يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 29 Nov 2020
 
۰
۱

واردات ۷۵ درصد خوراک دام در انحصار یک نفر!

سه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰
کد مطلب: 692588
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور گفت: مافیای واردات، ۷۵ درصد خوراک مورد نیاز این صنعت را وارد می‌کند و به دلیل عدم نظارت، این نهاده‌ها با قیمت گران‌تری به دست مرغدار می‌‌رسد.
واردات ۷۵ درصد خوراک دام در انحصار یک نفر!
به گزارش جهان نيوز، حبیب اسدالله‌نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور گفت: عدم نظارت بر توزیع و قیمت‌ها و همچنین سپردن سرنوشت صنعت مرغداری به یک عده که از گذشته واردات کلان خوراک دام و کشور را به دست گرفته‌اند باعث شده قیمت تمام شده مرغ در کشور به شدت افزایش یابد به طوری که از ابتدای سال صنعت مرغداری کشور 750 میلیارد تومان ضرر کرده است. 

به گفته اسدالله‌نژاد،حدود  ۷۵درصد واردات خوراک طیور کشور را یک نفر با نام «م» انجام می‌دهد و دولت تاکنون نتوانسته جایگزینی برای وی داشته باشد. 

وی گفت: واردات خوراک دام از سال‌های پیش دست این مافیا است و صنعت طیور از این ناحیه آسیب جدی می‌بیند.
به گفته نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور، در ایام عید قیمت سویا که با ارز دولتی وارد شد و باید از قرار  کیلویی 2400 تومان توزیع می‌شد  به 5 هزار تومان رسید و اکنون نیز که قیمت مصوب 2450 تومان است به دست مصرف‌کننده 3150 تومان می‌رسد.

اسدالله‌نژاد در پاسخ به اینکه چرا خوراک طیور با قیمت مصوب عرضه نمی‌شود، گفت: وزارت جهاد کشاورزی، متولی تنظیم بازار و وزارت صمت ناظر است و هیچ ‌کدام از آنها در این زمینه کاری انجام نمی‌دهند، تأمین خوراک دام به دست یک نفر سپرده شده و علی‌رغم اینکه تعدادی واردکنندگان دیگر هم در کنار ایشان هستند اما این فرد به تنهایی حدود ۷۵ درصد خوراک طیور را از کشورهای دیگر وارد می‌کند. 

به گفته وی، تنها در 6 ماهه دوم  سال۹۷ بیش از  3.7 میلیارد دلار  برای واردات خوراک دام ارز 4200 تومانی اختصاص یافته است اما در این مقطع هیچگاه نهاده با ارز ۴۲۰۰ تومانی بدست مرغدار نرسید و قیمتی که مرغدار نهاده را خریداری کرده دو برابر این عدد بود و دستگاههای مسئول باید پاسخ دهند مابه التفاوت چند صد میلیاردی یارانه ای که از جیب ملت داده شد و به تولید کننده نرسیده و مردم هم آن را ندیده‌اند،کجا رفته است؟
برچسب ها: مرغ گرانی مافیا
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
یک نفر اسم بچه اش را رستم گذاشت وبعدا می ترسید اسم بچه اش راصدا بزند . این آقایان با امکانات این کشور به این مرحله رسیده اند ودر حال حاضر یکه تازی میکند وکسی یارای مقابله باایشان نیست . عوامل دولتی در برخورد بااین به اصطلاح آدمها منفعل عمل می کند .