جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - 10 Jul 2020
 
۰

چه کسی معاون سازمان غذا و دارو را عزل کرد؟

شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب: 705843
در جریان برکناری یکی از معاونان سازمان غذا و دارو حواشی بسیاری بوجود آمده و عزل این مدیر در ابهام رفته است.
چه کسی معاون سازمان غذا و دارو را عزل کرد؟
به گزارش جهان نيوز، در پنجمین جلسه رسیدگی به دادگاه شبنم نعمت زاده و شرکت دارویی رسا نماینده حقوقی وزارت بهداشت از برکنار شدن یکی از مدیران کل این سازمان به واسطه فشار یکی از اقوام نعمت زاده خبر داد.

به گفته نماینده حقوقی سازمان غذا و دارو شخص برکنار شده فردی به نام رزازان بوده و به عنوان نماینده حقوقی در این سازمان فعالیت داشته است.

اولین موردی که پس از انتشار این خبر و اعلام آن توسط نماینده حقوقی وزارت بهداشت مطرح شد این بود که محمدرضا نعمت زاده پدر متهم ردیف اول در عزل و برکناری این مدیر کل نقش داشته است و با فشار او مدیر سازمان غذا و دارو برکنار شده است.

اما بر اساس صحبت‌های مظاهری وکیل شبنم نعمت زاده متهم ردیف اول پرونده احتکار دارویی، پدر شبنم نعمت زاده نقشی در برکناری مدیرکل سازمان غذا و دارو نداشته است و این اتفاق از سمت او انجام نشده است.
 
مظاهری وکیل پایه یک دادگستری و وکیل شبنم نعمت زاده در گفتگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برکناری یکی از مدیران سازمان غذا و دارو اظهار کرد: بنده علت برکناری یکی از مدیران سازمان غذا و دارو را از آقای نعمت زاده جویا شدم که البته ایشان گفت برکناری این مدیر توسط او انجام نشده است.

وی ادامه داد: آقای نعمت زاده گفته‌اند که برکناری این مدیر در زمانی رخ داده که وزیر بهداشت تغییر کرده و آقای نمکی جایگزین قاضی زاده هاشمی شده و به دلیل همین تغییر وزارتی یکی از مدیران سازمان غذا و دارو‌ها هم برکنار شده است.

نکاتی مبهم که پرونده نعمت زاده را درگیر خود کرده‌اند
سعید نمکی وزیر بهداشت از بهمن ماه سال گذشته تصدی وزارت بهداشت را بر عهده گرفت و جایگزین قاضی زاده هاشمی شد؛ اما موضوع مورد توجه این است که سازمان غذا و دارو یکی از سازمان‌های تابعه وزارت بهداشت است و وزیر بهداشت نمی‌تواند به تنهایی یکی از مدیران این سازمان را عزل یا برکنار کند.

نکته قابل تأمل و مبهمی که در این پرونده وجود دارد این است که بر اساس گفته‌های نماینده سازمان غذا و دارو این مدیر به تازگی و طی چند هفته اخیر از کار خود برکنار شده است در حالی که محمدرضا شانه‌ساز مدیر کل سازمان غذا و دارو از ابتدای امسال و حدود هشت ماه پیش سکان داری سازمان غذا و دارو را بر عهده داشته است.

اینکه پدر متهم نعمت زاده اظهار می‌کند که در جریان برکناری یکی از مدیران سازمان غذا و دارو نقشی نداشته است و او به واسطه دستور وزیر بهداشت از کنار خود کنار رفته کمی دارای ابهام است، زیرا بر اساس قانون وزیر بهداشت اختیار چندانی در سازمان تابعه وزارت خود ندارد و از سویی دیگر این مدیر به تازگی از کار خود برکنار شده و ارتباطی با زمانی که وزیر جدید منصب داری وزارت بهداشت را بر عهده داشته ندارد.

منبع:باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *