سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - 22 Oct 2019
 
۰
۴

جزئیات جدید از آپارتمان‌گیری نمایندگان مجلس

پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۸
کد مطلب: 693792
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: زمان استیضاح آقای آخوندی در اسفند 96، ما یکسری اسنادی داشتیم که برخی نمایندگان دستوراتی را از وزیر بابت دریافت زمین یا آپارتمان گرفته بودند. من این اسناد را داشتم، متنها در استیضاح مطرح نکردم، حالا آقای ابوترابی آمده این را گفته است.
جزئیات جدید از آپارتمان‌گیری نمایندگان مجلس
به گزارش جهان نيوز، احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم و عضو هیأت رئیسه مجلس درباره خبری که چند روز پیش مبنی بر آپارتمان گیری برخی نمایندگان مجلس در مقابل انصراف از استیضاح وزرا منتشر شد، با سایت اصلاح طلب نامه نیوز گفتگو کرده که مشروح این گفتگو را در ادامه بخوانید.

****

ماجرای اینکه «برخی نمایندگان آپارتمان گرفتند تا امضای خود را از استیضاح پس بگیرند» چیست؟
این موضوع در جریان استیضاح آقای عباس آخوندی وزیر وقت راه و شهرسازی مطرح شد. آن زمان بحث بود که رئیس حراست وزارتخانه آپارتمان هایی را گردش کار کرده بوده تا به اعضای ستاد مبارزه با زمین خواری تهران بدهد. آقای عباس آخوندی هم با آن موافقت کرده بود. البته آقای آخوندی بابت این مسئله از من شکایت کرد و من تبرئه شدم.

در همان موقع ما یکسری اسنادی داشتیم که برخی نمایندگان دستوراتی را از وزیر بابت دریافت زمین یا آپارتمان گرفته بودند. من این اسناد را داشتم، متنها در استیضاح مطرح نکردم، حالا آقای ابوترابی آمده این را گفته است.

این اسناد مربوط به استیضاح آقای عباس آخوندی در اسفند سال 96 بود؟
بله.

چرا الان دوباره طرح مسئله شده و چرا آقای ابوترابی شفاف بیان نکرده است؟
همان موقع تصمیم گرفتیم اسناد را به شورای نگهبان بدهیم، البته مراجع پاسخ دهنده به استعلام صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس، این اسناد را دارند. دیگر نیاز ندیدیم این کار را انجام دهیم چون این موارد زمان استعلام ها به طور کامل به شورای نگهبان و هیأت های اجرایی اعلام می شود.

قریب 9 ماه است که آقای آخوندی دیگر وزیر دولت نیست، هدف از دوباره طرح کردن مسئله چیست؟
این را باید از آقای ابوترابی سئوال کرد.

این طور کلی گویی کردن درباره یک موضوع باعث اعتراض سایر نمایندگان نمی شود؟
این مسائل را با کلی گویی نباید گفت یا اگر هم گفته شد باید همراه با مقداری شفاف سازی باشد تا کسانی که سالم هستند و از رانت استفاده نمی کنند، زیر سئوال نروند.

شما که آمارهای تان دقیق تر از آمار آقای ابوترابی نماینده نجف آباد است، بفرمایید چند نفر نماینده برای انصراف از استیضاح، آپارتمان گفتند؟
تعدادشان خیلی کم بود. شاید آن اسنادی که من داشتم شاید دو-سه نفر بیشتر نبودند.

اما طوری این مطلب بیان شد که دست کم 50- 60 نماینده آپارتمان گرفتند.
خیر این طور نبود. نمی دانم آقای ابوترابی سندی دارد یا خیر؟ خودش باید پاسخگو باشد. آن اسنادی که من داشتم تعدادشان خیلی انگشت شمار بود.

آیا اسنادتان را به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان هم دادید؟
خیر، برخی افراد که ما درباره شان حرف داشتیم اصلا نماینده نبودند. یعنی نماینده دوره قبل مجلس بودند.

آیا اسناد را به شورای نگهبان دادید؟
خیر فعلا به شورای نگهبان ندادم چون مطمئن بودم شورای نگهبان هنگام انتخابات مجلس از مراجع قانونی استعلام می گیرد و این مراجع نیز اسناد را دارند و حتما در اختیار شورای نگهبان قرار می دهند بنابراین خود شورای نگهبان به موقع این اسناد را رسیدگی می کند. اما اگر بدانم مراجع قانونی اسناد را به شورای نگهبان ندادند برای دفاع از حقوق مردم این کار را انجام خواهم داد.

شما می گویید 2-3 نفر آپارتمان گرفتند بعد می گویید برخی شان نمایندگان مجلس نهم بودند، بیشتر توضیح می دهید؟
فکر کنم یک نفر نماینده دوره قبل بود و 2 نفر هم برای همین دوره مجلس هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Romania
....
ب
Iran, Islamic Republic of
جناب مشت نمونه خرواره دیگر احتیاجی به ماست مالی ندارد وجالب تر این این که چند مرتبه این مجلس به این بابا رای اعتماد می دهد?؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
عجب بخور بخوریه!!!!!!