جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - 6 Dec 2019
 
۰
۴

گوشت یک‌ شبه ۴۰ هزار تومان گران شد

دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۴
کد مطلب: 697755
در روز عید سعید قربان به دلیل عدم نظارت بر بازار برخی از قصابی‌ها که تعداد آنها هم کم نبود، گوشت را در بازار به قیمت تا کیلویی 40 هزار تومان بیش از یکی دو روز گذشته فروخته‌اند.
گوشت یک‌ شبه ۴۰ هزار تومان گران شد
به گزارش جهان نيوز، امروز برخی از مراکز عرضه گوشت و قصابی‌های سطح تهران به دلیل عدم نظارت بر بازار و سوء استفاده از افزایش تقاضا در عید سعید قربان، قیمت گوشت قرمز را نسبت به دو روز گذشته تا 40 هزار تومان در هر کیلوگرم با قیمت بیشتری فروختند.

در حالی که قیمت گوشت گوساله خالص در منطقه 19 تهران دو روز پیش کیلویی 83 هزار تومان بود، قصابی‌های این منطقه امروز قیمت را به کیلویی 120 هزار تومان افزایش دادند؛ همچنین قیمت گوشت گوسفندی مخلوط هم کیلویی 120 هزار تومان به فروش رفت. این افزایش بی‌اندازه قیمت در بازار به دلیل عدم نظارت مسؤولان انجام شده است. 

همچنین گزارش‌ها حاکی است، امروز قیمت دام زنده در مراکز و جایگاه‌های عرضه 19گانه شهر تهران از جمله جایگاه عرضه میدان کتاب در سعادت‌آباد کیلویی 47 هزار تومان به فروش رسید، در حالی که روز گذشته اعلام شد قیمت دام زنده کیلویی 42  هزار تومان تعیین شده است. 

روز گذشته مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران به خبرگزاری فارس، گفت: در جلسه وزرای صمت،‌جهاد کشاورزی ، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت دام زنده کیلویی 42 هزار تومان تعیین شده است. 

افزایش بی‌حد و حساب قیمت گوشت آن هم در یک روز آن هم فقط در یک روز در حالی صورت گرفت که مردم حدود یکسال است منتظر کاهش قیمت گوشت هستند؛ قیمتی که به یکباره تا کیلویی 120 هزار تومان یعنی دو برابر افزایش یافته بود و به صورت قطره‌چکانی تا کیلویی 83 هزار تومان کاهش یافته بود. 

مردم خودشان را به این کاهش قطره‌چکانی دلخوش کرده بودند که به یکباره قیمت در بازار به شدت اوج گرفت؛ در حالی که مسئولان از هفته‌های گذشته بارها اعلام می‌کردند که قیمت گوشت روند کاهشی خود را تا رسیدن به کیلویی 65 هزار تومان ادامه خواهد داد آنها  اعلام کردند که تولید افزایش یافته و واردات از سال گذشته همچنان در انبارها موجود است. 

حال این سوال است که آیا دیوار آروزها و دلخوشی‌های مردم فرو ریخت؟ و آیا احتمال کاهش دوباره قیمت گوشت وجود خواهد داشت؟ و چرا نظارت بر بازار با وجود نهادهای مختلف نظارتی که صرفا مسئولیتشان همین است و  به خاطر همین مسئولیت هم حقوق می‌گیرند، به یکباره تعطیل می‌شود چه کسی باید پاسخگوی مردم باشند. 
 
منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


تارا
Iran, Islamic Republic of
آفرین بر مسلمانی ما
United States
همش تقصير مردمه بي تفاوته.
Iran, Islamic Republic of
ببينيد ما بعنوان كارشناس تحليل مينويسيم توليد و عرضه گوشت در كشور تقريبا در حوزه عرضه و تقاضا سر به سري است يعني عرضه درست به اندازه تقاضاست و هر عاملي اين عرضه را به نفع تقاضا دچار نقصان كند باعث كمبود و نتيجه آن افزايش قيمت خواهد بود ...ببينيد كشتار كمتر از يك ميليون راس دام و طبق امار وزارت جهاد و وجود 70 ميليون دام سبك(البته اين امار صحيح نيست زيرا دام هاي عشاير كوچ رو در چند استان مضاعف محاسبه ميشود) يعني كشتار حدود يك و نيم درصد از دام سبك موجود كشور باعث افزايش قيمت دام زنده قپان از 42 هزار تومان طي يك يك روز به 47 هزار تومان در روز عيد قربان بوديم.....جالبه كه برخي افراد اظهار نظر مي كنند كه برقراري صادرات دام سبك تاثيري بر عرضه و به تبع آن قيمت گوشت قرمز نخواهد داشت كه همين ديروز اين استدلال زير سوال رفت و حتما حتما صادرات مجدد موجب جهش 30 درصدي قيمت گوشت قرمز ميشود.
Iran, Islamic Republic of
فرصت طلب با همیشه در کمین هستند