرانی‌ها بوده و با "ملک سلیمان" این ظرفیت‌ها هم به رخ کشیده می‌شوند.

سریالی که کمتر نیاز به دکورهای عظیم دارد
تهیه‌کننده سریال "ملک سلیمان" خاطرنشان کرد: ظرفیت خوبی از توانمندی و قابلیت وجود دارد که حداکثر نگاه‌مان به استفاده از توانایی‌های داخلی است اما آنجایی که به کیفیت لطمه بزند به سراغ خارجی‌ها خواهیم رفت. به قولِ رئیس سازمان صداوسیما می‌توانیم خارجی‌ها را به ایران بیاوریم و با یک تیر دو نشان بزنیم هم این کار انجام شود و هم از توانایی و تجارب‌شان بهره ببریم. در واقع سریال "ملک سلیمان" بستری برای تولیدات رسانه‌ای نوین در آینده خواهد بود که من نامش را انقلاب و تحول اساسی در بخش هنرهای پیشرفته سینمایی و تلویزیونی می‌گذارم که کمتر نیاز به دکورهای عظیم است و از این صنعت فناوری رسانه‌ای جدید حداکثر بهره‌برداری انجام می‌شود.

هنوز معلوم نیست "امین زندگانی" حضرت سلیمان(ع) باشد
وی در پاسخ به این سؤال که آیا سریال "ملک سلیمان" ادامه فیلم سینمایی "ملک سلیمان" خواهد بود و امین زندگانی حضرت سلیمان(ع) قصه خواهد بود، تأکید کرد: هنوز درباره بازیگران خصوصاً نقش حضرت سلیمان(ع) تصمیم نگرفته‌ایم که چه کسی باشد. سریال "ملک سلیمان" یک کار صفر تا صدی خواهد بود و جدای از آن فیلم سینمایی است که ساخته شد. شاید همان عوامل استفاده شوند و شاید تحول دیگری در کار باشد. این‌ اتفاقات چیزهایی است که جلوتر می‌توان درباره‌اش تصمیم‌گیری کرد. اینکه از امین زندگانی استفاده می‌کنیم یا شخص دیگری، مشخص می‌شود.

هرکس در این سریال بازی کند ستاره می‌شود
رمضانی درباره داستان سریال "ملک سلیمان" گفت: این سریال تلویزیونی ماجرای سه دوره طالوت، حضرت داود(ع) و حضرت سلیمان(ع) را به تصویر می‌کشد؛ در واقع سریال سه پیامبر خواهد بود. هرکس در این سریال بازی کند ستاره می‌شود و آنقدر جذابیت دارد که حتماً نیاز ندارد که ستاره‌ها بازیگرش باشند. اما توانمندی بازیگری برای ما اهمیت دارد و اصل‌‌تر است تا اینکه افراد خاصی بیاوریم. خیلی از هنرمندان جوان و جویای نامی داریم و یا کسانی هستند در تئاتر می‌درخشند اما به آن‌ها برای کارهای سینمایی و تلویزیونی این زمانِ خودنمایی داده نشده و اینها در سریال "ملک سلیمان" بازی می‌کنند.

رئیس صداوسیما دستور دهند درنگ نمی‌کنیم
وی با اشاره به اینکه امروز به ما اعلام کنند درنگ نمی‌کنیم و راه‌مان هموار است هرچه زودتر "ملک سلیمان" را جلوی دوربین ببریم، خاطرنشان کرد: دوست داریم هرچه‌زودتر این سریال تلویزیونی کلید بخورد اما باید منتظر بمانیم رئیس سازمان صداوسیما تصمیم بگیرند و دستور دهند کار آغاز شود. آمادگی صددرصدی داریم و البته هنوز درباره انتخاب بازیگران کاری نکرده‌ایم و منتظر آن تصمیم رسانه‌ای هستیم.

"ملک سلیمان" 5 ساله ساخته می‌شود
تهیه‌کننده سریال "ملک سلیمان" در خصوص زمان ساخت، توضیح داد: احتمالاً سریال "ملک سلیمان" 40 قسمتی خواهد بود و 5 سال هم طول می‌کشد. البته ظرفیت بیشتر شدن قسمت‌های سریال وجود دارد و همه‌چیز در زمان فیلمبرداری مشخص می‌شود. فیلمنامه شهریار بحرانی نگارش شده و باید مقداری کاملتر شود و خیلی از مسیر را جلو رفتیم.امیدواریم که هرچه زودتر این تصمیم‌گیری انجام شود و سریال "ملک سلیمان" جلوی دوربین برود.

منبع:تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بی‌صبرانه منتظر سریال ملک سلیمان(ع) هستیم، فقط چند نکته! اول اینکه لطفا حتما امین زندگانی نقش اصلی رو بازی کنه که اگر آقای بحرانی داوری جشنواره رو قبول نمیکردن قطعا حداقل کاندیدای نقش اول مرد و حتی با درصد بالایی برنده سیمرغ میشد.. دوم بجای لباس واقعی جنگی از پارچه‌های مخصوص استفاده کنید بازیگران راحت و طبیعی کار کنن و نهایتا در مورد ظاهر جن‌ها دقت کنید که مثل فیلم سینمایی شبیه میمون درنیان!
Iran, Islamic Republic of
ملک سلیمان یک فیلم استثنایی در سینمای جمهوری اسلامی ایران بود که از پیچیدگی های اداره ی حکومت الهی تا فتنه گری خواص و هماهنگی حرکات دو جریان جنی و انسانی در مقابله با پیامبران را به نحوی بسیار هوشمندانه و هنرمندانه رسانه ای کرده بود و در عین حال آن را با امید به فرجام حکومت انبیا و پیروزی نهایی آنان به پایان برده بود. مشابه نداشت.
ممد
United States
حالا یوسف را ساختید خوب اشکالی نداشت ولی بازهم سریال بنی اسرائیلی و توراتی چرا؟؟!!! یههوویی ملک داوود و ملک یعقوب را هم بسازید!!! تازه شده اید عینهو هالییوود ۷۰ سال پیش!!!
Iran, Islamic Republic of
چون بخش عمده ای از آیات و داستان های قرآن حول قوم بنی اسرائیل است و در این بیان قرآن حتما سرّ و نکته ای هست از جمله اینکه شناخت این قوم می تواند کلیدی باشد برای قفل ظهور ان شاءالله
Iran, Islamic Republic of
چون بحث جامعه سازی و حکومت داری دینی در بنی اسراییل سابقه داشته است
Iran, Islamic Republic of
....
مهدی
United Kingdom
سعی کنید از واژه های فرنگی استفاده نکنید.
بجای سلیمان لند بگویید سرزمین سلیمان یا دیار سلیمان یا همان مُلک سلیمان.
بجای ویژوآل بگویید بصری یا دیداری.
پارسی را پاس بدارید.!!
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
بهترین گذینه آقای امین زندگانی است