شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - 29 Feb 2020
 
۷
۹۶

پیشنهاد روحانی برای به رفراندوم گذاشتن «دیوانگی»!

پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۷
کد مطلب: 704355
رئیس‌جمهور که ۷ آبان ۹۶ مذاکره با آمریکا را دیوانگی خوانده بود، دیروز پیشنهاد کرد این موضوع به رفراندوم گذاشته شود!
پیشنهاد روحانی برای به رفراندوم گذاشتن «دیوانگی»!
به گزارش جهان نيوز، آئین بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور روز گذشته با حضور رئیس‌جمهور کشورمان در دانشگاه تهران برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور در این مراسم با بیان اینکه «من خودم را هم فرزند حوزه و هم دانشگاه می‌دانم و به هر دو افتخار می‌کنم» گفت: پیشرفت‌های کشورمان در عرصه‌های علم و دانش افتخارآمیز است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه «دانشگاه ما باید تبدیل به دانشگاه مهارت محور شود» تأکید کرد: دانشجویان باید در کنار علم، با آموختن مهارت و نیازمندی‌های جامعه برای ورود به اجتماع و به دوش گرفتن بار مسئولیت و اشتغال و مدیریت آماده شوند.

وی در ادامه با اشاره به سرعت پیشرفت علم در مقایسه با گذشته، اظهار کرد: پیشرفت دانشگاه ما باید با پیشرفت علم و سرعت روزافزون تغییرات علم منطبق شود. ما در دانشگاه کتاب امروز را درس نمی‌دهیم، این کتاب حداقل برای سال قبل و ‌ترم قبل است گاهی هم برای ۱۰ سال پیش است.

حجت‌الاسلام روحانی افزود: در بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی مخصوصاًًً برای تحصیلات تکمیلی کسی که می‌خواهد وارد شود اگر مهارت کافی برای استفاده از فضای مجازی نداشته باشد راهش نمی‌دهند و اولین امتحانش این است که از ماشین، کامپیوتر، تبلت و فضای مجازی چقدر قدرت استفاده دارید با چه سرعت و مهارتی.

راه اصلاح و تغییر  از صندوق‌های رأی می‌گذرد
رئیس‌جمهور با بیان اینکه سرنوشت آینده کشور ما را انتخابات تعیین و تائید می‌کند، ادامه داد: با همه نقص و ‌اشکال بهترین راه برای تغییر صندوق‌های رأی است؛ برای شکستن افراط،‌ اصلاح جامعه، شایسته‌سالاری و برای اینکه افکار به حق مردم حاکم شود صندوق‌های رأی بهترین راه است. ما راه دیگری نداریم؛ با تجربه می‌گویم که راه دیگری نداریم، به‌عنوان کسی که بیشتر عمرم را در تجربه سیاسی و علمی ‌بود می‌گویم که راهی جز فضای پرشکوه انتخابات نداریم.

وی تأکید کرد: تنها راه برای آینده کشور انتخابات است؛ دانشگاه خود را آماده کند تا هر که بهتر، شایسته‌تر است و برای کشور مفیدتر است و عاقل و فهیم‌تر است و از افراط فاصله دارد و هر که برای کشور آماده فداکاری است و فکر و اندیشه لازم را دارد آن را برگزیند و از آن طرف هر کس خود را شایسته می‌داند، کاندیدا شود. این حرکت در راه خداست که کسی که خود را لایق می‌داند وارد شود چه او را انتخاب کنند چه نکنند.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: اولین پرچم انتخابات امید است و ویژگی همه کسانی که پای صندوق می‌روند امید به آینده است و اگر امید باشد راه ما و مسیر ما به نتیجه می‌رسد.

عده‌ای دنبال تقابل مستمر  و دوئل با دشمن هستند
رئیس‌جمهور با طرح این پرسش مبنی بر اینکه پیشرفت کشور و آینده کشور در سایه تعامل با دنیاست یا تقابل؟، اظهار داشت: ممکن است بگویید جواب آسان است و هرجا که جای تعامل است، تعامل کنیم و هرجا ضروری بود،‌ تقابل کنیم. اما باید گفت که این مسئله راهبردی اساسی است.

وی ادامه داد:‌ ۴۱ سال است ما هنوز به جواب روشن و قاطع در کشور نرسیدیم. یک عده می‌گویند تعامل سازنده باید داشت و عده‌ای دیگر عنوان می‌کنند که باید به سمت تقابل مستمر و دائم برویم.

حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: یک عده می‌گویند حل مشکلات با جهان راه ندارد، جز قدرت‌نمایی و باید طرف مقابل را بشکنیم. دشمن ما آن‌قدر خبیث است که باید بشکنیم و با او مقابله کنیم چراکه اینجا دوئل است، باید بزنیم، بکشیم و کشته شویم و عده‌ای می‌گویند این‌طور نیست می‌توان بسیاری از مشکلات را با دنیا حل کرد.

برجام جای دعوا ندارد  دعوا سر مسئله بزرگ‌تری است
حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد:‌ تمام دعوای سیاسی سر چه چیزی است؟ یکی می‌گوید برجام خوب است و دیگری می‌گوید بد، یکی می‌گوید برجام برایمان فایده داشته است و دیگری می‌گوید هیچ فایده‌ای نداشت. باید گفت دعوا سر برجام نیست چراکه برجام جای دعوا ندارد بلکه دعوا سر مسئله بزرگ‌تر و مسئله بالاتری است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: یک عده‌ای می‌گویند که وقت تلف می‌کنید با خارجی‌ها حرف می‌زنید،‌ عمر شریف را تلف می‌کنید. ما باید قوی باشیم و خارج را تهدید کنیم و روزی خارجی‌ها در برابر ما تواضع می‌کنند و به زانو درمی‌آیند و دستمان را می‌بوسند و تمام می‌شود!

وی تصریح کرد: عده‌ای می‌گویند این راه نیست و با جنگ مدام به نتیجه نمی‌رسیم. ممکن است جایی استثنائاً جنگ لازم باشد و گاهی هم جنگ لازم است، چراکه گاهی به ما حمله می‌کنند، ما نمی‌توانیم بگوییم تعامل سازنده کنیم و باید به او جواب دهیم، وقتی او آغاز می‌کند.

حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: زمانی که پهپادش می‌آید و ما اخطار می‌دهیم و او گوش نمی‌کند. در این فضا، ما ناچاریم که موشک شلیک کنیم و تعامل سازنده درچنین شرایطی فایده ندارد، اما در کل و کلیت ما باید چه راهی را انتخاب کنیم.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: عده‌ای به ما می‌گفتند شما با آژانس بین‌المللی وقت تلف می‌کنید، آژانس دست آمریکا و ابرقدرت‌هاست. چرا بحث می‌کنید. شما کاری را برخلاف ان‌پی‌تی انجام دادید و باید این کار را رها کنید و عده‌ای هم می‌گفتند که می‌توانید در این زمینه اقداماتی را انجام دهید.

وی تصریح کرد:‌ این خیلی وقت برد و ما رسیدیم به نقطه‌ای که با همین آژانس مشکلات را حل کردیم و پرونده را به اتمام رساندیم که این موضوع برای بعضی‌ها سنگین بود و این بمبی است که بر سر عده‌ای کوبیده می‌شود که در روزی می‌گفتند با مذاکره مشکلی حل نمی‌شود؛ البته عده‌ای هم خوشحال شدند. وی بیان کرد:‌ ما زمانی که می‌رویم با شش قدرت بزرگ بحث می‌کنیم، عده‌ای می‌گویند بیخود مذاکره و بحث می‌کنید. شما بروید در برابر دنیا بایستید، عده‌ای هم می‌گویند بروید مذاکره کنیم.

برجام، کوهی بود که بر سر مخالفان داخلی خراب شد!
حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد:‌ ما با سختی به سمت مذاکره رفتیم و به توافق رسیدیم که این برای عده‌ای همچون کوهی بود که برسرشان خراب شد. اینکه ما بتوانیم با شش قدرت بزرگ دنیا بحث کنیم و آنها بیایند حاضر شوند شش قطعنامه فصل هفتم را پس بگیرند، حقوقدانان و سیاستمداران می‌فهمند که چه کرده‌ایم و این کار آسانی نبود و بعد بگویند که کارهای اتمی‌ شما خلاف قانون نیست و شما حق دارید.

رئیس‌جمهور ادامه داد: برای هیچ کشوری در قطعنامه سازمان ملل نیامده است که فعالیت هسته‌ای آن را قبول دارند، تنها کشوری که در قطعنامه آمده است که ایران حق فعالیت دارد، در قطعنامه ۲۲۳۱ است، بعد هم این توافق انجام و نتیجه این شد که یکی از رهبران دنیا در سفر نیویورک گفت ما دچار حیریتیم که این همه شرکت در ایران صف ببندند تا سرمایه‌گذاری کنند.

اگر به نتیجه نرسیدیم باید از مردم همه‌پرسی کنیم
وی بیان کرد:‌ باید دانشگاه‌ها وارد مسائل استراتژیک شوند، حتی اگر در این مسائل به نتیجه نرسیدیم، باید همه‌پرسی از مردم را برگزار کنیم. راهی نداریم چراکه این ۴۰ سال دائماً بحث کردیم. ما باید راه را انتخاب کنیم.

دوقطبی خودساخته روحانی درباره تعامل و زد و خورد با دنیا از آن دست دوقطبی‌هایی است که هدفی جز انحراف اذهان از واقعیت صحنه دنبال نمی‌کند. سخنان آقای روحانی به‌گونه‌ای است که گویی ما در سال ۹۲ و پیش از مذاکرات هستیم حال آنکه شش سال از مذاکرات گذشته و مردم نتیجه آن را در زندگی خود لمس می‌کنند.

سخنان رئیس‌جمهور درباره تعامل با دنیا در حالی است که ایران با همه کشورهای دنیا جز آمریکا در تعامل است و در نتیجه از این سخنان تنها می‌توان مذاکره و تعامل با آمریکا را برداشت کرد.

این در حالی است که روحانی ۷آبان ۹۶ که برای دفاع از وزرای پیشنهادی نیرو و علوم به مجلس رفته بود، گفته بود «[آمریکایی‌ها] به بعضی از کشورهای شرق آسیا پیغام می‌دهند که با ما مذاکره کن؛ این کشورها مگر دیوانه شده‌اند که با شما مذاکره کنند؟ شما [آمریکایی‌ها] علناً مذاکره دیروز را زیرپا می‌گذارید.»

سؤال اینجاست که از ۷ آبان ۹۶ تاکنون چه اتفاق تازه‌ای رخ داده است که آقای روحانی پیشنهاد می‌کند آنچه را «دیوانگی» می‌دانسته، به رفراندوم گذاشته شود؟!

به‌نظر می‌رسد روحانی اکنون دستش خالی است و در قبال وعده‌های داده شده، پاسخی برای افکار عمومی ‌ندارد، پس به مسائل حاشیه‌ای مانند انتقاد به شورای نگهبان، اصول قانون اساسی و همه‌پرسی می‌پردازد. چه آنکه وی در نشست با رسانه‌ها و قبل‌تر از آن در جلسه با هیئت دولت، به انحای مختلف به جای پاسخگویی درخصوص اقدامات دولت و سوء‌مدیریت‌ها نیز چنین مواضع رادیکال و حاشیه‌سازی را اتخاذ کرد.

حواشی سخنرانی رئیس‌جمهور در دانشگاه تهران
جمعی از دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشگاهی دانشگاه تهران صبح امروز همزمان با سخنرانی رئیس‌جمهور در این دانشگاه تجمع کردند. دانشجویان تجمع‌کننده با در دست داشتن دست‌نوشته‌هایی نسبت به عملکرد روحانی در دوران ریاست جمهوری انتقاد کردند.
اعضای تشکل‌های دانشجویی نیز با حضور در این تجمع به اینکه در مراسم سخنرانی روحانی در دانشگاه تهران به نمایندگان آنها برای بیان نظرات و انتقادات ‌تریبون داده نشده، اعتراض کردند. امنیتی شدن فضای دانشگاه تهران در زمان حضور رئیس‌جمهور از مسائل دیگری بود که دانشجویان نسبت به آن انتقاد داشتند.

زمان برگزاری مراسم
برگزاری مراسم آیین بازگشایی دانشگاه‌ها در هفته پایانی مهر و در زمانی که بسیاری از دانشجویان و اساتید انقلابی در پیاده‌روی اربعین هستند، از انتقادات دیگر دانشجویان بود.

تریبون ندادن به تشکل‌های دانشجویی
برخی از دانشجویان تجمع‌کننده اعتراض خود به عدم انتقادپذیری دولت و هم چنین عدم اختصاص ‌تریبون به تشکل‌های دانشجویی در مراسم را با زدن چسب بر دهان خود نشان دادند.

صندلی‌های خالی سالن سخنرانی
استقبال کم دانشجویان از سخنرانی حسن روحانی و صندلی‌های خالی سالن سخنرانی از نکات قابل توجه برنامه دیروز بود.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی و دبیر مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه تهران در جمع دانشجویان معترض حاضر شده و به سخنرانی پرداختند. در ادامه هم یکی از دانشجویان به نمایندگی از دانشجویان معترض انتقادات و مطالبات بخشی از دانشجویان را مطرح کرد.

ترک جلسه به نشانه اعتراض
گفتنی است، برخی از دانشجویان هم که در جلسه سخنرانی رئیس‌جمهور در آئین بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور حضور داشتند به نشانه اعتراض این مراسم را ‌ترک کردند. دانشجویان معترض معتقد بودند دانشجویانی که در حضور رئیس‌جمهور سخنرانی کردند، نماینده واقعی دانشجویان نبودند.

گفتنی است که معزی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهور در توییت خود در واکنش به تجمع دانشجویان در محل سخنرانی رئیس جمهور نوشت: «ای کاش کسی، چند نفری که خود را نماینده تشکل‌های دانشجویی معرفی می‌کردند و امروز برای امر دیگری آمده بودند توجیه می‌کرد که چند روزی زودتر آمده‌اند و ۱۶ آذر زمان چنین سخنانی است گرچه رئیس جمهور تأکید کرد در آن روز شنونده سخنان دانشجویان منتقد خواهد بود.»
 
منبع: کیهان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی ثابت کرده است که دیگر نمی توان ازمردم ایران و کشور دفاع کند....!!!!!
Iran, Islamic Republic of
بهتره ابتدا برگزاری زودهنگام ریاست جمهوری به رفراندوم گذاشته شود
اللّهُمَّ اجْعَلْ عَواقِبَ امُورِنا خَیْراً
Iran, Islamic Republic of
حال دنيا را چو من پرسيدم از فرزانه اى
گفت يا باد است يا خواب است يا افسانه اى
گفتمش اينها كه ميبينى چرا دل بسته اند
گفت يا كورند يا مَستند يا ديوانه اى
اللّهُمَّ اجْعَلْ عَواقِبَ امُورِنا خَیْراً
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
مذاکره کنندگان ایرانی در برجام توان نداشتند قراردادی را تنظیم کنند که نسخه فارسی هم داشته باشد....
Iran, Islamic Republic of
جهان تو رو خدا این کامنت ها حذف کن . ابروی ایران را می برن .
زبان انگلیسی زبان رسمی و بین المللی است . و هر قراردادی بین المللی به این زبان نوشته می شود . اگر شما سواد خواندن و نوشتن نداری پس حرف نزن
Iran, Islamic Republic of
وندی شرمن را به یاد بیاورید که چگونه تیم ایرانی را با وجود زبان دان بودن، فریب داد...
Iran, Islamic Republic of
حتی ترکمنچای هم نسخه فارسی داشت چرا برجام نداشت ؟!
Iran, Islamic Republic of
....
هاشمی : بحث رفراندوم برای فراموش شدن بحث شفافیت است
Iran, Islamic Republic of
بحث رفراندوم پیش کشیدن فقط برای تحت الشعاع قرار دادن پویش شفافیت است
Iran, Islamic Republic of
...!!
Iran, Islamic Republic of
...
محمد
Iran, Islamic Republic of
...
نادر
Iran, Islamic Republic of
...
چه کسی انگلیسی را بین المللی کرده؟ غیر ار بریتانیا؟ اگر غیرت داشته باشیم همان قراردادها را به فارسی تحمیل شان میکنیم.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 2011 تاکنون همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک دیگر با کمک مالی برخی کشورهای اروپایی جنایتکار شماره یک و برخی کشورهای عربی جنایتکار شماره یک با هماهنگی، همدستی و همکاری سران ترکیه درسایه سکوت سازمان های بین المللی خیانتکار شماره یک ازطریق مرزهای ترکیه بیش از999 هزار تروریست را وارد سوریه و عراق کرده است. ..
ب
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آمریکا حق صلاحیت مذاکره در مورد سلاح هسته ای ندارد ,,,.
برنا
Iran, Islamic Republic of
راه پيشرفت جامعه از مسير دموكراسي و انتخابات آزاد است. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
انتخابات همیشه آزاد بوده است.
تاییدی
Iran, Islamic Republic of
حکومت ما بر اساس اصل مترقی ولایت فقیه بنا شده و رفراندوم هم همان بود که 41 سال پیش برگزار شد و مردم به جمهوری اسلامی ولایی رای دادند و قطعا این حکومت تا ظهور حضرت قائم عج تداوم خواهد داشت پس اموری را که در ید قدرت ولایت است نمیتوان با رفراندوم تغییر داد
رسول
Iran, Islamic Republic of
41 سال پیش اموزش زبان انگلیسی هم اجباری و یک ارزش شمرده میشد در حالیکه امروزه میگن انحصار رو از زبان انگلیسی برداریم !!!!!!
saman
Iran, Islamic Republic of
...
يا علي
Iran, Islamic Republic of
جاي يه سؤاله كه چرا اصولگراها هميشه حتي از اسم رفراندوم هم وحشت دارند?!!!
بیطرف
Iran, Islamic Republic of
ما با برگزاری رفراندوم در مورد تداوم داشتن یا نداشتن دولت روحانی موافقیم.
رسول
Iran, Islamic Republic of
چون نتایج این رفراندومها روی نتایج نظرسازی !!! مریلند هم تاثیر میگذاره مثلا اگر انتخاب کنیم که قراره با دنیا تعامل کنیم نه تقابل اونوقت یک نظامی برترین چهره محبوب !!!!! ما نمیشه !!!
Iran, Islamic Republic of
کسی از اسم رفراندم وحشت نداره ،مطمئنا اگر ده تا رفراندوم هم برگزار بشه پاسخ ملت همانیست که چهل سال پیش دادن .مخالفت فقط به خاطر بدعت گذاریه جناب حقوقدانم میدونه نظام تن به بدعت نمیده لذا باخت خودش رو زیر طرح این مساله مخفی میکنه !!
رسول
Iran, Islamic Republic of
میشه لطفا بگی اصل 59 قانون اساسی چی میگه ؟ اصل 113 چی ؟ اصلا میدونی قانون اساسی چیه ؟؟!!
رسول
Iran, Islamic Republic of
به جهان نیوز پیشنهاد میکنم فقط یکبار متن اصل 59 قانون اساسی را منتشر کنه تا مردم اگاه بشن !
البته شاید جهان اینکار رو نکنه چون اگاه کردن مردم گاهی اوقات هزینه های سنگینی داره !!!!!
هاشمی : به رسول
Iran, Islamic Republic of
اصل ۵۹ قانون اساسی در مورد اِعمال قوه مقننه است نه قوه مجریه لذا طرح این موضوع ربطی به رئیس جمهور ندارد ...
Iran, Islamic Republic of
اصل ۵۹ قانون اساسی:در مسایل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است اعمال قوه مقننه از راه همه ‏پرسی و مراجعه مستقیم به آراء مردم صورت گیرد. در خواست مراجعه به آراء عمومی باید به تصویب دو سوم مجموع نمایندگان مجلس برسد.
حالا که آگاه شدی بفرما کجای این قانون میگه رئیس جمهور میتونه بحث رفراندوم رو مطرح کنه؟!!!
نادر
Iran, Islamic Republic of
رفراندوم راه دارداگرکسی واقعادنبال آن است خوب مراحل قانونی آنراطی کند....
میشه شما جواب بدهید طرح رفراندوم چه ربطی به رییس جمهور داره؟
Iran, Islamic Republic of
با چه آب صابون شما صورتتان میشوئید؟ آب و صابون لازم دارید؟
Iran, Islamic Republic of
...
جعفر کزازی
Iran, Islamic Republic of
رفراندوم در هر زمینه ای برگزار بشه مردم به نفع نظام رای میدن مثلا
حجاب اجباری 95 درصد رای مثبت
رابطه با امریکا 88 درصد رای منفی
رابطه با اسراییل 120 درصد رای منفی
کمک به لبنان و یمن و فلسطین 99 درصد رای مثبت
خلاصه مردم طرفدار این نظامند و پای همه چیزش وایسادن
Iran, Islamic Republic of
خیلی باحالی
saman
Iran, Islamic Republic of
معلومه شما مسائل کشورو فقط از تلویزیون و صدا و سیما دنبال میکنید
Iran, Islamic Republic of
شما هم مسایل را از بی بی سی و وی او ای(و آ) پیگیری می کنی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مردم روز شماری میکنند برای پایان عمر این دولت حداقل منافع ان اینست که از شنیدن اینگونه سخنان راحت میشوند
رر
Iran, Islamic Republic of
از حرف هاي گذشته سوء استفاده نكنيد ملاك وضعيت حال است روابط بين الملل مدام در حال تغيير و تحول است! ...
رضا
Iran, Islamic Republic of
...!11
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
United Arab Emirates
...
Iran, Islamic Republic of
...
باسمه تعالی
اولا این بحث به رفراندوم گذاشتن این بحث مذاکره با آمریکا در واقع میتوان یکی از کلید واژه های خیلی برجسته برای تاثیر گذاری در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی دانست به این نحو که به کسانی رای دهید که موافق رابطه باشند در واقع این گفته ایشان جنبه تبلیغاتی وتاثیر گذاری بر انتخابات دارد
درثانی بیایید موضوع بهتری را به رفراندوم بگذاریم وآنهم اینکه با توجه به عملکرد دولت محترم آیا با استعفای روحانی از ریاست جمهوری موافق هستید که جدا موضوع قابل رفراندوم است.
Iran, Islamic Republic of
استعفا که نیاز به رفرنداوم نداره ...!1
Iran, Islamic Republic of
تحریم های آمریکا جنایتکارعلیه سایر کشورها ناقض حقوق بشراست...
Iran, Islamic Republic of
آقاي محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بايد پاسخ دهد که چطور حاضر شده است با کشور آمریکا جنایتکار شماره یک که عامل جنايت در سوريه، ایران، لبنان، نوارغزه، فلسطین، عراق، افغانستان، پاکستان، لیبی، یمن، منطقه وجهان است پاي ميز مذاکره بنشيند و با آنها صحبت کند.
Iran, Islamic Republic of
آقاي محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بايد توضیح و پاسخ دهد که چطور حاضر شده است با کشور آمریکا جنایتکار شماره یک همراه با چند کشورجنایتکار شماره یک دیگر که عامل جنايت گروهک تروریستی منافقین و صدام دیکتاتور درجنگ تحمیلی هشت ساله و در سوريه، ایران، لبنان، نوارغزه، فلسطین، عراق، افغانستان، پاکستان، لیبی، یمن، منطقه وجهان است پاي ميز مذاکره بنشيند و با آنها صحبت کند.
Iran, Islamic Republic of
همان صدامی که الان با کشورش براردریم؟
صدام رفت و مردمش از زیر یوغ آن آزاد شدند حکومت آمریکا هم برود با مردمش ارتباط خواهیم داشت
United Arab Emirates
= میگه برجام کوهی بود که سر مخالفان خراب شد همین!!!!!!!!!!
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
...
خخ
Iran, Islamic Republic of
کوه برجام موش زایید.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
یعنی چی کوه موش کوه زایید؟
امیر
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
ممد
United States
نمی دانند مذاکره را چگونه توجیه کنند..... میخواهند گردن رفراندم بیاندازند....
Iran, Islamic Republic of
...
کمال
Canada
جهان نیوز = جن
رفراندم = بسم الله
Iran, Islamic Republic of
...
جهان
Iran, Islamic Republic of
جهان
دوباره از رفراندوم ترسیدی ؟
چرا ؟
لولو
رفراندم در هر موضوعی به ضرر طراحان آن است اعم از فرهنگی و سیاسی. آماده برگزاری اش هستیم اما مطمئنا طراحان آن فقط شعارش را میدهند مثل سایر شعارها.
Iran, Islamic Republic of
...
سید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
رفراندوم موضوع اصل ۵۹ مربوط به اِعمال قوه مقننه است و ربطی به دولت ندارد
یعنی رییس جمهور این وسط کاره ای نیست که آن را مطرح کند
مربوط به مجلس است
ماهان
Germany
من پیشنهاد میکنم رفراندوم بذاریم مردم مایل به ادامه ریاست جمهوری روحانی هستند یا نه؟!!!
United States
در مورد همه چيز رفراندوم بگذارين.!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
رفراندوم بگذاریم که صورت بعضیها را با چه نوع صابونی میشود شست که تمیز شود؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Sweden
ما باید آمریکا را تحریم کنیم:

۱:تمام معاملات بانکی‌ آنها را با همه کشورها ممنوع کنیم

۲:سیاستمدارن آمریکا تحریم شوند

۳. سرمایه گذاری و مهاجرت وابستگان سیاستمدارن آمریکا در ایران باید متوگف شود.

۴: اقوام آن‌ها نبایستی اجازه تحصیل در دانشگاه های ما را داشته باشند.

۵: فروش نفت و گاز ایران به آنها باید تمام شود.

۶: برای ضعیف کردن آنها پراید را با قیمت تمام شده بفروشیم به آمریکا تا تصادف بکنند و از بین بروند
United States
روحانی با کارنامه کمتر از خالی، برجام شکست خورده و.....!!!
Iran, Islamic Republic of
خیلی هم تلاش میکند تا شکست خودش را بپوشاند و از آن یک پیروزی موهوم به تصویر بکشد ولی ظاهرا گوشی شنوای این سخنان نیست.
Iran, Islamic Republic of
...
حسن
Iran, Islamic Republic of
...
یکسال از عمر دولت مانده و دیگر نیازی به رفراندوم نیست دولت بعدی که سر کار آمد خودش تصمیم می گیرد که چیکار کند. ...!!!
سید حسین
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
شما اول بیا جواب ده سال تعامل با کدخدا رو بده تا بعد
Iran, Islamic Republic of
داداش مراهم میگرفتن میبردن زندان اوین. میگفتم رفراندوم برگزار می‌شود :-D
م
Iran, Islamic Republic of
بعد از شش سال دست اورد برجام چیست شجاعت داشتن یعنی اقرار به خطای صورت گرفته اقای روحانی با برجام توسط غربی ها سرکاری
Iran, Islamic Republic of
سایت آفتاب اگر صداقت دارد صوت آقای رسایی را منتشر کند.بعید است هیچ فرد سیاسی چنین حرفی بزند.
سایت آفتاب‌‌نیوز نوشت:
حمید رسایی گفته است مشارکت وقتی بالا می‌رود، خروجی صندوق از دست ما خارج می‌شود. اگر ما مشارکت را معمولی نگه داریم و تنها متدینین و حزب اللهی‌ها که معمولا با گوشه چشم اشاره کنیم به چه کسی رای بدهند، مشارکت داشته باشند؛ ما هم دموکراسی را داریم و تقلبی در آن نیست و هم اینکه صندوق مدیریت می‌شود و کشور دست کسی می‌افتد که فکر می‌کنیم بهتر می‌تواند کشور را اداره کند.
...
طراح این نوع انتخابات هاشمی بود که میخواست رهبری را هم مجاب به این انتخابات بکند و نتوانست!!!!1
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
در امور مهم باید رفراندوم برگزار بشه تا رای ملتی که همیشه ازش بهره برداری میشه هم معلوم بشه. ...
Iran, Islamic Republic of
...!!!1
امیرمسعود
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
..
امت اسلامی به کوری چشم لیبرالها امام دارند و امام جامعه هر تصمیمی بگیرد مردم آن را تا بحال قبول کرده و بعد از این هم قبول میکنند همه پرسی را هم ان شالله در اسفند امسال برای جبران اشتباهات قبلی مان انجام خواهیم داد.
Iran, Islamic Republic of
اگر روحانی باز افتخار به انجام برجام آمریکایی دارد . نسخه فارسی ان را بطور کامل در اختیار نخبگان متعهد و ملت قرار دهد ، بعد جواب را از مردم بگیرد .
Iran, Islamic Republic of
آقاي محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بايد توضیح و پاسخ دهد که چطور حاضر شده است با کشورهای اروپایی جنایتکار شماره یک که عامل جنايت در ایران هستند پاي ميز مذاکره بنشيند و با آنها صحبت کند.
کشورهای اروپایی جنایتکار شماره یک ازسال 1357 تاکنون تروریستی منافقین منافقین پناه می دهند.