پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - 13 Aug 2020
 
۰
۲

بازداشت علمای شیعه در منطقه کشمیر

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۶
کد مطلب: 698316
کارشناس مسائل حقوقی کشمیر گفت: هم اکنون حتی علمای شیعه کشمیری هم توسط دولت هند بازداشت شدند، در حالی که در گذشته این اتفاق رخ نمی‌داد.
بازداشت علمای شیعه در منطقه کشمیر
به گزارش جهان نيوز، علیرضا موسوی ظهر امروز در نشست «بررسی تحولات شبه قاره هند با تاکید بر مساله کشمیر» در سالن جلسات خبرگزاری رسا با اشاره به نفوذ صهیونیست‌ها در کشمیر اظهار کرد: اسرائیل مدارسی را در کشمیر ایجاد کرده است و این مدارس جزو مدارس برجسته در کشمیر هستند.

وی ادامه داد: طلبه‌های کشمیری که در ایران تحصیل می‌کنند، در کشمیر تحت نظارت نیروهای امنیتی هند هستند و حتی تعدادی از آنها بازداشت شدند.

کارشناس مسائل حقوقی کشمیر افزود: رهبران سیاسی کشمیر که حتی برخی از آن‌ها در دولت محلی بودند، توسط دولت هند دستگیر شدند و قدم به قدم در کشمیر، نیروی ارتش هند مستقر هستند، این نیروها ابایی ازحمله به منازل مردم ندارند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون حتی علمای شیعه کشمیری هم توسط دولت هند بازداشت شدند، در حالی که در گذشته این اتفاق رخ نمی‌داد، تعداد علمای و طلبه‌های شیعه کشمیری بازداشت شده به 30 نفر می‌رسد.

همکاری اسرائیل با هند علیه مردم کشمیر

دکتر ابومهدی کارشناس مسائل فرهنگی کشمیر در ادامه این نشست با اشاره به ویژگی‌های منطقه کشمیر اظهار کرد: این منطقه در بدو تاسیس دولت هند، خودمختار بوده است و تنها سیاست خارجی، ضرب پول و ارتش در دست دولت مرکزی هند بود، منطقه کشمیر در بقیه موارد از قوانین داخلی خود تبعیت داشت.

وی ادامه داد: طبق قوانین افراد خارج از کشمیر حق خرید زمین را در این منطقه نداشتند تا مالکیت این کشور در دست مسلمانان بماند.

کارشناس مسائل فرهنگی کشمیر افزود: اسرائیل از همان ابتدا هم پیمان هند بوده است و صهیونیست‌ها نمی‌خواهند که مسلمانان پیشرفت کنند، به همین دلیل همکاری نظامی بین هند و اسرائیل علیه مردم کشمیر از گذشته‌ها وجود داشت.

ابو مهدی مردم کشمیر را مردم انقلابی دانست و تصریح کرد: فرهنگ کشمیر عین فرهنگ ایران است و زبان فارسی در کشمیر رایج است، هر اتفاقی که علیه ایران رخ می‌دهد، مردم کشمیر به آن واکنش نشان می‌دهند.

لزوم واکنش جمهوری اسلامی ایران به حوادث کشمیر

ریحان حسین کارشناس مسائل رسانه ای کشمیر در بخش پایانی نشست با اشاره به نزدیکی ایران به کشمیر اظهار کرد: کشمیر به ایران صغیر معروف است و 32 درصد از واژه‌های زبان کشمیری، فارسی است، مردم کشمیر انقلابی هستند و به همین دلیل به جمهوری اسلامی نزدیکی دارند.

وی خاطرنشان کرد: اگر در ایران، عکس العمل مناسب را به تحولات کشمیر نداشته باشیم و مظلومیت مردم کشمیر را به جهان اعلام نکنیم، کشمیر را از دست می‌دهیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


رسول
Iran, Islamic Republic of
بازم بگیم مشکل کشمیر باید از طریق دیپلماسی حل بشه !........
Iran, Islamic Republic of
این علمای شیعه و شیعیان سایر بلاد چرا در شرایط غیر جنگ هیچ اسمی ازشون نمیاد؟