پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - 21 Nov 2019
 
۱
۶

ارائه ۳ سناریو برای نرخ نان به دولت

دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۲
کد مطلب: 694449
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: کارگروه آرد و نان طی هفته‌های آتی 3 سناریو در مورد قیمت نان به دولت ارائه می دهد و دولت در مورد قیمت نان تصمیم گیری می‌کند.
ارائه ۳ سناریو برای نرخ نان به دولت
به گزارش جهان نيوز، عباس قبادی درباره آخرین تصمیم اتخاذ شده در باره افزایش قیمت نان در کارگروه آرد و نان، گفت: فعلا هیچ تصمیمی در مورد قیمت نان اتخاذ نشده است و آنچه که در مورد افزایش قیمت نان در رسانه‌ها از من نقل قول شده است، به معنای افزایش حتمی قیمت نان نیست. 

دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: مسائل مطرح شده در مورد قیمت نان  تاکنون فقط در حد کارشناسی مطرح شده است و هیچ تصمیمی در این رابطه اتخاذ نشده است. 

وی بیان داشت: در حال حاضر سه سناریو برای قیمت نان مطرح است، در سناریور اول بحث آزاد شدن قیمت نان مطرح شده است و در  سناریو دوم  مطرح شده که روش فعلی ادامه یابد همچنین در سناریوی سوم حالت بینابین سناریوی اول و دوم در نظر گرفته شده است که البته همه این  سناریوها فعلا در حد کارشناسی مطرح شده و در مورد هیچ کدام ستاد تنظیم بازار به جمع بندی نرسیده است. 

قبادی اظهار داشت: سناریوهای مرتبط به قیمت نان باید طی جلسات دیگر بررسی و تکمیل شود و سپس به دولت ارائه شود.

وی با بیان اینکه نباید با انتشار برخی مطالب در مورد نان، چالش ایجاد کرد، گفت:  ستاد تنظیم بازار در حال حاضر به کمک کارشناسان و اتحادیه های مرتبط روی این موضوع کار می‌کند و نظرات خود را درباره افزایش قیمت نان و یا چگونگی افزایش قیمت نان ارائه می‌کند و پس از بررسی با جمع بندی در قالب 3 سناریو نظارت را به دولت ارائه می‌کند.

فارس نوشت؛ دبیر ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: در جلسات کارگروه آرد و نان  روی تغییر وزن چانه، کیلویی فروختن نان، افزایش 25 درصدی قیمت نان و حتی تغییر نیافتن قیمت نان و جبران هزینه های نان از روش های دیگر بحث شده است، اما هنوز در مورد هیچ کدام از نظرات ارائه شده تصمیم‌گیری نشده است.
 
وی اظهار داشت: بیشترین سناریوی مورد توجه در جلسات افزایش نیافتن قیمت نان اما جبران هزینه ها از طریق دیگر است که البته در این مورد هم نتیجه ای حاصل نشده است. 

قبادی اظهار داشت: کارگروه آرد و نان طی هفته های آتی سه سناریو برای قیمت نان به دولت ارائه می‌دهد، اما در نهایت دولت درباره قیمت نان تصمیم گیر است و حتی ممکن است  دولت اجازه افزایش قیمت نان را ندهد. 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
به نان مردم رحم کنید.
فقط همین مونده
Iran, Islamic Republic of
آقا بچه بودیم از میوه فروشی راحت میوه میخریدیم.
گرون شد و از میوه و تره بار شهرداری خریدیم.
گرون شد از وانتی خریدیم.
گرون شد میرفتیم از وانتی های ته ته شهر خریدیم.
گرون شد از همون وانتی ها میوه های درجه دو و سه را خریدیم.
گرون تر شد اخیرا میرم سراغ همون وانتی ها و دو سه بار کل خیابون رو میرم و برمیگردم و نهیتا بتونم یک کیلو میوه درجه دو بخرم یک هفته خانوادگی باهاش سر کنیم.

خدا میدونه عین واقعیته این؛ ضمنا من خودمو دهک متوسط تهران میبینم. خدا به داد از ما ضعیف ترها برسه!
Iran, Islamic Republic of
گوشت، برنج، مرغ، ماهی، تخم مرغ، میوه، لبنیات، خرما، ماکارونی، خشکبار، حبوبات، سبزیجات همگی بسیار گران شده و از وسع نیمی از مردم خارج شده اند.
بسیاری را سراغ دارم که در حد نان و پیاز و اینها دارند آبرومندانه زندگی را جلو میبرند.
زندگی را در تهران بر مبنای خانواده ای با درامد ماهانه بالای 5 میلیون دارند جلو میبرند در حالی که بسیاری همچنان ماهی 1.5 میلیون درامد دارند و اجاره خانه و اقساط چیزی برایشان باقی نمیگذارد که هیچ، منفی هم هستند.
Iran, Islamic Republic of
قحطی نان سال 1322 تکرار نشه!
Iran, Islamic Republic of
این مصاحبه متاسفانه یعنی اینکه میخوان گرون کنند..
Iran, Islamic Republic of
برنج و میوه و گوشت .............................ازسفره مردم حذف شده نان را هم حذف کنید