کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

پاکسازی ۱۲ روستا در شمال عراق

30 تير 1398 ساعت 15:39

نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق امروز موفق شدند 12 روستا را در شمال بغداد پاکسازی کنند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از فارس، مرحله دوم عملیات «ارادة النصر» شنبه (روز گذشته) با حضور نیروهای «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) و نیروهای امنیتی و ارتش عراق آغاز شد.

پایگاه خبری «الحشد الشعبی» گزارش داد که لشکر 12 الحشد با همکاری ارتش عراق، امروز یکشنبه 12 روستا را پاکسازی کردند.این روستاها در مناطق نزدیک به «الطارمیه» در شمال بغداد قرار دارد که نیروهای الحشد آن را پاکسازی کردند.

روستاهای مذکور در مناطق «العناز»، «عرب رشید محمود» و «عرب عساف» در مناطق واقع در شمال بغداد قرار دارد.
این پایگاه اعلام کرد که در جریان مرحله دوم اراده پیروزی تا کنون، 15 روستا در اطراف مناطق شمالی الطارمیه آزاد شده است.الطارمیه یکی از شش شهرستان اطراف بغداد است که «کمربند بغداد» نام دارد. این منطقه، نقطه ارتباطی بین استان‌های صلاح الدین، بغداد، دیاله و الانبار است.

در همین ارتباط، «عبدالامیر رشید یارالله» جانشین فرماندهی عملیات مشترک عراق روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که با دستور فرمانده کل نیروهای مسلح و نظارت فرماندهی عملیات مشترک، مرحله دوم عملیات اراده پیروزی آغاز شد.یار الله تأکید کرد که  مرحله دوم اراده پیروزی برای «تقویت امنیت و ثبات در مناطق شمالی بغداد و مناطق اطراف آن در استان‌های دیاله، صلاح الدین و الانبار» است.

«عادل عبدالمهدی» نخست وزیر، «ابو مهدی المهندس» نائب رئیس الحشد و وزرای دفاع و کشور عراق، مسئولیت نظارت بر این عملیات را بر عهده دارند.مسئولان عراقی می‌گویند که عملیات اراده پیروزی از بزرگ‌ترین عملیات نظامی از زمان آزادسازی عراق از چنگ داعش محسوب می‌شود.

مرحله نخست این عملیات، با هدف پاکسازی 30 هزار کیلومتر از مناطق بیابانی که سه استان آزاد شده الانبار، صلاح‌الدین و نینوا را به هم متصل می‌کند، صورت گرفت.
 


کد مطلب: 695211

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/695211/پاکسازی-۱۲-روستا-شمال-عراق

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com