دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - 20 Jan 2020
 
۰

رشوه ترامپ به کشاورزان از جیب مردم آمریکا

شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب: 697500
یک استاد آمریکایی مدعی شد، ترامپ در حال دادن رشوه به کشاورزان و خرید رأی آنها با مالیاتی است که از مردم آمریکا دریافت کرده است.
رشوه ترامپ به کشاورزان از جیب مردم آمریکا
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس،‌ ریچارد ولف یک استاد دانشگاه آمریکایی گفت: دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهور آمریکا در حال رشوه دادن با خرید رأی از کشاورزان آمریکایی با پولی است که از مردم این کشور به عنوان مالیات دریافت کرده است.

به دلیل جنگ تجاری با چین و اعمال تعرفه علیه کالاهای چینی، پکن نیز واردات محصولات کشاورزی آمریکایی را متوقف کرده و این امر ضرر زیادی به کشاورزان آمریکا زده است.دولت ترامپ اخیراً اعلام کرده برای جبران این ضرر کمکی 28 میلیارد دلاری را برای کشاورزان تخصیص داده است.

ولف معتقد است،‌پس از آنکه این واردات محصولات کشاورزی آمریکایی را متوقف کرد، دولت ترامپ به کشاورزان قول داده است که در صورت نیاز حتی کمک بیشتری به آنها ارائه دهد و این پول از جیب مردم آمریکا پرداخت خواهد شد.این استاد اقتصاد طی مصاحبه‌ای گفت: ترامپ در حال خرید رأی است و این اقدام را نمی‌توان طور دیگری تعبیر کرد.

وی در حال استفاده از این پول برای خرید رأی است و این در حالی است که همه ما به نیاز مبرم آمریکا به این پول برای بازسازی شهرها، مدارس و تأمین نیازهای درمانی مردم واقف هستیم.

وی افزود: اگر ترامپ اقدامات خصمانه علیه چین را اتخاذ نمی‌کرد نیازی نبود برای جبران خسارتی که به کشاورزان وارد می‌شود چنین حجم عظیمی از پول را خرج کند.ولف تأکید کرد: شرکت‌های چینی و دیگر کشورها که روابط دوستانه‌ای با چین دارند در این زمینه فعال خواهند شد و جای خالی محصولات آمریکایی را پر می‌کنند.

این استاد آمریکایی تأکید کرد:‌این تفکر که چین فقط یک بازیگر کوچک در جهان است بسیار احمقانه است. هفته گذشته ترامپ تعرفه‌های جدیدی علیه واردات کالا از چین برای ماه سپتامبر به بعد اعمال کرد که ولف معتقد است این اقدام عملاً وی را در ارتباط با چین به بن‌بست رسانده است.

به اعتقاد ولف در حال حاضر کاخ سفید در قبال  چین دو راهکار بیشتر ندارد که هر دوی آنها به ضرر ترامپ است. نخستین راهکار این است که ترامپ همچنان مصرانه به سیاست‌های خود علیه چین ادامه داده و مصمم به بستن یک قرارداد تجاری به نفع آمریکا با چین باشد که وی نخواهد توانست به این هدف برسد. دومین گزینه این است که مشاورین ترامپ وی را به سمت یک توافق برای حفظ آبرو سوق دهند و ادعا کنند که از چین امتیاز گرفته و تلاش کنند تا ترامپ را یک برنده جلوه دهند که این هم به ضرر آمریکا خواهد بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *