پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - 13 Aug 2020
 
۰
۱۴

مگرآمدنیوز کدام خیانت را کرد که زنجیره‌ای‌ها مرتکب نشده باشند

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۸
کد مطلب: 704234
آمدنیوز کدام خیانت را کرد که زنجیره‌ای‌ها مرتکب نشدند؟

 

یک روزنامه زنجیره‌ای، از اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌خاطر بازداشت مدیر کانال ضدانقلابی آمدنیوز تشکر کرد.الیاس حضرتی در ستون «نقد و نظر»(!) روزنامه اعتماد و در یادداشتی با عنوان «برادران، دستمریزاد» می‌نویسد: از خبري كه ديروز منتشر شد، خيلي‌ها خوشحال شدند. نه فقط دل بچه حزب‌اللهي‌ها و انقلابي‌ها از به دام افتادن سردمدار «آمدنيوز» شاد شد، بلكه مردم كوچه و بازار هم از اينكه شنيدند شر مزاحمي التهاب‌آفرين و بدخواه كشور از سرشان كم شد، احساس خرسندي كردند. مردم ايران البته مهربانند و از به مخمصه افتادن ديگران شاد نمي‌شوند، اما متاسفانه قصه روح‌الله زم متفاوت از ديگران است. او به راه خطا رفت، به پند خيرخواهان اعتنا نكرد، از روزگار درس نگرفت و بر خبط و خطاهاي مستمرش بلكه بر مزاحمت‌هاي شرم‌آورش اصرار ورزيد. كاري كه آمدنيوز مي‌كرد، كار رسانه‌اي نبود، ربطي هم به مردم ايران نداشت. آمدنيوز نه تنها صداي مردم و جريان‌هاي سياسي را بازتاب نمي‌داد، بلكه حتي نمي‌توانست منتقدان و مخالفان جمهوري اسلامي را نمايندگي كند.
از يك‌جايي به بعد حتي مخالفان جمهوري اسلامي سعي كردند حساب خودشان را از حساب اين سايت پر از دروغ و كينه جدا كنند. در واقع كار اصلي اين «رسانه‌نما» ايجاد التهاب در دل مردم، تقويت خشم و كينه آحاد جامعه نسبت به يكديگر بود. خدا را شكر خيلي زود دست آمدنيوز براي مردم رو شد و عموم مردم فريفته دروغ‌ها و مجعولات او نشدند. اين شبكه گاهي با انتشار دروغ‌هاي راست‌مانند سعي مي‌كرد بين مردم و مسئولان شكاف ايجاد كند و اعتماد عمومي را از بين ببرد.
 اصل و عظمت كار در آن بخش‌هاي ناپيداست كه پاسداران گمنام امام ‌زمان توانستند، سرويس‌هاي اطلاعاتي اروپا و حاميان مالي- فكري آمدنيوز را بفريبند و ايشان را در دام بيندازند. از اين جهت به برادران پاسدار خسته نباشيد عرض مي‌كنم و از صميم قلب توفيق و سربلندي‌شان را آرزو مي‌كنم. اما در پايان بي‌مناسبت نيست كه اين نكته را مجدداً يادآور شوم كه خوب است علاوه بر چنين اقداماتي راه تكرار بر خطا ببنديم و اصلا امكان رشد و پروبال گرفتن رسانه‌نماهاي معاند را بگيريم. با اصلاح ساختاري رسانه‌ها و همچنين اصلاح نگاه مقامات به اين مقوله و اصلاح رسانه‌ ملي و... مي‌توانيم فضايي مملو از نشاط و آزادي و همدلي بيافرينيم كه در آن امكان نفوذ و رسوخ جريان مزاحمي چون آمدنيوز منتفي شود.
باید از مدیر روزنامه اعتماد پرسید مگر باند آمدنیوز در پشت نقاب رسانه، کدام خیانت را مرتکب شدند که نشریات زنجیره‌ای مدعی اصلاح‌طلبی مرتکب آن نشده‌اند؟ اگر کار باند روح‌الله زم، تولید و انتشار شایعه، ترور شخصیت نظام، تحریک به آشوب و ایجاد ناامنی و عدم تمکین از قانون بود - که همین است - نشریات زنجیره‌ای از سال 76 تا به امروز و به تناسب همین ماموریت را دنبال کرده‌اند. آنها چه در سال 78 و چه در سال 88، آتش‌بیاران اصلی تحریک به فتنه و آشوب و ایجاد تردید و بی‌اعتمادی در اذهان عمومی بودند.
در عین حال اگر روح‌الله زم از کشور گریخت و علناً در خدمت سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه درآمد، همکاران متعددی در نشریات زنجیره‌ای و از جمله روزنامه اعتماد همین مسیر را طی کردند و هم‌اکنون با بی‌بی‌سی، رادیو فردا و... همکاری می‌کنند. اگر هم آمدنیوز از برخی پروژه‌های بی‌بی‌سی و نظیر آن رونویسی می‌کرد، متاسفانه همین کار قبیح عیناً در روزنامه اعتماد هم بارها اتفاق افتاده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
باید پشت پرده آمد نیوز افشا بشه تا ببینیم کدوم نهاد و اشخاصی در داخل اطلاعات بهش میدادن
Iran, Islamic Republic of
پشت پرده باید هر چه زودتر مشخص بشه تا منبع اطلاعاتی داخلی مشخص بشه
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
همین کاری که کیهان میکنه مگه مباهته و تهمت زدن به دیگران برای تملق گناه نیست، ولی چون خودی هست و به رقیب میزنه ایرادی نداره،
Iran, Islamic Republic of
میشه چند نمونه با تاریخ ذکر فرمایید ...!!
Iran, Islamic Republic of
زاکانی چرا باید تو اینقدر حرف باید بزنی مگه تو چیکاره ایی اگر مردید دزدهایی که پولها را بردند وبرنگشتند وفراری هستند بگیریدیشون ...!!
Iran, Islamic Republic of
مگر اینجا صحبت از زاکانی شد ؟
Iran, Islamic Republic of
اخه حضرتی و زاکانی یک ض ز مشترک دارند شاید ربطش این باشه
علی برکة الله
بیچاره خواسته اعلام حضور بکند. تاز از خواب بیدار شده.
از دیار شهید رجائی
..م.
Iran, Islamic Republic of
ازنتیجه گیری تان متاسفم ، ازنظر شما رسانه باید فقط کیهان و رجا و جهان وفارس و بیست وسی باشد، رسانه های دیگر را هم زنجیره ای می دانید؟!!
مجید
Iran, Islamic Republic of
جنایات فتنه گران هزاران بار بیشتر از زم بود..
Germany
برادر غضنفر این روزها بدجور بهم ریخته نمیدونه چی به چیه چی میگه
Iran, Islamic Republic of
آبشخور همه شون یکجاست!