سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - 28 Jan 2020
 
۲
۵۹
روحانی در جلسه هیات دولت:

بعید می‌دانم امروز و فردا با اروپا به نتیجه برسیم/ گام سوم را انجام می‌دهیم/ دو ماه دیگر به اروپا مهلت می‌دهیم!

چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 699967
رئیس جمهور در بخشی از صحبت‌های امروز خود گفت: فرصت دو ماهه دیگری برای بازگشت به تعهدات، مذاکره و توافق پیشِ‌روی اروپاست.
بعید می‌دانم امروز و فردا با اروپا به نتیجه برسیم/  گام سوم را انجام می‌دهیم/ دو ماه دیگر به اروپا مهلت می‌دهیم!
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه و در جلسه هیات دولت با تشریح روند مذاکرات اظهارداشت: مثلاً اگر در 20 مساله اختلاف داشتیم ، این اختلافات اکنون در 3 مساله است و بخش عمده آنها حل شده اند اما هنوز به نقطه نهایی نرسیده ایم و بعید می دانم طی امروز و فردا نیز بتوانیم به توافق نهایی برسیم؛ در نتیجه گام سوم را برخواهیم داشت و جزئیات این گام سوم را طی امروز و فردا اعلام و بر مبنای آن عمل می‌کنیم.

دکتر روحانی صبر راهبردی و اقدام ایران را در برابر خروج آمریکا از برجام، هوشمندانه خواند و اظهارداشت: ایران اولین گام را برداشت و ظرف این اقدام ، 2 ماه نیز فرصت داد. در همان دوره با چین، روسیه و اروپایی ها  صحبت کردیم اما به نتیجه مطلوب نرسیدیم. هر چند که آنها توصیه می کردند گام دوم را برنداریم اما چون در عمل آنها کار مهمی انجام نداده بودند، گام دوم را برداشتیم. بعد از گام دوم باز هم گفتگو و مذاکره کردیم.

رئیس جمهور افزود:" طی این دوره یک گام‌هایی با هم برداشتیم. خیلی فاصله داشتیم در تلفن‌های روز اول بین ما خیلی فاصله بود اما الان کلام همدیگر را خوب می‌فهمیم. آنها می‌دانند ما چه می‌خواهیم و ما هم می‌دانیم آنها چه می‌خواهند و کاملاً مفهوم است. در بسیاری از موارد بهم نزدیک شده ایم و در برخی از موارد هم هنوز اختلاف نظر داریم و به گام نهایی نرسیده ایم".

دکتر روحانی از تعیین یک چارچوب 5 ماهه تا پایان سال میلادی با فرانسوی ها خبر داد و گفت: آنها می‌گویند با اروپایی‌ها و چین و دیگران و خود آمریکا حرف می‌زنیم و هماهنگ می‌کنیم و بحث می‌کنیم. حرف ما با فرانسه در این زمینه و به نمایندگی از طرف اتحادیه اروپا و سه کشور بود.

بیشتر بخوانید:
ظریف: هنوز زود است درباره مرگ برجام صحبت کنیم

عراقچی: عایدی ایران از برجام نزدیک به صفر است

دکتر روحانی با اشاره به گام سوم ایران، خاطرنشان کرد: ظاهر این گام سوم، خیلی تکان‌دهنده نیست ولی باطن آن فوق‌العاده مهم است و به نظر من این گام، مهم‌ترین گامی است که برمی‌داریم و آثارش بسیار فوق‌العاده خواهد بود و ان‌شاء الله با این گام سوم ، سازمان انرژی اتمی از این روند سرعت معمولی خارج و فعالیتش شتاب می گیرد یعنی با دستوری که امروز یا فردا صادر خواهد شد سازمان انرژی اتمی برای رسیدن به اهدافش شتاب فوق‌العاده‌ای می‌گیرد.

 رئیس جمهور با بیان اینکه در عین حال 2 ماه دیگر فرصت می‌دهیم، افزود: ضمن  این که گام سوم را برمی‌داریم، صحبت می کنیم و اگر به توافق رسیدیم باز هم راه برای مذاکره، منطق و توافق وجود دارد.

دکتر روحانی همچنین در بخشی از سخنان خود تندروهای درون آمریکا، رژیم نژاد پرست صهیونیستی و برخی سران ارتجاع در منطقه را به عنوان سه گروهی نام برد که نمی‌خواهند بین ایران و آمریکا رابطه ای عادلانه ، صحیح و درست برقرار باشد.

دکتر روحانی با اشاره به توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 گفت: تلاش شد تا توافق برجام به خوبی اجرایی و عملیاتی شود اما آمریکا از این توافق بی‌دلیل و حتی بی‌بهانه خارج شد که البته غیرآمریکایی‌ها در این کار بیشتر موفق بودند.

رئیس جمهور اظهارداشت: در درون آمریکا تندروهایی شامل صهیونیست‌ها، نئوکان‌ها و نژادپرست‌ها هستند که خواهان رابطه ای صحیح میان ایران و آمریکا نیستند و هر وقت می‌خواهیم در این رابطه ، جلو برویم یک جایی آن را بهم می‌زنند.

دکتر روحانی از رژیم نژاد پرست صهیونیستی‌ و برخی مرتجعین منطقه نیز به عنوان دومین و سومین گروههای مخالف نام برد و گفت: آنها اگر بفهمند که ممکن است یک روزی بین ایران و آمریکا رابطه عادلانه‌ای برقرار شود می‌دانند مرگ دائمی آنهاست چرا که اینها همانند کف روی آب هستند و نابود و محو می‌شوند.

رئیس جمهور افزود: هر وقت می‌خواهیم کاری انجام دهیم این سه گروه که متاسفانه بر کاخ سفید هم مسلط شده اند، نمی‌گذارند. علت اینکه آمریکا از برجام خارج شد، تسلط این 3 گروه بر کاخ سفید است. آنها از برجام خارج شدند و مشکلاتی برای خود، ما و دنیا ایجاد کردند و البته ما گام‌هایمان را حساب شده، صحیح و استوار برداشتیم.

رئیس جمهوردر بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بخاطر رای اعتماد  به وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جلسه روز سه شنبه، گفت: نمایندگان محترم مجلس با رای اعتماد خود، کابینه را تکمیل کردند.

 دکتر روحانی خاطرنشان کرد: در این مقطع بسیار نیازمند بودیم با کابینه کامل و با استفاده از نیروهای تازه نفس بتوانیم بهتر انجام وظیفه کنیم و در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و مهرماه که بهار علم و دانش است، انتخاب وزیر آموزش و پرورش بسیار مهم بود.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت ویژه سرمایه گذاری در بخش آموزش و پروش ، گفت: آموزش و پرورش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در این زمینه همه ما رسالت بزرگی برعهده داریم.

 دکتر روحانی با اشاره به جمعیت 14 میلیون نفری دانش آموزان کشور، گفت: تحول در آموزش و پروش یکی از ضرورت ها است، مسوولیت آینده کشور در همه امور فرهنگی، اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی  به دوش همین دانش آموزان و به عبارتی مدیران آینده کشور است.

دکتر روحانی با بیان اینکه آقای حاجی میرزایی در طول فعالیت 6 ساله خود در دولت با برنامه های دولت آشنایی کامل دارد، گفت: امیدواریم با حضور ایشان در این حوزه شاهد یک تحول در آموزش و پروش در شیوه علم آموزی و پرورش دانش آموزان برای کسب مهارت های زندگی برای به دوش گرفتن مشاغل و مدیریت امور در آینده باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه نقایصی در آموزش و پرورش وجود دارد، افزود: در طول 40 سال گذشته توفیقاتی داشته ایم اما قانع کننده نبوده است و تغییرات  ایجاد شده  در نظام آموزشی که جزئی و ظاهری بوده ، برای کسی قانع کننده نیست.

دکتر روحانی ادامه داد: مهم این است که برون داد ما چیست و آیا دانش آموز امروز ما پس از دوران تحصیل در بازار کار، سیاست و فرهنگ از دانش آموز سال 58 برتر است یا نه، اگر برتر باشد ما هنر کرده ایم  اما اگر وضعیت مثل گذشته  باشد، ضرر کرده ایم.

رئیس جمهور با بیان اینکه علم و دانش امروز با دیروز متفاوت است، گفت: دیروز خواندن و نوشتن  بود اما امروز همه چیز به فضای مجازی منتقل شده است و برای علم آموزی و تحقیق و پژوهش سواد کامل در فضای مجازی ضروری است.

دکتر روحانی ادامه داد: در زمینه قدرت دفاعی هم هرچند قدرت اصلی و پایه ما نیروی مومن، فداکار و با انگیزه است اما بدون استفاده از فناوری و علم روز نمی توان موفق بود و بخش عظیمی از قدرت ، علم و فناوری است .

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به آقای مونسان به عنوان وزیر وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: گردشگری هم برای ما بسیار مهم است و در این شرایط سخت باید بتوانیم زندگی و اشتغال مردم را تامین کنیم .

دکتر روحانی با بیان اینکه بیشترین فشار دشمنان امروز به بخش اقتصاد تحمیل شده است، گفت: مردم ما بسیار مقاوم و صبور هستند اما می خواهند مسئولان کشور بیش از گذشته با ابتکارات جدید گره ها را بگشایند و مشکلات را حل کنند.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما باید بتوانیم با عملکردمان گره از مشکلات مردم باز کرده و زندگی مردم را آسان کنیم اما متاسفانه امروز گویا زبان های ما گره دارد و نمی توانیم با مردم تفاهم کنیم، مردم زبان ما را درست لمس نمی کنند و ما هم شرایط مردم را به طور کامل درک نمی‌کنیم. گاهی مردم چیزی می گویند ولی ما چیز دیگری می شنویم.

دکتر روحانی تاکید کرد: اگر امروز ما بتوانیم حرف خود را به نسل های سوم و چهارم منتقل و تفاهم کنیم، موفق خواهیم شد. متاسفانه امروز بین نسل اول و دوم با نسل های سوم و چهارم فاصله بزرگی ایجاد شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز ما باید درک کنیم که نسل جوان و مردم  به ما چه می گویند و چه می خواهند، گفت: مردم ما حرف روشن و واضح می زنند و می گویند مشکل ما را حل کنید.

دکتر روحانی اظهار داشت: مردم می گویند شما بخاطر دعواهای داخلی و مسائل پشت پرده خود، نه مشکل را می گویید و نه اینکه اراده حل آن را دارید، این نمی شود. مردم از ما می خواهند که مشکل آنها را حل کنیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: نشستن ما روی این صندلی مسئولیت زمانی مشروع است که درست بفهمیم مردم از ما چه می خواهند و با شهامت عمل کنیم آنچه را که مردم می خواهند.

 دکتر روحانی با بیان اینکه مردم امروز از نظر اقتصاد و معیشت دچار مشکلات فراوان هستند، تصریح کرد: ما می توانیم در همین شرایط از مشکلات مردم بکاهیم و بحث گردشگری یکی از بخش هایی است که می تواند از نظر اقتصادی و اشتغال به جامعه و مردم ما کمک کند.

رئیس جمهور فراهم کردن فضای کسب و کار و تلاش برای جذب سرمایه و جلوگیری از خروج سرمایه از کشور را از اقدامات مهم برای کاستن از مشکلات مردم عنوان کرد و افزود: متاسفانه امروز پیچ و خم های زیادی در زمینه ایجاد اشتغال و فراهم کردن فضای کسب و کار برای متقاضیان وجود دارد.

دکتر روحانی ادامه داد: وظیفه امروز ما این است که با باز کردن گره ها و رفع موانع و پیچ و خم ها و کاستن از تشریفات و بروکراسی ، فضای کسب و کار را فراهم کنیم و از طرف دیگر به سرمایه گذاران داخلی و خارجی اعتماد بدهیم که در کشور سرمایه گذاری کنند.

دکتر روحانی گفت: بیاییم فضای کار و سرمایه گذاری در کشور را آماده و بانشاط کنیم چون معتقدم اگر این کار را انجام دهیم می توانیم از مشکلات پیچیده امروز عبور کنیم.

رئیس جمهور همچنین از همه وزرا ، مسئولین، مدیران، تولید کنندگان ، کار آفرینان ، سرمایه گذاران ، صادرکنندگان ، وارد کنندگان و همه کسانی که در کشور سالم کار می کنند تشکر کرد و گفت: وزارت خارجه ، وزیران اقتصادی و همه مدیران کشور برای حل مشکلات مردم و مایوس کردن دشمنان کشور ، کار و تلاش می کنند و این کار بسیار عظیم و ارزشمندی است.

رئیس جمهور در بخش پایانی سخنان خود در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت با اشاره به ایام محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان کربلا و یاران باوفایش و فرهنگ عاشورا، تاکید کرد: ما هر پیروزی که در کشور داشته ایم در سایه فرهنگ عاشورا و پیروی از راه و رسم ابا عبدالله(ع) بوده است.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: تردید ندارم امروز هم با عشق به ابا عبدالله(ع) و پیروی از سیره و راه امام حسین(ع) به راحتی می‌توانیم از مشکلات‌مان عبور کرده و در برابر فشارها ایستادگی و مقاومت کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه درس عاشورا خیلی عمیق است، گفت: این تابلوی بسیار نفیس و عجیب را  امام حسین(ع) در یک روز ترسیم کرد. البته این تابلو اصلش برای بعثت پیغمبر است اما آن بخش‌های نهایی و زیبای این تابلو به دست ابا عبدالله الحسین(ع) در یک روز انجام گرفت.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه خداوند یک قدرت و توانی به انسان داده که می‌توانیم در یک زمان کوتاه از فرش به عرش برسیم، افزود: خدا این قدرت را به ما داده ما این چنین پرواز را می‌توانیم انجام دهیم و امام حسین(ع) این پرواز را از یک صبح تا بعد از ظهر انجام داد و حتی دشمنان امام حسین(ع) هم به آن اعتراف کردند و همه دیدند که در تمام لحظات امام حسین(ع) هدف و یارانش را فراموش نکرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حرف حق
Iran, Islamic Republic of
دولتی که تعهدات برجامی اش را یکطرفه اجرا کرده حالا حالاها باید به طرف مقابل برای اجرای تعهداتش التماس بکند زیرا امتیازات نقد داده و وعده نسیه گرفته است.
دوماهه دوماهه دوماهه
Iran, Islamic Republic of
خدا وکیلی این
دوماهه
دوماهه
دوماهه
دوماهه ها کی تموم میشه

بابا اروپا دیگه دولت شما رو نمیخواد کم محبت گدایی کنید

امریکا و اروپا به هر چه از برجام از طریق دولت شما میخواستند رسیدند دیگه برا چی مس مس میکنید
مسعود
Iran, Islamic Republic of
اشتباه نکن

موشکی

فضایی

جبهه مقاومت

مونده که اروپا مـــــــــامور شده با این بازی های فرانسه و ... بگیره
دو سال بعد!!!!
Iran, Islamic Republic of
حالا میریم که ببینیم عمو حسن در روزهای پایانی عمر دولتش، دو ماه دیگر هم به اروپا مهلت داد تا اروپا جبران کند
Iran, Islamic Republic of
اخوي لطفاً يه جوري بگيد ما هم بفهميم دقيقاً پيشنهاد شما چيست؟ به هر حال مقام معظم رهبري گفتند ساخت، نگهداري و استفاده از بمب اتم حرام شرعي است. خب اگر ما نخواهيم بمب اتم بسازيم چه طور مي توانيم به طرفهاي اروپايي فشار وارد كنيم؟ ..
کمتر از 25 سال تا نابودی غده سرطانی
Iran, Islamic Republic of
چرا فشار رو منحصر در بمب اتم میدونید؟!
شما همین موشک های بالستیک با برد 2000 رو ببینید چه بلایی سرشون اورده
تازه دستور بوده برد 5000 نیاز نیست و ساخته نشه
برد 2000 یعنی فقط تا اسرائیل
نبرد با اسرائیل اون زمانش با قلاب سنگ بود جواب میداد حالا که موشک نقطه زنه

آسان ترین نبرد تاریخ نبرد ما با اسرائیل است البته اگه کار به انجاها کشیده بشه
لطفا منطقتون رو با قرآن تنظیم کنید
خوندن قرآن خیلی سخت نیست

اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید
Iran, Islamic Republic of
داداش من يه سوال پرسيدم كه جهان نيوز لطف كرد دو سومش رو حذف كرد! عيبي نداره. شما ميگي موشك داريم. خب اگه با موشك ميشه تحريم ها رو لغو كرد پس چرا تحريما لغو نميشن؟ من ميگم پيشنهادتون به ظريف چيه؟ پيشنهادتون به دولت چيه؟ چيجوري مي تونه به كسايي كه ما رو تحريم كردن فشار بياره تا تحريمها لغو بشه. اينكه بايد «اقتصاد مقاومتي» داشته باشيم هم درست. ولي سوال من فقط در مورد سياست خارجيه نه داخلي. چيجوري ميشه فشار آورد تا تحريمها رو لغو كنن. با موشك كه نميشه (چون اگه ميشد تا حالا شده بود) با بمب اتم هم كه نميشه. پس پيشنهادتون چيه؟....
Iran, Islamic Republic of
همان اقتصاد مقاومتی اگر درست اجرا بشود کافی است...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
تا 1400 ادامه داره متأسفانه
Iran, Islamic Republic of
....
خخ
Iran, Islamic Republic of
بعید میدانم در 2 سال باقی مانده از عمر این دولت با امریکا و اروپا به نتیجه برسیم .
Iran, Islamic Republic of
گام سوم را محکم بردارید تا دشمن مجبور به اجرای تعهداتش بشود گام های اول و دوم سست و لرزان بود.
هاشمی
United States
امیدی به این دولت و شعارهایش نیست
گیرم گام سوم را هم میلیمتری برداشتید چه می شود ؟
Iran, Islamic Republic of
اقای روحانی ! نه تنها جمهوری اسلامی بلکه هیچ نظام مستقل و غیرتمندی نمیتواند با امریکا و اروپای زور گو ومستکبر و حیله گر به توافقی مناسب با اهداف و امنیت ملی برسد . انها شریک منافع نمیخواهند بلکه نوکر و بچه حرف گوش کن میخواهند .
whnr
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای رئیس جمهور لطفا به سراغ گام 4 و 5 و ... بروید چون این حضرات دو ماه که هیچ 20ماه و 200 ماه دیگر نیز اقدامی در جهت تعهدشان انجام نخواهند داد و ملت از نمایندگانشان در مذاکرات منجر به برجام بیشتر ناامید می شوند
Iran, Islamic Republic of
دلخوش کردن و اعتماد به اروپا دلخوش کردن به سراب است . اینقدر با منافع و امنیت ملی بازی نکنید
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
بسه دیگه ! مردین ، از بس مهلت دادین ! ..
ب
Iran, Islamic Republic of
جناب ریئس فکر بکری هست 3ماه 6ماه مهلت بده که عمر دولت تمام . بشه بعد هم بگو کی کی مانبودم آن شروع به شعار اگر من بودم.......؟؟
Iran, Islamic Republic of
درود بر دولت تدبیر وامید
ب2
Iran, Islamic Republic of

..............................
ب۲
Iran, Islamic Republic of
ممنون که نوشته من را تبدیل به خط بریل کردید.
اما بنظر شما برای این دولت جایی برای درود باقیمانده است؟
Iran, Islamic Republic of
...
Sweden
گام سوم
افزایش علظت غنی سازی
از 4.51 درصد به 4.52 درصد
علی برکت الله
Iran, Islamic Republic of
احتمالا گام سوم همانطوری که قبلا عراقچی امریکا را تهدید کرد او را تهدید به اخراج افغانی ها از ایران بود
Iran, Islamic Republic of
4.75,4.85,4.9,4.91 ...4.99 الان میگم 5 اروپا الان میگم 5
Iran, Islamic Republic of
حتما پس فردا و پس آن فردا و پس پس آن فردا ها هم به نتیجه نخواهی رسید ، دو سال وقت داری برای خدمت صادقانه به ایران اسلامی و جهان اسلام لطفا زمان سوزی نکنید ؛ غرب برای عقلا ی انقلابی به واقع موجود سمی است .
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
دولت تسلیم .....!!.
Iran, Islamic Republic of
دولت باید بدون واهمه از دشمنان خارجی ودلواپسان داخلی ، آنچه را که در راستای تامین منافع ملی ، نیاز می داند انجام دهد.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
انجام داده عزیزم.می فرمایید صنعت موشکی را بدهد؟داعش را در بیرون مرزها سرکوب نکند و در تهران بجنگیم؟تعهد کنیم که نفت فقط برای واردات و ایجاد اشتغال برای خارجی ها فروخته شود؟تعهدات و محدودیت های برجام الی الابد شوند؟و...
Iran, Islamic Republic of
هر چی تا حالا انجام داده و منافع کشور و ملت رو تامین کرده بسه

کدوم منفعت..؟!!!
سرور
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
فروش مرغ بیش از 8200 تومان تخلف است.
افزایش قیمت مرغ درسراسرکشور ازسال 1397 تاکنون غیر قانونی بوده است.
افزایش قیمت گوشت در سراسر کشور سال 1397 تاکنون غیر قانونی بوده است.
Iran, Islamic Republic of
اقای روحانی رئیس جمهور محترم با کمال تاسف نقد همه چیز را دادید ولی هیچ جیز نگرفتید حالا حالاها باید بدویم دنبال نخود سیاه . زمامداران غرب خیلی مکار و نامردند .
Iran, Islamic Republic of
فکرمی کنید من و شما این را به خوبی می فهمیم..؟!!
Iran, Islamic Republic of
قیمت کالا 200 هزارتومانی تولید داخلی زمانی دولت احمدی انژاد/ زمانی دولت روحانی دو الی سه میلیون تومان شده است.
Iran, Islamic Republic of
۶ سال تمام است که به نتیجه نرسیدید
اصغر
Iran, Islamic Republic of
الان هربچه ای می داندروحانی باتفنگ خالی گلنگدن می کشد
Iran, Islamic Republic of
مال گام محكم نيستيد
Iran, Islamic Republic of
...
خ
Iran, Islamic Republic of
هوالباقی بدینوسیله به اطلاع عموم مردم شریف ایران میرساند روح برجام پس از ماهها دوری از جسمش و تحمل درد و رنج بسیار فراوان به رحمت خدا پیوست لذا در روز جمعه مورخ 15/6/98 رأس ساعت 14 مراسمی بر مزار آنمرحوم واقع در دفتر وزیر خارجه برگزار می گردد، خواهشمندیم جهت تسلی خاطر بازماندگان در مراسم خاکسپاری برجام شرکت فرمایند!!!!
Iran, Islamic Republic of
سخنران مراسم دکتر سعید جلیلی وبا مداحی دکتر احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
اگر برجام هسته ای نکبت بار از دست برود راه هضم انقلاب اسلامی در نظام سلطه جهانی مسدود می شود و این خلاف نظر غربگرایان ایرانی است.
Iran, Islamic Republic of
جناب پرزیدنت ۵۰ دوماه هم به امریکاواذنابش اروپا فرصت بدهی قطعا ابی گرم نخواهدشد با دیپلماسی التماسی فقط ما امتیاز میدهیم وفقط با مقاومت وروش ازادی کشتی جبل الطارق باید با این قوم ظالم سخن گفت ولاغیر
Iran, Islamic Republic of
خداییش ملت رو ببین چه جوری سرکار گذاشتن تا 1400 دو ماه دو ماه تمدید میکنن برای اون مردمی که به این آقا رای دادن متاسفم
Iran, Islamic Republic of
گام های کم اثر و آهسته برای چیست؟!
من
Iran, Islamic Republic of
انطور که از فرمایشات آقای روحانی بر می آید احتمالا گام سوم در مراکز هسته ای دو مورد ماشین کیک ساز وصل و نصب می کنند
United Kingdom
...
Iran, Islamic Republic of
حالا از کحا اب وصابون بیاوریم صورت ها یتان را بشویید
Iran, Islamic Republic of
با گام سوم میلیونها تن از خنده رودبر می شوند یعنی به اندازه یک بمب اتمی و لذا خوهش می کنم گام سوم را آهسته بردارید مبادا بشکند ...!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
تو که این همه از برجام تعریف و تمجید می کنی برای برجام فضیلت تراشی می کنی چرا گام سوم را برمی داری البته گام های اول و دوم ات هم چیزی نبود فقط پایت از خط بیرون گذاشتی !!!!!!
Iran, Islamic Republic of
این دو ماهه ها تازمان این دولت برنامه ریزی شده
اکبر
Iran, Islamic Republic of
مسئولین شما را به خدا این برجام متعفن را به زباله دان بیندازید تا بیش از این مشام مردم را آزار ندهد.!
سلام
Iran, Islamic Republic of
دست رييس جمهور محترم درد نكند با اين گام ها...؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی نه به اون مواضع قبلیت نه به این سخت شدنت باورش سخته!!
Iran, Islamic Republic of
خوشم میاد پاکارید