يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - 17 Nov 2019
 
۵
۱۲

نجفی: میترا امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۷
کد مطلب: 691689
پرونده شهردار اسبق تهران که متهم به قتل همسر دومش است در حالی در نوبت رسیدگی در دادگاه کیفری یک استان تهران قرار دارد که خانواده و بستگان او در تلاش هستند شاید بتوانند با گرفتن رضایت خانواده مقتول از قصاص او جلوگیری کنند.
نجفی: میترا امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم
به گزارش جهان نيوز به نقل از همشهری، پرونده شهردار اسبق تهران که متهم به قتل همسر دومش است در حالی در نوبت رسیدگی در دادگاه کیفری یک استان تهران قرار دارد که خانواده و بستگان او در تلاش هستند شاید بتوانند با گرفتن رضایت خانواده مقتول از قصاص او جلوگیری کنند.مسعود استاد، برادر میترا استاد (مقتول) از آخرین جزئیات پرونده می‌گوید.

درخواست‌تان همچنان قصاص است؟
ما اصرار بر قصاص داریم و نظرمان تغییر نخواهد کرد. حق تولد و مرگ فقط دست خداست، اما آقای نجفی حق زندگی را از خواهرم گرفت. اگر مرگ او یک حادثه بود کنار می‌آمدیم، اما این اتفاق به هیچ عنوان قابل بخشش نیست. درخواست پدر و مادرم و خواهرزاده‌ام (پسر میترا) قصاص است.

در این مدت از طرف خانواده نجفی چه تلاش‌هایی برای گرفتن رضایت شده است؟
روزی که برای خواهرم مراسم ختم گرفتیم، اکثر دوستانش به مسجد آمدند برای عرض تسلیت. البته خانواده آقای نجفی مانند برادر، برادرزاده و دامادش هم برای تسلیت‌گویی آمدند. پس از آن هم با من و خانواده‌ام تماس گرفتند که آراممان کنند و خواستند که او را ببخشیم. چندبار هم پیامک دادند.

پاسختان چه بود؟
گفتم که قصاص. داماد آقای نجفی و برادرزاده‌اش به من زنگ زدند و اصرار داشتند که در دادگاه از خونخواهی گذشت کنیم. اما ما کوتاه نخواهیم آمد.

خود آقای نجفی چطور؟ از زندان تماسی با شما نگرفته است؟
خیر. فقط در دادسرا تلاش کرد تا از من و خانواده‌ام رضایت بگیرد. در آنجا ابراز پشیمانی کرد و حتی خطاب به مادرم گفت: «حاج خانم دختر شما امانت بود دست من و شما هم بارها تأکید کرده بودید روی این جمله که دختر من امانت است دست شما. اما من امانتدار خوبی نبودم و قصدم قتل نبود.» او با گفتن این جمله ابراز شرمندگی کرد و معذرت خواست.

با این حال ممکن است نظر خانواده‌تان تغییر کند؟
نه. مادرم به‌شدت ناراحت و افسرده است. آقای نجفی در دادسرا به من گفت که پس از قتل خواهرم تصمیم به‌خودکشی گرفته و به بالکن رفته که خودش را پرت کند اما به این فکر کرده که خودکشی گناه بزرگی است و پشیمان شده است. مگر کشتن خواهرم گناه نبود؟ اینکه پسر خواهرم بی‌مادر شده گناه بزرگی نیست؟ این چیزها ما را عذاب می‌دهد و حرف‌های دیگری که علیه خواهرم می‌زنند یا در فضای مجازی از جانب ما نظر می‌دهند. یکی از همین نظرها این بود که خانواده استاد نمی‌تواند نصف دیه را جور کنند برای همین نجفی قصاص نمی‌شود. نمی‌دانم چطور راضی می‌شوند که درباره ما اینطور نظر بدهند.

پیش از این حادثه رابطه شما با آقای نجفی چطور بود؟
مثل دو تا دوست. من حتی با خواهرم هم رفیق بودم. اصلا بحث خواهر و شوهرخواهری نبود. رابطه من با هر دوی آنها خیلی خوب و دوستانه بود و رفت‌وآمد داشتیم. حتی شب قبل از حادثه من آنجا بودم. ظاهرا با هم بحث داشتند اما به احترام من سعی کرده بودند با هم خوب رفتار کنند. در واقع آن شب ظاهرسازی کردند.

رابطه آقای نجفی با خانواده‌تان چطور بود؟
بر خلاف پدرم با مادرم خیلی خوب بود. مادرم خیلی به خانه خواهرم رفت‌وآمد داشت. حتی برای اسباب‌کشی به کمکشان رفته بودیم. اکثر کارهای اسباب‌کشی را من انجام دادم اما چه‌کسی فکر می‌کرد که این حادثه تلخ و شوک‌آور رخ بدهد.

یعنی با پدرتان رابطه خوبی نداشت؟
دیگر نمی‌خواهم وارد این جزئیات خصوصی شوم.

ظاهرا هنوز برای رسیدگی به پرونده قتل خواهرتان تعیین وقت نشده. درست است؟
در پیامکی که برای ما ارسال شده، نوشته که زمان جلسه محاکمه دهم تیرماه است. اما هنوز ساعتش را اعلام نکرده‌اند.

وکیل گرفته‌اید؟
نه. نیازی به وکیل نداریم و فکر نمی‌کنم وکیل بگیریم. همه‌‌چیز مشخص و محرز است. آقای نجفی به قتل اعتراف کرده و درخواست ما هم قصاص است.

از وضعیت پسر میترا بگویید. الان کجا زندگی می‌کند.
پیش من زندگی می‌کند. حال روحی‌اش روزبه‌روز بدتر می‌شود. او به‌شدت افسرده است. اکثر وقت‌ها یک گوشه کز کرده و گریه می‌کند. شب‌ها هم جرأت ندارد تنهایی بخوابد. از دو روانشناس وقت گرفته‌ام و قرار است در این هفته او را به دکتر ببرم. مدام سر خاک مادرش می‌رود که آرام شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


مسعود دیپلمات
Iran, Islamic Republic of
حقش قصاص است. او یک نفر را نکشته بلکه پسرش را هم کشته. یک خانواده را کشته.
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز جدیدا وکیل میترا استاد هم شده؟؟
Iran, Islamic Republic of
دلم برای فرزندش میسوزه
Iran, Islamic Republic of
عمرا اگر این مسعود خان نجفی را قصاص کنه. داره قیمت را بالا می بره
Iran, Islamic Republic of
اولیا دم به هیچ عنوان نباید رضایت بدهند . چون نجفی جنایتکار کاملا اگاهانه دست به این کار جنایت زده است . مرحومه قرار بوده مسائلی را افشا بکند ......
شاکی
Iran, Islamic Republic of
نجفی خیانت در امانت کرد.
Iran, Islamic Republic of
قاتل مجازاتش قصاص است. اعدام.
ابو
Iran, Islamic Republic of
وقتي كسي امانتدار خوبي براي يك نفر نمي تواند باشد امانتداري كلان شهري مثل تهران را نبايد به او ميدادند لذا در انتخاب افراد براي سمت هاي حساس و مهم بايد دقت بيشتري كرد كه سرنوشت انقلاب بسته به عملكرد همين مسءولين است .
Iran, Islamic Republic of
...
اقبال مهدوی
Iran, Islamic Republic of
در صورت نیاز به مابقی دیه (نصف دیه) کمپین حمایت از قصاص راه اندازی خواهد شد و نصف دیه جمع جمع آوری خواهد شد.

برادر و خانواده مقتوله در صورت نیاز و صلاحدید روی مردم ایران بویژه بانوان حساب باز کنند
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
سزای خیانت چیست؟