سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 14 Jul 2020
 
۰
۱

سردار‌جلالی: افزایش ارزش پول نتیجه «مقاومت» است

شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب: 703195
رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: امروز در لایه اقتصادی با تثبیت قیمت ارز احساس می‌کنیم مقاومت ملی موجب افزایش ۴۰ درصدی ارزش پول ملی شده است.
سردار‌جلالی: افزایش ارزش پول نتیجه «مقاومت» است
به گزارش جهان نيوز، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل در دومین همایش ملی مصون سازی زیرساخت‌ها و صیانت از مردم که صبح امروز در سالن الغدیر وزارت کشور برگزار شد با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار داشت: امروز فاصله ما با دشمن نزدیک شده و در حوزه‌ها و خاک ریز‌های مختلفی با آن‌ها درگیر هستیم که هر کدام از این عرصه‌ها ابزار و ویژگی‌های خودش را دارد که باید آن‌ها را به خوبی شناخت.

وی با بیان اینکه جنگ امروز با دفاع مقدس بسیار متفاوت است گفت: امروز در عرصه‌های مختلف مانند دفاعی، سیاسی، امنیتی و سایبری با دشمن در جنگ هستیم، اما به برکت مدیریت مقام معظم رهبری دست برتر با ایران است و همه مشاهده می‌کنند که دیپلماسی جهانی به دنبال ارتباط برقرار کردن با ایران هستند.

سردار جلالی آمادگی دفاعی نیرو‌های مسلح را موجب ایجاد بازدارندگی در منطقه دانست و بیان داشت: زمانی که یک افسر جوان پدافند هوایی در منطقه مبارک خلیج فارس هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را هدف قرار می‌دهد، این موضوع نشان می‌دهد که سامانه‌های دفاعی و اراده نظامی مستحکمی در کشور وجود دارد که نقش و تاثیر بسیار زیادی در لایه‌های سیاسی و نظامی دارند.

وی اقدام پدافند هوایی در سرنگون کردن پهپاد آمریکایی را یک نقطه عطف در عرصه نظامی دانست و افزود: این اقدام نشان دهنده افول قدرت نظامی آمریکاست و گزینه‌های روی میز دشمن را زیر میز برد لذا امروز آمریکایی‌های ها می‌دانند که اگر آتشی در منطقه برافروخته شود، کشور‌های حامی و تحریک کننده این جنگ خود هیزم این آتش خواهند بود.

سردار جلالی ادامه داد: امروز در لایه اقتصادی با تثبیت قیمت ارز احساس می‌کنیم مقاومت ملی موجب افزایش ۴۰ درصدی ارزش پول ملی شده که این نشان دهنده موثر بودن اقدامات ما است و اگر هماهنگ‌تر شود، اثر بیشتری خواهد داشت البته این تلاش‌ها کافی نیست و باید با قدرت این مسیر را ادامه دهیم.

وی در ادامه تهدیدات سایبری را بسیار جدی دانست و گفت: امروز مشاهده می‌کنیم که دشمن به صورت رسمی سخن از حمله سایبری به زیر ساخت‌های کشور می‌کند، به همین دلیل باید با جدیت بیشتر و هوشمندانه در این حوزه اقدام کرد.

سردار جلالی محور جنگ تمام عیار دشمنان را مردم دانست و تصریح کرد: امروز مردم محور همه اقدامات دشمن هستند، زیرا دشمنان اقداماتی را با محوریت مردم انجام می‌دهند تا بتوانند به آن‌ها آسیب زده و موجب نارضایتی مردم شوند که ما نمونه‌های از آن را در سال‌های گذشته دیدیم که در بستر شبکه‌های اجتماعی به دنبال تحریک مردم هستند؛ لذا اتفاقات سال ۹۷ را می‌توان نمونه‌هایی از جنگ‌های مردم محور دانست.

وی با اشاره به اتفاقات چند روز اخیر در عراق بیان داشت: هماهنگی میان ایران و عراق برای برپایی پیاده روی اربعین که موجب یک قدرت نرم شیعه شد با تحریک مردم محور به دنبال تاثیر بر آن هستند؛ ما باید در سطوح مختلف این تهدیدات را شناسائی کرده و با درک مشترکی از این تهدیدات تلاش‌های آن‌ها را خنثی کنیم.

سردار جلالی ادامه داد: اگر بر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی تسلط نداشته باشیم دشمن از این پتانسیل برای اهداف خود بهره برده و ابزاری برای دشمن می‌شود البته این مختص به ایران نیست و شما در عراق می‌بینید که از این ظرفیت برای تحریک مردم استفاده می‌کنند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور یکی از رسالت‌های اصلی پدافند غیر عامل کشور را صیانت از مردم دانست و گفت: سازمان پدافند غیر عامل کشور وظیفه دارد تهدیدات نو را شناسائی و نقش‌ها و روش‌های مقابله با این تهدیدات را معرفی و تقسیم وظایف کند. البته ما نیاز‌مند قانون‌های جدید در عرصه دفاع مردم محور هستیم و با توجه به اینکه جمعیت کشور بیشتر در شهر‌ها ساکن هستند باید تمرکز بر شهر‌ها باشد.

وی با اشاره به اقدام پدافند غیر عامل برای تهیه و تدوین اصول پدافند شهری عنوان کرد: در جلسات مختلف و متعدد که رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز حضور داشتند سندی برای افزایش آمادگی مقابله با تهدیدات در حوزه شهری تهیه و تصویب شد.

سردار جلالی در خصوص این سند گفت: براساس این سند الگو‌ها و چگونگی تداوم کارکرد زیرساخت‌ها و صیانت از مردم آمده و مشخص شده که باید نیاز‌های اساسی مردم مانند آب و غذا در شرایط تهدیدات تامین شود؛ از سوی دیگر ایجاد سرپناه چند منظوره و تداوم کارکرد زیرساخت در آن آورده شده تا انرژی و نیاز‌های اساسی مردم نیز تامین شود.

وی دارایی‌های شهری را به پنج دسته تقسیم کرد و گفت:، چون زیرساخت‌های حیاتی، دارایی‌های انسانی، سایبری، معنوی و غیر فیزیکی و همچنین دارایی‌های ترکیبی ما در یک شهر هستند، پس باید در یک شهر بتوانیم از این دارایی‌ها حفاظت کنیم.

وی افزود: یکی دیگر از دارایی‌های شهری زیر ساخت‌های نرم است، پس باید بتوانیم از زیر ساخت‌های نرم مانند شبکه‌های سایبری حفاظت کنیم.

منبع:خبرگزاری دانشجو
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...