کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مسی بالاتر از همه باشگاه‌های اروپایی!

9 آبان 1398 ساعت 14:42

آمار مسی در زمینه ضربات ایستگاهی باورنکردنی است. او طی پنج فصل اخیر بیش از هر باشگاه دیگری توانسته از روی ضربات ایستگاهی به گل برسد.


به گزارش جهان نیوز، سال‌هاست که دیگر صفت گفته نشده‌ای برای توصیف آنچه که لیونل مسی در زمین فوتبال انجام می‌دهد وجود ندارد. فوق‌ستاره بارسلونا استاندارد‌های جدیدی را در بالاترین سطح فوتبال بر جای گذاشته و بسیاری از اهالی فوتبال او را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان می‌دانند.
 

چه شما مسی را بزرگترین بازیکن تاریخ بدانید و چه ندانید، این اعجوبه آرژانتینی در ۳۲ سالگی نیز همچنان با عملکرد چشم‌نواز خودش به ثبت رکورد‌های جدید و شگفت‌زده کردن فوتبالی‌ها ادامه می‌دهد. سه‌شنبه شب او در بازی مقابل رئال وایادولید، مجموعه‌ای از حرکات جادویی خودش را در نوکمپ به نمایش گذاشت.

در فاصله ۱۵ دقیقه، مسی یک پاس گل عالی به آرتورو ویدال داد، پنجاهمین گل خود از روی ضربات ایستگاهی را به ثمر رساند و دو بازیکن حریف را هم با لایی زدن در حین بازی شرمنده کرد. در نیمه دوم هم وایادولیدی‌ها را آشفته کرد و هم یک گل عالی زد و هم یک پاس گل بی‌نظیر داد.

سایت آماری معتبر WhoScored به مسی نمره ۱۰ از ۱۰ داد تا شماره ۱۰ بارسلونا تبدیل به اولین بازیکنی شود که از سال ۲۰۰۹ که این سایت مبتنی بر آمار شروع به فعالیت کرده، صد در‌صد نمره در یک بازی را می‌گیرد. البته این فقط یکی از آمار قابل‌توجهی بود که بعد از آخرین شاهکار مسی ثبت شد.

نابغه آرژانتینی که احتمال دارد ششمین توپ طلای خود را هم تا ماه آینده به دست بیاورد، حالا از رقیب همیشگی خود کریستیانو رونالدو در تعداد گل‌های باشگاهی نیز جلو زده است. مسی ۶۰۸ گل در ۶۹۵ بازی زده در حالی رونالدو ۶۰۶ گل خود را در ۸۱۳ بازی به ثمر رسانده است یعنی ۱۱۸ بازی بیشتر از تعداد بازی‌های مسی. یک اختلاف فاحش.

لئو بالاتر از همه باشگاه‌های اروپایی!

اختلاف نسبت به باشگاه‌ها
آمار مسی در زمینه ضربات ایستگاهی نیز باورنکردنی است. او طی پنج فصل اخیر بیش از هر باشگاه دیگری - بله، همه باشگاه‌ها - توانسته از روی ضربات ایستگاهی به گل برسد. در این پنج فصل مسی ۲۰ گل در ضربات ایستگاهی زده و بعد از او به ترتیب باشگاه‌های یوونتوس با ۱۵، رم و پاری‌سن‌ژرمن و لیون با ۱۳ و بولونیا با ۱۲ ضربه ایستگاهی به گل تبدیل شده در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند!

بهترین ایستگاهی‌زن جهان
ضمن اینکه از ابتدای فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۲ مسی بیش از هر بازیکن دیگری در پنج لیگ معتبر اروپا ضربات ایستگاهی را به‌صورت مستقیم تبدیل به گل کرده است. آمار او در این زمینه ۲۷ گل است و میرالم پیانیچ هافبک یوونتوس با ۱۵ گل از روی ضربه ایستگاهی مستقیم، در رده دوم قرار دارد. رونالدو که از وقتی به یوونتوس رفته هنوز نتوانسته هیچ ضربه ایستگاهی را تبدیل به گل کند از آگوست ۲۰۱۲ به بعد، ۱۰ گل ایستگاهی داشته است. شکی وجود ندارد که در حال حاضر لئو با اختلاف فاحش، بهترین ایستگاهی‌زن فوتبال جهان به حساب می‌آید.
بحث در مورد اینکه آیا مسی بهترین بازیکن تاریخ هست یا نه، حتی تا سال‌ها بعد از خداحافظی او از فوتبال هم ادامه خواهد داشت، اما آنچه که به‌چشم می‌آید این است که لئو با هر بازی‌ای که انجام می‌دهد اعتبار و شانس خود را در راه ثابت کردن اینکه بهترین بازیکن تمام دوران است، افزایش می‌دهد.
 
منبع: روزنامه خبر ورزشی


کد مطلب: 705685

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/705685/مسی-بالاتر-همه-باشگاه-های-اروپایی

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com