دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - 16 Dec 2019
 
۲
۵

پناهیان: از سیاسیون وا داده واقع‌بینی می‌خواهیم

جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۸
کد مطلب: 697439
یک کارشناس مسائل دینی گفت: کجایند کسانی که می‌گفتند جهان آینده جهان گفت‌وگو است نه جهان موشک. ما از سیاسیون وا داده ایمان نمی‌خواهیم، نمی‌گوییم ولایت مداری کنید؛ می‌گوییم کاش واقع بین بودید.
پناهیان: از سیاسیون وا داده واقع‌بینی می‌خواهیم
به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی، گفت: امام باقر(ع) به‌عبدالملک مروان با تمام پستی‌هایش، در مقابل امپراطوری روم کمک می‌کرد تا عبدالملک با تمام توان در برابر غربی‌ها مقاومت کند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه سگ عبدالملک مروان به‌برخی سیاسیون فعلی که بردگی آمریکا را انجام می‌دهند، شرف دارد، خاطرنشان کرد: امام باقر(ع) به‌عبدالملکِ سفاک فرمود «از قیصر روم نترس، محکم بایست من به‌تو سکه ضرب کردن یاد می‌دهم»، عبدالملکی که خانه خدا را خراب کرده بود غیرت داشت، در مقابل غربی‌ها ایستاد و سکه رومی را ممنوع و به‌توصیه امام سه مدل سکه ضرب کرد.

وی افزود: من الان درباره عبدالملک چه بگویم؟ لعنه الله علیه، اما جلوی غربی‌ها ایستاد، امام باقر چه کرد؟ به‌او در مقابل دشمنان اسلام کمک کرد، اما امروز افرادی با وادادگی خود در مقابل غربی‌ها، زمینه سلطه را فراهم می‌کنند.

پناهیان با بیان مطلبی از قرآن مبنی بر  قرار ندادن کافران به‌عنوان دوستان خود، اظهار کرد: قرآن دستور داده نباید کافران را دوست خود قرار دهیم، آیا می‌خواهید عذاب دنیا و آخرت برای ما نازل شود؟

بحث تهاجم فرهنگی مبحث امروز و دیروز نیست
این کارشناس مسائل دینی با بیان اهمیت عزت اسلامی، ابراز کرد: امام باقر(ع) حاضرشد به‌عبدالملک برای عزت امت اسلامی کمک کند تا زیر یوغ غربی‌ها نرود، در تاریخ همه مورخین بر سفاکی مروان تاکید دارند، اما او مقابل رومی‌ها محکم ایستاد. این‌ها نشان دهنده این است بحث تهاجم فرهنگی مبحث امروز و دیروز نیست.

وی ادامه داد: خداوند می‌فرماید کافران نسبت به‌مومنان حسادت می‌ورزند، اما کسی که مشاور رییس جمهور بوده و رییس جمهور بر کتاب وی مقدمه زده گفته «ایرانی‌ها ملت حسودی هستند نمی‌توانند پیشرفت غربی‌ها را ببینند و دقیقا برعکس غربی‌ها سخن می‌گویند»!

پناهیان به‌یکی از نامه‌های حضرت علی(ع) به‌معاویه اشاره و تصریح کرد: حضرت علی(ع) در نامه‌ای به‌معاویه علت درگیری او با حضرت را حسادت عنوان می‌کند، تاریخ قضاوت کند ۲۰۰هزار نفر از بهترین‌های ما را به‌شهادت رسانده‌اند؛ آنگاه ما می‌گوییم که حسادت داریم به‌آمریکا! ۹ میلیون نفر را کشتند آیا ما حسودی می‌کنیم؟ چند میلیون دیگر بکشند؟

این کارشناس مسائل دینی با اشاره به‌حدیثی از امام رضا(ع) یادآورشد: حضرت می‌فرماید در آخرالزمان فتنه‌ای بدتر از فتنه دجال رخ می‌دهد. این فتنه از سوی کسانی به‌وجود می‌آید که ادعای محبت اهل بیت را دارند، اما با کافران دوستی می‌کنند و با مومنان حقیقی دشمنی.

وی با بیان اینکه این امر دولت آمریکا را جسورتر کرده است، افزود: ما هرچه با کافران مقتدرانه‌تر برخود کنیم منافع ملی‌مان تامین می‌شود، چنانچه کوتاهی کنیم دوجا دشمن پیدا می‌کنیم دشمن اول خود کافران هستند و دشمن دوم ما نیز پروردگار عالم خواهد شد که باعث می‌شود همه تدبیرها برهم خورد.

پناهیان بیان کرد: ما که می‌توانیم با اقتدار ایستادگی کنیم چرا در مقابل دشمن کوتاه آییم، کافران مایوس شده‌اند، نباید با داشتن امام از کافران بترسیم باید در مقابل کافرانی که دشمنی می‌کنند محکم بایستیم، وقتی آنان پیشرفت‌های ما را می‌بینند چرا با ما باید حسادت کنیم؟

این کارشناس مسائل دینی با بیان مصادیقی از اقتدار انقلاب اسلامی، ابراز کرد: پهپاد آن‌ها را زدیم، کشتی آن‌ها را گرفتیم هیچ غلطی نتوانستند بکنند. با این کار بسیاری از مسلمانان در همه جهان تکبیر گفتند و خوش حال شدند، اما برخی در داخل کشور ناراحت شدند.

وی افزود: خدا می‌داند خسارت‌های برجام چه زمانی تمام می‌شود مگر اینکه شهادت‌ها مثل آب پاکیزه جامعه ما را نورانی کند، مسئله مقاومت در مقابل دشمن یکی از شرایط ظهور است. امام زمان بخواهد قیام کند باید شب قیام بگوید آیا به‌یاران خودت اطمینان داری پس از آن قیام کند، تمام ۴۰ سال مقاومت در عرض یک ماه در خلیج فارس خود را نشان داد، قدرت سپاه و ارتشِ ما بسیار بیشتر از این است که شما در منطقه دیدید.

پناهیان خاطرنشان کرد: کجایند کسانی که می‌گفتند جهان آینده جهان گفت‌وگو است نه جهان موشک. ما از سیاسیون وا داده ایمان نمی‌خواهیم، نمی‌گوییم ولایت مداری کنید؛ می‌گوییم کاش واقع بین بودید.

این کارشناس مسائل دینی ابراز کرد: امیرالمومنین(ع) از ابوموسی تقاضا کرد عقل و تجربه را زیر پا نگذارد. تجربه به‌ما گفت برجام خسارت محض بود، اما باز می‌گویند برگردیم امضا می‌کنیم.

پناهیان مذاکره را عامل تخریب، تهدید و تشدید تحریم‌ها دانست و یادآورشد: نمی‌خواهیم فرزندان انقلاب ملعون تاریخ شوند.
 
منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


رسول
Iran, Islamic Republic of
چه کسی از کارشناس مسائل دینی !.............تحلیل سیاسی میخواهد ؟
Iran, Islamic Republic of
من نه آخوندم نه خیلی مذهبی و دانشگاهی هستم ولی حرف اقای پناهیان واقعیت ماجراست.
علی
Iran, Islamic Republic of
شهید مدرس : دین ما عین سیاست ما وسیاست ما عین دیانت ماست.
Iran, Islamic Republic of
با سلام نظر استاد پناهیان درباره ربا و ربوی بودن بانک ها چیه؟
اخیر مطلع شده اند که بهره بانک های دانمارک از 0.5 تبدیل به صفر شده برای پرداخت وام؟ یا بحث حجاب و متعلقات واجب تره؟ البته اموری که استاد بهش می پردازه جز تاپ ترین مسائل جهان اسلام و جهان مادی و معنویه، و ما به عنوان مریدان این نظام الهی از ایشان و انقلاب ممنونیم، ...
Iran, Islamic Republic of
بسیار دقیق و نغز
احسنت استاد پناهیان