يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - 9 Aug 2020
 
۲
۲۲
فرمانده نیروی دریایی سپاه:

اگر ناو‌های اتمی هدف قرار گیرد، شیوخ خلیج فارس آبی برای خوردن ندارند/ ماجرای اعتراف به اشتباه فرمانده قرارگاه دریایی فرانسه در دیدار خصوصی با فرمانده دریایی سپاه

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۴
کد مطلب: 698484
ما در جنگ، ناو ساموئل رابرتز را غرق کردیم و کشتی بریشتون را که مظهر امریکایی‌ها بود، در جنگ مورد اصابت قرار دادیم. تاکنون سه فروند کشتی انگلیسی با احتساب نفتکش آخر و دو کشتی امریکایی را در دریا به زانو درآورده‌ایم و برای اولین‌بار در طول تاریخ دریانوردی در مدیترانه حاضر شدیم
اگر ناو‌های اتمی هدف قرار گیرد، شیوخ خلیج فارس آبی برای خوردن ندارند/ ماجرای اعتراف به اشتباه فرمانده قرارگاه دریایی فرانسه در دیدار خصوصی با فرمانده دریایی سپاه
گروه سیاسی جهان نيوز: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر یکی از ناو‌های اتمی که سوخت هسته‌ای دارند، مورد اصابت قرار گیرد، کشور‌های جنوب خلیج فارس به دلیل آلودگی، آب برای خوردن نخواهند داشت.

به گزارش جهان نيوز، دریادار علیرضا تنگسیری در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی که در سالن همایش‌های صدا و سیما با حضور مقامات ارشد دریایی کشوری و لشکری برگزار شد، با اشاره به اهمیت خلیج فارس از گذشته تاکنون که اسپانیایی‌ها و سپس پرتغالی‌ها ۱۱۷سال در آن حضور داشتند، گفت: با پیدایش نفت و گاز در خلیج فارس، پای انگلیسی‌ها و سپس امریکایی‌ها به منطقه خلیج فارس باز شد و تاکنون ادامه دارد.

وی اهمیت خلیج فارس را راهبردی دانست و گفت: اهمیت اقتصادی و انرژی آن، یکی از موارد دارای اهمیت محسوب می‌شود. امنیت در خلیج فارس نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ایران با دارا بودن طولانی‌ترین مرز با خلیج فارس و بیشترین تعداد جزایر، پیام صلح و دوستی و ثبات در خلیج فارس را به همسایه‌ها اعلام می‌کند.

دریادار تنگسیری افزود: ما به سران کشور‌های منطقه خلیج فارس در نشست‌هایی که در عمان، قطر و امارات داشتیم، اعلام کردیم که کشور‌های ۱+۷ شامل هفت کشور جنوبی خلیج فارس به همراه ایران می‌توانند امنیت پایدار در منطقه ایجاد کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آبراهه‌هایی که از شمال و جنوب جزایر ایران و در ورودی خلیج فارس وجود دارد مطمئن هستند، تصریح کرد: آبراهه ورودی خلیج فارس که در کنار سواحل ایران قرار دارد، عمیق‌ترین و امن‌ترین آبراه است و ما بار‌ها پیام امنیت را به کشور‌های همسایه اعلام کرده‌ایم. به گفته دریادار تنگسیری، حضور بیگانگان در خلیج فارس، ناامنی را به دنبال دارد و بیگانه دلش نمی‌سوزد که در منطقه آتش به پا شود.

وی اظهار کرد: حضور بیگانگان در منطقه به گونه‌ای است که می‌خواهند به کشور‌های حوزه خلیج فارس دیکته کنند که ما سلاح داریم و شما نیاز به خرید سلاح از ما دارید. امریکا و انگلیس به دنبال فروش سلاح به کشور‌های منطقه هستند، اما ایران امنیت را در تنگه هرمز که جزو منزل ما محسوب می‌شود برقرار و این امنیت را بار‌ها به همسایگان خود اعلام کرده است ضمن اینکه ما قادر به تأمین امنیت با همگرایی کشور‌های منطقه هستیم. ایران پرچمدار امنیت در خلیج‌فارس، دریای عمان و اقیانوس هند است. دریادار تنگسیری یادآور شد: در منطقه‌ای که نفت و گاز آن مورد نیاز کشور‌های صنعتی است، ایران می‌تواند امنیت را تأمین کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در محفلی در قطر، فرمانده قرارگاه دریایی فرانسه در منطقه، خواستار برگزاری نشستی با ما شد و در آن نشست گفت که ما در خلیج‌فارس برای شما به دنبال امنیت هستیم. من در پاسخ به او گفتم که ناامنی را شما ایجاد کردید. شما به صدام سلاح دادید وگرنه خلیج‌فارس به خودی خود محل امنی است.

وی ادامه داد: همچنین به این فرمانده فرانسوی اعلام کردم که شما در همایش دو موضوع را مطرح کردید که من به آن انتقاد دارم؛ یکی اینکه چرا تقابل شیعه و سنی را مطرح کردید و اینکه چرا از خلیج عربی به جای خلیج فارس نام بردید که وی اظهار داشت که ما اشتباه کرده‌ایم. می‌بینید که این‌ها در محافل عمومی حرف خود را می‌زنند، اما در محافل خصوصی می‌گویند اشتباه کرده‌ایم. بیگانگان قطعاً به عنوان دشمن اسلام وارد منطقه می‌شوند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: بیگانگان برای مشروعیت بخشیدن به حضور نامشروع خود در منطقه، دشمن‌تراشی و ایران را به عنوان دشمن کشور‌های منطقه مطرح می‌کنند.

دریادار تنگسیری تصریح کرد: دو نیروی نظامی دریایی ارتش و سپاه را یک رهبر الهی فرماندهی می‌کند و دوش به دوش هم امنیت پایدار را در خلیج‌فارس تأمین کرده‌اند. وقتی با لباس سپاه در مقابل همسایگان حاضر می‌شویم، به ما می‌گویند شما قهرمان هستید، چون در مقابل استکبار ایستاده‌اید.

وی بیان کرد: ما در جنگ، ناو ساموئل رابرتز را غرق کردیم و کشتی بریشتون را که مظهر امریکایی‌ها بود، در جنگ مورد اصابت قرار دادیم. تاکنون سه فروند کشتی انگلیسی با احتساب نفتکش آخر و دو کشتی امریکایی را در دریا به زانو درآورده‌ایم و برای اولین‌بار در طول تاریخ دریانوردی در مدیترانه حاضر شدیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به وسعت ۲۵۰هزار کیلومتری خلیج فارس که به عنوان یک آبراه بسته در نظر گرفته می‌شود، گفت: اگر یکی از ناو‌های اتمی که سوخت هسته‌ای دارند، مورد اصابت قرار گیرد، تأمین آب منطقه برای سال‌های سال با مشکل روبه‌رو خواهد شد، البته ما در ایران آب خوردن داریم، اما کشور‌های جنوب خلیج فارس که آب آشامیدنی خود را از طریق آب شیرین‌کن‌ها تأمین می‌کنند، آب خوردن نخواهند داشت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Canada
ایران در زمان هخامنشیان هم دریانوردی داشته و به مدیترانه رفته قبلا
اینکه می گیم در تاریخ دریانوردی بی سابقه بوده اشتباه هست
Iran, Islamic Republic of
ناخواسته معترف به ابرفدرتی نظام جمهوری اسلامی هستی ...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
1- 2- 3 !!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
بزنيد دادش حرف تاثيري ندارد ما او ضاعمان بدتر از اين نميشود بگذار انها هم از خوشي بيافتند
Iran, Islamic Republic of
...
خرمشهر
Iran, Islamic Republic of
تاریخ تکرار خواهد شد.......
Iran, Islamic Republic of
سردار جون انگار نمی دونی ما هم تو خلیج فارس هستیم ها یعنی کل شمال خلیج فارس واس ماست یعنی اگر زیر دریایی اتمی آمریکا رو ما بزنیم خودمون با دست خودمون خودمون رو نابود کردیم ...
Germany
خسته نباشی
برای مردم و معیشتشون چه کردید ؟
برای اعتبار پاسپورت ؟
برای ....
برای ....
بازم بگم ؟
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
امین
Iran, Islamic Republic of
اینها را از آقای روحانی بخواه نه از قوای نظامی!
Iran, Islamic Republic of
آمریکا رو فقط با زور اسلحه میتوان حرف حالی کرد
کشورهای خلیج فارس هم فقط باید دارائی هاشون به خط بیافتد تا بفهمند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
ممد
United States
ایضا اگر ناخواسته نیروگاه اتمی بوشهر هم مورد اصابت قرار بگیرد هم کشورهای جنوبی خلیج فارس آب آلوده به مواد رادیواکتیو خواهند داشت!!!
Iran, Islamic Republic of
تهدید قبل از شروع جنگ واقعا کار خطرناکیه چون دشمن را وادار میکنه از مهلک ترین سلاح ها و تجهیزات نظامی در حد وسیع استفاده کنه...!!!!
Romania
سلام. ناو ساموئل رابرتز پس از اصابت با مین شدیدا اسیب دید. پس از ان به بحرین منتقل شد و پس از تعمیرات اولیه و برای تعمیرات اساسی به هونولولو ( هاوایی) بزرگترین پایگاه دریایی جهان ارسال شد. پس از تعمیرات مجددا در سال 1990 به خلیج فارس بازگشت و در حمله به عراق ( ازاد سازی کویت ) شرکت کرد . در نهایت در سال 2015 از خدمت خارج شد.
Iran, Islamic Republic of
مردم ايران كجاي محاسبات شما هستند
Iran, Islamic Republic of
مردم!
Iran, Islamic Republic of
درجنگ احتمالی اسراییل نابود خواهد شد..
Iran, Islamic Republic of
سلام خدا بر سپاه پاسداران.