شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - 4 Jul 2020
 
۲
۱۲

گزارش تیم‌های کارشناسی ضمیمه پرونده نجفی شد

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۰
کد مطلب: 704762
مهلت دو هفته‌ای قاضی رسیدگی کننده پرونده نجفی به تیم‌های کارشناسی اسلحه‌شناسی و پزشکی قانونی پایان یافت و گزارش‌های کارشناسی آن‌ها ضمیمه پرونده شد تا پس از اعلام نظر قضات دادگاه، عمد یا غیرعمد بودن عمل مجرمانه متهم محرز و پرونده بار دیگر در دیوان عالی کشور بررسی شود.
گزارش تیم‌های کارشناسی ضمیمه پرونده نجفی شد
به گزارش جهان نيوز، محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران که از هفتم خردادماه امسال به اتهام قتل همسر دومش میترا استاد در زندان اوین به سر می‌برد، دو هفته قبل به محل حادثه منتقل شد تا سه‌کارشناس پزشکی قانونی و سه‌کارشناس اسلحه‌شناسی ابهام‌های وارد شده قضات دیوان عالی کشور به رأی صادر شده درباره نحوه شلیک گلوله را بررسی و به هیئت قضایی تقدیم کنند.

دلیل دفورمه شدن گلوله وارد شده به بدن میترا استاد معمایی بود که قضات دیوان عالی کشور پس از بررسی رأی دادگاه صادر کننده با آن مواجه شده و استدلال‌های ارائه شده هم آن‌ها را قانع نکرد تا اینکه رأی درباره عمد بودن عمل مجرمانه نجفی را نقض کردند.

دو هفته قبل نجفی در خانه‌اش در برج آرمیتا مقابل سه‌کارشناس اسلحه و سه‌کارشناس پزشکی قانونی ماجرای آن شلیک مرگبار را شرح داد.

سه‌کارشناس اسلحه‌شناسی این موضوع را بررسی کردند که آیا در محیط حمام خانه امکان برخورد گلوله به کاشی و کمانه کردن آن به سمت بدن میترا امکان بروز داشته است یا خیر؟ سه کارشناس پزشکی قانونی هم با بررسی صحنه بازسازی گزارش خود مبنی بر اینکه آیا گلوله پس از اینکه به بدن میترا برخورد کرده و پس از ورود دفورمه شده را بررسی و گزارش خود را ارائه کردند.

در بخشی از این گزارش آمده است که گلوله به عمد شلیک نشده، اما به صورت مستقیم بوده و کمانه نکرده‌است. با ضمیمه شدن گزارش کارشناسی حالا قاضی محمد کشکولی و مستشاران دادگاه درباره عمد بودن یا غیر‌عمد بودن عمل مجرمانه اعلام نظر خواهند کرد. با اعلام نظر قضات دادگاه پرونده بار دیگر در دیوان عالی کشور بررسی خواهد شد.

در صورت تأیید رأی دادگاه، نجفی به دلیل جلب رضایت اولیای‌دم از جنبه عمومی جرم بار دیگر به میز محاکمه باز خواهد گشت.

منبع: جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ميره حبس تفريحي سياحتي
Iran, Islamic Republic of
با اين گزارشات حبسش از تفريحي سياحتي ميشود تفريحي زيارتي!!!
Iran, Islamic Republic of
...
اردلان
Iran, Islamic Republic of
مطالبه گران حقوق زن مرده اند ؟ یا میترا استاد مرد بوده است؟
Iran, Islamic Republic of
اون مطالبه گران حقوق زن از جنس خود نجفی هستند و ازقدیم گفته اند چاقو دسته خودش را نمی بُرد!
Iran, Islamic Republic of
آخه این چه گزارشی است عمد نبوده ولی مستقیم شلیک شده مثل اینه که اسلحه تو دست ضارب بوده ولی کسی دیگه شلیک کرده باشد ضمنا نجفی مجوز حمل سلاح گرم داشته ؟ اگه داشته چرا ؟ با اینکه سمتی نداشته واگه مجوز سلاح نداشته اکجا آورده برا چی داشته کی به اون داده والا اگه او اسلحه دست من بود هم میشد عمد هم میشدم قاتل ضمنا میترا هم پرستو نمیشد
Iran, Islamic Republic of
در روزی که میترا استاد قصد افشاگری داشته، توسط اسلحه‌ای که مجوز نداشته و با شلیک مستقیم به قتل میرسه، اما قتل عمد نبوده!!!
Iran, Islamic Republic of
..l
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
با این پیگیری هایی که نجفی دنبال می کند احتمالا مرحوم خانم استاد مقصر شناخته خواهد شد که آمده است جلو تیر تفنگ ایشان...
Iran, Islamic Republic of
ببینیم تیم کارشناسی و قاضی،چه نظری دارند.به نظرات قوه قضاییه اعتماد می کنیم.ان شا الله درسته.
Iran, Islamic Republic of
دوستانی که از مطالبه گری حقوق زن نوشتن خودشونم می دونن که این موضوعدر این مورد به خصوص چندان قابل دفاع نیست، مشکوکه و زوایای پنهانی داره که شاید برای مردم عادی هرگزآشکار نشه.از اون گذشته این خانم خودش قبر خودشو کند .اگر ایشون یک زن نرمال ایرانی بود وعکسهای عاشقانه شون رو منتشر نمی کرد،مکالمات نجفی رو شنود نمی کرد،تهدید به اسید پاشی نمی کرد، شخصی ترین مسائل زندگی این مرد رو در اختیار رسانه ها نمیذاشت و... قدر زندگی با فردی که از هر لحاظ ازش سر بود رو می دونست هیچوقت این اتفاق نمی افتاد...