شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - 18 Jan 2020
 
۰

بازگشت بیش از ۱۷۰۰ آواره سوری به کشور خود

سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب: 697896
در ادامه روند بازگشت آوارگان سوری، طی 24 ساعت گذشته بیش از 1700 آواره از مرزهای لبنان و اردن به میهن خود بازگشتند.
بازگشت بیش از ۱۷۰۰ آواره سوری به کشور خود
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، روند بازگشت آوارگان سوری حاضر در لبنان و اردن به کشور خود همچنان ادامه دارد.مرکز روسی مصالحه بین طرف‌های متخاصم در سوریه اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته بیش از هزار و 700 آواره سوری به میهن خود بازگشته‌اند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از این مرکز گزارش داد که در این بازه زمانی، 1755 آواره سوری از اراضی کشورهای مجاور به سوریه بازگشته‌اند.در جزئیات این خبر آمده است که 324 آواره ( 97 زن و 165) کودک، از لبنان و از طریق گذرگاه‌‌ «جدیده یابوس و تلکلخ» وارد سوریه شدند.این در حالی است که 1431 نفر دیگر (429 زن و 730 کودک) نیز از اردن به سوریه بازگشتند.

به گزارش این مرکز، یگان‌های وابسته به نیروهای مهندسی ارتش سوریه هم در این مدت زمانی، مشغول مین‌روبی بودند.این نیروها موفق شدند بیش از دو هکتار از اراضی را مین‌روبی و 31 بسته قابل انفجار را نیز منفجر کنند.

در همین ارتباط، مرکز هماهنگی‌ سوریه و روسیه در امور بازگشت آوارگان سوری اواسط تیر ماه گذشته اعلام کرد که آمریکا و همپیمانان غربی آن و تروریست‌ها همچنان در روند بازگشت شهروندان سوری به وطنشان مانع‌تراشی می‌کنند.

مرکز هماهنگی سوریه و روسیه افزود: «واشنگتن و برخی کشورهای غربی تمایلی به بازگشت زندگی صلح‌آمیز ملت سوریه ندارند و به همین دلیل سعی می‌کنند در روند بازگشت شهروندان سوری به وطنشان مانع‌تراشی کنند».

این مرکز با بیان اینکه آمریکا همه قوانین بین المللی را در مناطق تحت اشغال خود نقض می‌کند، اعلام کرد که اوضاع اردوگاه‌های «الهول» و «الرکبان» به دلیل عدم تمایل آمریکا به پایان دادن به بحران آوارگان، فاجعه‌آمیز است».

در ادامه این بیانیه تاکید شد که «بیش از 28 هزار آواره در در اسارت گروه‌های تروریستی به سر می‌برند و گروه‌های تروریستی از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند».

مرکز هماهنگی سوریه و روسیه در پایان بیانیه خود از نظامیان آمریکایی خواسته‌اند تا اقدامات جنایتکار گروه‌های تروریستی در الرکبان را متوقف و شرایط را برای خروج آوارگان از اردوگاه مزبور بدون هیچ‌گونه قید و شرطی فراهم کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *