پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - 20 Feb 2020
 
۰

شکست سنگین ایران مقابل آمریکا

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۴
کد مطلب: 703681
تیم ملی والیبال ایران در ادامه مسابقات جام جهانی والیبال ۲۰۱۹ در ژاپن به مصاف آمریکا، تیم دوم جدول رفت و مقابل این تیم شکست خورد.
شکست سنگین ایران مقابل آمریکا
به گزارش جهان نيوز، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از دور دوم جام جهانی 2019 در شهر هیروشیما به مصاف آمریکا، تیم دوم جدول رده‌بندی جام جهانی و رنکینگ جهانی رفت. تیم ایران در این بازی و در نمایشی ضعیف با نتیجه 3 بر یک مقابل آمریکا شکست خورد.
 
تیم ایران در بازی از ترکیب جواد کریمی، امیر غفور، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کرد. آمریکا استفاده از سرویس‌های پرقدرت و فشار آوردن روی دریافت‌کننده‌های ایران را در برنامه خود داشت. سرویس‌های بدون بازگشت آمریکا و حملات پراشتباه بازیکنان ایران، برتری حریف را به‌دنبال داشت. ست اول با نتیجه 25 بر 18 برای آمریکا به پایان رسید.

تیم والیبال ایران تا پایان ست اول، 12 امتیاز از اسپک، 3 پوئن‌سرویس و 3 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل آمریکا نیز 11 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور، 3 پوئن‌سرویس و 10 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد. امیر غفور در این ست 4 و میلاد عبادی‌پور 3 امتیاز برای ایران کسب کردند.

ست دوم، ست پراشتباهی برای بازیکنان آمریکا بود و اگرچه آنها در اسپک، بهتر از ایران بودند ولی همین اشتباهات باعث شد تا شاگردان کولاکوویچ برتر از حریف باشند. دو تعویض آمریکا، دفاع شدن امیر غفور و سرویس بدون بازگشت آمریکا، نتیجه را در امتیاز 20 مساوی کرد. سرویس خوب مجرد و به‌دنبال آن دفاع روی تور بازیکنان ایران، جان اسپراو، مربی تیم آمریکا را وادار به استفاده از وقت استراحت فنی کرد. دو امتیاز پایانی را میلاد عبادی‌پور برای ایران گرفت. نتیجه این ست 25 بر 22 برای ایران بود.

تیم والیبال ایران تا پایان ست دوم، 23 امتیاز از اسپک، یک امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 4 پوئن‌سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل آمریکا نیز 26 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع روی تور، 3 پوئن‌سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد. امیر غفور و مسعود غلامی تا پایان این ست هر کدام 7 امتیاز برای ایران کسب کردند.

بازیکنان آمریکا در ست سوم هم فشار خود را روی سرویس و دفاع روی تور متمرکز کردند و به‌خوبی از ضعف دریافت‌های ایران و حملات نه‌چندان مؤثر حریف آسیایی خود استفاده کردند. استفاده از پوریا فیاضی به‌جای امیرحسین اسفندیار هم جواب لازم را به کادر فنی برای تغییر روند بازی نداد. آمریکا در ست سوم هم 25 بر 18 برنده شد.

تیم والیبال ایران تا پایان ست سوم، 32 امتیاز از اسپک، یک امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 4 پوئن‌سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل آمریکا نیز 37 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز از دفاع روی تور، 7 پوئن‌سرویس و  21 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد. امیر غفور 15 و مسعود غلامی 7 امتیاز برای ایران تا پایان ست سوم کسب کردند.

بازیکنان ایران پس از قبول دومین ست باخته، روحیه و توان لازم را برای رویارویی با تیم آمریکا را در ست چهارم نداشتند و این تیم از همان ابتدا با حملات و توپگیری بهتر،‌ اختلاف امتیازات را زیاد کرد. وقت استراحت فنی دوم ایران در امتیاز 12 بر 4 به‌سود آمریکا گرفته شد. بازیکنان ایران در ست چهارم، چیزی برای ارائه نداشتند و کمکی هم از طرف کادر فنی و بازیکنان ذخیره به این تیم نشد. نتیجه ست چهارم 25 بر 12 برای آمریکا بود.

تیم والیبال ایران تا پایان ست چهارم، 37امتیاز از اسپک، 2 امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 4 پوئن‌سرویس و 30 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل آمریکا نیز 52 امتیاز از اسپک، 9 امتیاز از دفاع روی تور، 9 پوئن‌سرویس و  27 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد.
امیر غفور 17 و مسعود غلامی 9 امتیاز برای ایران تا پایان بازی کسب کردند.

داورانی از روسیه و اسلواکی، قضاوت این بازی را به‌عهده داشتند.
تیم ملی ایران در هفتمین بازی خود در جام جهانی 2019 از ساعت 8:30 فردا پنجشنبه به مصاف تیم بدون پیروزی تونس می‌رود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *