سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - 24 Nov 2020
 
۰
۵۳
حسن روحانی:

می‌دانم در زندگی مردم فشار وجود دارد/ آمار بیکاری و تورم کاهش یاقته است/ از منطق ظریف می‌ترسند

پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب: 696555
رئیس‌جمهور در واکنش به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان از سوی آمریکا گفت: هر روز از مذاکره دم می‌زنند و از روی عجز در برابر خردورزی، وزیر خارجه ما را تحریم می‌کنند.
می‌دانم در زندگی مردم فشار وجود دارد/ آمار بیکاری و تورم کاهش یاقته است/ از منطق ظریف می‌ترسند
گروه سیاسی جهان نيوز: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آئین بهره‌برداری از فاز نخست نیروگاه برق هریس با اشاره به توانمندی ایران در حوزه برق و انرژی اظهار داشت: وقتی به راحتی از برق استفاده می‌کنیم مانند ماهی‌ای که در آب است، قدر آن را نمی‌دانیم ولی وقتی در تابستان گرم برق قطع می‌شود یا در بیمارستان هنگام عمل جراحی و یا در تولیدصنعت هنگام قطعی برق متوقف می‌شود، قدر و ارزش این صنعت و انرژی را می‌دانند و قدردان خادمان صنعت برق و انرژی می‌شوند.

وی با بیان اینکه آماری که وزیر نیرو اشاره کردند در آغاز انقلاب اسلامی و در 40 سال پیش، مقدار برق کشور 7 هزار مگاوات بوده، در آغاز دولت تدبیر و امید 69 هزار مگاوات بوده است، گفت: امروز در سال ششم دولت، میزان برق تولیدی ما 81 هزار و 700 مگاوات است که به معنی رشد چشمگیر در سرمایه‌گذاری و تولید و خدمات لازم در حوزه انرژی است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه وارد تکنولوژی جدید و نو در حوزه نیروگاهی شدیم و راندمان نیروگاه‌های ما بالاست، گفت: راندمان 58 درصدی راندمان بسیار مطلوبی است که با نیروگاه‌های کلاس F می‌توانیم بهره‌برداری بهینه از انرژی داشته باشیم.

وی با تاکید بر‌اینکه در شرایطی هستیم که این افتتاح‌ها دلپذیرتر است، ابراز داشت: هر افتتاح، یک فتح و یک پیروزی برای رشد اجتماعی و اقتصادی ماست. در سال جدید هر ماه در یک استان شاهد افتتاح‌های ارزشمند از جمله حوزه آب و برق بودیم. امروز شاهد افتتاح یک نیروگاه و آغاز عملیات نیروگاه جدید، افتتاح سد و شبکه‌های آبیاری هستیم که بیش از 6 هزار میلیارد سرمایه‌گذاری شده است، اینکه در حوزه آب و برق بیش از 6 هزار میلیارد افتتاح داریم، به معنی پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و افزایش نشاط است.

حجت‌الاسلام روحانی چرایی ارزشمندی افتتاح‌ها در این شرایط را مطرح کرد و افزود: اینکه یک کشور در شرایط عادی بوده و تحریم خارجی ندارد و فعالیت بانک‌ها عادی بوده و فروش نفت و یا کالاهای دیگر، عادی است، در این شرایط افتتاح افتخار نیست، در شرایطی مانند ایران که تحریم و فشار دشمن زیاد است، این افتتاح‌ها افتخار بالاتری را برای ملت به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه می‌بینید که استیصال بدخواهان ما به کجا رسیده است‌، گفت: یک سال پیش می‌گفتند قادریم نظام ایران را تغییر داده، استقلال ایران را بشکنیم، آینده ایران را در اختیار بگیریم و کاخ سفید برای ایران تصمیم بگیرد و این آرزوها را داشتند اما نمی‌دانستند ملت ما در همه مقاطع و همه صحنه‌ها در برابر فشار دشمن موفق و پیروز بوده است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: اینکه می‌گویند ایران همواره در مذاکرات موفق بوده و در جنگ نا‌موفق، نصف حقیقت را پذیرفتند و بقیه 50 درصد را هم درک خواهند کرد. اهل تجاوز نیستیم ولی در دفاع همواره پیروز شده‌ایم. همیشه دفاع ما موفق بوده و همیشه برای آب و خاک و وطن‌مان همه توان را به‌کار گرفتیم، ملت ما عزیزترین سرمایه‌ها و فرزندانش را برای دفاع از وطن فرستاد، هر زمان لازم شد می‌فرستد، این ملت بزرگی هست، چراکه بعد از یک سال و سه - چهار ماه می‌بینیم که آمریکا از اعمال سنگین‌ترین تحریم‌های تاریخ به کارهای کودکانه رسیدند.

حجت‌الاسلام روحانی با تاکید بر‌اینکه تعبیری غیر از اقدامات کودکانه شایسته کارهای آن‌ها نیست، ابراز داشت: هر روز می‌گویند می‌خواهیم با ایران بدون پیش‌شرط مذاکره کنیم ولی همزمان با این سخنان، وزیر امور خارجه ایران را تحریم می‌کند، قبل از آن غلط‌های بزرگتری کردند و رهبر‌ معظم انقلاب را تحریم کردند، دشمنان ما آنچنان عاجز شدند که سطح خرد‌ورزی و تفکر را از دست داده‌اند، راه مذاکره وزارت خارجه است و رئیس دیپلماسی ایران، وزیر امور خارجه است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ادعای ابرقدرتی دارند اما از منطق و مصاحبه یک دیپلمات شجاع و مقتدر مثل ظریف می‌ترسند، خاطر‌نشان کرد: دولتی که معتقد است در جهان مقتدر و ابرقدرت است، از مصاحبه وزیر خارجه ما می‌ترسد، آشکار است تمام ارکان کاخ سفید از منطق یک دانشمند دیپلمات فداکار و آگاه متزلزل می‌شود. ظریف در نیویورک مصاحبه می‌کند اما آمریکایی‌ها هفته‌ها ناراحتی خود را ابراز می‌کنند چراکه می‌گویند وزیر خارجه ایران افکار عمومی ما را منحرف می‌کند. شما که این همه ادعای آزادی بیان داشتید و ادعای دموکراسی در به اصطلاح آزادترین کشور دنیا داشتید، از منطق یک عالم مقتدر ایرانی کاخ قدرت‌تان به لرزه در می‌آید و کودکانه اعلام آمادگی مذاکره می‌کنید و از طرف دیگر وزیر خارجه ایران را تحریم می‌کنید.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه هر چه نگاه می‌کنم چیزی جز عظمت ملت ایران را نمی بینم، تاکید کرد: آن‌ها با یک ملت متحد و منسجم مواجه هستند، قدرت ما از کجاست؟ قدرت قوای سه‌گانه از ملت ایران است. ایران فداکار، منسجم، یکپارچه، با نشاط و متحرک است که این ملت توان عظیمی را در برابر بدخواهان به‌وجود آورده است.

وی با اشاره به اینکه آیا آمریکا تصور می‌کرد که بعد از 16 ماه از تحریم شاهد به‌ثمر رسیدن صدها پروژه مهم باشند؟، گفت: دولت تدبیر و امید سالانه 40 هزار میلیارد تومان در حوزه برق سرمایه‌گذاری کرده است. دولت، بخش خصوصی، بانک‌ها و صندوق توسعه ملی دست به دست هم دادند تا این پروژه‌ها در دوران تحریم به ثمر بنشیند.

رئیس‌جمهور با تاکید بر‌اینکه کاری که بخش خصوصی انجام داد، دارای افتخار مضاعف است، اظهار داشت: دولت باید همه امور حوزه برق را به‌تدریج به بخش خصوصی واگذار کند، به طوری که اکنون 67 درصد تولید برق کشور با بخش خصوصی است. سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی ما مسیر درستی را برای پیشرفت انتخاب کردند و مسیر ما در توسعه، همکاری و انسجام ادامه خواهد یافت.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه تردیدی ندارم دشمنان ما از تحریم خود پشیمان می‌شوند، ابراز داشت: تحریم گرچه ضرر دارد ولی فواید زیادی برای ایران دارد در حالی که برای دشمنان، هم شکست سیاسی، اخلاقی، حقوقی، تعهد در برابر نهادهای بین المللی و هم شکست در برابر یک ملت بزرگ 82 میلیونی را در پی دارد. آن‌ها فقط شکست را تحمل می‌کنند و سودی ندارند. ما هم ضرر می‌کنیم ولی در بخش منفعت، منفعت اصلی برای ملت ایران است که سبب شد روی پای خود بایستیم.

وی پیشرفت‌های فناوری در ایران را در دوران تحریم‌ها، بسیار امیدوار‌کننده و مهم ارزیابی کرد و گفت: در فناوری نوین پیشرفت‌های خوبی داشتیم. خبر رسیده که در بخش‌هایی از صنعت خودرو که مجبور بودیم قطعات لازم را وارد کنیم، امروز بخش اعظم آن را در داخل تولید خواهیم کرد. چند هفته دیگر شاهد افتتاح مهمی در صنعت هوایی و پدافند هوایی خواهیم بود که همه این‌ها پیشرفت علمی و تکنولوژی افتخار آمیزی را برای ایران به ارمغان آورده است.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه پهپاد مدرن آمریکا را با سیستم پدافندی ایرانی زدیم که نشان از پیشرفت‌های کشور در زمینه‌های تکنولوژی است، اظهار داشت: مهم‌ترین نکته این است که این پهپاد را با سیستم خودمان زدیم و این به معنای افتخار بزرگ است.

وی با بیان اینکه یکی از کارشناسان نظامی خارجی مدعی شد که زدن این پهپاد مدرن توسط ایرانی‌ها شبیه به معجزه است افزود: وقتی دشمنان مدعی بودند که هر موشک ایرانی را قادریم منحرف کنیم، بفرمایید این موشک و این پهپاد مدرن شما.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید همه توان خود را برای پیشرفت کشور به‌کار گیریم، تصریح کرد: می‌دانم در زندگی مردم فشار وجود دارد و در یک سال و چند ماه برای زندگی عادی مردم فشار و سختی بوده و هست ولی در عین حال مردم ما در برابر دشمنان سر فرود نیارودند و سختی را با دل و جان خریدند. مردم می‌دانند مسئولان همه تلاش خود را به‌کار می‌گیرند و دلیلش همه افتتاح‌های در ماه‌های گذشته است.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه در این شرایط سخت آمار بیکاری ما کاهش یافته و تورم ما روند کاهشی است و تا پایان سال شرایط بهبود می‌یابد، خاطر‌نشان کرد: راه ما تلاش بیشتر و اتحاد بیشتر و ورود دانشگاه‌ها و جوانان برای پیشرفت بیشتر کشور و اقتصاد و رفاه کشور است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Romania
...
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی بعد از گذشت بیش از 6 سال بهتر است بجای دادن شعار ، وعده و طرح مشکلات در دو سال باقی مانده فقط و فقط از کارهای انجام شده ، اتمام پروژه های عمرانی ، بالا رفتن ارزش پول ملی ، ارزان شدن کالاها و ... گزارش بدهید.
Iran, Islamic Republic of
شوخی نکنید در جایی که اصلس ترین موضوعات محرمانه است چه گزارشی شما می خواهید ذ
Iran, Islamic Republic of
شاید دلشون به رحم اومد و اطلاعاتی دادند
United Arab Emirates
فعلا برید طرحهایی را افتتاح کنید که قبل در دولت‌های قبل شروع بکار کرده اند
Iran, Islamic Republic of
دولت خودش هم طرح هایی دارد حال اگر شما همه را مال دوران محمود احمدی نژاد می بینید مشکل شماست
Iran, Islamic Republic of
احسنت موافقم
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of

بعد ۷ سال مغازه ام رو تعطیل کردم بخاطر ینکه مشتری میومد فقط قیمت میگرفت و میرفت , توان خریدن نداشت ,من مونده بودم و کرایه ماهی ۱ تومن و قبص برق ۲۰۰ هزار تومنی
!!
Iran, Islamic Republic of
به کی رای داده بودی اگر به دولت فعلی رای داده بودی از اونها بپرس از به جریان مقابل رای داده بودی جز صبر راه دیگه ای وجود نداره
Iran, Islamic Republic of
دانستن کافی نیست

چرا کاری نمیکنید؟ چرا با نیروی داخلی اعتماد نمیکنید؟ چرا اقتصاد را به برجام گره زدید؟
....
Iran, Islamic Republic of
اقا یه کاری کرد شما ولق کن نیستید/ داره کار می کنه باید با شرایطش فعلیس ازش کار بخواهید
Iran, Islamic Republic of
اقای روحانی قبلا خیلی از سرداران سباه از جمله سردار قاسم سلیمانی را تحریم کردند کاش ان موقع نیز این بیانات شیوا را می فرمودید اینها همه از احترام باسبورت ایرانی است که دولت شما در فتح الفتوح فتح کرد علی براکتالله!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
بشری
Iran, Islamic Republic of
...
محمدرضا کیانفر
Iran, Islamic Republic of
سید محمد مبین مدیر خبرگزاری برنا نوشت: دنیا از این همه دیوانگی ترامپ متحیر است.

آقای مبین،
شما کاملاً در اشتباهید آقای ترامپ دیوانه نیست بلکه نابغه سیاست است زیرا اگر دیوانه می‌بود پهپادش را که زدیم همچون صدام حسین که به دام جمهوری اسلامی افتاد به کشورمان حمله می‌کرد....
Iran, Islamic Republic of
قطعا اگر می توانست حمله میکرد مهم اینه که نمی تونه چون دنیا با آتش او می سوخت
Iran, Islamic Republic of
احسنت من هم همین عقیده را دلارم دولت هم باتید بداند که دنماده های قدرت هم در دست نظامیان است و هم در دستان سیاستمداریان یکطفه نبیند
Iran, Islamic Republic of
جرات اگر داشت حمله می کرد احسنت درست میگی
Iran, Islamic Republic of
...
اقتصاددان
Iran, Islamic Republic of
شاخص فلاکت که از مجموع دو نرخ بیکاری و تورم بدست می آید افزایش یافته است و بعد از دولت هاشمی رفسنجانی اکنون به بالاترین نرخ بعد از انقلاب رسیده است .
کلاه گشاد برجام
Iran, Islamic Republic of
تحریم ظریف اثبات کرد که برجام و اعتماد و مذاکره با شیطان بزرگ از ابتدا اشتباه بود.
Denmark
برای مذاکره می دوید ولی رهبر بزرگوارمان مثل کوهی در برابر دشمنان داخلی و خارجی ایران ایستاده
Iran, Islamic Republic of
تمام بدبختی های امروز زیر سر دولتی ها است
Iran, Islamic Republic of
رئیس‌جمهور ادامه داد:
"اینکه می‌گویند ایران همواره در مذاکرات موفق بوده و در جنگ نا‌موفق، نصف حقیقت را پذیرفتند و بقیه 50 درصد را هم درک خواهند کرد!!!"...!!!!!!!!!!
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
نخیر ، اشتباه نکن ! از منطق جمهوری اسلامی ، می ترسند !
ب
Iran, Islamic Republic of
مردم ایران هیچ وقت چه جانی وچه مالی . فدا کاری کردند وخواهند کرد ودر مقابل دشمنان سر فرود نیا ورده ونخواهند آورد. ...
Iran, Islamic Republic of
واقعا تورم کاهش داشته است حتما از داخل ماشین وشیشه ماشین از چهره مردم متوجه شدید
Iran, Islamic Republic of
وای پاسپورت عزتمند شد خخخ! ...
javad
Italy
....
Iran, Islamic Republic of
....
محمد
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
ممد
United States
آمار بیکاری کم شده؟؟؟!! حتما منظورتان اشتغال در مسافرکشی اینترنتی و ماشین خوابی است!!! ...!!!!!1
Iran, Islamic Republic of
فقط خدا صبر بدهد تا هزار و چهارصد
علی
Iran, Islamic Republic of
آمار بیکاری و تورم که هر روز کاهش می یابد. یک سخن تازه بگو تا دلمون تازه شود.!!!!!....
Iran, Islamic Republic of
آمار بیکاری و تورم افزایش یاقته است، نه کاهش
Iran, Islamic Republic of
چه کسی مقصر گرانی مرغ است؟ دولت، دولتمردان، مسئولین!
ونمایندگان مجلس هم تاکنون هیچ اعتراضی نمی کنند و سکوت اختیار کرده اند؟
Iran, Islamic Republic of
....
yazdan
Iran, Islamic Republic of
چرا مردم ناراحتین مگر خودتون رای ندادین انتخاب کردین خیلیها در موقع تبلیغات انتخاباتی سرو دست شکستند برای پیروزی حسن روحانی باید تخمل کنید من خدارو شکر میکنم که رای ندادم به ایشان الان وجدانم راحته
Iran, Islamic Republic of
پیاده شو باهم برویم . هرشخصیت سیاسی که درکشور با شرایط فعلی قرارمیگرفت کشور را نمی توانست برروی آبهای مواج اقیانوسها به ساحل امن برساند...!!
Iran, Islamic Republic of
...
علی
United States
...1
Iran, Islamic Republic of
عامل فشارو بدبختی مردم دلتمردان بی کفایت می باشند
سهراب
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
...
علی
Iran, Islamic Republic of
.... کدام بیکاری و تورم کاهش یافته ...؟!!!!
سهراب
Iran, Islamic Republic of
...
محمود برکت زاده
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی لطفا از قولهایی که در قبل از انتخابات و در مناظرات تلویزیونی دادید صحبت بفرمایید. فقط جهت یادآوری غرض کردم. علی برکت الله.
Iran, Islamic Republic of
اقا مردم در فشار هستند و شما کاری نمی کنید؟!!
جواد
Italy
جهان نیوز سانسور نکن دولت قبلی کار می کرد فکر نمی کرد این دولت فکر میکند کار نمی کند افراط و تفریط بلای جان این ملت است
یاسر
Iran, Islamic Republic of
...