يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - 24 Jan 2021
 
۱
۱۲

متهم پرونده گوشت‌ برزیلی: آبرویم رفت، روانی شدم!

سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۳
کد مطلب: 696343
جهیزی؛ رئیس اداره تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان تهران به عنوان متهم ردیف دوم پرونده گوشت‌های برزیلی گفت: به خاطر مشکل روانی که بر اثر ریخته شدن آبرویم در سازمان پیدا کرده‌ام، ۲ ماه است که استعلاجی دارم!
متهم پرونده گوشت‌ برزیلی: آبرویم رفت، روانی شدم!
به گزارش جهان نيوز، دومین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان گوشت‌های منجمد برزیلی امروز در شعبه چهارم دادگاه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد.

قاضی صلواتی از علی‌رضا جهیزی متهم ردیف دوم پرونده خواست تا برای ارائه دفاعیات خود در جایگاه حاضر شود.

پس از معرفی مشخصات هویتی متهم، قاضی صلواتی اتهام او را دایر بر مشارکت در اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی از طریق تخصیص سهمیه برخلاف مقررات با استفاده از حواله صوری برای فروش در بازار آزاد به وی تفهیم کرد.

علیرضا جهیزی؛ رئیس اداره تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان تهران به عنوان متهم ردیف دوم این پرونده در ابتدای دفاعیات خود به سوابق خدمات 20 ساله‌اش در وزارت جهاد کشاورزی و در سطح روستاهای استان تهران اشاره کرد و استشهادی را در این رابطه به همراه تشویق‌هایی که در طول این سالیان از سوی استانداران و وزرا دریافت کرده بود را به دادگاه ارائه داد و خواستار توجه به خدمات پیشین خود شد.

این متهم با طرح این ادعا که در خانواده‌ای مذهبی متولد شده و پایبند به نظام جمهوری اسلامی ایران است با بغض و اشک از قاضی خواست تا به دادرسی او توجه بیشتری داشته باشد.
پس از اینکه متهم به ارائه دفاعیات در خصوص اتهامات وارده پرداخت‌، قاضی صلواتی گفت: شما در ابتدای جلسه خود را فردی پایبند به نظام جمهوری اسلامی معرفی کردید اما در فضای مجازی چیزهای دیگری به دست آمده است؛ شما با شبکه ضدانقلاب "من‌وتو" در ارتباط بودید، گوشت مردم را خارج از شبکه توزیع کردی و خودت هم از وضعیت بد معیشتی مردم برای آن شبکه گزارش فرستادی.

قاضی صلواتی با اشاره به اینکه البته این موضوع ربطی به اتهام شما ندارد و فقط با توجه به ادعای پایبندی شما به نظام مطرح می‌شود، افزود: شما کتابی را که نویسنده آن یک فرد ضاله بهایی است و در آن به حضرت امام و شیعه توهین شده است در فضای مجازی تبلیغ کرده‌اید.

متهم در این خصوص گفت: من فرزندم را به مدرسه می‌بردم که در مسیر شاهد خدمت‌رسانی پرسنل خدوم نیروی انتظامی  به مردم بودیم و فرزندم به من گفت اینهایی که از مشکلات مردم برای این شبکه‌ها فیلم می‌فرستند، حالا ما از این خدمات فیلم بگیریم و برای آن شبکه‌ها بفرستیم.

قاضی صلواتی در واکنش گفت: شما از وضعیت بد معیشتی مردم برای آنها گزارش فرستادید.

متهم علی‌رضا جهیزی در خصوص اتهامات خود گفت: هر کاری که انجام دادم بر اساس مستنداتی بوده است که ارائه می‌دهم.

وی با بیان اینکه از زمانی که برنامه توزیع گوشت قرمز در کشور شروع شد طبق دستورالعمل، شرکت‌های تعاونی مصرف محلی، عشایری، روستایی، سازمان میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌توانستند گوشت تحویل بگیرند، افزود: یکی از آن شرکت‌ها هم شرکت تعاونی بنیاد مستضعفان بود که می‌توانست گوشت دریافت کند.

وی با اشاره به جو متشنج توزیع گوشت افزود: ما در جلسات استانداری مشکلات را می‌گفتیم اما کسی گوش نمی‌کرد؛ بیشترین متقاضی گوشت‌های منجمد، کبابی‌ها و رستوران‌ها بودند و در سطح شهر تهران افراد گوشت را می‌خریدند و متأسفانه همانجا با 5 هزار تومان بیشتر به دلال می‌فروختند؛ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به خصوص "افق کوروش" ظرف بستنی را بلند می‌کردیم و می‌دیدیم که زیر آن گوشت قایم کرده‌اند در جلسه استانداری اینها را به استاندار و نماینده اطلاعات می‌گفتیم اما گوش نمی‌کردند.

جهیزی سپس با اشاره به شرکت فردی به نام آوای پایتخت گفت: با دادستانی به گشت می‌رفتیم و به آنها گفتم که از این شرکت بازدید کنید اما وقتی در این شرکت ورود کردیم به ما نامه زدند که با اجازه چه کسی ورود کردید؛ ستاد تنظیم بازار هیچ کاره بود و کسی به بازدیدهای ما در جلسه استانداری اهمیت نمی‌داد.

وی سپس با اشاره به اینکه باید روزانه 120 تا 130 تن گوشت وارد استان تهران می‌شد، افزود: کسی که باید در مورد این گوشت‌ها تصمیم می‌گرفت، ستاد تنظیم بازار استان بود؛ ستاد تنظیم بازار کل کشور چه کار به استان دارد؟ آنها حق نداشتند گوشت تهران را به استان‌های دیگر ارسال کنند مگر اینکه بیش از نیاز استان باشد من بررسی می‌کردم و می‌دیدم که گوشت به زنجان، آذربایجان و... می‌رود.

این متهم با اشاره به تفاوت قیمت گوشت‌های وارداتی به جهت تفاوت مسیر ترانزیت آنها گفت: من به آقایان گفتم که این تفاوت به جیب چه کسی می‌رود؟ مسئله را به آقای جهانی گزارش دادم و ایشان به من گفت که ای کاش شما می‌آمدی در دادستانی کار می‌کردی.

وی در ادامه درباره تحویل 50 تن گوشت به شرکت تعاونی بنیاد مستضعفان به 4 مرحله نامه‌نگاری آن شرکت با جهاد کشاورزی  اشاره کرد و ضمن ارائه نامه‌ها افزود: شرکت تعاونی بنیاد در حالی این درخواست را کرده بود که هفته‌ای 400 تا 500 کیلو گوشت دریافت می‌کردند، من موضوع را به آقای خلیلی گفتم اما بنا بر دستوری که از او دریافت کردم دو نامه را امضا کردم که یکی از آنها مربوط به 15 تن گوشت برای شرکت تعاونی بنیاد و دیگری 35 تن گوشت برای شرکت امکان بود که در ششم مرداد سال 97 صادر شد اما به این شرکت‌ها ارسال نشد بلکه فردای آن روز خود آقای خلیلی نامه‌ای به میزان 35 تن را با امضای خودش برای شرکت کوشاستاره ایرانیان صادر و ارسال کرد.

وی در رابطه با گوشت‌های تحویلی به کوره‌های خاتون‌آباد نیز گفت: این نامه دستور خورده بود و مجدداً نامه‌ای با امضای خود آقای خلیلی برای آقای سالمی زده می‌شود که او هم نامه‌ای به میزان 10 تن برای کوشاستاره صادر می‌کند.

جهیزی در ادامه مدعی شد که قربانی یک داستان شده، 5 ماه است خود و مادرش مریضش اشک می‌ریزند و افزود:به خاطر مشکل روانی که بر اثر ریخته شدن آبرویم در سازمان

پیدا کرده‌ام، 2 ماه است که استعلاجی دارم.

این متهم در رابطه با شرکت کوشاستاره ایرانیان گفت: مدیر بازرگانی این شرکت می‌گفت که هیچ مشکلی برای واردات ندارد و هر چه بخواهد وارد می‌کند. من موضوع را به صورت ناشناس و تلفنی به تعزیرات اعلام کردم آنها جلوی کار را گرفتند اما وقتی به آقای سالمی گفتند او گفت، این شرکت مشکلی ندارد و من به خاطر این اقدامات ضربه خوردم.

جهیزی در ادامه مدعی شد که ماموران وزارت اطلاعات به او گفته‌اند که مشکلش فقط امضاهایی است که زده و افزود: اما من هیچ چیز را بدون دستور امضا نکردم.

پس از اظهارات متهم قاضی صلواتی از او خواست تا در مورد 6 تن گوشت وارداتی که به مروت‌علی عزیزی داده است توضیح دهد که متهم در پاسخ گفت: او مثل سایر مباشرین می‌آمد و گوشت سهمیه می‌گرفت شهرستان قرچک نیاز گوشتش بالا بود و بیش از 20 تن گوشت به آنجا رفته که این 6 تن هم جزو همانهاست.

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: 7.5 میلیون رشوه که  از مروت‌علی عزیزی گرفته‌اید چه بود؟

متهم در پاسخ مدعی شد که اقرار او به این موضوع به خاطر تحت فشار قرار گرفتن در بازجویی بوده و افزود: شب عید بود به من گفتند هر چه بنویسی آزاد می‌شوی.

قاضی در واکنش گفت: شما به شکور اسعدی و مروت‌علی عزیزی خارج از شبکه توزیع، گوشت مردم را دادی و رشوه گرفتی، شما چه حقی داشتی 4 تن به اسعدی گوشت بدهی که متهم در پاسخ مدعی شد بر اساس نامه شهرستان این کار را کرده است.

قاضی از او پرسید: آیا حق‌شان بود که متهم در پاسخ گفت: بلی.

قاضی صلواتی در واکنش به این پاسخ گفت: اگر حقشان بود پس چرا رشوه گرفتی؟

که متهم مجددا اخذ رشوه را منکر شد و قاضی صلواتی نیز در پاسخ گفت: اعترافات صریح شما نزد بازپرسی و ضابط موجود است؛ متهم نیز مجدداً مدعی شد که تحت فشار اعتراف کرده است.

قاضی صلواتی در ادامه از متهم جهیزی پرسید که از آقای عسکری چقدر رشوه گرفته است؟

متهم در پاسخ مدعی شد که از او وام گرفته است و قاضی صلواتی در پاسخ گفت: آدم از ارباب‌ روجوعش وام و یخچال فریزر می‌گیرد آیا این در اداره شما رسم است؟ فردا اگر آقای عزیزی تقاضای گوشت می‌کرد می‌توانستی بگویی نه؟

که متهم در پاسخ گفت: بله می‌توانستم!

این پاسخ او خنده قاضی را در پی داشت.

پس از دفاعیات متهم نماینده دادستان در توضیحاتی با اشاره به اینکه متهم جهیزی دو مورد از نامه‌ها را از طرف آقای خلیلی امضا کرده است، افزود: گوشت‌هایی که او به آقای عزیزی داده در بازار آزاد فروخته شده است و آقای عسکری هم اقرار کرده که پس از فروش گوشت‌ها سهم آقای جهیزی را می‌دادیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خوشبحالتون ۲ماه بهتون استعلاجی میدن به ماها بالای ۱۵ روز میگن باید ببرید کمیسیون پزشکی تایید بشه
حسن
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه در سیستم دولتی اگه تنبل و از زیرکار در رو و آب زیر کاه باشی موفق تری !!!
با همه درخواستهات هم موافقت میشه !!!
و اگه زیرآب زن هم باشی ازت میترسند و مزایا هم بیشتره !!!
کلآ منطق تعطیله !!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
به درک کاش میمرد مال حرام خور
Iran, Islamic Republic of
فقط خدا حق قضاوت داره وبس کاش در تمام موارد چشمتون رو باز می کردید ومیدی چی بسرتون میاد دوست عزیز الان گوشت کیلویی چنده؟گوشت منجمد کیلویی چنده یه کم فکر کن بعد قضاوت کن
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مطمئناً اين آقا به تنهايي كاره‌اي نبوده و عوامل بالاسري حتماً و قطعاً دخيل بوده‌اند. قوه قضائيه بدون هيچ اقماضي بايد با اين جانيان برخورد كند...
Iran, Islamic Republic of
چه انسان نماهای نامردو کثیفی اند هیچ بعید نیست بهایی بوده یا شده باشند وگرنه چه علتی داره که کتب بهایی ها را تبلیغ کنند؟
ب
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خیلی خوب بود. گنده هاشون پیدا کنید....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...