چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - 26 Feb 2020
 
۰
معاون ترافیک پلیس راهور ناجا:

رانندگان مراقب تیرگی لباس‌های عزاداران باشند

يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب: 700333
معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک پلیس راهور ناجا با تأکید بر اینکه ورود و تردد وسایل نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت به داخل هیئت‌ها و دسته‌جات بر اساس آئین نامه راهنمایی و رانندگی ممنوع است افزود: کسی نباید از داخل هیئت و دسته عزاداری عبور کند و از طرفی خود هیئت‌ها نیز باید مراقب باشند تا راه تردد وسایل نقلیه مسدود نشود.
رانندگان مراقب تیرگی لباس‌های عزاداران باشند
به گزارش جهان نيوز، سرهنگ عین الله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک پلیس راهور ناجا عدم برنامه‌ریزی برای سفر و رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی را عامل واژگونی خودرو در جاده‌ها دانست و گفت: بسیاری از مردم در دهه اول محرم به شهر‌ها و روستا‌های خود سفر می‌کنند، اما باید مراقب باشند که خستگی آن‌ها موجب واژگونی و خروج از مسیر جاده نشود.

معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک پلیس راهور ناجا، گفت: علاوه برخواب آلودگی، عجله و شتاب رانندگان نیز موجب از دست رفتن کنترل و خروج از مسیر می‌شود که البته این دو مسئله قابل پیشگیری است. کافی است رانندگان از رانندگی در زمان خواب آلودگی بپرهیزند و با سرعت مطمئنه و مجاز حرکت کنند.

وی ادامه داد: ما دو روز قبل از ماه محرم به همکاران پلیس راه در سراسر کشور ابلاغ کردیم که با مسئولان هیئت‌ها و دسته‌جات عزاداری، جلسات مشترکی داشته باشند و مسیر‌ها را با هم هماهنگ کنند تا مشکلی ایجاد نشود.

سرهنگ جهانی با تأکید بر اینکه ورود و تردد وسایل نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت به داخل هیئت‌ها و دسته‌جات بر اساس آئین نامه راهنمایی و رانندگی ممنوع است افزود: کسی نباید از داخل هیئت و دسته عزاداری عبور کند و از طرفی خود هیئت‌ها نیز باید مراقب باشند تا راه تردد وسایل نقلیه مسدود نشود.

معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک پلیس راهور ناجا هشدار داد: رانندگان مراقب تیرگی لباس‌های عزاداران باشند چراکه عبور و مرور شهروندان با لباس‌های مشکی ممکن است عامل تصادفات باشد البته عزداران نیز باید با احتیاط از خیابان عبور کنند.

وی با اشاره به اینکه بار ترافیکی در همه محور‌های مواصلاتی کشور جریان دارد گفت: در حال حاضر مشکلی از نظر تردد در جاده‌ها وجود ندارد.

سرهنگ جهانی تاکید کرد: طبق نظر کارشناسانه رئیس راهنمایی و رانندگی کشور، اگر رانندگان فقط ده کیلومتر از سرعت مجاز خود بکاهند بیش از ۹۰ درصد سلامت خود و سرنشینان تضمین خواهد شد.

منبع:میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *