شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - 31 Oct 2020
 
۲
۵۱
محمد حسین صفار هرندی:

تکنوکرات‌ها ‌بعد از جنگ ‌خواستار مذاکره با ‌آمریکا شدند/ مجیزگویی ‌آمریکا را بزرگان اصلاحات آغاز کردند

يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۳
کد مطلب: 706012
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد نتایج ایستادگی یا کوتاهی ایران در طول دوران تاریخ توضیح داد و گفت: هر وقت ایستادگی کردیم، نتایج بهتری از تلاش برای روابط کسب کردیم و اقتدارمان تقویت شد.
مجیزگویی ‌آمریکا را بزرگان اصلاحات آغاز کردند
به گزارش جهان نيوز، محمدحسین صفارهرندی در همایش روز مبارزه با استکبار جهانی که به همت بسیج دانشجویی در تالار دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه اقدامات زیادی علیه ایران از داخل لانه جاسوسی رخ داده است، اظهار داشت: آمریکا ابتدای انقلاب، جمهوری اسلامی را به رسمیت نشناخت و تحریم کرد و برای کودتا تدارک دید و تلاش کرد تا شاه را بازگرداند، لذا دانشجویان دیدند کودتایی شبیه به 28 مرداد در تدارک است و ایجا بود به فکر این رسیدند که مرکز کودتا و فتنه را تسخیر کنند.

بر پایه گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه بعد از تسخیر لانه جاسوسی ارتباط با همین آمریکا که جاسوس خانه را تسخیر کردیم، حفظ کردیم، افزود: 5 ماه بعد از تسخیر لانه جاسوسی بود که تصمیم به قطع رابطه گرفتند و گام اول را آنها برداشتند که انقلابیون هم از این اتفاق استقبال کردند. اتفاق نظر بین همه سیاسیون رخ داد که این قطع رابطه به نفع ایران است و حتی نهضت آزادی این قطع رابطه را مقتنم دانست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه تحریم نفت فشار زیادی به دولت شهید رجایی وارد کرد، گفت: بعد از عبور از تحریم شهید رجایی در جلسه ای گفت که زمانی داشتیم که 200 میلیون دلار بیشتر در خزانه نداشتیم و در این موقعیت جنگ را هم اداره می کردند، اما با اقتدار کشور را اداره کردند و حرفی از خزانه خالی و آب خوردن و... در این وضعیت نزدند و ایستادند. بعد از عملیات های موفق ایران در دفاع مقدس، کشورهای مختلف برای خرید نفت ایران صف بستند که شهید رجایی اعلام کرد که این میوه ایستادگی در برابر آمریکا است.

وی با تاکید بر اینکه در نگاه رهبری انقلاب این نبود که الی الابد خواهان قطع رابطه هستیم و این مستند به فرمایشات امام خمینی (ره) است ابراز داشت: امام راحل در دیداری با سفرای خارجی بیان فرمودند که قصد ما این است که با همه کشورها به جز دو مورد می خواهیم ارتباط برقرار کنیم که یکی اسرائیل و دیگری رژیم نژادپرست آفریقای جنوبی بود که سرنگون شد.

فرمودند آمریکایی که با آن در قطع رابطه هستیم، اگر آدم شود رابطه خواهیم داشت.

صفارهرندی با بیان اینکه مسیری که آمریکا بعدا می‌پیماید، عمق بخشیدن به خصومت علیه انقلاب است خاطر نشان کرد: یکی از برجسته ترین کارها علیه ایران، استقرار هواپیمای آواکس در بالای سر ما بود که تمام تحرکات ما را رصد کرده و به صدام می داد که بعدا مستقیما روی هوا و دریا وارد جنگ شدند و مصداق بارز آن سرنگونی هواپیمای مسافری ما در بندرعباس بود. این کارنامه آمریکا در مواجهه با ایران است.

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس، در اوج همه رذالت های آمریکایی ها، گاهی واسطه هایی بودند که به عنوان تاجر اسلحه پیغام‌هایی را برای فروش سلاح می‌دادند، تصریح کرد: مثلا موشک تاو نیاز داشتیم اما آمریکا نمی‌داد، زمانی آمادگی اعلام کردند که حاضریم تاو بفروشیم و آن زمانی بود که تهرانی‌مقدم‌ها اعلام کردند که خودمان می‌سازیم و در مراحل پایانی ساخت، پیغام دادند که می‌خواهیم موشک بدهیم. شکل این کار هم شرارت بود. اینجایی هم که به عنوان حسن نیت می‌خواستند سلاح بدهند، از پایگاهی در اسرائیل بارگیری کردند و پول دریافتی از ما را به گروه ضدانقلابی نیکاراگوئه دادند و جو منفی علیه ایران ساختند.

‌عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عنوان همایش دانشجویی امروز را مورد اشاره قرار داد و با بیان این عنوان «امضایی که دیگر تضمین نیست» موضوعیت ندارد، اضافه کرد: مگر کی تضمین بوده که دیگر نباشد، حتی در زمان مصدق هم تضمین نبود و ضربه خود را زدند.

وی به مسایل مرتبط با نحوه ارتباط با آمریکا پس از دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: پس از جنگ اقتضائات خود را دارد و این بهانه ای بود که برخی از نیروهای تکنوکرات و صاحبان قدرت اجرایی کشور اعلام کردند که چاره‌ای جز نزدیکی به آمریکا نداریم. در زمانی که معاون رئیس جمهور دولت سازندگی مقاله ای با عنوان مذاکره مسقیم نوشت، کسی استقبال نکرد و حتی چپ های آن زمان که اصلاح طلب فعلی بودند، نفی کردند، لذا دیدند که فضا آماده نیست، علیه رابطه موضع‌گیری کردند.

صفارهرندی با اشاره به اینکه همان افراد تندرو، مقدماتی را برای رابطه مخفی با آمریکا آغاز کردند، اضافه کرد: برچسب خیانت به این افراد نمی‌زنم چراکه دستگاه اطلاعاتی کشور این موضوع را باید اعلام کند ولی به عنوان تحلیل رفتار جماعتی که تندترین شعارها علیه آمریکا می‌دادند و در مجلس سوم روز 13 آبان را روز ملی مبارزه به استکبار نامگذاری کردند که دوستان اصلاح‌طلب ما بودند، یک مرتبه چه می شود که موضع پنهانی او قربان صدقه رفتن برای آمریکاست.

وی خاطرنشان کرد: می‌گویند چاره‌ای نداریم و باید با قدرت ها بسازیم. معتقد بودند برای ساخت کشور باید پول داشته باشیم چراکه آمریکایی ها این رفت و آمد پول را رصد می کند و نمی‌گذارد پول و سرمایه گذار به ایران بیاید. این امر بهانه ای برای ارتباطات نزدیک بین سیاسیون، بدون توجه به رفتارهای بد آمریکا را فراهم کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به رفتار دولت اصلاحات در موضوع رابطه با آمریکا نیز اشاره کرد و گفت: در دوره اصلاحات با این نگاه که ما اگر ادبیات را در برابر قدرت ها عوض کنیم، رفتار مشابهی را خواهیم دید و مجیزگویی بزرگان اصلاحات آغاز شد. در سفر آقای خاتمی به آمریکا، از آبراهام لینکلن به عنوان شهید یاد کرد و سنگ تمام در ابراز همراهی و هم‌نوایی کرد و حاصل آن این شد که ما دو سه سال بعد توسط رژیم آمریکا به عنوان محور شرارت معرفی شدیم.

صفارهرندی با اشاره به اینکه در دوره‌ای خیرخواهانه و یا با هر نیتی گفتند باید با کدخدا ببندیم که خصومت در این دوره به اوج و حداکثر رسید اضافه کرد: سوال این است که آیا در نسبت دوستانه برقرار کردن با آمریکایی که از جانب ما هم علامت‌های ابراز دوستی دریافت کرده، بهره این ابراز دوستی را چگونه دریافت کردیم؟ جز اینکه آمریکایی‌ها تعهداتی را که داشتند، هیچ کدام را عمل نکردند و خلاف آن، تشدید تحریم را در دستور کار قرار دادند؟ با این سابقه نزدیک و دور در رابطه با آمریکا، چرا باید برخورد توام با حسن نیت داشته باشیم؟

وی افزود: این ابهام جدی برای خوش‌بینان به آمریکا هم ایجاد شده است، البته معتقدند این وضعیت روابط مربوط به آدم بی سروپایی مانند ترامپ است و باید منتظر فرد عاقلی باشیم ولی متاسفانه یادشان رفته و دوباره می گویند باید با همین غول بی شاخ و دم ببندیم. این آدم نماینده حکومتی است که به متحدانش می گوید که ارزشی برایتان قائل نیستم و باید پول بدهید تا امنیت بدهم.

این عضو اسبق هیئت دولت، با بیان اینکه عربستان، وقتی با حماقت اعلام می کند که می توانیم با ایران مقابله کنیم، آمریکایی ها ساکتش می کنند که توانش را نداری، ابراز داشت: یک احمق از عربستان فکر می کرد که ظرف 12 دقیقه با اسباب بازی های آمریکایی می تواند تمام آسمان ایران را تسخیر کند، جوابش را لازم نبود فرماندهان شجاع ما بدهند، ژنرال تاول وزیر آمریکایی جواب داد و گفت که من می ترسم روزی که جنگ ایران و عربستان رخ دهد، زیرساخت عربستان همان ابتدای جنگ چنان نابود می شود که شما یک تلفن سالم نیابید و به ما زنگ بزنید و بگویید «کمک»! این ژنرال آمریکایی با صراحت اعلام کرد که در صورت جنگ با ایران، ظرف یک هفته باید بروید و فارسی یاد بگیرید!!!

وی با بیان اینکه نسخه انقلاب یاد داد که باید در برابر آمریکا، قدرتمند ظاهر شد چرا که در این صورت حتی آمریکا نمی تواند تهدیدتان کند، تاکید کرد: روزی با لحن صحبت شان، حاکمان ایران را وادار به تغییر سیاست می کرند ولی امروز هواپیمای خود را به سمت ایران می فرستند و ما می زنیم اما توان جواب دادن را نداشتند. این را مقایسه کنید با زمانی که یک قایق انگلیسی به آبهای ایران نزدیک می شد، سیاست های کشور تغییر می کرد اما امروز وقتی پایشان را در خلیج فارس کج می گذارند و وارد آبهای ما می شوند، شیرمردان ما دستگیر کرده و تحقیرشان می کند.

صفارهرندی تصریح کرد: اگر کسی می خواهد ببیند که در معادله قدرت در چه مرحله ای هستیم، بداند که امروز آمریکا دیده که اگر بخواهد به ما ضربه بزند، باید منتظر ضربه متقابل باشد، این امر رسم نبود که کشوری در جهان سوم پاسخ قدرت بزرگی را بدهد.

وی با اشاره به اینکه برای مقایسه خوب در اذهان، اعلام می کنم که کل کشته های آمریکا در افغانستان و عراق در 20 سال حدود 10 هزار کشته بود و دو رئیس جمهور آمریکا با استمساک به کشته ها موفق شدند رقبای خود را از دور خارج کنند ادامه داد: برآورد آمریکا از مانور جنگ فرضی با ایران، نتایجش این بود که در صورت وقوع چنین جنگی بین ایران و آمریکا، روز اول 20 هزار آمریکایی کشته می شوند!

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اینکه آمریکا زمانی تهدید کرده بود که اگر به متحدان ما صدمه بزنید، شما را می زنیم، گفت: حالا هواپیمای خود آمریکا را زدیم و نتوانسته کاری بکند.

وی با تاکید بر اینکه معتقدم همه چیز در حوزه نظامی نبوده و باید در حوزه هایی مانند اقتصاد هم این مقابله ها با اتکا به توان داخلی باشد، تصریح کرد: اتفاقا در مواردی از اقتصاد که از بیگانه دل کندیم و خودمان روی پای خود ایستادیم، موفق شدیم. سال گذشته صادرات دانش بنیان جوانان ما 60 میلیارد دلار بود، 6 ماهه امسال 100 میلیارد دلار شد که به زودی در سال های آینده به 500 میلیارد دلار می رسد، لذا معتقدم راه حل های اقتصاد ما داخلی است نه وابستگی به خارج.

صفار هرندی در ادامه، در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر اینکه با وجود سیاست های مشخص کلی نظام، چرا سیاست ارتباط با آمریکا با تغییر روسای جمهور تغییر می کند؟ گفت: این موضوع ایراد واردی است. اگر مسئولی در قوه اجرایی خلاف سیاست های کلی نظام اقدامی کند، باید گریبانش را گرفت. در مجمع تشخیص مصلحت نظام، مرکزی برای نظارت بر سیاست های کلی نهادها راه اندازی شد که حاصل آن در جلسه مجمع قرائت می شد، در مقطع اخیر جدی تر گرفته شد و در قانون گذاری اجازه تصویب یا اجرای قوانین را نداند، اما باید نظارت ها به شدت تقویت شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
......
مرگ بر امریکا
Iran, Islamic Republic of
دشمن اصلی ما امریکاست / مرگ بر امریکا.
United States
دشمن ما همینجاس
درسته؛ عمال آمریکا همینجا هستند و دائما همه را به تسلیم در برابر اربابشان تشویق می کنند.
Iran, Islamic Republic of
شک نکن
Iran, Islamic Republic of
در خواب ببینند
Iran, Islamic Republic of
همنواها با آمریکا برای شکست دولت باید سربزیر و شرمنده باشند تا در روز قیامت به حسابشان رسیدگی شود
سرور
Iran, Islamic Republic of
..م.
Iran, Islamic Republic of
باز هم آمدی و تکرار بابا این شما بودید که همراهی با آمریکا کردید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
البته به نمایندگی از جای دیگه
Iran, Islamic Republic of
هم اینجا هم اونجا همه جا ما باید او را نابود کنیم
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر آمریکا
Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده سازمان های بین المللی خیانتکار شماره یک مدعی دفاع ازحقوق بشر را دارد پس چرا مردم ایران را تحریم می کند....
Iran, Islamic Republic of
تحریم مردم ایران مجازات انقلاب اسلامی آنان است مرگ بر آمریکا
Iran, Islamic Republic of
کسی با مذاکره مشکلی ندارد؛ مذاکره با در مورد جنایات وحشیانه، وحشی وغیرانسانی گروهک تروریستی منافقین و حامیان باشد، نه درمورد توافق هستنه ای و برجام
کسی با مذاکره مشکلی ندارد؛...
Iran, Islamic Republic of
سوریه دربرابر مقابل دخالت، مداخله و تجاوز های ترکیه و اسرائیل نیاز به بمب اتمی و سلاح شیمیایی دارد، نه مذاکره سیاسی
Iran, Islamic Republic of
سوریه توانایی اینکار را ندارد و بدردش هم نمی خورد
Iran, Islamic Republic of
مثلث شیطانی امریکا، اسرائیل و عربستان دربرهم زدن امنیت عراق و لبنان موفق نخواهند شد
مزدوران سفارتخانه های امریکا و عربستان سعی دارند تظاهرات و اعتراضات عراق را به ناامنی و اغتشاش تبدیل کنند.
Iran, Islamic Republic of
مذاکره با آمریکا هیچ نتیجه‌ای ندارد
Iran, Islamic Republic of
ما که دائم فریاد زدیم اما کو گوش شنوا
Iran, Islamic Republic of
کلیپ: توطئه آمریکایی - سعودی - صهیونیستی برای بر هم زدن آرامش در عراق

12 آبان 1398 ساعت 14:37

توطئه آمریکایی - سعودی - صهیونیستی برای بر هم زدن آرامش در عراق

جبهه جهانی مستضعفین، توطئه آمریکایی - سعودی - صهیونیستی برای بر هم زدن آرامش در عراق
Iran, Islamic Republic of
ارسال تسلیحات اسرائیلی خریداری شده سعودی‌ها برای تروریست‌ها در سوریه

منافع مشترک اسرائیل - عربستان در حمله به سوریه

عکس/ قطع سخنرانی «جان کری» به دلیل شعارهای ضد سعودی و ضد صهیونیستی

نیروهای عراق طی عملیات «نیش عقرب» در موصل، 4 مستشار آمریکایی و اسرائیلی را دستگیر کرد

پوستر: توطئه آمریکایی - سعودی - صهیونیستی برای بر هم زدن آرامش در عراق
Iran, Islamic Republic of
متأسفانه برخی چشم امیدشان به مذاکره است
امروز ایران اسلامی دارای عزت و شکوهی بی‌مثال است، متأسفانه برخی چشم امیدشان به مذاکره است
Iran, Islamic Republic of
چون خودشون چیزی در سیاست و چنته شون ندارند همه اش می پگند مذاکره
Iran, Islamic Republic of
نتیجه مذاکره دولت روحانی درمورد هسته ای صلح آمیز با آمریکا، کشورهای اروپایی و... پژه پارس 104 میلیون شد
Iran, Islamic Republic of
خودمون رای دادیم حالا هم باید تاوان بدیم
Iran, Islamic Republic of
تکنو کرات ها همیشه به ؟آغوش آمریکا پناه برده و می برند
Iran, Islamic Republic of
فقط باید گفت مرگ بر آمریکا
Iran, Islamic Republic of
آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند
مردم و آمریکا...
خبرنگار صدا و سیما به خیابانی رفته که در آن لانه جاسوسی آمریکا واقع شده است و نظر مردم را درباره آمریکا جویا شده است.
تاریخ: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
{$sepehr_media_4128207_350_250}
Iran, Islamic Republic of
یعنی صدا و سیما اگر حکومتی نبود و 90 درصد نظرات را سانسور نمیکرد معلوم میشد نظر مردم راجع به امریکا چیه
Iran, Islamic Republic of
یعنی چی مردم دولت قاتل جوانان ایرانی رو تایید می کنند چرا فکر نکرده حرف می زنی
Iran, Islamic Republic of
سیاست بی شرمانه آمریکا تحریم های جدید علیه ایران
دیگر هیچ کس به دولت آمریکا اعتماد نمی کند....
Iran, Islamic Republic of
همه کشورها ی مورد ظلم همین نظر رو دارند
United Arab Emirates
30 هزار سرباز سودانی در یمن چه می‌کنند، چرا آمریکا، سودان را تحریم نمی کند؟
30 هزار سرباز سودانی در یمن چه می‌کنند، چرا غرب، سودان را تحریم نمی کند؟
Iran, Islamic Republic of
آمریکا ازسال 2011 تاکنون داعش را نابود نمی کند، پرورش می دهد.
سران عربستان و امارات با دستور حمله به یمن مرتکب جنایات جنگی شده اند.
عربستان و امارات درجنگ یمن مرتکب جنایات جنگی و جنایت علبه بشریت شده اند چرا آمریکا و غرب عربستان سعودی و امارات را تحریم نمی کنند؟
ریاض مسئول کشتار مردم یمن و پیدایش داعش درمنطقه است.
Iran, Islamic Republic of
سرنگونی یک پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه

تاریخ: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷

گروه های مقاومت فلسطین از سرنگون کردن یک پهپاد رژیم صهیونیستی (از نوع کوادکوپتر) خبر دادند.
بر اساس این گزارش, رسانه های عبری زبان نیز ناپدید شدن این پهپاد را در شمال نوار غزه تأیید کرده اند.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا مسئول حمله موشکی به نفتکش ایران در دریای سرخ است
که آمریکا مسئول حمله موشکی از دریای سرخ به نفتکش ایرانی است.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا تنها به دنبال غارت نفت خاورمیانه است
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 2001 تاکنون درسایه سکوت سازمان های بین المللی خیانتکار شماره یک بدنبال غارت نفت خاورمیانه است.
United States
...
Iran, Islamic Republic of
تسلیحاتی اوکراینی پس از انتقال به آلمان در اختیار معارضان سوری قرار می‌گیرند...
Iran, Islamic Republic of
کاروان نظامی آمریکا در مسیر سوریه به عراق هدف حمله قرار گرفت
کاروان نظامی آمریکا در مسیر سوریه به عراق هدف حمله قرار گرفت
يکشنبه 12 آبان 1398 - 22:51

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد به کاروان نظامی آمریکا که از سوریه به عراق می‌رفته است، حمله شده است.
Iran, Islamic Republic of
مردم ایران مبارزه با استکبار جهانی است/ مردم ایران از ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ تاکنون با استکبار جهانی مبارزه می کند.
Iran, Islamic Republic of
مذاکره کردن با آمریکا هیچ مشکلی را حل نمی کند
آمریکا از آبان 43 تا آبان سال 98 هیچ تغییری نکرده است
Iran, Islamic Republic of
آغاز اعتراض‌های خیابانی در شهرهای عربستان علیه ابتذال «بن سلمان»
مردم عربستان همزمان با آغاز فعالیت جشنواره آنچنانی «موسم ریاض» در اعتراض به برنامه‌های ضد اسلامی هیئت تفریح به خیابان‌ها آمدند و اعتراض خود را به این سیاست‌ها نشان دادند. منابع امنیتی ریاض نسبت به گسترش این اعتراض‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند.
Iran, Islamic Republic of
نگاهی به دیروزنامه‌های زنجیره‌ای
مشکل دولت کارنامه خالی است نه ضعف اطلاع‌رسانی
روزنامه آرمان در یادداشتی با عنوان «سکوت بی‌نتیجه دولت» به قلم شهربانو امانی، عضو شورای شهر اصلاح‌طلب تهران نوشت: «طي 6 سال اخير بارها هشدار داده شده که دولت در بحث رسانه و پاسخگويي ضعف جدي دارد. به رغم تذکرات مکرر حاميان دولت اما اين مسئله چندان جدي گرفته نمي‌شود و شاهد هستيم که دولت آقاي روحاني در برابر تخريب‌ها و هجمه‌هاي ناجوانمردانه همچنان منفعل عمل مي‌کند. اطلاع‌رساني و رسانه در دنياي امروز اهميت فراواني دارد».
امیر ب
Iran, Islamic Republic of
داداش میلیارد غلطه. میلیون دلار باید بنویسی
United Arab Emirates
آمریکا همراه با چند کشور دیگر در سایه سکوت سازمان های بین المللی تمام تعهدات بین‌المللی را زیر پا گذاشته است.
Iran, Islamic Republic of
مجیز گویی چین و روسیه رو شما؟
الان اون خبرگزاری... نیوز انچنان از روسیه حرف میزنه انگار وطن خودشه. همچین تملق میکنه که ادم خجالت میکشه.
حسين
Germany
خب از اربابشون دلجوءى ميكنند اشكالى داره؟