چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - 23 Oct 2019
 
۰
دبیر ستاد انتخابات کشور خبر داد؛

تلاش‌ها برای برگزاری الکترونیکی انتخابات

شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب: 693106
موسوی با اشاره به تلاش ها برای برگزاری الکترونیک انتخابات؛ گفت: در دوره گذشته در ۱۳۹ شهر کشور انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد.
تلاش‌ها برای برگزاری الکترونیکی انتخابات
به گزارش جهان نيوز، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، در جلسه ستاد انتخابات استان اردبیل اظهار کرد: این موضوع باعث خواهد شد انتخابات در حوزه‌های کمتری به دور دوم برسد.

وی از تلاش برای برگزاری انتخابات مجلس به صورت الکترونیکی خبر داد و گفت: در دوره گذشته در ۱۳۹ شهر کشور انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد. در برگزاری انتخابات در سال جاری برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در حوزه‌های انتخابیه برنامه ریزی شده که از طریق هماهنگی با شورای نگهبان و با توجه به شرایط و امکانات موجود، در این زمینه اقدام خواهد شد.

موسوی با بیان اینکه با توجه به مواد قانونی مرتبط، روز انتخابات دوم اسفندماه تعیین شده است، افزود: حداکثر زمان برگزاری انتخابات تا ساعت ۲۴ بوده و مجریان انتخابات در صورت تمدید زمان قانونی رأی گیری تا این ساعت فرصت دارند اخذ رأی کنند و بلافاصله پس از این ساعت، سامانه رأی گیری مسدود خواهد شد. به همین دلیل برنامه ریزی و دقت نظر فرمانداران برای جانمایی مناسب شعب اخذ رأی به منظور تسهیل فرایند رأی گیری، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با اشاره به اصلاحات و تغییرات قوانین انتخابات از سال ۱۳۹۵ تاکنون، خواستار بررسی تفاوت‌های این قانون با قوانین قبلی توسط فرمانداران شهرستان‌های استان برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ۹۸ شد.

موسوی تأکید کرد: آمار رسمی واجدین شرایط شرکت در انتخابات، منحصراً از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام خواهد شد.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با اشاره به برگزاری جلسات توجیهی متعدد و اختصاصی برای ۳۱ استان در قالب بیش از ۷۰ ساعت جلسه توجیهی ـ آموزشی گفت: تاکنون نشست‌های منطقه‌ای در استان‌های کشور برگزار شده و سعی می‌شود با آسیب شناسی روند برگزاری انتخابات، برنامه ریزی‌های مناسبی در راستای برگزاری شایسته انتخابات مجلس انجام شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *