سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 14 Jul 2020
 
۴
۳۲
حسین شریعتمداری:‌

کله پاچه نذری نمی‌دهند، پرچم دزدان دریایی است!

شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۳
کد مطلب: 693144
مواد ۱۴ تا ۲۳ کنوانسیون ۱۹۵۸ ژنو و مواد ۱۷ تا ۲۳ کنوانسیون ۱۹۸۲جامائیکا که موضوع آن؛ “حقوق دریای ساحلی و حق عبور کشتی‌ها“ است به جمهوری اسلامی ایران اجازه می‌دهد که مانع عبور کشتی‌های انگلیس از تنگه هرمز شود و با استناد به حق اقدام متقابل یا تلافی جویانه ــ REPRISAL ــ نیز می‌توانیم کشتی‌های انگلیس و یا کشتی‌های دیگری را که برای انگلیس کالا حمل می‌کنند، توقیف کنیم.
کله پاچه نذری نمی‌دهند، پرچم دزدان دریایی است!
به گزارش جهان نيوز، حسین شریعتمداری، مدیر مسئول موسسه کیهان گفت: در ماده 14 کنوانسیون 1958 ژنو آمده است «کشتی‌های تمامی کشورها اعم از کشورهای ساحلی یا غیر آن، می‌توانند در دریای ساحلی از حق عبور و مرور بی ضرر برخوردار باشند» و در تبصره ۴ از همان ماده آمده آمده است: «عبور و مرور کشتی ها تا جایی بی ضرر خواهد بود که به آرامش، نظم یا امنیت کشور ساحلی آسیب نرساند» و تصریح کرد که بند یک از ماده 16 کنوانسیون 1958 ژنو توضیح می دهد که  تشخیص بی‌ضرر بودن عبور کشتی‌ها از  آبراه نیز برعهده کشور ساحلی است.

شریعتمداری با اشاره به این که  در مواد 17 تا 23 کنوانسیون 1982 جامائیکا نیز مواد مورد اشاره در کنوانسیون 1958 ژنو با تغییراتی جزیی در عبارات تکرار شده است، اضافه کرد: با توجه به مفاد این دو کنوانسیون، فقط عبور کشتی‌هایی از تنگه هرمز مجاز خواهد بود که برای «امنیت، نظم، آسایش و حقوق ملی» جمهوری اسلامی ایران «بی‌ضرر» تشخیص داده شود و از آنجا که انگلیس موضعی تخاصمی علیه ایران اتخاذ کرده و منافع ملی و نظم و امنیت کشورمان را به خطر انداخته است، نه فقط ممنوعیت عبور کشتی های انگلیس از تنگه هرمز، بلکه توقیف شناورهای این کشور حق قانونی جمهوری اسلامی ایران است و چنانچه از این حق مسلم و قانونی خود استفاده نکنیم نه فقط روباه پیر را گستاخ تر کرده ایم بلکه توله های منطقه ای آن را هم درباره اقتدار مثال زدنی خود به توهم انداخته ایم!

شریعتمداری در ادامه این گفت‌وگو افزود: انگلیس ادعا می کند که توقیف نفتکش ایران با استناد به تحریم نفتی سوریه از سوی اتحادیه اروپا بوده است که باید گفت:  از کی تا به حال اتحادیه اروپا نقش سازمان ملل را برعهده گرفته است ؟! این تحریم برفرض که صورت گرفته باشد  فقط شامل کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهد بود و بدیهی است که اتحادیه اروپا نمی تواند و حق ندارد برای سایر کشورها تعیین تکلیف کند!

مدیر مسئول کیهان در پاسخ به سوال فارس که «علت اصلی اقدام انگلیس را چه می‌دانید؟» توضیح داد: انهدام پهباد جاسوسی پیشرفته آمریکا، بی توجهی ایران به اینستکس، بی اعتنائی به درخواست های مکرر ترامپ برای مذاکره، زمین گیر شدن آمریکا و متحدان اروپائی و منطقه ای آن در یمن، سوریه، عراق و دهها نمنه دیگر از این دست، تحقیر شدید آمریکا و متحدان غربی و عبری و عربی آن را در پی داشته است و اقدام انگلیس واکنشی از سر استیصال به این تحقیرهاست که باید عکس العمل پشیمان کننده ایران را به دنبال داشته باشد.  بستن تنگه هرمز به روی کشتی های انگلیس و توقیف نفتکش های این کشور کمترین پاسخی شکننده و صد البته کاملا قانونی است که از سوی ایران انتظار می‌رود.

شریعتمداری درباره توصیه برخی جریانات داخلی به خویشتن داری ایران در مقابل اقدام انگلیس هم گفت: این جریان اگر احمق نباشد به یقین وابسته است و چه بخواهد و چه نخواهد، نقش ستون پنجم دشمن را بازی می کند و افزود: این اولین بار نیست که جریان واداده مورد اشاره اصرار دارد هرگونه حق طلبی را “ تندروی”! قلمداد کرده و ایران اسلامی را از دسترسی به حقوق قانونی خود محروم کند!

مدیر مسئول کیهان در تشریح وادادگی این جریان گفت: دزدان دریائی که خواستگاه اصلی و بومی آنها  انگلیس است، پرچم مخصوصی به رنگ سیاه داشتند که روی آن تصویر یک جمجمه با ۴ استخوان نقاشی شده بود. می گویند وقتی قصد حمله به یک کشتی تجاری را داشتند، ناخدای کشتی تجاری از مشاور خود پرسید: این پرچم سیاه بانقش جمجمه و ۴ استخوان به چه معنی است و مشاور او که عامل نفوذی همان دزدان دریائی بود جواب داد: قربان! علامت کله پاچه است! یعنی خوراک  کله پاچه نذر کرده و خیرات می کنند !
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


علی
Iran, Islamic Republic of
به بعضی اقایون باشه زیر پرچم دزدان دریایی هم علنا سینه میزنن
سیامک
Iran, Islamic Republic of
بعد اینجا یک مشت خودباخته برای ممنوعیت یک خواننده انگلیسی عزاداری میکنند!؟
همزمان با بستن تنگه هرمز، از برجام خارج شویم
Iran, Islamic Republic of
هر چه فریاد دارید ابتدا بر سر برجام بزنید و از آن غافل نشوید
Iran, Islamic Republic of
کاش یه ذره از غیرت و ذکاوت آقای شریعتمداری رو بعضی از ترسوها داشتن
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
آقای شریعتمداری پشتش گرمه.مثل ایران رادیاتور .هم سیاستمداره ,هم اقتصاددانه,هم تحلیلگر نظامیه و.....مشکل ما اینه هرکی صبح بلند میشه یه حرفی میزنه .
Iran, Islamic Republic of
دقیقا مث خودت که صبح از خواب پاشدی گفتی یه چیزی بنویسم
Iran, Islamic Republic of
شما چطور ؟ به آمریکا پشتون گرمه
Iran, Islamic Republic of
انگلیس باید از اقدامات متقابل ایران در مورد توقیف نفتکش بترسد
به صراحت اعلام می‌کنیم انگلیس باید از اقدامات متقابل ایران بترسد...
Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 2001 تاکنون منطقه خاورمیانه را اشغال کرده و از تروریسم، القاعده و دیگر گروه های تروریستی حمایت ‌می‌کند.
انگلیس جنایتکار شماره یک ازسال 2001 تاکنون منطقه خاورمیانه را اشغال کرده و از تروریسم، القاعده و دیگر گروه های تروریستی حمایت ‌می‌کند.
رسول
Iran, Islamic Republic of
می‌توانیم کشتی‌های انگلیس و یا کشتی‌های دیگری را که برای انگلیس کالا حمل می‌کنند، توقیف کنیم...
Iran, Islamic Republic of
تقصیر ایران است که تنگه هرمز را باز نگه داشته است. امیدی به وزارت محترمه خارجه نیست. باید اقدام نظامی کرد.
Romania
حاج حسین کی میخای باور کنی که روباه پیر دیپلم مفت به کسی نداده؟
Iran, Islamic Republic of
خب نمكدان را كه ميشود شكست
Iran, Islamic Republic of
وقتی صدا وسیمای ما با نقشه دقیق و ماهواره ای محل تخلیه نفت را به امریکا و اسراییل و غیره می دهد . دیگر چه انتظاری از انگلیس دارید .
یعنی فکر می کنید این کار صدا وسیما بر خلاف منافع ملی و در جهت تخریب دولت نیست ؟
مارادونا رو ول کن غضنفر رو بچسب
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اگه منافع ملی واست مهم بود، از پاس گلای سلاطین دیپلماستی حرف میزدی...!!!!
Iran, Islamic Republic of
توقیف یک کشتی حامل نفت ایران توسط ارتش انگلیس، اقدام تروریستی است.
Iran, Islamic Republic of
انگلیس جنایتکار شماره یک به همراه آمریکا جنایتکار شماره یک در حال نابود کردن اقتصاد بین‌الملل است
انگلیس جنایتکار شماره یک به همراه آمریکا جنایتکار شماره یک در حال نابود کردن اقتصاد بین‌الملل است.
Iran, Islamic Republic of
تاکید ایرانی ها برمقابله عملی با انگلیس جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده آمریکا جنایتکار شماره است!
انگلیس جنایتکار شماره یک به همراه آمریکا جنایتکار شماره یک درسراسرمنطقه و جهان شکست خورد و حالا به ایران چشم دارد.
پاسخ انگلیس جنایتکار شماره یک را باید پاسخ نظامی بدهد، نه پاسخ سیاسی
Iran, Islamic Republic of
گفت وگو دولت روحانی با رئیس جمهور فرانسه بی فایده است.
Iran, Islamic Republic of
رشد صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای اگر در طی 4 سال گذشته متوقف نمی‌شد الان وابستگی اقتصاد به نفت کمتر شده بود و به نوعی می‌توان گفت عمده‌ تحریم‌های ظالمانه آمریکا بی‌اثر بود.
Iran, Islamic Republic of
دو روز از امضای برجام نگذشته‌ بود که آمریکایی‌ها برجام را نقض کردند و اجازه ندادند تحریم‌ها آن‌گونه که تعهد کردند تعلیق شود، آنچه که امروز از برجام باقی مانده اسکلت آن است زیرا پیکر برجام در ساعات اولی روزهای پسابرجام مرده بود و اکنون مدت‌ها از زمان خاک کردن آن گذشته است.
Iran, Islamic Republic of
ازسال 57 تا به امروز خط فتنه مزورانه خود را به انقلاب چسبانده است. اکنون زمان پاکسازی پیکره انقلاب از وجود انگل‌‌وار این منافقین فرا رسیده است.
Iran, Islamic Republic of
خيلي ها اين حرفها را زدند...
Iran, Islamic Republic of
تا منظورت کی باشه؟! .....
Iran, Islamic Republic of
با پذیرش اینستکس از سوی ایران که نفوذی‌ها آن را آب و تاب می‌دهند مشکلات کشور نه تنها حل نمی‌شود بلکه بیشتر نیز خواهد شد و از همه چیز مهم‌تر این که امکان دور زدن تحریم‌ها به صفر می‌رسد.
ممد
United States
اشغال سوپر نفتکش انگلیس بسیار راحت تر از اشغال سفارت آمریکا است......
Iran, Islamic Republic of
...
اشغال درست نیست، تسخیر نفتکش و لانه جاسوسی!!
Sweden
روزی خواهد رسید که همه از انتخاب مجدد روحانی خوشحال باشیم
روزی که بفهمیم چطور عدو سبب خیر شد و طایفه نفاق برانداخته گردید
Iran, Islamic Republic of
فعلا که سیل ما پشیمانیم راه انداخته اند!!
United States
انگلیس خبیث