دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 17 Feb 2020
 
۰
۱۰

خرازی: برخی کشورها بعد از انقلاب اسلامی ایران دچار تحول شدند/ فشار را تحمل می‌کنیم ولی عزتمان را نمی‌فروشیم

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
کد مطلب: 698515
رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی گفت: علی‌‌رغم همه فشارها و تحریم ها ولی آنچه که دشمن پیش بینی می‌کرد محقق نشد اگرچه فشار بر روی مردم است اما ما حاضر نیستیم عزت خودمان را بفروشیم و این فشارها را تحمل می‌کنیم.
خرازی: این فشارها را تحمل می‌کنیم
به گزارش جهان نيوز، سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی صبح امروز در مراسم رونمایی از بخش روسی، اسپانیولی و فرانسوی سایت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با بیان اینکه فضای رسانه‌ای فعلی با زمان دفاع مقدس متفاوت شده است، گفت: در زمان جنگ با مشکلات زیادی برای رساندن ندای مظلومیت رزمندگان به جهانیان مواجه بودیم اما امروز این امکانات افزایش یافته و به راحتی می‌توان اخبار را به جهان مخابره کنیم.

وی با بیان اینکه دفاع از انقلاب اسلامی و ایران عزیز از ابتدای انقلاب برعهده اصحاب رسانه بوده است، افزود: در واقع اصحاب رسانه رزمندگان انقلاب اسلامی در صحنه ابلاغ ایده های انقلاب به جهانیان هستند.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی با تأکید براینکه امروز فضای مجازی در حال پیشرفت است و در آن امکانات جدیدی بوجود آمده است، اضافه کرد: یکی از این سرمایه‌ها در فضای مجازی کشورمان جوانان هستند که باید از این طریق ندای انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان برسانیم.

خرازی با بیان اینکه هوش مصنوعی نیز امروز در شبکه‌های اجتماعی تأثیرگذار است و باید در آن جدی ورود کنیم، گفت: امروزه تأثیرگذاری بر ذهن‌ها یک امر پیچیده است این زمینه‌ای است که باید توانایی‌های خود را در آن توسعه بدهیم و بدانیم که چگونه می‌توان بر ذهن‌ها تأثیرگذاشت.

وی تصریح کرد: هر انسانی مدل ذهنی خودش را دارد و اگر ما از دریچه چشم آن انسان به آن مسائل نگاه نکنیم آنچه را که خود می‌بینیم نمی‌توانیم به او انعکاس بدهیم و بر ذهن آن فرد تأثیرگذار باشیم. در این زمینه باید کارهای بیشتری انجام دهیم.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی با بیان اینکه رسانه‌ها به ویژه دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب از اهمیت زیادی برخوردار هستند، گفت: اگر سیر تحول جوامع از 50 سال پیش را بررسی کنیم، نه تنها ایران دچار تغییر و تحول عظیم شده بلکه برخی کشورها براثر انقلاب ایران متحول شدند.

خرازی اضافه کرد: به طور مثال بنده قبل از انقلاب اسلامی به ترکیه سفر می‌کردم و در آن زمان آثار اسلامی در این کشور ضعیف بود و کمتر در شهرهای بزرگ ان کشور حجاب رعایت می‌شد اما بعد از انقلاب اسلامی در ایران نوع پوشش و حجاب متفاوت شده است که این ناشی از تأثیر از انقلاب اسلامی ایران است.

وی با تأکید براینکه یکی از محورهای ندای انقلاب اسلامی آزادی خواهی، مبارزه با سلطه طلبی و استقلال خواهی است، عنوان کرد: این ویژگی انقلاب اسلامی جذابیت‌های خاص خود در همه کشورهایی که به دنبال استقلال طلبی  مبارزه هستند دارد منادی استقلال خواهی جمهوری اسلامی در جهان پیچیده است که باید این موضوع نیز از طریق رسانه هابه جهانیان انعکاس بیشتری داشته باشیم.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی با بیان اینکه امروز با سیاست‌های ریاست جمهوری امریکا وابستگی کشورها به امریکا بیشتر و روشن شده است، گفت:

اروپایی‌ها یک نوع وابستگی دارند که این وابستگی سرآغازش بعد از جنگ جهانی و ایجاد سیستم مالی جهانی و اعلام شدن دلار به عنوان یک ارز جهانی آغاز شد که از آن موقع نیز سلطه مالی امریکا بر جهان ریخته شده است.

خرازی ادامه داد: در دهه‌های اخیر نیز وابستگی مالی و اقتصادی سایر کشورها به امریکا بیشتر شده است که از همین جهت است امروز ترامپ می‌تواند تحریم ثانویه بگذارد و کشورها را تحت فشار قرار دهد.

وی با بیان اینکه متأسفانه کشورهای اسلامی منطقه نیز نه تنها امروز وابسته شده‌اند بلکه مورد تحقیر امریکا نیز قرار می‌گیرند، اظهار داشت: آنچه که ترامپ درباره عربستان گفت مورد خوشایندی نبود که این نتیجه وابستگی است.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی با بیان اینکه یک فرانسوی چند وقت پیش به ایران آمده بود به بنده گفت که با این حجم تحریم‌ها شما چه راهکارهایی دارید و چه می‌کنید، افزود: بنده گفتم آنچه که آنها پیش بینی می‌کردند محقق نشد اگرچه فشار بر روی مردم است اما ما حاضر نیستیم عزت خودمان را بفروشیم و این فشارها را تحمل می‌کنیم.

خرازی افزود: من از آن فرانسوی پرسیدم اگر چنین تحریم‌هایی برضد شما اعمال می‌شد شما چه کار می‌کردید آیا آن را تحمل می‌کردید؟ او جواب داد اگر تحریم‌های حداکثری ضدما اعمال می‌شد ما نمی‌توانستیم تحمل کنیم.

وی عنوان کرد: ما امروز در برابر زورگویی‌ها ایستاده‌ایم و پیروز شده‌ایم به مخیله به کسی نمی‌آمد که پهپاد امریکایی را سرنگون کنیم و آنها عکس العمل نشان ندهند، کشتی ما را بگیرند ما عکس العمل نشان بدهیم و آنها کشتی را آزاد کنند. اینها قدرت و اقتدار ملی کشورمان را نشان می‌دهد که برای سایر آزادی‌خواهان نیز جذاب است.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی تصریح کرد: این ظواهر قضیه را نبینید که فحاشی می‌کنند اما خودشان نیز در خفا به قدرت ما اذعان می‌کنند به طور مثال وزیر دفاع امریکا عکس سردار قاسم سلیمانی را در اتاق خود گذاشته است اگر چه او می‌خواهد که بگوید با جمهوری اسلامی و قاسم سلیمانی دشمن است اما به قدرت ما نیز اذعان دارد.

خرازی با اشاره به کشورهایی که امروز سایت دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب به زبان آنها رونمایی شد گفت: این کشورها از نظر ژئوپلوتیک مهم هستند روسی زبانان که شامل قفقاز و آسیای میانه است یک جمعیت بزرگ را شامل می‌شود فرانسوی زبانان در اروپا و افریقا هستند که آشنایی آنها با آثار رهبرانقلاب مهم است.

وی با تأکید براینکه زبان اسپانیایی بسیار مهم است اظهار داشت: بعد از چین اسپانیولی زبان‌ها بزرگترین زبان جهان هستند که به زبان مادری صحبت می کنند. 500 میلیون اسپانیولی زبان در جهان وجود دارد در امریکا لاتین جمعیت زیادی را تشکیل می‌دهند 60 درصد مردم در این منطقه به این زبان صحبت می‌کنند و در امریکای لاتین نیز انقلاب اسلامی طرفدار دارد.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی تصریح کرد: در خود امریکا نیز 46 میلیون اسپانیولی زبان داریم و زبان دوم امریکا نیز اسپانیولی است و در مدارس این کشور 70 درصد دانش آموزان اسپانیایی صحبت می‌کنند.

منبع:تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خرازی: برخی کشورها بعد از انقلاب اسلامی ایران دچار تحول شدند/ فشار را تحمل می‌کنیم ولی عزتمان را نمی‌فروشیم.
شما چه چیز را تحمل می کنید، یعنی شما الآن توان خریدن گوشت و مرغ را ندارید؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
آقای خرازی چرا مردم باید تاوان اشتباهات شماها را در تصمیم گیری و عملکرد بدهند. دریغ از یک عذر خواهی و اعتراف به اشتباه.
Iran, Islamic Republic of
آفرین.
Iran, Islamic Republic of
اقا زاده ها كجايند ببم جان
Iran, Islamic Republic of
دارند در لس انجلس فشار تحمبل ميكنند
ن
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خود به تنهايي تحمل كن از ما مايه نگذار
Iran, Islamic Republic of
علی الخصوص جنابعالی.!!!
Iran, Islamic Republic of
اخ بمیرم چه زجری می کشید شما اقایان از تحمل این همه مصایب!!!!
Iran, Islamic Republic of
خيلي هم راضي نيستيم شما ها اين فشار ها را دراين چهل سال تحمل كرديد