چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - 26 Feb 2020
 
۰
۱۰

چهار تحلیل درباره حضور ناطق در جامعه روحانیت

شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
کد مطلب: 703162
اگر ناطق نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 شود، همه اصولگرایان به جز پایداری و احمدی نژادی ها و کل جریان اصلاحات پشت سر او صف می کشند.
چهار تحلیل درباره حضور ناطق در جامعه روحانیت
به گزارش جهان نيوز، حضور حجت الاسلام ناطق نوری در جلسه اخیر جامعه روحانیت پس از 10 سال غیبت، واکنش های متفاوتی میان چهره های سیاسی داشت. تاجایی که حتی علی صوفی فعال سیاسی اصلاح طلب به نامه نیوز گفت که اگر ناطق نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 شود، همه اصولگرایان به جز پایداری و احمدی نژادی ها و کل جریان اصلاحات پشت سر او صف می کشند. درعین حال حسین انواری از اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه حضور حجت الاسلام ناطق نوری را براساس احساس ضرورت و تکلیف دانست و افزود:در این برهه زمانی تشخیص‌ وی این بوده که در این جلسه شرکت کند و هنوز هم بحثی از انتخابات و مجلس خبرگان مطرح نشده است.

حسین کنعانی مقدم فعال سیاسی اصولگرا هم ضمن اشاره به تشکیل کمیته ای در جامعه روحانیت و احزاب اصولگرا برای دعوت از اضلاع اصولگرایی، گفت: وظیفه اصلی این کمیته، این است که  با همه اضلاع جریان اصولگرا صحبت و آن ها را به وحدت و انسجام نیروهای ارزشی و انقلابی دعوت می‌کند ودر همین زمینه دعوت از ناطق نوری انجام شده است. وی با اشاره به جلسات خصوصی و گروهی خود با ناطق نوری گفت: ناطق نوری درباره بحث انتخابات، هیچ گاه به صورت مصداقی وارد نمی‌شود و بیشتر به دنبال وحدت و انسجام نیروهای انقلابی و ارزشی است. پایگاه خبری انتخاب هم در خصوص بازگشت ناطق نوری به جامعه روحانیت دو تحلیل را برشمرد. انتخاب در محور اول تحلیل خود نوشت: به نظر می‌رسد پورمحمدی، همراه با موحدی کرمانی، در مقام رئیس شورای مرکزی، دعوت مجدد و بازگشت سیاستمداری کهنه‌کار همچون ناطق نوری را در دستور کار قرار داده اند و قصد دارند از حضور مجدد او به عنوان ضامن احیای دوباره خود و باهدف پایداری زدایی از جریان اصولگرا بهره بگیرند. این پایگاه خبری افزود: این واقعیت قابل پنهان کردن نیست که ناطق نوری نیز میل دارد همچون مرحوم آیت‌ا... هاشمی ماندگار و در آینده از او در مقام یک مرجع فراجناحی، یاد شود.

منبع:خراسان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
....
ب
Iran, Islamic Republic of
ایشان آرد خودش راریخته قرار شد جوانان کار را بدست گیرند؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
..l.
Iran, Islamic Republic of
اقایان جهان نیوزی خواهش ما این است که مردم را شخص محور نکنید اقای ناطق یا هر کسی کاندید شود باید برنامه خود را در ذیل سیاست های کلی نظام ارائه دهد....
Iran, Islamic Republic of
...
Netherlands
ناطق نوری در سال 1400، 78 ساله است و طبق قانون که سقف سنی انتخاب شونده نباید از 75 سال بیشتر باشد بنابراین نمی تواند نامزد انتخابات شود و تنها فرصت او انتخابات مجلس 98 است.
سرور
Iran, Islamic Republic of
احسنت کاملا درست است. البته در انتخابات مجلس لزوما اصلاح طلبها پشت سر وی صف نخواهند کشید.
Iran, Islamic Republic of
از باز گشت ایشان به جناح وفاداران به انقلاب و امام باید جدا استقبال کرد و به فال نیک گرفت ....
اقبال مهدوی
Iran, Islamic Republic of
...
دو چشم پر سو
United Arab Emirates
...