کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

سردار حاجی‌زاده: «امنیت‌ملی» خط قرمز ایران است

31 خرداد 1398 ساعت 14:52

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: برخی قطعات لاشه پهپاد آمریکایی در آب‌های سواحل کوه مبارک پخش شده بود و برخی قطعات سنگین نیز غرق شده است.


به گگزارش جهان نیوز، سردار «امیرعلی حاجی زاده» درباره سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» ​ آمریکا توضیحات مشروحی را ارائه داد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: بامداد پنجشنبه ۳۰ خرداد یک فروند هواپیمای جاسوسی رژیم تروریستی آمریکا که ساعت ۱۴ دقیقه بامداد از پایگاه الظفره در نزدیکی ابوظبی امارات به پرواز درآمده بود و بعد از طی مسافت طولانی، قریب ساعت ۴ بامداد وارد آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران شده بود، توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه مورد اصابت قرار گرفت و سرنگون شد.

وی افزود: امروز بقایای این هواپیمای جاسوسی را به تهران منتقل کردیم. این بخش‌ها در محدوده آب‌های سرزمینی ما به صورت شناور روی آب قرار گرفته بودند و ما با قایق‌هایمان، این بخش‌ها را به محدوده خاکی کشور و سپس به تهران منتقل کردیم.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه در دو مرحله و چندین نوبت به این هواپیما اخطار داده شد، عنوان کرد: این هواپیمای بدون سرنشین سیستم‌هایی دارد که موقع تماس، اطلاعات را به ایستگاه‌های مرکزی خود مخابره می‌کند؛ آن‌ها پاسخی ندادند. آخرین بار توسط قرارگاه پدافند در ساعت ۳:۵۵ اخطار داده شد و وقتی که از آب‌های سرزمینی ما دور نشدند، ساعت ۴:۰۵ آن را سرنگون کردیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطرنشان کرد: «امنیت ملی» خط قرمز ایران است و ما اجازه نخواهیم داد سرزمین‌مان جولان‌گاه کشور‌های فرامنطقه‌ای و دشمنان باشد.

در ادامه تصاویر لاشه پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» ​ آمریکا را مشاهده می‌کنید.

توضیحات سردار حاجی‌زاده درباره سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک»​ آمریکا
توضیحات سردار حاجی‌زاده درباره سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک»​ آمریکا

منبع:میزان


کد مطلب: 691228

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/691228/سردار-حاجی-زاده-امنیت-ملی-خط-قرمز-ایران

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com