يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - 12 Jul 2020
 
۰

تأکید کویت بر ضرورت مواخذه رژیم صهیونیستی

شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۴
کد مطلب: 701591
نماینده دائم کویت در سازمان ملل بر ضرورت مؤاخذه رژیم صهیونیستی به دلیل تجاوزات این رژیم علیه فلسطینیان و توسعه شهرک‌سازی تأکید کرد.
تأکید کویت بر ضرورت مواخذه رژیم صهیونیستی
به گزارش جهان نيوز،«منصور العتیبی» در جلسه شورای امنیت درباره وضعیت غرب آسیا از جمله مسئله فلسطین، گفت که شانه خالی کردن جامعه جهانی از عمل به مسئولیت‌هایش، اسرائیل را برای استمرار تجاوزات، نقض قوانین بین‌المللی و به چالش کشیدن قطعنامه‌های بین‌المللی جسورتر کرده است.

العتیبی افزود که شورای امنیت در قطعنامه ۲۳۳۴ از رژیم صهیونیستی می‌خواهد که فورا و به طور کامل تمامی فعالیت‌های شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی را متوقف کرده و به تعهدات قانونی خود در این باره پایبند باشد.

بنابر گزارش خبرگزاری کویت (کونا)، نماینده دائم کویت در سازمان ملل همچنین گفت که تداوم اشغالگری اسرائیل و توسعه شهرک‌های غیرقانونی آن در فلسطین اشغالی به ویژه در قدس حاوی این پیام روشن است که اسرائیل برای استمرار این تجاوزات مصمم است.

وی تصریح کرد که ساخت واحدهای جدید و توسعه شهرک‌ها و الحاق اراضی کرانه باختری به فلسطین اشغالی به خصوص قدس، فرصت تشکیل دولت فلسطین بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت را تضعیف می‌کند.

العتیبی همچنین تأکید کرد که امروز بیش از هر زمان دیگری مؤاخذه اسرائیل به دلیل تجاوزات این رژیم از جمله تصرف ساختمان‌ها و خانه‌های فلسطینیان، بازداشت‌های شهروندان فلسطینی و تصمیمات یکجانبه، ضروری است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *