شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - 7 Dec 2019
 
۰

حذف جیره غذایی ۳ میلیون فقیر در آمریکا

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب: 695481
دولت ترامپ قانونی را برای سخت‌تر کردن محدودیت های دریافت جیره غذایی برای فقرا پیشنهاد داده که حدود 3.1 میلیون نفر را از این برنامه خارج می کند.
حذف جیره غذایی ۳ میلیون فقیر در آمریکا
به گزارش جهان نيوز، وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد دولت ترامپ روز سه شنبه قانونی را برای سخت‌تر کردن محدودیت های دریافت ‏کوپن غذا پیشنهاد داده است. این قانون حدود 3.1 میلیون نفر را از این برنامه خارج می کند.

در حال حاضر 43 ایالت آمریکا به شهروندانشان اجازه می‌دهند اگر تحت پوشش برنامه فدرال کمک موقت به خانواده های نیازمند یا TANF هستند، طبق برنامه کمک تغذیه الحاقی، به طور خودکار کوپن غذا دریافت کنند. به این برنامه اسنپ می گویند.مقامات می گویند این آژانس از مردمی که تحت برنامه TANF قراردارند میخواهد گزارشی از درآمد و سرمایه هایشان بفرستند تا مشخص شود باید تحت پوشش طرح اسنپ قرار بگیرند یا نه.

طبق گفته وزارت کشاورزی آمریکا، اگر این قانون اجرایی شود 2.5 میلیارد دلار در سال برای دولت صرفه جویی دارد ولی افراد زیادی را از برنامه اسنپ خارج میکند.
ترامپ ادعا می کند بسیاری از آمریکایی‌های که اکنون از اسنپ استفاده می کنند، به خاطر اقتصاد قوی آمریکا و پایین بودن نرخ بیکاری نیازی به این برنامه ندارند و باید از این برنامه حذف شوند.

برنامه اسنپ غذای رایگان برای 40 میلیون آمریکایی یعنی حدود 12 درصد جمعیت فعلی این کشور تامین می کند.تلاش ترامپ برای تصویب محدودیت های جدید بر این برنامه سال گذشته توسط کنگره رد شد.

برندن لیپس، معاون وزارت کشاورزی آمریکا گفت این وزارتخانه نیازی به تصویب کنگره ندارد تا دریافت کنندگان خدمات TANF به طور خودکار تحت پوشش برنامه اسنپ هم قرار بگیرند.طبق قوانین فعلی مردم اجازه دارند به هزاران دلارخدمات اسنپ به مدت دو سال دسترسی داشته باشند و طی این دو سال هیچ بازرسی از درآمد و سرمایه‌های آنها و تایید شایسته بودنشان صورت نمی گیرد.

لیپس گفت:«متاسفانه تحت پوشش قرار گرفتن خودکار توسط اسنپ باعث شده حتی میلیونرهایی که به راحتی خدمات TANF را دریافت می‌کنند، مشمول اسنپ هم بشوند، در صورتی که عملاً نیازی به آن ندارند».

دفتر بودجه کنگره در دسامبر تخمین زد این قانون باعث می‌شود دولت فدرال 8.1 میلیارد دلار از 2019 تا 2028 صرفه جویی داشته باشد که کمتر از تخمین وزارت کشاورزی این کشور است.

منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *