چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - 23 Oct 2019
 
۰
۳

چرا دولت یارانه پردرآمدها را حذف نمی‌کند؟

شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸
کد مطلب: 693090
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل حذف‌نکردن یارانه نقدی پردرآمدها از سوی دولت را به‌دلیل مسائل سیاسی عنوان کرد.
چرا دولت یارانه پردرآمدها را حذف نمی‌کند؟
به گزارش جهان نيوز، علی ادیانی‌راد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس برای حذف یارانه نقدی پردرآمدها، گفت: طبق مصوبه مجلس، دولت می‌بایست یارانه نقدی پردرآمدها را حذف می‌کرد، البته این مختص دولت‌های یازدهم و دوازدهم نیست، بلکه قانونی است که همه دولت‌‌ها می‌بایست آن را اجرا می‌کردند، اما متأسفانه اجرا نکرده‌اند.

وی در تشریح علل حذف نکردن یارانه نقدی پردرآمدها از سوی دولت‌ها، اظهار داشت: با وجود اینکه مجلس مصوب کرده که دولت می‌بایست یارانه نقدی پردرآمدها را در جهت کاهش بار مالی خزانه عمومی حذف کند، اما تاکنون این امر محقق نشده و به‌نظر می‌رسد که دولت‌‌ها در این موضوع سیاسی‌کاری می‌کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: بارها و در جلسات متعددی که با مسئولان سازمان برنامه و بودجه برای دلایل اجرا نکردن مصوبه مجلس پیرامون حذف یارانه نقدی پردرآمدها داشته‌ایم، پاسخ قانع‌کننده‌ای برای این موضوع دریافت نکرده‌ایم.

ادیانی‌راد تصریح کرد: معتقدم یارانه نقدی پاشنه آشیل موضوعات انتخاباتی بین جریانات سیاسی و گروه‌هاست و کاندیداها نیز همواره از آن برای کسب رأی بیشتر استفاده می‌کنند، بنابراین با وعده‌های انتخاباتی، پس از روی کار آمدن نیز به‌دلایل سیاسی یارانه نقدی پردرآمدها را از بیم رأی نیاوردن در دوره بعدی، حذف نمی‌کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان، یکی از آسیب‌های حذف نکردن یارانه نقدی پردرآمدها را تحمیل بار اضافی بر بودجه کشور دانست و خاطرنشان کرد: در صورت همراهی دولت با حذف یارانه نقدی پردرآمدها، می‌توان خدمات بهتری در حوزه بهداشت، درمان و همین طور افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، اعم از سازمان بهزیستی و کمیته امداد ارائه داد که دولت باید به این مسئله توجه بیشتری داشته باشد.

منبع:تسنیم
برچسب ها: دولت یارانه
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
دولت توی این شش سال به جز مذاکره برای وارد شدن به برجام و مذاکره برای خارج شدن از برجام کار دیگه ای هم مگه کرده ؟!!!!!
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
قطع نکردن یارانه پردرآمدها کار درستیه افزایش تعرفه برابری مشترکای پرمصرف و کم مصرف اشتباهه