شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - 27 Feb 2021
 
۰
۱

سناریوهای احتمالی تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه

يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۷
کد مطلب: 694233
روزنامه ایندیپندنت به بررسی این موضوع پرداخته که‌ آیا خرید اس ۴۰۰ می‌تواند ترکیه را در معرض قانون موسوم به معامله با دشمنان آمریکا قرار دهد یا خیر.
سناریوهای احتمالی تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم٬ پس از ورود چند محموله از سامانه موشکی اس 400 روسیه به ترکیه٬ مهم‌ترین سوال در محافل سیاسی٬ قتصادی و رسانه‌ای ترکیه این است که آیا آمریکا به خاطر این اقدام٬ ترکیه را تحریم می‌کند یا خیر.

روزنامه ایندیپندنت به بررسی این موضوع پرداخته که ‌آیا خرید اس 400 می‌تواند ترکیه را در معرض قانون موسوم به معامله با دشمنان آمریکا (CAATSA) قرار دهد یا خیر.

در این گزارش آمده است که بررسی متن 72 صفحه‌ای قانون کاتسا٬ نشان می‌دهد که ابهامات سیاسی و حقوقی فراوانی در مورد اختیارات رئیس جمهور و کنگره در مورد عمل کردن به این قانون وجود دارد.

در صورتی که دونالد ترامپ در مقام رئیس جمهور٬ تحریم‌های پیشنهاد شده از سوی کنگره را عملی کند٬ در فاز نخست مبادلات تجاری 30 میلیارد دلاری ترکیه و آمریکا با مشکل روبرو می‌شود.

سپس در فاز دوم صنایع مختلف ترکیه درحوزه صادرات و همچنین درحوزه واردات مواد خام٬ با مشکلات جدی روبرو می‌شوند و فاز سوم که خطرناک‌ترین پیامد تحریم آمریکا علیه ترکیه است٬ ضربه زدن به فاینانس و ورود پول گرم به ترکیه است.

چیزی که در ادبیات سیاسی و اقتصادی ترکیه از آن به عنوان پول گرم یاد می‌شود٬ بخشی از فاینانس‌ها و سرمایه‌های خارجی است که در سالیان اخیر به اقتصاد ترکیه جان داده و اگر در مسیر ورود این سرمایه‌ها به خاطر تحریم‌های مالی و بانکی اشخاص حقیقی و حقوقی٬ مشکل ایجاد شود٬ اقتصاد ترکیه دچارمشکل خواهد شد.

حال ترکیه منتظر دریافت این پاسخ است که آیا ترامپ در اعمال تحریم علیه ترکیه از اختیارات خود برای معلق نگه داشتن درخواست‌های کنگره استفاده می‌کند یا خیر.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
کمیساریای عالی حقوق بشر: اوضاع پناهجویان در آمریکا وحشتناک است

18 تير 1398 ساعت 10:12

خانم "میشل باشله" کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از اوضاع بغرنج پناهجویان در کشور آمریکا ابراز نگرانی کرد و آن را وحشتناک، اهانت‌آمیز و نقض آشکار حقوق بشر دانست.

به گزارش جبهه جهانی مستضعفین،‌ خانم "میشل باشله" کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از اوضاع بغرنج پناهجویان در کشور آمریکا ابراز نگرانی کرد و آن را وحشتناک، اهانت‌آمیز و نقض آشکار حقوق بشر دانست.