کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

الحشد الشعبی یک پهپاد را در شمال عراق ساقط کرد

3 شهريور 1398 ساعت 19:14

نیروهای الحشد الشعبی یک پهپاد شناسایی که بر فراز یکی از مقرهای این گروه در شمال عراق پرواز می‌کرد را ساقط کردند.


به گزارش جهان نیوز، یک منبع امنیتی از انهدام یک پهپاد شناسایی در استان نینوی در شمال عراق به دست نیروهای الحشد الشعبی خبر داد.

به نوشته پایگاه خبری السومریه نیوز، نیروهای تیپ ۵۰ الحشد الشعبی، یک پهپاد را که به مقر آنها نزدیک شده بود را منهدم کردند.

پنجشنبه هفته گذشته نیز الحشد الشعبی از سرنگونی یک فروند پهپاد شناسایی و ناشناس بر فراز مقر تیپ ۱۲ در اطراف شهر بغداد خبر داد. یک روز پیش از آن «ابو مهدی المهندس» با اشاره به حوادث اخیر در پایگاههای الحشد الشعبی در عراق، گفته بود که آمریکا و رژیم صهیونیستی در پشت پرده این حوادث قرار دارند.

 پایگاه هوایی «بلد» وابسته به الحشد الشعبی در استان صلاح‌الدین روز سه شنبه هفته گذشته دچار حریق شد و سپس چندین انفجار نیز در آنجا رخ داد؛ پس از این حادثه فضای سیاسی و امنیتی عراق بسیار متشنج شده و الحشد الشعبی نیز اعتقاد دارد که این حوادث کار آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

حزب‌الله عراق نیز در بیانیه‌ای با هشدار به آمریکا تأکید کرده است که هرگونه حمله و تعرض جدید به مقرهای عراقی، «پاسخ دندان‌شکن» الحشد الشعبی را در پی خواهد داشت.

اما مقامات رسمی عراقی نیز به این حملات واکنش نشان داده و روز جمعه گذشته شورای امنیت ملی عراق به ریاست عادل عبدالمهدی تشکیل جلسه داد و ضمن بررسی راههای تقویت پدافند هوایی عراق، بر حمایت از همه نهادهای نظامی از جمله الحشد الشعبی تأکید شد.


کد مطلب: 699054

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/699054/الحشد-الشعبی-یک-پهپاد-شمال-عراق-ساقط

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com