دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - 25 May 2020
 
۳
۵۸

قالیباف: مجلس، ایستگاه اول تحول در کشور است

يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب: 701620
طبیعتا اینکه کسی با قالیباف موافق یا مخالف باشد، شاخص نیست. حتی عضو این حزب و آن حزب و این جناح و آن جناح بودن هم شاخص نیست. شاخص اصلی قبول‌داشتن مقصد و همراهی در مسیر تحقق این هدف است.
قالیباف: مجلس، ایستگاه اول تحول در کشور است
به گزارش جهان نيوز، خردادماه 98 محمدباقر قالیباف با نقب به بیانیه نواصول‌گرایی و استناد به اصل جوان‌گرایی، ایجاد «مجلس نو» را خواستار شد. قالیباف در پیامی تصویری، با بیان اینکه تحول و پیشرفت کشور در گرو تشکیل مجلسی نو و کارآمد است، گفت: «ایمان دارم اگر شما جوانان همت و در این عرصه نقش‌آفرینی کنید، می‌توان به ظهور مجلسی نسبتا جوان و باتجربه امید داشت؛ اما اگر شما به‌میدان نیایید، مطالبه نکنید و توانمندی‌های خود را عرضه نکنید، این در بر همان پاشنه خواهد چرخید و مشخصا مجلس آینده تفاوت معناداری با گذشته نخواهد داشت». او سپس از همه افراد به‌ویژه جوانانی که خود را شایسته حضور در مجلس آینده می‌دانند، دعوت کرد ضمن ثبت‌نام در سایت jahad.net، افرادی که احساس می‌کنند کفایت جایگاه نمایندگی مجلس را دارند، به همین سایت معرفی کنند.
براساس آخرین آمارها از سایت نام‌برده، تاکنون پنج‌هزار و ۷۰ نفر در سایت ثبت‌نام کرده‌اند و درکنار این، بیش از هزار و ۳۱۰ نفر نیز صرفا برای نامزدی در انتخابات از سوی ثبت‌نام‌شدگان معرفی شده‌اند. حال روز گذشته قالیباف به‌طور زنده با اعضای سایت جهاد درباره «مجلس نو» گفت‌وگو کرد و از شاخص‌ها و اهداف این طرح گفت.

تحول در مدیریت كشور؛ نیاز امروز کشور
محمدباقر قالیباف در ابتدا با گرامیداشت یاد و خاطره دفاع‌مقدس  با اشاره به گام دوم انقلاب اظهار کرد: دفاع‌مقدس الگویی در گام دوم انقلاب برای همه ماست. همین تفکر و الگو می‌تواند با روش‌ها و رویکردهای نو و هدف‌گذاری درست، در حل مشکلات امروز جامعه ما کمک کند. وی با تأکید بر اینکه برای عبور از این مشکلات نیازمند تحول در مدیریت كشور و اصلاحات در اقتصاد كشور هستیم، گفت: مشکل امروز جامعه ما بی‌توجهی به سرمایه‌های داخلی و نداشتن خودباوری است. مشکل امروز جامعه ما بن‌بست‌های خودساخته افراد خودباخته است و مردم حق دارند مسوولان‌شان را مأخذه کنند.

این فعال سیاسی اصلاحات و تغییرات در مدیریت كشور را نیازمند تحول نسلی و اندیشه‌ای دانست و توضیح داد: ما هم نیازمند ورود جوانان باانگیزه در صحنه مدیریت كشور هستیم كه خسته و فرسوده نیستند و نشاط برای انجام كارهای بزرگ دارند و هم نیازمند كسانی هستیم كه اندیشه پیشرفت و عدالت داشته باشند.

برای تغییر و تحول به‌میدان آمده‌ایم
وی سپس خطاب به جوانانی که در سایت جهاد ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: شما عزیزان هم این مشکلات را از نزدیک لمس کردید؛ به‌همین‌دلیل، باتوجه‌به دغدغه اجتماعی‌تان به‌میدان آمدید تا برای تحول و تغییر در مدیریت کشوری نقش ایفا کنید و مؤثر باشید که سرشار از منابع طبیعی و سرمایه انسانی است. شما جوانان مؤمن و انقلابی می‌توانید تحول اساسی ایجاد کنید و به ناکارآمدی اشباع‌شده در کشور پایان دهید.

مجلس؛ ایستگاه اول تحول
دانشیار دانشگاه تهران ایده «مجلس نو» را خیزش و حرکتی فراگیر به‌دست جوانان بادانش و انقلابی دانست که ریل گذشته را تغییر می‌دهند. وی خاطرنشان کرد: اولین و مهم‌ترین حرکت برای اصلاح و تحول از دوم اسفند، یعنی انتخابات مجلس آغاز می‌شود؛ چراکه مجلس در رأس امور است؛ مجلسی که کارآمد، شفاف، متعهد، متخصص، نسبتا جوان، مردمی وکیل‌المله باشد. این‌ها شاخص‌های «مجلس نو» است. قالیباف افزود: در ایستگاه مجلس، طبیعتا باید به بازگرداندن مجلس به شأن و جایگاه واقعی آن فکر کرد. مجلس ریل‌گذار اصلی همه تحولات کشور است و ظرفیت‌های بسیار زیادی در شوون قانون‌گذاری و نظارت و ایجاد شفافیت در کشور دارد. مجلس اصلاح شود، سرمنشأ اصلاحات دیگر خواهد شد.
شهردار پیشین تهران، با اشاره به اقدامات قوه قضاییه برای اجرای عدالت گفت: امروز به‌واسطه اقدامات قوه قضاییه، امید فراوانی برای اجرای عدالت میان مردم ایجاد شده است. مجلس هم می‌تواند با رویکردهای نو چنین امکانی را فراهم کند. ورود به دوران جدید با شكل‌گرفتن مجلس نو و کارآمد محقق می‌شود تا دركنار قوه قضاییه، ریل اداره كشور را تغییر دهند. وی افزود: امروز عبور از مشکلات، به‌ویژه در حوزه معیشت، بیکاری، فقر، فساد و تبعیض، در گرو شکل‌گرفتن مجلسی قوی، کارآمد و انقلابی است که واقعا در رأس امور قرار گیرد و بتواند ازطریق قانون‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت، ساختار مدیریت کشور را تغییر دهد.

قالیباف درادامه با اشاره به چگونگی شکل‌گیری ایده مجلس نو گفت: حضرت آقا در بیانیه گام دوم، راه عبور از مشكلات پیش رو را اتكا به جوانان و میدان‌دادن به آن‌ها دانستند و همین امر انرژی و روحیه مضاعفی به ما داد که درنهایت، به شکل‌گیری ایده «مجلس نو» انجامید.

جوانان پرچمدار نوگرایی در سیاست ایران
دانشیار دانشگاه تهران تأکید کرد: درواقع، این حرکت سفری است که آغاز شده و ایستگاه اول آن انتخابات مجلس است. شما به‌عنوان اولین کسانی که دعوت مجلس نو را پاسخ دادید، پرچم‌دار و پیش‌قراول این سفر هستید. قدر این نوگرایی در سیاست ایران را بدانید. این مسیر بخشی از گام دوم انقلاب است و حضور داوطلبانه و آتش‌به‌اختیار شما در جهت اهداف انقلاب اسلامی است. ما به لطف خدا و توکل بر او، محکم و استوار، دست در دست هم این مسیر را طی می‌کنیم و مطمئن هستیم اگر نیت‌مان خالص باشد و تمام توان‌مان را به‌کار بگیریم و خوب کار کنیم، وعده پیروزی الهی هم تخلف‌ناپذیر است.

این فعال سیاسی تأکید کرد: حتما در این سفر، فرازو‌نشیب‌های زیادی وجود دارد. وقتی به مقصد فکر می‌کنیم و نتیجه نهایی، خستگی معنا ندارد. باید محکم و با اراده پیش برویم. حتما در این مسیر، کسانی خواهند بود که به‌دنبال تزلزل در اراده ما باشند؛ اما در این راه، سستی و تزلزل معنا ندارد. از این شیطنت‌ها باید عبور کرد. نباید حرکت را به‌خاطر حرف آن‌ها یا حتی مجادله با آن‌ها متوقف کرد؛ بلکه اتفاقا این مخالفت‌ها باید همه ما را در این مسیر مصمم‌تر کند.

آغاز خیزش بزرگ مردمی با همبستگی
قالیباف یادآور شد: نکته مهم در این مسیر، همدلی بین اعضای این خیزش مردمی و بزرگ است. آغاز این همکاری با ثبت‌نام و همراهی شما بود و حالا باید به «همبستگی» فکر کرد. همه ما در این سفر باید از هم حمایت کنیم. پس اول باید شناخت ایجاد شود و بعد روی پیوندها و اشتراکات تأکید کنیم. فضای مجازی محمل مناسبی برای ایجاد و تقویت این حس همدلی و همبستگی است. وی مقصد این حرکت را آبادانی و تحول ساختار مدیریتی کشور برای پیشرفت و عدالت در سایه نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت:  همه ما در این سفر، با تمام توان تلاش می‌کنیم به این مقصد برسیم. در ایستگاه مجلس، طبیعتا باید به بازگرداندن مجلس به شأن و جایگاه واقعی آن فکر کرد. مجلس ریل‌گذار اصلی همه تحولات کشور است و ظرفیت‌های بسیار فراوانی در شوون قانون‌گذاری، نظارت و ایجاد شفافیت در کشور دارد. مجلس اصلاح شود، سرمنشأ اصلاحات دیگر خواهد شد.

شاخص‌های مجلس نو
قالیباف درادامه با اشاره به شاخص‌های مجلس نو و افرادی که می‌خواهند ذیل این عنوان برای انتخابات مجلس کار کنند، گفت: عرض می‌کنم وحدت مقصد، شاخص‌ها را تعیین می‌کند. طبیعتا اینکه کسی با قالیباف موافق یا مخالف باشد، شاخص نیست. حتی عضو این حزب و آن حزب و این جناح و آن جناح بودن هم شاخص نیست. شاخص اصلی قبول‌داشتن مقصد و همراهی در مسیر تحقق این هدف است. حتما برای رسیدن به این مقصد باید از راه‌های تجربه‌شده و کهنه دست برداشت؛ پس باید نوگرا بود. حتما تحقق این مقصد، انرژی و انگیزه زیادی می‌خواهد؛ پس باید به جوانان میدان داد. حتما این هدف مهم با دانش و تخصص به‌روز محقق می‌شود؛ بنابراین، باید همسفران متخصص و کارآمد پای در این مسیر بگذارند.

دانشیار دانشگاه تهران، با بیان اینکه رسیدن به این مقصد از خودگذشتگی نیاز دارد، گفت: فعالیت اجتماعی به انگیزه خیرخواهی برای مردم نیاز دارد و این‌ها فقط از روحیه انقلابی ناشی می‌شود. بر‌اساس این شاخص‌ها، نامزدها سنجیده و فهرستی استخراج و ساز‌و‌كار مناسبی برای انتخاب درون‌گروهی آماده می‌شود تا نفرات شایسته و موردحمایت شما وارد کارزار انتخابات مجلس شوند و حتما تصمیم‌گیر نهایی هم خود شما خواهید بود. لازم است به‌صورت جدی در این روند مشاركت كنید تا زمینه‌های شكل‌گیری مجلس نو فراهم آید و گام اول برای شكل‌گرفتن مجلس انقلابی مدنظر رهبری برداشته شود. بنابراین، نقش شما دوستان برای تغییر ریل كشور تاریخی است. اعتقاد دارم چنین تغییراتی می‌تواند به بهبود كیفیت زندگی مردم منجر شود. قالیباف درپایان خاطرنشان کرد:  ما مجلسی می‌خواهیم كه هم قدرت سیاسی و هم كیفیت فنی مداخله در تصمیم‌های بزرگ كشور را داشته باشد؛ مجلسی خلاق كه در تعامل میان جامعه و دولت، توانایی بهبود امور و ارتقای كیفیت زندگی مردم را داشته باشد؛ مجلسی كه توانایی تبدیل خواسته‌های مردم به تصمیم‌های منطقی را در خود ببیند؛ مجلسی كه بتواند با‌توجه‌به محدویت‌ها، فرصت‌ها و امكانات، ساختار بودجه كشور را تغییر دهد؛ مجلسی كه عدالت را در ساختار و توزیع جلو ببرد. چنین مجلسی، مجلس نو است. شما توانایی ساختن چنین مجلسی را دارید. اگر به‌دنبال تحول و تغییر هستید، باید بدانید این تحول و تغییر با حرکت و قدم‌برداشتن محقق می‌شود، نه با نشستن، نق‌زدن و انتظارکشیدن برای اینکه دیگری کاری انجام دهد. در مسیر رسیدن به مقصد، مردم را آگاه کنیم و اعتقاد داشته باشیم به وعده الهی که اگر ما کارمان را درست انجام دهیم و مجاهدانه تلاش کنیم، لطف خدا هم شامل حال این حرکت و خیزش بزرگ خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
قالیباف رئیس مجلس آینده، ان شاءالله
Iran, Islamic Republic of
مگر اينده اي براي مردم باقي مونده
Iran, Islamic Republic of
گذشته و حال و اينده نابود شده است با بودن شماها
Iran, Islamic Republic of
منظور از اينده يعني چه؟
Iran, Islamic Republic of
اينده يعني عشق و حال اقا زاد ها در خارج كشور و فقر و بدبختي و خواري ما در داخل
Iran, Islamic Republic of
...
United Arab Emirates
یعنی این دولت و مجلس وضع را به جایی رسوندند که خیلی ها حاضرند کف پای قالیباف رو هم ببوسند، اگرچه در تراز مطلوب انقلاب هم قبولش نداشته باشند!
Iran, Islamic Republic of
اره غضنفر جان تو راست میگی
سرور
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
شما پا بوس ودست بوس هستید ما خدا وائمه را می بوسیم
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مردم درست بیندیشید و صواب انتخاب کنید. فکر قالیباف جهادی است و مشکلات ما و فرزندانمان با فکر جهادی و انقلابی حل خواهد شد. دوباره خطای امید و اعتدال و اصلاحات را تکرار نکنیم که فرصت ناچیز است.
United Arab Emirates
...
مدیریت جهادی
Iran, Islamic Republic of
انشالله قالیباف رئیس جمهور
، سعید جلیلی هم رئیس مجلس
Canada
چه كشورى باشه اون!!!
Iran, Islamic Republic of
كار از اين حرفها گذشته بسيار فرصت داشتيد تمومه ماجرا
United Arab Emirates
اونایی که تو ماهواره تو کله بعضیها کردند که تمومه ماجرا! همونایی هستند که برای رسیدن به این وضع برای جریان فعلی باتمام وجود تبلیغ کردند!...!!
Iran, Islamic Republic of
چرا چرخه فقر و فلاكت خود را با اين و ان تكرار كنيم همه يكي هستند
Sweden
تو رأی نده
ما رأی میدیم
قطعا یک موی دوران مدیریت احمدی نژاد و قالیباف شرف داشت به صدها خروار ادعای اصلاحات بی عرضه
Iran, Islamic Republic of
هیچ چیزی تمام نیست این قصه سر دراز دارد.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
نخواهيم گذاشت كلاهي كه بر سر ما رفته بر سر فرزندانمان هم برود
Iran, Islamic Republic of
چهل ساله وعده فردايي ميديد كه هر گز نخواهد امد
United Arab Emirates
اصل این انقلاب مدال افتخاری برای ما و فرزندان ماست و حقیقت این تو زندگی ابدی نعلوم میشه، منتها خدا لعنت کنه غیرانقلابی های منفعت طلبی که قدرت طلبی و دنیاطلبی شون باعث لکه دار شدن دامن انقلاب شده
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
مدال افتخار اقا زاد ها
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مگر مجلس واقعي داريم
مردم
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
شما قائم مقامت رو جمع ميكردي بعد واسه ملت نسخه ميپيچيدي!
مدیریت جهادی
Iran, Islamic Republic of
اون معاون قالیباف رو که می بینی فساد کرد با تایید قالیباف این فساد رو نکرد بلکه سوء استفاده کرد ...
Iran, Islamic Republic of
مديريت جهادي! مدير جهادي كه معاونش خون مردم رو بمكه و بگه اون با دستور من نبوده..!!
Iran, Islamic Republic of
مگر واقعا تا به امروز مدير داشتيم بهر نامي
Iran, Islamic Republic of
شعار ديگه نخ نما شده جمع كنيد
رسولي
Iran, Islamic Republic of
..م.
روتو برم هي
Iran, Islamic Republic of
اين بابا از سال 84 داره از ملت نه ميشنوه باز هم روش ميشه بيا افاضات كنه
مدیریت جهادی
Iran, Islamic Republic of
...
درنگ
Iran, Islamic Republic of
چه قدر خوبه آنهایی که دم از نا امیدی میزنند و می فرمایند که ماجرا تمام شده و هیچ آینده ای وجود نداره و از این حرفها
زمان انتخابات هم خودشان را کنار بکشند ومرکب هوچی ها نشوند و اجازه بدهند یک مسول جهادی انتخاب شود و بعد از انتخاب شدن مسول انقلابی تمام وقت با غر زدن اجازه خطا رفتن به مسولین را ندهند
نه اینکه تو انتخابات بازیچه جناح ها قرار بگیرند و باعث انتخاب بعضی بی کفایت ها بشوند..
Iran, Islamic Republic of
تا شماها باشيد فقط به فكر جيب خود و خانواده هستيد
Iran, Islamic Republic of
هيچي نه تنها درست ميشه بلكه روزبروز بدتر ميشود اختلاس از صد ميليارد شروع شد امروز به هزاران ميليارد رسيده به اين ميگن توسعه؟!!!
شهردار بدهكار
Iran, Islamic Republic of
شما اگه توانايي اداره يه شهرداري رو داشتي انقدر بدهي بالا نميوردي ...!!!
مدیریت جهادی
Iran, Islamic Republic of
بدهی مذکور کذب مضک محض بود که توسط دادگاه هم مردود اعلام شد.در مجموع بدهی و طلب دولت و شهرداری تهران ، شهرداری تهران نیز طلبکار هم هست منتها دولت ها نمی دهند.
Iran, Islamic Republic of
آقاي جهادي دقيقا كدوم دادگاه؟!!! بدهي هاي 69 هزار ميلياردي اين آقا منتشر شده و به دفتر رهبري هم ارسال شده.!!!!
Iran, Islamic Republic of
به حناچی بگید صد برابر بدهی بالا بیار، ولی برای شهر عمران و سازندگی بکن...
شهردار بدهكار
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خطاب به 11:05
متاسفانه بدهي چند هزار ميلياردي اين آقا واقعيت داره?!!!!
Sweden
بفرمایید بدهی های دولت به شهرداری واقعیت دارد
دولت روحانی بدهی خودش به شهرداری را نپرداخت تا مدیریت شهری قفل بشه
ولی شهردار توانمند و تکرار نشدنی تهران (منتخب برترین شهرداران جهان) کارها را پیش برد...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
فعلا ایستگاه اول جاهایی است که تریبونها دستشونه
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
آدمیزاد
Colombia
آقای قالیباف رییس جمهور خوبی میتوانست بشود، حیف ..
Iran, Islamic Republic of
..
Canada
حتما تو هم قراره متحولش كنى؟!!!
...
میثاق
Iran, Islamic Republic of
...