دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - 27 Jan 2020
 
۴
۸۱

کشف حجاب سازمان‌یافته در متروی تهران +جزئیات

يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب: 696000
چند روز قبل در حالی که صادق بیطرفان، فعال فرهنگی به بانوان بی‌حجاب در یکی از ایستگاه‌های مترو تهران تذکر داده بود، بلافاصله فیلمی از امر به معروف او به دست گرداننده عملیات بی‌حجابی در غرب رسید تا آن فعال فرهنگی با موجی از تهدیدها مواجه شود. خبرنگار فارس، کم و کیف موضوع را با بیطرفان در میان گذاشته است.
کشف حجاب سازمان‌یافته در متروی تهران +جزئیات
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، در این چند ماه اخیر که کلیپ‌های مختلفی در فضای مجازی درباره آمران معروف از سوی شبکه‌های معاند پخش شده، فارغ از اینکه اکثر فیلم‌ها تقطیع شده و روایت‌ها مغرضانه است، نتوانسته بانوان ایرانی را با خود همراه سازد. تشکیل کمپین‌هایی نظیر «چهارشنبه‌های سفید» که از سوی دوست نزدیک صهیونیست‌ها و با حمایت دشمنان مردم ایران برای کشف حجاب صورت می‌گیرد، قصدی جز براندازی ندارند و از نوای «آزادی زنان» و «تساوی حقوق زن و مرد» یا «نه به حجاب اجباری»، فقط بوی تند دشمنی با احکام اسلام و قوانین کشور اسلامی به مشام می‌رسد.

در کلیپ تازه‌ای که در اینستاگرام «مسیح علی‌نژاد» فعال رسانه‌ای ضدانقلاب در قالب کمپین کشف حجاب منتشر شده، مردی به تصویر کشیده می‌شود که در حال امر به معروف زنان کشف حجاب کرده در یکی از ایستگاه‌های مترو تهران است.

صادق بیطرفان که بارها در شبکه‌های اجتماعی از طرف گروه‌های معاند تهدید شده است، در شرح این واقعه بهآزاده لرستانی، خبرنگار فارس می‌گوید: طبق روال هر روز از محل کار در حال رفتن به سمت مترو خیابان طالقانی بودم تا به منزل بازگردم. متوجه حضور ۳ خانم جوان شدم که روسری‌هایشان را دور گردن انداخته بودند و داشتند به صورت غیرعادی در پیاده‌رو حرکت می‌کردند. دائماً به اطراف نگاه می‌کردند و با استرس به مسیرشان ادامه می‌دادند.
 

نمونه‌ای از پیام تهدیدآمیزی که از سوی یک اکانت اینستاگرامی برای صادق بیطرفان ارسال شده است

وی با اشاره به اینکه در مترو یک خانم بی‌حجاب هم به جمع آنان اضافه شد، می‌افزاید: ابتدا فکر کردم، اینها به خاطر گرما و یا احیاناً خستگی متوجه افتادن حجابشان نیستند و شاید چند قدم جلوتر حجابشان را رعایت کنند، اما با طولانی شدن مسیر و ورود آن‌ها به مترو، متوجه عمدی بودن این کار شدم. کمی با تأمل به مسیر ادامه دادم تا شاید رفتارشان را اصلاح و حجابشان را رعایت کنند. اما همچنان با همان وضع به مسیر ادامه دادند تا وارد فضای سکوی مترو برای سوار شدن به مترو شدند. زمانی که چند دقیقه دیگر قطار به ایستگاه می‌رسید، به سمت آن‌ها حرکت کردم و با رعایت فاصله حداکثری با آن‌ها شروع به صحبت کردم و از رعایت قانون کشور اسلامی گفتم. اما یکی از آن‌ها گفت که به قانون بد نباید احترام گذاشت و دیگری گفت که برده‌داری هم قانون بوده است.

در قسمتی از فیلمی که در صفحه مسیح علی‌نژاد منتشر شد، یکی از بانوان، مسلمان بودن خود را انکار می‌کند و می‌گوید که اصلاً مسلمان نیست و به قانون بد احترام نمی‌گذارد! در حالی که اقلیت‌های دینی کشورمان همیشه پایبند حقوق شهروندی در اجتماع بوده‌اند.

این ادعای بانوان کشف حجاب‌کرده موجب شد که با بیطرفان (فعال فرهنگی ـ اجتماعی و آمر به معروف) درباره جایگاه حقوق شهروندی اقلیت‌های دینی و گستره حجاب و عفاف در جامعه اسلامی از بُعد اجتماعی گفت‌وگو کنیم که مشروح آن در می‌آید:

 مهم‌ترین شرط همزیستی بین مسلمانان و غیر مسلمانان
در این کلیپ، یکی از بانوان مطرح می‌کند که اصلاً مسلمان نیست؛ بنابراین خودش را ملزم به حجاب نمی‌داند. به فرض این‌که آن خانم از شهروندان غیرمسلمان باشد، اقلیت‌های دینی در جامعه اسلامی دارای چه حقوقی هستند و آیا می‌توانند در ملأ عام چنین رفتاری داشته باشند؟ 

از نظر متون اسلامی، مهم‌ترین شرط همزیستی بین مسلمانان و غیرمسلمانان، حرمت نهادن به پیمان‌ها و قراردادهای اجتماعی و عمل به آن‌ها است که قانون اساسی ما همان پیمان و قوانین حاکم بر جامعه است. در این صورت است که همه غیرمسلمانان، در زمینه حقوق و بهره‌مندی‌های اجتماعی با مسلمانان در رتبه یکسانی قرار دارند وهرگونه تعدی و تجاوز به حقوق آنان، همانند تعدی و تجاوز به حقوق آحاد مسلمانان، مورد سرزنش و نکوهش است.

بر اساس نظر منابع اساسی اسلام، یعنی قرآن، سنت پیامبر و ائمه معصومین، غیرمسلمانان در جامعه اسلامی از کرامت انسانی، مصونیت همه جانبه، آزادی مذهبی، حقوق قضایی و آزادی فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی برخوردارند و همچون مسلمانان از این مواهب بهره‌مندند. البته این همه در صورتی است که به قوانین جامعه اسلامی حرمت بگذارند و به مفاد قوانین کشور اسلامی عمل کنند و با دشمنان و بدخواهان مسلمانان همکاری نکنند.

قوانین کشور اسلامی در چارچوب رعایت دموکراسی و رای اکثریت جامعه مورد پذیرش قرار گرفته است و طبیعتاً  شهروند هر جامعه‌ای ملزم به رعایت قوانین حاکم بر آن جامعه است. غیر مسلمانانی که در جامعه اسلامی زندگی می‌کنند، از دو حال خارج نیستند؛ یا تابعیت دولت اسلامی را پذیرفته و به قواعد «شهروندی» تن داده‌اند یا تابعیت کشور اسلامی را نپذیرفته که در این صورت «شهروند» آن محسوب نمی‌شوند.
 
 ۵ حقی که اقلیت‌های دینی دارند
 مگر اسلام حضور دیگر فرهنگ‌ها را در اجتماع به رسمیت نمی‌شناسد؟
سالیانی است که اسلام‌ستیزی در غرب، تشدید شده و نویسندگان و اربابان جراید و رسانه‌های جمعی، حجم عظیمی از تبلیغات خود را بر القای ضدیت اسلام با حضور سایر فرهنگ‌ها در صحنه‌های  اجتماعی و بین‌المللی متمرکز کرده‌اند. صرف نظر از انگیزه‌های سیاسی اینگونه القائات و ریشه‌های آن، این مسأله به عنوان یک موضوع علمی، قابل طرح است که آیا اسلام به عنوان دینی که خود را کامل‌ترین و آخرین دین آسمانی می‌داند، در صحنه زندگی اجتماعی به دنبال حذف و طرد سایر فرهنگ‌ها و استفاده از هر وسیله ممکن برای رسیدن به این هدف است، یا حضور دیگر فرهنگ‌ها و ادیان را در صحنه اجتماع به رسمیت می‌شناسد؟

به عبارت دیگر، آیا اسلام که در بُعد نظری و عقیدتی، خود را کامل و بی‌رقیب می‌داند، در صحنه اجتماع نیز خود را بی‌رقیب و بی‌مثل دانسته و به دنبال حذف سایر فرهنگ‌ها است یا بر عکس، می‌تواند و می‌خواهد در صحنه جامعه با دیگر ادیان و فرهنگ‌ها همزیستی کند و با پیروان آن‌ها زندگی مسالمت‌آمیزی داشته باشد؟
موضوع حقوق غیر مسلمانان تحت این عناوین، قابل بررسی است: کرامت انسانی، مصونیت همه جانبه، آزادی مذهبی، حقوق قضایی و آزادی فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی.

هیچ مسلمانی حق ندارد به حریم غیرمسلمان تجاوز کند/ ماجرای  اختلاف امام علی (ع) با فردی یهودی
کرامت انسانی: شهروندان غیر مسلمانی که در جامعه اسلامی زیست می‌کنند، صرف نظر از عقیده آنان  از آن جهت که انسانند مورد احترام و تکریم هستند. در مراجعه به آیات قرآن کریم، به آیاتی بر می‌خوریم که به مسلمانان فرمان می‌دهد با هر کسی که با آنان سر ستیز ندارد و آن‌ها را از خانه و کاشانه‌شان بیرون نرانده است، خوشرفتار باشند.

مصونیت همه جانبه: جان، مال، ناموس، معابد، شخصیت و آبروی غیر مسلمانانی که در جامعه اسلامی زیست می‌کنند، محفوظ است و هیچ مسلمانی حق ندارد به صرف اختلاف عقیدتی با غیر مسلمانان، به حریم آنان تجاوز کند. می‌توانید به اسناد تاریخی پیامبر اسلام در قراردادی که با مسیحیان نجران منعقد کردند مراجعه کنید.

آزادی مذهبی: غیر مسلمانانی که در جامعه اسلامی به زندگی مشغولند، می‌توانند به اعتقادات خود وفادار باشند و کسی از عقیده و اندیشه آنان تفتیش نکرده و آنان را وادار به پذیرش اسلام نخواهد کرد. آنان می‌توانند به طور صریح و بی‌پرده، اعتقادات خود را بیان کنند و با مسلمانان اهل نظر و اندیشه به بحث و گفت‌وگو بپردازند. در بُعد عملی نیز پیروان سایر مذاهب می‌توانند آزادانه، مراسم مذهبی خود را برگزار کنند. این نمونه را هم می‌توان در عهدنامه پیامبر با مسیحیان سینا، بر آزادی کامل آنان در اعمال مذهبی تأکید شده است بررسی کرد.

حق شکایت از مسلمانان: گرچه غیر مسلمانانی که در جامعه اسلامی زندگی می‌کنند از کالا و خدمات مسلمانان بهره می‌برند؛ اما هیچ مسلمانی نمی‌تواند به این بهانه ظلمی بر آنان روا دارد و حقی را از آنان تضییع کند. در صورتی که ستمی بر آنان شود، می‌توانند از ستمگر شکایت کنند و حق خود را بستانند. اوج استیفای این حق، آنجاست که فرد غیرمسلمان می‌تواند، حتی از حاکم و شخص اول حکومت اسلامی شکایت کرده و علیه او اقامه دعوا کند. نمونه تاریخی اختلاف امام علی (ع) با فردی یهودی در مورد مرْکَب آن حضرت و اقامه دعوای آنان در نزد «شریح قاضی» و حکم او به نفع فرد یهودی به دلیل فقدان بینه برای ادعای امام از نمونه‌های حیرت‌انگیز فرهنگ اسلام در نشان دادن رعایت حقوق اقلیت‌های دینی در جامعه اسلامی است.

با این همه آن‌ها می‌توانند بدون حجاب در جامعه حاضر شوند؟
شهروند غیر مسلمان، مقررات و قوانین جامعه اسلامی را پذیرفته است و طبیعی است که باید به آن‌ها احترام بگذارد. از این رو، باید محدوده حقوق خود را بشناسد و به دیگر شهروندان ستم نکند. انجام نافرمانی مدنی و رواج ناهنجاری، بی‌حجابی و کشف حجاب در انظار عمومی در جامعه اسلامی، تشویش اذهان عمومی، سلب آرامش و برهم زدن نظم جامعه و ارتباط و همکاری با دشمنان جامعه اسلامی از مصادیق بارز بی‌احترامی به قوانین جامعه اسلامی است که این رفتار بارها و بارها از طرف افرادی که ابراز می‌کنند غیر مسلمان هستند در حال رخ دادن است و با بهانه «من مسلمان نیستم»، سعی در بر هم زدن آرامش جامعه و دهن کجی به نظام اسلامی را دارند.

عمل به قرارداد با دولت اسلامی که همان قبول قوانین حاکم بر جامعه اسلامی هست از شروط زندگی غیر مسلمانان در جمهوری اسلامی به شمار می‌رود. زندگی اجتماعی و تعامل بین افراد و جوامع با یکدیگر، بر اساس قراردادها شکل می‌گیرد. غیر مسلمانانی که در  دولت اسلامی زندگی می‌کنند و باید به قوانین آن احترام گذاشته و از آن پیروی کنند، رعایت قانون یکی از اصول پذیرش تابعیت یک کشور است.

همکاری نکردن با دشمنان مسلمانان
حفظ منافع و مصالح ملی، اقتضا می‌کند که همه شهروندان جامعه اسلامی، اعم از مسلمان و غیرمسلمان به مصالح ملی خود وفادار باشند و از هر عملی که موجب تقویت دشمنان و آسیب‌دیدگی امنیت جامعه اسلامی می‌شود، خودداری کنند. در رعایت این شرط، مسلمانان و غیرمسلمانان با هم برابرند؛ چرا که شرط زندگی مسالمت‌آمیز در یک جامعه، همکاری متقابل بین آحاد شهروندان و نفی تعامل با دشمنان است.

قوانین جامعه به طور مستقیم توسط خود مردم وضع شده است 
خانمی دیگر در این کلیپ مطرح می‌کند که به قانون بد نباید احترام گذاشت. استدلال شما در این باره چیست؟
قانون کشور ما بر گرفته از تعالیم اسلامی و در چهارچوب دموکراسی و انتخاب مردم شکل گرفته است. (رأی به قانون اساسی و جمهوری اسلامی با رای بالای ۹۹ درصد) پس زمانی که قوانین حاکم بر جامعه، به طور مستقیم توسط خود مردم وضع می‌شود (اشاره به قوه مقننه و مجلس شورای اسلامی که نمایندگان آن تماماً با رأی مستقیم خود مردم انتخاب می‌شوند) همه افراد جامعه ملزم به رعایت آن هستند.

حال اگر یک فرد یا گروهی، بخشی یا کل یک قانون را قبول ندارد، در مرحله اول با توجه به پذیرش تابعیت آن کشور ملزم به رعایت آن است و تعدی از آن موجب مجازات تعریف شده در قانون خواهد بود. در درجه دوم با توجه به وجود دموکراسی در کشور، مخالفان قوانین جاری کشور می‌توانند قوانین مورد نظر خود را با ورود نمایندگان دلخواهشان به مجلس شورای اسلامی به تصویب برسانند و اجرایی کنند، اما هیچ کس حق بر هم زدن نظم عمومی و قوانین جامعه را ندارد.
پیگیری حقوقی شما از طریق مراجع قانونی کشور در کدام مرحله قرار دارد؟
ابتدا از نیروی انتظامی به عنوان یکی از متصدیان تأمین امنیت کشور و حقوق شهروندی درخواست دارم تا با هنجارشکنانی که با کشف حجاب و بی‌بندوباری سعی در بر هم زدن نظم جامعه دارند، برخورد کنند و در راستای قانون به وظیفه قانونی خود عمل کنند. این در حالی است که طبق قانون ۵۰۴ تعزیرات، فیلمبرداری از آمران معروف و ارسال به شبکه‌های معاند جرم محسوب می‌شود و در قانون برای آن از یک تا ۱۰ سال حبس مشخص شده است و من حتماً از دستگاه قضایی و انتظامی پیگیر مسأله خواهم بود. 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
لعنت به مسببین این موضوع
Iran, Islamic Republic of
حجاب قانون کشور است و باید رعایت شود هر چند غیر مسلمانان باشد شل حجابان و بی حجابان ارزش و شخصیت خود را زیر سوال می برند !!!!
Iran, Islamic Republic of
آقاي صادق بيطرفان مي گويد "قانون کشور ما بر گرفته از تعالیم اسلامی و در چهارچوب دموکراسی و انتخاب مردم شکل گرفته است. (رأی به قانون اساسی و جمهوری اسلامی با رای بالای ۹۹ درصد) پس زمانی که قوانین حاکم بر جامعه، به طور مستقیم توسط خود مردم وضع می‌شود همه افراد جامعه ملزم به رعایت آن هستند."....
Iran, Islamic Republic of
خيلي جالبه متن اول جمله آقاي بيطرفان را از متن بالا نوشتم و بعد به آن پاسخ دادم. شما هم دوباره همان جمله ايشان را نوشتيد و پاسخ مرا حذف كرديد!!!! لطف كنيد پاسخ مرا بنويسيد. پاسخ: آقاي بيطرفان رأي مردم به جمهوري اسلامي، رأي به "حجاب اجباري" نبود. كما اينكه در قانون اساسي نيز چنين چيزي ديده نمي شود. (بلكه اتفاقاً خلاف آن ديده مي شود كه در ادامه عرض خواهم كرد) رأي مردم به جمهوري اسلامي و قانون اساسي در سال 1358 در حالي بود كه تا سال 1360، حجاب اجباري در جامعه نداشتيم. اولين قانون در خصوص تعزير بيحجاب ها، در سال 1362 به تصويب رسيد. پس اينكه بگوييم چنين چيزي براساس دمكراسي و انتخاب مردم و با رأي 99 درصد ملت به تصويب رسيده است صحيح نيست.!!!!1
Iran, Islamic Republic of
مخالفين حجاب اجباري مي گويند وقتی در زمان پیامبر (ص) و ائمه (ع) هیچ کس (حتی یک نفر) را در رابطه با حجاب اجبار نکرده اند و هیچ تعذیری هم در کار نبوده خب حتماً یک دلیلی دارد. وقتی در صدر اسلام یهود و نصارا و کفار و کنیزکانِ حتی مسلمان (تأکید می کنم حتی مسلمان) حجاب را رعایت نمی کردند ولی ما حتی توریستها را هم اجبار می کنیم پس یک جای کارمان می لنگد. (البته طبق تواریخ کفار و کنیزکان حق نداشتند دامن کوتاه بالای زانو بپوشند ولی موها و بخش بزرگی از دست و پایشان نمایان بود) پس حداقلش این است که برخلاف تصور رایج ، بی حجابی مساوی بی عفتی یا اشاعه فحشاء نیست وگرنه مجوز آن برای اهل کتاب و کنیزکان صادر نمی شد. !
Iran, Islamic Republic of
1-آیه شریفه می فرماید که از میان شما مسلمانان عده ای "باید" بر امر به معروف و نهی از منکر گمارده شوند
2-بی حجابی از منکرات است و حجاب معروف است
3-پس طبق آیه شریفه باید الزام به معروف و نهی از منکر کرد و حجاب و بی حجابی هم مصداقی از آیه اند .
4-امر به معروف و نهی از منکر مراتب قطعی دارد که در شرع از تذکر لسانی تا جرح و ...بیان شده (به رساله علما مراجعه فرمایید)
اما در دوران حکومت اسلامی چون ولی فقیه بر کار است تکلیف عمومی محدود به تذکر لسانی و سایر مراتب تنها بر عهده ماموران حکومتی قرار داده میشود .

استناد به مسائل تاریخی باید با سند قطعی و محکم و روایت صحیح باشد تا بتواند آیه قرآن را تفسیر و قید بزند بگوید مثلا این منکر یا معروف از مورد آیه خارج است .پس مخالفان امر به معروف نسبت به حجاب یا هر امر دیگری است که باید دلیل بیاورند نه موافقانش چون دلیل قرآنی داریم که باید با هر منکری برخورد کرد.
البته بی شک اقدامات فرهنگی و لطافت مقدمه اما با کسانی که کشف حجاب می کنن و توهین و فحاشی می کنن باید چه کرد؟!
Iran, Islamic Republic of
...
کاربر گرامی با تشکر مطالب خود را با ذکر منبع اعلام کنید در غیر اینصورت انتشار آن با مشکل مواجه خواهد شد.جهان نیوز
Iran, Islamic Republic of
بله و البته حجاب یک قانون در مملکت ایران است. کسی که آن را قبول ندارد می تواند به مملکت دیگری برود. به قول امام راحل: "غلط می کنی قانون را قبول نداری! قانون تو را قبول ندارد!"
United States
.....
United States
خوب قانون را عوض کنید، هر قانونی نیاز به بازنگری داره و قانون حجاب هم یکیش .
Iran, Islamic Republic of
چرا ما قانون را عوض کنیم شما کشورتون را عوض کنید جایی برید که اصلا برهنه باشید
Canada
,.....
Iran, Islamic Republic of
هر قانونی نیاز به باز نگری داره ؟ کی این حرف را زده
Iran, Islamic Republic of
قانون حجاب را خدا قرار داده شما اگر اعتراضی دارید لطفا یه نامه به خدا بنویسید و درخواست بازنگری کنید. و البته قبلا هشدار بدم که این کار و اعتراض مثل اینه که شمای انسان ضعیف، خودتان را از خدای حکیم آفریننده قادر و دانا، عاقلتر فرض کنید!
Iran, Islamic Republic of
کاملا درسته
Iran, Islamic Republic of
اولیش مصی پولی نژاد که لعنت خدا بر او باد بخاطر امر به منکری که دامنش را بشدت خواهد گرفت.
علی
Iran, Islamic Republic of
پلیس با کشف حجاب برخورد نمیکند حتی جلوی روی پلیس راحت دوردور میکنند......
دلواپس
Iran, Islamic Republic of
21:55
دوست گرامی راه دور نرویدرییس جمهور محترم مجری قانون فرمودند از زیبایی اسلام بگویید مردم خودشان رعایت می کنند!با بگیر وببند درست نمی شود!
1ظاهرا بگیر وببند وقانون فقط برای بستن دهان منتقدان دولت است
2ایه قران فرموده گروهی دارای توان وتخصص برای امربه معروف باید باشد
3 در عصر تکنولژی حتی در نقاط دور دست دنیا هم می دانند اسلام دین زیبایی وراستی وعمل به تعهدات است
Iran, Islamic Republic of
و لعنت به دزدان و اختلاس گران
Iran, Islamic Republic of
چرا مسئولین برخورد قاطع نمیکنند؟ این کار جرم است.
Iran, Islamic Republic of
دو تا نکته در بین مصاحبه مورد سوال می باشد اول آنکه ایشان گفتند که اقلیت های دینی پذیرفتند که قوانین اسلامی ما را رعایت کنند ایشان بفرمایند که از کجا مطئن سخن راندند که اقلیت های مذهبی واقعا پذیرش آنها بر اساس رضای قلبی است یا از روی اجبار؟ دوم بحث 98 درصد را بیان کردند که مربوط به پدربزرگان همین جوانانی بود که حاضر نیستند قوانینی را که پدربزرگشان برای آنها به ارث گذاشتند رعایت کنند حال اگر دوباره رفراندم برگزار کنند و مردم حاضر نباشند که دوباره رای دهند آیا آقای بیطرفان حاضر به رای مردم که قانون بوده احترام بگذارد؟!!
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
در کدام کشور هر ده بیست سال یک بار قانون را به رای مردم می گذارند که می گویی پدر بزرگ ها رای دا ه اند و نوه ها قبول ندارند ؟
اگر در کشوری از کشورهای دنیا این کار شده بگو ما هم بدانیم
ثانیا
از کجا ثابت شده که نسل جدید قانون اساسی را قبول ندارند ؟
Iran, Islamic Republic of
در اکثر کشورهایی که بر اساس رای مستقیم مردم حکومت تشکیل داده اند قوانین بر اساس خواسته های مردم وضع میشود....
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
دروغ محض است. در کشور کدخدا هنوز قانون اساسی به رفراندوم گذاشته نشده است. در کشورهای دیگر هم وضع بهتر نیست.
Canada
.....
Iran, Islamic Republic of
,....
Iran, Islamic Republic of
شما کمربند ایمنی را از روی رضایت قلبی می بندی یا اجبار؟!
فرقی ندارد!
شما موظف به رعایت قوانین قانونگذار هستید.
اما حجاب علاوه بر اینکه ریشه دینی دارد ریشه در قانونگذاری هم دارد. نمی شود یک قانون را به صرف اینکه شما قلبا خوشت نمی آید تغییر دهند. ضمنا متخصصین این امر کسانی غیر از من و شما و حتی قانون گذار است.
شما ادعا دارید نعوذ بالله از خدا که حجاب را واجب کرده، هم بیشتر و بهتر می فهمید؟!
Iran, Islamic Republic of
..
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
در هر کشوری قانون را مجلس تصویب می کند و در ایران نیز همینطور است
تفاوت این است که در انتخابات مجلس کشورهای غربی هرگز مشارکت مردم به ۴۰ درصد نمی رسد ولی در ایران بالای ۶۰ درصد است
اگر لازم باشد قانونی تغییر کند باید سیستم قانونگذاری کشور آن را تغییر دهد
هر قانونی ولو آزمایشی اجرا شود برای همه لازم الاجرا می باشد
اگه بعضیا خوششون نمیاد مشکل از اوناس نه از قانون
Iran, Islamic Republic of
حتی اگه نمی خواهند بپذیرند راه کوچ به کشورهای میزبان باز است
Iran, Islamic Republic of
...
آدمیزاد
Colombia
ترامپ هم همین منطق شما را درباره مسلمانان آمریکایی دارد بکار میبرد.، ...
United States
.....
Iran, Islamic Republic of
حجاب از نوع قوانین بشری نیست که شما به پدر و پدربزرگ کسی نسبت دهید.
حجاب حکم خداست. اگر مسلمان هستید که باید اطاعت کنید. اگر غیر مسلمان هستید باید تابع قانون کشوری باشید که در آن زندگی می کنید. و لازم نیست که قلبا قوانین یک کشور را دوست داشته و رعایت کنید! بلکه کافیست یک شهروند باادب و قانونمند باشید.
Iran, Islamic Republic of
یه دور بخون ببین خودت هم خنده ات نمی گیره؟!
اگر رعایت قانون بر اساس دل و سلیقه هرکس بود که اصلا چه نیازی به قانون گزاری بود؟!!
اگر بخواهیم از قوانینی که دوست نداریم تبعیت نکنیم، دیگر در هیچ مملکتی سنگ روی سنگ بند نمی شود.
قانون یعنی آن چیزی که همه ملزم به رعایت آن هستن. اما و اگر و دوست دارم و دوست ندارم هم ندارد.
Iran, Islamic Republic of
روایت و احادیث در مورد حجاب فراوان است.
در قرآن هم به زنان دستور به حجاب داده شده است.
اما شما اینقدر روایت و احادیث برات مهم هست، یه روایت بیار که پیامبر یا امام معصوم از یک زنی که خود را از نامحرم نمی پوشاند بابت بی حجابی، تجلیل کرده یا دفاع کرده باشد!
Canada
۱. آیه قرآن که مبارزه فیزیکی با دختر بد حجاب را مجاز شمرده بنویسید لطفا

۲. روایتی از برخورد خشن ائمه با بدحجاب بیاورید لطفا
United States
....
Iran, Islamic Republic of
عدم رعایت قانون فرزندان کنونی بخاطر مشی لیبرال مسلکی برخی مدیران اجاریی از دوره هاشمی است وگرنه ذات انسانها همیشه با خوبی اجین است .....
Iran, Islamic Republic of
کدوم مسئولان... ...!!!
علی
Iran, Islamic Republic of
کار از دست کسانی که ادعای دانستن می کنند خارج شده...!!!
Iran, Islamic Republic of
....
Romania
شما اگر حتی یک روایت و سند و حدیث اوردید که در زمان پیامبر و امام علی که حکومت اسلامی تشکیل دادند زنی را به جرم نداشتن حجاب محاکمه کرده اند ما نیز با شما موافقت میکنیم
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مثلا میخوای بگی به همه روایات و اسناد و احادیث آشنایی داری؟!
اگر یه سر سوزن هم از اسلام مطالعه کرده بودی اصلا دلیلی نمی دیدی این حرف اضافه رو بزنی.
Iran, Islamic Republic of
شما یه سند و روایت بیار که پیامبر اسلام و حضرت علی ع گفته باشند زنان آزادند هر جور که دوست داشتند به کوی و برزن و خیابان بیایند!
Iran, Islamic Republic of
والا من که سواد زیادی ندارم حداقل می دونم که پیامبر اکرم در مذمت زنان بدحجاب سخن گفته اند و حتی حدیث شب معراج پیامبر هم اشاره به زنانی دارد که به خاطر نپوشاندن خود از مردان نامحرم دچار عذابهای شدید بودند.

دیگه چجوری باید بگن؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
شما روایت بیار که یک زن بی حجاب بوده! که لازم به تذکر امیرالمومنین ع بوده باشه

اساسا حجاب قبل از اسلام نیز در جوامع ایرانی بوده
Iran, Islamic Republic of
احسنت به آمران بمعروف و ناهیان از منکر که از با جانفشانی ایستاده اند
علی
Iran, Islamic Republic of
خیلی خوب شد از این به بعد نیروهای انقلابی منسجم تر بابرنامه تر آموزش داده تر هوشیارتر عمل می کنند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
جدای از توطئه های دشمنان ، بخش اعظم اتفاقات ضد ارزشی و ضد فرهنگی فعلی ؛ حاصل رفتار منفعلانه و بی تفاوتی مسئولین فرهنگی کشور است !!
Iran, Islamic Republic of
ای کاش رفتار منفعلانه داشتند!
متاسفانه رفتارهای مشوقانه برای بی حجابی دارند...
Iran, Islamic Republic of
به قانون بد نباید احترام گذاشت دققیقا مثل قانون برده داری؟!!!
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا به قانون بد هم باید احترام گذاشت و حرفهای احمقانه را نشنید مگر جنگله هرکی هرچی بگه انجام بشه الان من قوانین تو را قبول ندارم شما هم قوانین من را پس چه جور به توافق برسیم ...؟!!
Iran, Islamic Republic of
به قانون بد بله؛ اما به قانون الهی باید احترام گذاشت.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
مسیح نیست مصی هست
Iran, Islamic Republic of
دوست دارم قیافه این ابلیس رو روز قیامت ببینم.
Iran, Islamic Republic of
قانون می تواند برای بی حجابی جریمه در نظر بگیرد و این جریمه را بطور مستقیم از حساب بانکی این افراد کسر کند. به همین راحتی می توان بی حجابی را کم کرد. چرا قانون وضع نمی کنند؟
چون خود افرادی که باید با این مسائل برخورد کنند عزم جدی ندارند چون بی حجابی در خانواده آنها هم هست.
Iran, Islamic Republic of
آخه تا کی باید با این اوباش برخورد نشود.فضای مجازی آزاد ،بیکاری ،فرصت طلبی عده ای مزدور غرب پرست باعث قضیه این شده بیاید وارد کار شوید تا دیر نشده.
Iran, Islamic Republic of
...
بهایی عامل انگلیس
Iran, Islamic Republic of
دوستان الکی تو سروکله هم نزنید چون هم پول گرفتن اینها (نفری ۵۰۰ هزارتومن) مشخص شده و هم اینکه اکثرا و لیدرهاشون بهایی هستن . بنابراین بدون هیچ اغماض باید توسط پلیس دستگیر و به قوه قضائیه تحویل بشن
United States
...
نظریات مخاطبین را خواندم همه گزینشی است .
Canada
هر كى ناراحته سرش رو بندازه پايين نگاه نكنه
Iran, Islamic Republic of
با این منطق پس منم از فردا لخت کامل میام تو کوچتون و جلوی خانواده ات میچرخم، فقط حق داری به نوامیست بگی نگاه نکنند و حق برخورد با من را نداری!
United States
...
Iran, Islamic Republic of
فقط یک کلام!
تمام بی بند و باری ها و فساد و تبعیض و مشکلات اقتصادی فرهنگی سیاسی اجتماعی را اصلاح طلبان در طول این چهل سال ایجاد کرده اند ...!!
ساناز
Iran, Islamic Republic of
هرچیزی از کم شروع می شود وبه زیاد میرسد اول چادر شد مانتو بعد بلوز شد مقنعه شد روسری روسری هم افتاد اول باید چادر حذف نمی شد تا به اینجا برسیم
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
راه حل موضوع حجاب فقط (1-ازدواج هست با این شرط مهم که بهنگام باشد ونه بعد از سالهای طولانی بعد از بلوغ ونیاز2- قبول تعدد زوجات وازدواج موقت ) غیر از این راه حلهای طبیعی و انسانی و الهی هرکسی راه دیگری را بخواهد طی کند جز گرفتاری برای خودش و جامعه ودیگران چیزی ندارد. البته این راهها مخصوص مومنین وعقلاست و جاهلان وفاسقان را رها کن
Iran, Islamic Republic of
احسنت بر شما
ببخشید
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
ایران مقدس جای این کثافت کاریا نیست..l
United States
و همچنين مشهد مقدس جهت بعضي از خارجي هاي زائر متظاهر جا نبايد داشته باشد.
ممد
United States
...
آزاد
Iran, Islamic Republic of
متاسفیم برای برخی از دختران وطنم که سرباز یک مزدور وطن فروش هرزه شدند
مادر
Iran, Islamic Republic of
حجاب قانون مملکت جمهوری اسلامی و انقلاب حاصل خون هزاران شهید ،هر کس تمایل داره عریان بره بیرون تشریف ببره ممالک دیگه...