پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - 20 Feb 2020
 
۰
۲۶
در یک‌سال و نیم اخیر ۶ سیلی محکم به آمریکا زده‌ایم

روایت فرمانده سپاه از ترکیب پهپاد‌ با قایق‌ تندرو/ ساخت پرسرعت ترین شناور جهان با ۹۰ نات سرعت توسط سپاه/ کابوس مرگبار «آبراهام لینکلن»

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶
کد مطلب: 703659
سردار سلامی با اشاره به اینکه بالاترین درجه استقلال یک کشور، استقلال سیاسی است، گفت: همه بدانند ما به هیچکس اجازه دخالت در امور کشورمان را نخواهیم داد.
روایت فرمانده سپاه از ترکیب پهپاد‌ با قایق‌ تندرو/ ساخت پرسرعت ترین شناور جهان با ۹۰ نات سرعت توسط سپاه/ کابوس مرگبار «آبراهام لینکلن»
به گزارش خبرنگار جهان نيوز، فرمانده کل سپاه پاسداران در همایش ملی شناورهای تندرو با اشاره به اینکه بالاترین درجه استقلال یک کشور استقلال سیاسی است گفت:همه بدانند ما به هیچکس اجازه دخالت به کشور را ما نخواهیم داد.

سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ششمین همایش ملی شناور‌های تندرو در زیباکنار رشت با بیان اینکه بالاترین درجه استقلال یک کشور استقلال سیاسی است، گفت: استقلال سیاسی یعنی حذف دشمنان.

او با بیان اینکه ایستادگی و حمایت ملت از کلام حق موجب حذف توطئه‌های دشمنان می‌شود، افزود:  پیشرفت و امنیت جامعه در گروی یک جهاد کبیر است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه باید اراده دشمن را بشکنیم و او را ناامید کنیم، اظهار داشت: یک کشور نمی‌تواند قدرت خود را عاریه بگیرد، اما ادعای استقلال داشته باشد، بنابراین باید در همه عرصه‌ها به استقلال برسیم.

سردار سلامی با اشاره به اینکه پیش از این سازه‌های قدرت ما را دیگران می‌ساختند، گفت: این بعنی پایه‌های قدرت ما در اختیار دیگران بود، اما به حول قوه الهی، الان به این قدرت و فناوری دست یافته ایم و دشمنان در هراسند.

او افزود: برای مستقل بودن نیاز داریم در علم، فناوری، تولید قدرت، اقتصاد و در فرهنگ که نشانه های اصلی هویت یک جامعه است استقلال کامل داشته باشیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه هیچکس جز ملت ایران نباید برای سرنوشت خود تصمیم بگیرد، بیان داشت: این پیام ما است اگر کسی بخواهد برای سرنوشت ما تصمیم بگیرد با جدیت با آنان مقابله خواهیم کرد.

سردار سلامی اعلام کرد: قدرت ما توقف ناپذیر است و این پیام را باید همه بدانند ما به هیچکس اجازه دخالت در امور کشور را نخواهیم داد.

او با اشاره به اینکه ما امروز به فضل الهی سیطره دریایی خود را حفظ کردیم و پهنه دریایی خود را گسترش دادیم، گفت: امروز فناوری‌های نوین دریایی در اختیار ما است.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: تحریم، زیباترین نعمت دشمن برای پیشرفت کشور است تا ما به توانایی‌های خود دست یابیم، ما به اذن خداوند با داشته‌های خودمان به خودکفایی خواهیم رسید.

وی با اشاره به اینکه دشمن می‌داند هر نظریه‌ای که به مدل تبدیل شود تکثیر می‌شود خاطرنشان کرد: مدل‌های موفق از مرز‌ها عبور می‌کنند و این به معنای بزرگ شدن سطح قاعده تاثیر نظام و گسترش ابعاد جغرافیایی آن و بزرگ شدن قدرت نظام است.

سردار سلامی با بیان اینکه قدرت مانند هویت زنده قابل رشد است تصریح کرد: ما نمی‌توانیم بدون قوی بودن مستقل باشیم و دشمن ما را رها نمی‌کند و ما نیز نباید آن را رها کرده و بایستی او را همه جا تعقیب کنیم.

فرمانده‌کل سپاه افزود: ما بدون شوق و انگیزه زنده نیستیم و جوانان دانشمند کشور بدانند بدون قوی شدن و ساخت همه چیز و تأمین نیاز از داخل نمی‌توانیم مستقل شویم و جوانان باید استقلال را در میدان واقعی تفسیر و معنا کنند و بدانیم بدون مستقل بودن هیچ ملتی عزیز نیست.

او با بیان اینکه ما فقط بنده خدا هستیم و از اوامر او اطاعت می‌کنیم و تمام طاغوت‌ها را شکست خواهیم داد تصریح کرد: خداوند این توان و انگیزه را در ما ایجاد کرده و آن را به فعلیت می‌رسانیم و هیچ‌کس جز ملت ایران نباید سرنوشت او را تعیین کند.

سردار سلامی قدرت‌های استکباری عالم را مورد خطاب قرار داد و عنوان کرد: قدرت‌های عالم بدانند اگر با سرنوشت ملت ایران بازی کنند با سرنوشت آن‌ها بازی می‌کنیم.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در دریا با همه قدرت‌های ساحلی جهان هم‌مرز هستیم و دریا قدرت ما را هزاران مایل توسعه می‌بخشد و دریا سرزمین اصلی نبرد ماست و نیروی دریایی کشور موظف به توسعه قلمرو دریایی خود است.

او افزود: سیطره خود را بر دوردست حفظ و قدرت انقطاع دشمن را فراهم کنید که این کار را نیز انجام داده‌اید، ولی قدرت توقف‌ناپذیر است و دریا باید زیر گام‌ها و نگاه‌های بلند شما تسخیر شود، زیرا خداوند زمین و آسمان را مسخر شما کرده تا با کشتی در دریا جریان یابید و حامل قدرت اسلام در دریا باشید.

سردار سلامی شناور‌ها را زیرساخت سیال قدرت دریایی کشور دانست و خاطرنشان کرد: فناوری‌های مربوط به کیفیت‌بخشی به شناور‌های رزمی در اختیار ماست و این چشم‌انداز‌ها دقیق و درست هستند و شناور، هویت حقیقی تاکتیک ما بوده که حامل پیام‌های استراتژیک در دریاست.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شناور‌ها را در مقیاس عمل، تاکتیکی و در مقیاس تاثیر، استراتژیک خواند و گفت: شناور‌ها باید آسیب‌ناپذیر بوده و قدرت اختفاء از دید چشم‌های مسلح و غیر مسلح، راداری و غیرراداری داشته باشند و مصون باشند.

او تصریح کرد: مهندسان ما باید خود را با محیط عملیات مانوس کنند و عملیات‌های ما با محیط فنی آشنا باشد و ترکیب دو نگاه ما را در ساخت شناور‌های مورد نیاز به نتیجه می‌رساند و آن نگاه همزمان تکنیک و تاکتیک است.

سردار سلامی به ویژگی‌های یک شناور خوب اشاره و خاطرنشان کرد: باید توجه کنیم که شناور‌ها چگونه می‌توانند مخفی شوند و چه تغییراتی در سطح خارجی آن‌ها ایجاد کنیم تا بتوانند مغروق و نیمه‌مغروق شوند و حتی هنگامی که مورد تهاجم هوایی قرار می‌گیرد چقدر می‌تواند سطح راداری خود را کاهش دهد.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: دشمن قادر نیست در تمام طول شبانه‌روز هواپیما‌های خود را در آسمان به پرواز درآورد و ما کم کم با محدودیت‌های بی‌شمار دشمنان آشنا می‌شویم.

او با تاکید بر ساخت شناور‌هایی که بتوانند بدون سرنشین عمل کنند عنوان کرد: ساخت یک شناور تندرو بدون سرنشین بسیار مهم است و البته در برخی زمینه‌ها رشد اتفاق افتاده، اما بایستی به مواردی همچون ساخت شناور بدون سرنشین توجه داشته باشیم.

سردار سلامی ترکیب فناوری‌های جدید و ایجاد یک فناوری دیگر را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: از ترکیب فناوری‌ها می‌توان به فناوری‌های جدید دست پیدا کرد و باید بررسی کنیم که چگونه می‌توان با افزایش سرعت، اصطحکاک سطح شناور با آب را کاهش داد.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه خداوند راه‌های پیشرفت را به ما نشان داده است بیان کرد: پیشرفت‌های خوبی در زمینه سرعت شناور داشتیم و امروزه سرعت شناور‌های ما ۹۰ گره دریایی است، اما باید بدانیم که توقفی بر این کمیت‌ها وجود ندارد و ما می‌توانیم آن را افزایش دهیم.

او با بیان اینکه اگر پهپاد‌های سبک وزن با قایق‌های تندرو ترکیب شوند می‌توانند هر هدفی را تا ۱۰ کیلومتری خود مورد اصابت قرار دهند افزود: باید ظرفیت‌های داخلی را با هم ترکیب کنیم و اگر شبکه دستاورد‌های فنی به هم متصل شوند غوغایی در کشور برپا می‌شود.

سردار سلامی نخستین لازمه پیشرفت را احساس داشتن دشمن بزرگ و پیشرفته دانست و تصریح کرد: ما این موهبت را داریم و همان‌گونه که شیطان برای تکامل انسان ضروری است ما نیز تا نتوانیم بر دشمن غلبه کنیم نمی‌توانیم قوی‌تر شویم و وجود دشمن برای ما یک نعمت و موهبت است.
 
ساخت پرسرعت ترین شناور جهان با 90 نات سرعت توسط سپاه/ کابوس مرگبار «آبراهام لینکلن»
سرعت شناورهای تندروی سپاه به حدود سه برابر سریع ترین شناور موجود در دنیا یعنی نزدیک به 90 نات [گره دریایی] در ساعت رسید تا خلیج فارس و تنگه هرمز از همیشه برای نیروهای غیرخودی ناامن تر شود. هر نات برابر 1.852 کیلومتر است که با این حساب سرعت شناور جدید سپاه که دیروز از آن خبر داده شد، نزدیک به 170 کیلومتر در ساعت می شود. این درحالی است که سرعت نهایی نسل جدید شناورهای تندروی آمریکایی تنها 45 نات یا حدود 85 کیلومتر بر ساعت است. به گزارش فارس «رادارگریزی» و «بدون سرنشین» بودن مهم ترین ویژگی های شناورهای سپاه است؛ دو ویژگی که در صورت ترکیب با اصلی‌ترین مولفه قایق‌های تندروی سپاه یعنی سرعت، مثلث تهدید بالقوه‌ای را برای شناورهای دشمن به وجود می‌آورد.

شناورهای سپاه 2 برابر تندروترین شناور آمریکا سرعت دارد
زیباکنار دیروز در ششمین همایش ملی شناورهای تندرو میزبان فرمانده سپاه بود تا از جدید ترین شناور ایران پرده برداری کند. شناوری که نمونه آن تنها در ایران وجود دارد و می تواند راهبردی ترین ناوهای غول پیکر آمریکایی را از کار بیندازد. فناوری شناورهای تندرو [با این اشل سرعتی] در انحصار سپاه است که در ادبیات رسانه های خارجی به آن ها «زنبورهای سرخ» می گویند. پیش از این پرسرعت ترین شناورهای سپاه حدود 70 نات سرعت داشت اما اکنون شناورهای سپاه که به موشک‌های کروز با بردهای مختلف از 25 تا 300 کیلومتر مجهز هستند، به سرعت 90 نات در ساعت رسیده اند. اهمیت این سرعت وقتی درک می شود که بدانیم سرعت نهایی نسل جدید شناورهای تندروی آمریکایی تنها 45 نات یا حدود 85 کیلومتر بر ساعت است. همچنین ناو هواپیمابر راهبردی آبراهام لینکلن هم که زمانی جابه جایی آن ها، موجب تغییر برخی دولت ها در دنیا می شد، تنها 55 کیلومتر بر ساعت سرعت دارد. چیزی حدود یک سوم شناور تندروی سپاه. مسئله ای که یک کابوس مرگبار برای ناوهای حجیم و پر سروصدای آمریکایی است. به گزارش تسنیم احتمالاً در شناور جدید سپاه از موتور واتر جت ملی که سال گذشته رونمایی شد استفاده شده است. از آن جایی که در این موتور، عنصری به نام پروانه وجود ندارد، شناور جدید سپاه می تواند در آب های کم عمق و به ویژه خلیج فارس و جزایر آن به کار بیاید.

فرمانده نیروی دریایی سپاه: در  1.5 سال اخیر 6 سیلی محکم به آمریکا زده ایم
دریادار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسم ششمین همایش شناورهای تندروی سپاه، از این شناورها که نام آن برده نشده است، گفت: در آینده نزدیک به سمت شناورهای تندرو با سرعت ۱۰۰ نات خواهیم رفت. فرمانده نیروی دریایی سپاه از شش سیلی محکم سپاه به آمریکا در یک و سال نیم اخیر خبر داد. وی البته به جزئیات این شش سیلی اشاره ای نکرد. تنگسیری گفت: از ابتدای شروع همایش شناور‌های تندرو تا امسال توانستیم پیشرفت ۱۰ برابری داشته باشیم و از سال گذشته تا امسال نیز ۲۰ درصد پیشرفت داشتیم که نشان‌دهنده فعالیت فرهیختگان و دانشگاهیان در بحث شناور‌های تندرو است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ترکیه ازسال 2011 تاکنون تبدیل به بهشت برای تروریست های داعش و تروریست های خارجی شده است.
ترکیه داعش را وارد سوریه و عراق کرده است.
ترکیه تروریست های خارجی را وارد سوریه و عراق کرده است.
ترکیه تروریست های کشورهای اروپایی را وارد سوریه و عراق کرده است.
رسول
Iran, Islamic Republic of
اونوقت ما میخواهیم با اتحاد با ترکیه و روسیه !!!.به مقابله با دنیا بریم ؟؟؟!!
رسول
Iran, Islamic Republic of
بالاترین درجه استقلال یک کشور استقلال سیاسی است...
Iran, Islamic Republic of
همه بدانند ما به آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، عربستان سعودی، امارات، بحرین و اسرائیل اجازه دخالت در امور کشورمان را نخواهیم داد.
Iran, Islamic Republic of
بیانیه مشترک آلمان، انگلیس و فرانسه درباره حمله به آرامکو درواقع به خاطر و به علت سرپوش گذاشتن جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیر انسانی عربستان سعودی، امارات، بحرین، رژیم کودک کش صهیونیستی، آمریکا و کشورهای اروپایی ازسال 2015 تاکنون درجنگ یمن بمباران، قتل عام و نسل کشی مردم مظلوم، بی دفاع و بی گناه یمن بوده است.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خسارت مالی دولت روحانی از مذاکره با آمریکا و کشورهای اروپایی و برجام چقدر است؟....!!
Iran, Islamic Republic of
انگلیس، ترکیه و داعش، هرسه تروریست هستند
توافق احتمالی ترکیه و انگلیس درخصوص داعشی‌های انگلیسی شمال سوریه
توافق احتمالی ترکیه و انگلیس درخصوص داعشی‌های انگلیسی شمال سوریه
چهارشنبه 17 مهر 1398 - 15:14

سفیر ترکیه در لندن گفت دو کشور به‌دنبال رسیدن به مکانیسمی برای انتقال داعشی‌های انگلیسی شمال سوریه به انگلیس، پس از تسلط ارتش آنکارا به این نواحی هستند.
ممد
Canada
قایق پهبادی؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
ترکیه جنایتکار شماره یک مورد اعتماد ما نیست
شهروندان نجس وحشی، بی ادب، بی فرهنگ و بی شخصیت انگلیسی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش درسوریه از راه کانادا وارد ترکیه می شوند.
داعشی‌های انگلیسی درشمال سوریه چه غلطی می کنند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
انگلیسی ها برای پیوستن به داعش از کانادا وارد ترکیه می شوند
وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد شهروندان انگلیسی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش در سوریه از راه کانادا وارد ترکیه می شوند.
Iran, Islamic Republic of
مقام ارشد روسی:
داعش در پادگان‌های آمریکا آموزش می‌بیند
وزارت دفاع روسیه از خروج 450 تروریست «داعشی» از پایگاه آمریکایی «التنف» در شرق سوریه و حمله آنها به نیروهای ارتش سوریه خبر داد.
Iran, Islamic Republic of
کشورهایی مدعی دفاع از حقوق بشر و مدعی مبارزه تروریسم، القاعده، طالبان و داعش هستند، حامیان اصلی تروریست های منطقه خاورمیان وجهان هستند برای سوریه، عراق و خاورمیانه تروریست اعزام می کنند.
Iran, Islamic Republic of
[روسیه: ائتلاف آمریکایی سوری ها را کشتار می کند]
Iran, Islamic Republic of
به ما چه مربوطی دارد
Iran, Islamic Republic of
حملات ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا به سوریه، اجرای قانون جنگل بوده است.
جنایت های ائتلاف بین المللی تحت امرآمریکا کمترداعش نیست.
پشتیبانی هوایی ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا ازتروریست ها درمرز سوریه وعراق.
جنگنده های ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا درسوریه غیرقانونی است. ارتش سوریه حق سرنگونی جنگنده های ائتلاف بین المللی آمریکا را دارد.
ارتش سوریه دفاع ازخود وبراساس منشور سازمان ملل حق دارد جنگند ه های آمریکایی که درحریم هوائی سوریه حق سرنگونی آنها را نیزدارد.
Iran, Islamic Republic of
...
United Arab Emirates
بنده هر روز شاهد جنایت های، خیانت های وتجاوزهای ائتلاف آمریکایی در دیرالزور و دیگرشهرهای سوریه هستم
ائتلاف آمریکایی با حمایت شورای امنیت سازمان ملل متحد و دیگرسازمان های بین المللی درسوریه جنایت می کند ولی متاسفانه کسی به حرف من گوش نکرده است.
ومجامع حقوق بشری خفه خون گرفتند وکاری نمی کنند.
کشته شدن ۱۲ غیرنظامی سوری در دیرالزور در بمباران ائتلاف آمریکایی
واین درحالی است که مدعیان حقوق بشرخیانتکارهیچ اعتراضی به جنایات نمی کنند.
Romania
دولت عراق هم به خاطر و به علت حضور نیروهای خارجی و به ویژه نیروهای تروریست آمریکایی درخاک عراق مقصر بوده است.
Iran, Islamic Republic of
...
خسرو.
Iran, Islamic Republic of
حقیقتا از فرمایشهای جناب سردار سلامی که انشاا.. خداوند متعال حافظ ایشان و همه فرماندهان و همه کسانیکه اینگونه می اندیشند هستند و روز بروز به عزتشان بی افزایند انشاا..
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
درود بر سردار و درود بر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
هادی
Iran, Islamic Republic of
...
Romania
سلام خدا بر سپاه پاسداران.