دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - 6 Apr 2020
 
۰
۲۵

ظریف: قابل اعتماد بودن آمریکا توهم است

پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب: 705083
محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران گفت که این توهم که رژیم صهیونیستی و ایالات متحده می‌توانند شرکای قابل اعتمادی باشند را باید از خود دور کرد.
ظریف: قابل اعتماد بودن آمریکا توهم است
به گزارش جهان نيوز، محمدجواد ظریف  وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز گذشته (چهارشنبه) در نشست کمیته فلسطین وزرای کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در باکو پایتخت آذربایجان به سخنرانی پرداخت که به شرح زیر می‌باشد:

آقای رئیس،
دوستان گرامی،
این برهه سرگشتگی و ناپایداری مبتلابه مردم فلسطین، برگزاری نشستهای کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد (NAM) را از اهمیت ویژه ای برخوردار نموده است.

 سیاست افراطی و یکجانبه تعقیب شده از سوی آمریکا همراه با تحقیر قوانین بین المللی، تأثیر مخربی بر مردم فلسطین داشته است. دولت ترامپ در رفتار توسعه طلبانه رژیم متخاصم صهیونیستی که خواهان تضعیف مسئله  فلسطینیان،  که موضوعی محوری در خاورمیانه است، شریک جرم محسوب می گردد.

مهمترین دلیل نزد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مشتعل نمودن آتش خصومتها در میان کشورهای منطقه ما و پیش رو قرار دادن مسائل غیر موضوعی، همچون برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران، در واقع  تحت الشعاع قرار دادن مصائب و مضائق مردم فلسطین و تحمیل خسارت دوباره به منطقه است.   

براستی آنچه که بشدت موجب تإسف است، این می باشد که برخی از کشورهای منطقه ما در حال جلب این حیله هستند و بدین نحو باعث پیشبرد دستور کار  ایالات متحده و رژیم صهیونیستی می گردند.

آنچه که از اهمیت بسیاری برخوردار است اینست که کشورهای عضو جنبش عدم تعهد جبهه متحد خود را حفظ و تقویت نمایند و به رژیم صهیونیستی اجازه ندهند درهدف خود برای به حاشیه بردن مسئله فلسطین توفیق یابد.

اقدام شرورانه آمریکا در انتقال قدس شریف و ایجاد کشور مستقل فلسطین با وجود قطعنامه های صریح سازمان ملل متحد، موجب اختلال و زیان در تلاش ها در مسیر یافتن یک راه حل عادلانه و پایدار برای حل این بحران می شود.  

در حالی که هیچیک از دولتهای آمریکا در گذشته قصد کمک به فلسطینیان برای ایجاد یک کشور پایدار را نداشتند، این دولت، نقاب از چهره خود برداشته است و همان سیاست را به روشی تهاجمی و بطور آشکار بیشرمانه  که موجب ترغیب و تشجیع بیشتر رژیم توسعه طلب صهیونیستی است تعقیب می نماید.  

اعلام اخیر نتانیاهو در الحاق منطقه اشغالی کرانه باختری رود اردن نیز می باید در پرتو همین سیاست بررسی شود. این تهدید تحریک آمیز نیز بدنبال همان اعلان های خودخواهانه در مورد الحاق غیرقانونی شهرک ها اظهار گردید. این امر متعاقبا ناشی از تلاش رژیم صهیونیستی برای تغییر غیر قانونی و اجباری جمعیت، شخصیت، هویت و وضعیت قانونی سرزمین فلسطین که طی هفت دهه گذشته مورد اشغال قرار گرفته می باشد.

این روند فاجعه بار استمرار خواهد داشت مگر اینکه مسیر را تغییر دهیم. همه ما می باید خود را مقاوم کنیم و ازهمه منابع و پتانسیل های خود استفاده نمائیم تا محکم بایستیم نه فقط در بیانیه ها، بلکه در سیاستها و اقدامات خود علیه تجاوز رژیم صهیونیستی و تسهیل کنندکان آمریکایی.

رد قاطعانه توهم" معامله قرن" از سوی مردم و رهبری فلسطین پیشتر تأثیر خود را نشان داده است، تحمیل شکست بر آنهایی که در تلاشی بیهوده سعی بر بی اعتباری حقوق یک ملت و تنزل آن به یک معامله ملکی داشتند.     

بر واشنگتن و تل آویو باید تفهیم شود که صلح و رفاه اقتصادی حاصل نخواهد شد مگر با پرداختن و رسیدگی به موضوع اشغال که در هسته مرکزی مسئله فلسطین قرار دارد.

آنها بگونه ای فزاینده حداقل در این توهم خود که حق تعیین سرنوشت و حاکمیت فلسطینیان می تواند با قول های پوچ مالی مبادله شود، در انزوا قرار گرفته اند. بدون تردید، هرگونه ابتکار منفک از قوانین بین المللی و بی اعتنا به حقوق سیاسی و انسانی فلسطینیان نه میتواند پایدار باشد و نه مشروع و قطعا بطور خفت باری محکوم به شکست خواهد شد.  

آقای رئیس،در این برهه دشوار برای فلسطین، ضروری است که ما بعنوان کشورهای عضو جنبش عدم تعهد به آنچه که گفته ایم از بدو تولد جنبش خود عمل نمائیم. این توهم که رژیم صهیونیستی و ایالات متحده می توانند شرکای قابل اعتمادی باشند را باید از خود دور کرد.  

ما در ایران آماده هستیم تا اختلافات و نارضایتی ها با تمام کشورهای مسلمانان و غیر متعهد را کنار بگذاریم و دست در دست یکدیگر برای ایجاد یک موضع واحد و متحد برای شکست جسارت های صهیونیستها عمل نمائیم. این انجام شدنی است.
 
منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
چرا محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ازسال 1394 تاکنون فاجعه منا را پیگیری نکرده است و نمی کند
Iran, Islamic Republic of
مدیران دولت روحانی ثابت کردند که درباره حل مشکلات اقتصادی مردم و کشور کاری از دستشان برنمیآید
Iran, Islamic Republic of
خواهان تغییر رفتارعربستانن سعودی هستیم، نه مذاکره
Iran, Islamic Republic of
آمریکا در صورت تکرار تجاوز به مرزها با برخورد قاطع تری روبرو می‌شود
انهدام پهپاد آمریکایی به آنها این تجربه را داد که دیگر به مرزهای ایران تجاوز نکنند ولی اگر این اقدام را انجام دهند نیروهای مسلح با آنها برخورد قاطع تری می‌کنند.
Iran, Islamic Republic of
چه کسی درجنگ تحمیلی هشت ساله به صدام دیکتاتور سلاح شیمیایی داده است؟ آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان! ...
Iran, Islamic Republic of
ملت فلسطین خاک و حق خود را به چند مشت دلار نمی‌فروشند
Iran, Islamic Republic of
ملت فلسطین خاک و حق خود را به چند مشت دلار نمی‌فروشند
Iran, Islamic Republic of
فرار ۱۰۰ داعشی از زندانهاي سوریه با کمک، حمایت و پشتیبانی ترکیه
بیش از ۱۰۰ زندانی از اعضای گروه تروریستی داعش مورد خمایت آمریکا و متحدانش از زندانهاي سوريه فرار کرده اند
Iran, Islamic Republic of
1 - غربی ها چگونه می خواهد با دوستانشان بجنگند؟
2 - کشورهای غربی که ازتروریست های حمایت می کنند و دوست آنها هستند، چگونه ادعای مبارزه با آنها را دارند؟
3 - غربی ها چگونه می خواهد با دوستانشان بجنگند؟
4 - کشورهای غربی طوطی وار دروغ های خود را درباره عملیات ارتش سوریه تکرار می کنند.
5 - که غربی‌ها چگونه می توانند با تروریست ها بجنگند در حالی که از آنها به عنوان یک منبع اطلاعاتی استفاده می کنند.
6 - دولت های این کشورهای غربی با تروریست ها ارتباط دارند.
Iran, Islamic Republic of
پنج سال است که عربستان جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده آمریکا جنایتکار شماره یک همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک دیگر درسایه سکوت سازمان های بین المللی خیانتکار شماره یک به کمک غرب جنایتکار شمار ه یک مردم غیرنظامی، بی‌دفاع و مظلوم یمن را می‌کشد ...
Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار شماره یک فعالیت‌های متخاصمانه خود را در منطقه ادامه می‌دهد. آن‌ها اخیرا به نفتکش ایرانی در دریای سرخ حمله کردند. آمریکا و متحدانش همواره تهدیدی برای متحدان ما در منطقه است.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار شماره یک فعالیت‌های متخاصمانه خود را در منطقه ادامه می‌دهد. آن‌ها اخیرا به نفتکش ایرانی در دریای سرخ حمله کردند. آمریکا و متحدانش همواره تهدیدی برای متحدان ما در منطقه است.
Iran, Islamic Republic of
1 - مارک اسپر نجس و حشی، بی ادب، بی فرهنگ و بی شخصیت وزیر دفاع آمریکا جنایتکار شماره یک برجنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی متجاوزان به یمن سرپوش می گذارد.
2 - مارک اسپر نجس و حشی، بی ادب، بی فرهنگ و بی شخصیت وزیر دفاع آمریکا جنایتکار شماره یک دیگر نمی تواند برجنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی عربستان و متحدانش درجنگ یمن سرپوش بگذارد.
Iran, Islamic Republic of
اردوغان: ترکیه هرگز با یک سازمان تروریستی بر سر میز مذاکره نخواهد
Iran, Islamic Republic of
جنوب فرانسه زیر آب
سیل، جنوب فرانسه را فراگرفته است و تاکنون ۳ نفر کشته شدند و همچنان امدادرسانی به مردم سیل زده ادامه دارد.
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۸/۰۲- ۲۰:۱۸
Iran, Islamic Republic of
مردم ایران هرگز با جنایتکاران جنگی درجنگ یمن بر سر میز مذاکره نخواهد
به هیچ عنوان با عربستان جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده آمریکا جنایتکار شماره یک مذاکره نمی‌کنیم.
به هیچ عنوان با عربستان جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده رژیم کودک کش صهیونیستی جنایتکار شماره یک مذاکره نمی‌کنیم.
Iran, Islamic Republic of
گروه های تروریستی مورد حمایت آمریکا و متحدانش مسئول حمله شیمیایی خان شیخون، ادلب و دیگر شهرهای سوریه هستند، نه ارتش سوریه و دولت سوریه
Iran, Islamic Republic of
عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی باید توضیح و پاسخ دهد سعودی ها جنایتکار شماره یک ازسال 2015 تاکنون همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک دیگر با کدام قانون و مجوز به شهرهای یمن حمله کردند؟
Iran, Islamic Republic of
آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، عربستان سعودی، امارات، بحرین واسرائیل عامل جنگ، بی ثباتی، ایجاد وناامنی درمنطقه هستند.
اروپا، عربستان سعودی واسرائیل با حمایت آمریکا به تروریست های داعش درسوریه وعراق سلاح شیمیایی می دهند.
نوکران آمریکا درمنطقه واروپا ازتروریست ها درسوریه ومنطقه همه جانبه کمک، حمایت وپشتیبانی می کنند.

حامی تروریسم دولتی آمریکا است.
حامی تروریسم بین المللی آمریکا است.
آمریکا داعش جهان است.
با آمریکا جنایتکار روابط ایجاد نخواهیم کرد مگر این که آدم بشود و ازجنایت کردن، ازخیانت کردن، ازدخالت کردن، ازمداخله کردن، ازتجاوزکردن، ازظلم کردن واز ستم کردن دست بردارد.
Iran, Islamic Republic of
ترکیه ده ها هزار تروریست خارجی را وارد سوریه کرد و برای آنها اسلحه فراهم کرد و نفت و آثار باستانی و گندم و کارخانه های سوریه را سرقت کرد.
Iran, Islamic Republic of
بحرین فرقی با اسرائیل ندارد .
بحرین، اسرائیل، هر دو تروریست هستند.
دیدار محرمانه شاه بحرین و نتانیاهو در مجارستان
دیدار محرمانه شاه بحرین و نتانیاهو در مجارستان
پنج‌شنبه 2 آبان 1398 - 10:20

منابع بحرینی از دیدار محرمانه شاه بحرین با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مجارستان خبر دادند.
United Arab Emirates
پنتاگون از اعزام نیروهای آمریکایی بیشتر برای کمک، حمایت و پشتیبانی از داعش و دیگر گروه های تروریستی به سوریه خبر داد
تاریخ: ۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۱
United Arab Emirates
مخالفان سوری گاز سمی سارین از ترکیه به سوریه وارد کردند.
ترکیه باید درمورد گازسارین توضیح و پاسخ دهد..
Romania
عربستان وامارات در حمله تروریستی اهواز دست داشتند
عربستان وآمریکا در حمله موشکی انفتکش ایرانی دست داشتند.
Romania
عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی و مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا به علت جنایات جنگی دریمن باید دردادگاه لاهه محاکمه شوند.
آمریکا و ترکیه به علت جنایات جنگی درسوریه باید دردادگاه لاهه محاکمه شوند.