دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - 14 Oct 2019
 
۰
۶

آیت‌الله جوادی آملی: مسئولین خوب کم نیستند

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۶
کد مطلب: 702961
آیت‌الله جوادی آملی با انتقاد از برخی غفلت‌ها از غارتگری بیت‌المال، خواستار ثبت این خیانت‌ها در تقویم سیاسی کشور برای ماندگاری و عبرت در تاریخ شد.
آیت‌الله جوادی آملی: مسئولین خوب کم نیستند
به گزارش جهان نيوز، آیت‌الله جوادی آملی در دیدار محمدرضا عارف، اظهار داشت: گرچه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود اما آن طور که باید در همه بخش‌ها این اصل، رعایت نشد و از فرهنگی بودن انقلاب، غفلت صورت گرفت.

وی ادامه داد: در کشور دهه‌های مختلف فرهنگی همچون دهه کرامت، دهه ولایت و امثالهم وجود دارد، اما وجود این دهه‌ها، حفظ کردن یک بخش است، ولی برخی در مقابل این دهه‌ها، دهه غارت و چپاول کشور را داشتند که از آنها غفلت شده بود.

آیت‌الله جوادی آملی اظهار داشتند: بیان حضرت امیرعلیه‌السلام این است که وقتی شما می‌خواهید یک نظام را اداره کنید علاوه‌بر هوشیاری نسبت به اعمال خود، باید نسبت به عملکرد دشمن نیز هوشیار باشید و فعالیت‌های آنها را هم مرتباً رصد کنید.

وی ادامه داد: حضرت امیرعلیه‌السلام در نامه به مالک‌اشتر می‌فرماید داشتن رهبر خوب یک طرف قضیه است اما در نامه دیگری خطاب به مردم مصر بیان داشتند خواب سیاسی، خواب فرهنگی، خواب اجتماعی، خواب اقتصادی در چشم شما باید در حد مزمزه باشد، هرگز نگذارید خواب از محدوده چشم شما فراتر برود و وارد محدوده هوشیاریتان شود. چون دشمن شما نمی‌خوابد و بیدار است، لحظه‌ای غفلت، این پیامدهای تلخی را به همراه دارد که اکنون در برخی زمینه‌ها با آنها مواجه هستیم.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: از غارت بیگانه غافل شدن و از اختلاس‌های نجومی که چیزی جز غارت نیست، غافل شدن، سبب شد تا عده‌ای از این فرصت برای غارت کشوراستفاده کنند؛ حضرت فرمود خواب در چشمان شما در حد مزمزه باشد، نه اینکه مانند اصحاب کهف به خواب بروید، در نتیجه باید یک تقویم سیاسی باشد که در آن غارت‌های کشور ثبت شود تا هرگز از یادها نرود چه کسانی و چه هنگامی، به کشور و نظام آسیب زدند.

وی تصریح کرد: در نظام، مسئولین خوب کم نیستند که در بعضی موارد متاسفانه کار به دست آنها داده نشده است، لذا باید ارزیابی و آسیب‌شناسی شود که چگونه کشور غارت شد، و در مرحله بعد با غارتگران به شدت برخورد شود و این آسیب‌ها در کشور جبران شود.

مفسر برجسته قرآن کریم در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: قرآن از ملت و کشوری که جیبش خالی است به فقیر یاد می‌کند، فقیر یعنی کسی که ستون فقراتش شکسته است، چنین ملتی قدرت قیام و مقاومت ندارد، در سوره مبارکه نساء مال را ستون فقرات جامعه معرفی می‌کند و تاکید می‌کند این ستون فقرات را به دست سفها ندهید چرا که قیام و مقاومت شما به آن بستگی دارد. اگر این مسئله رعایت شود با توجه به این همه نعماتی که در این کشور وجود دارد هرگز تحریم‌ها اثری نخواهد داشت.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی ادامه داد: قرآن گرچه‌ اشرافی‌گری و مال دوستی را نفی کرده است اما بر استقلال و عدم وابستگی تاکید می‌کند.

وی تاکید کرد: دینداری مردم وابسته به دینداری و عملکرد مسئولین است. در ادعیه ماه مبارک رمضان این عبارت را می‌خوانیم که خدایا تو خود می‌توانی حافظ و نگهدار دینت باشی یا دیگرانی را برای این کار به خدمت بگیری، اما از تو می‌خواهیم این توفیق را از ما نگیری و به ما این توفیق و عرضه را عطا کنی که دین تو به وسیله ما حفظ و تقویت شود و ما تماشاگر صرف نباشیم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم ابراز داشت: جوان‌گرایی چیز خوبی است اما تعبیر مولوی این است که جوان مانند یک تیر تیز است که باید از یک کمان خمیده به سوی هدف پرتاب شود، باید جوانان تحت نظر یک مدیر مدبر و باتجربه هدایت و راهنمایی شوند.

منبع:رسا
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
سرور
Iran, Islamic Republic of
...
سرور
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
‌قاچاق کالا رنج‌آور و نگران‌کننده است / ولی متاسفانه دولت، دولتمردان، مسئولین و نمایندگان مجلس تاکنون هیچ توجهی کردند.
Iran, Islamic Republic of
...