دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - 28 Sep 2020
 
۰
۲

پروفسور بالاخره سکوت خود را شکست

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۲
کد مطلب: 691117
سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه این تیم به مربی و مسیر جدیدی نیاز دارد، گفت: دلیل جدایی من مسائل و مشکلات مالی نبود و برای مبارزه طلبی تیم جدیدی را انتخاب کردم.
پروفسور بالاخره سکوت خود را شکست
به گزارش جهان نيوز، برانکو ایوانکوویچ بعد از جدایی اش از پرسپولیس مصاحبه مفصلی را درباره گرفتن این تصمیم انجام داد و تاکید کرد که به خاطر مسائل مالی از پرسپولیس جدا نشده است. وی با بیان اینکه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره در جدایی اش نقشی نداشته‌اند، اعلام کرد در صورتی که پرسپولیس مطالباتش را پرداخت نکند به فیفا شکایت خواهد کرد.
 
برانکو در خلال صحبت هایش از مذاکره با باشگاه های پیکان، سایپا و تراکتورسازی در ایران پرده برداشت و گفت که از کشورهایی مثل چین، تایلند، مالزی، قطر، امارات هم پیشنهاد داشته است.

برانکو درباره جدایی اش از پرسپولیس گفت:
به بازیکنان و کادر فنی ام افتخار می کنم. بدون حمایت بازیکنان و هواداران نمی توانستیم به این نتایج دست پیدا کنیم. به ویژه تاکید من روی حمایت هواداران است که اجازه ندادند ذره‌ای نقطه ضعف نشان بدهیم. از بازیکنانم تشکر می کنم که تمام دستوراتم را انجام می‌دادند.

وی درباره اینکه آیا در روزهای اخیر تماسی از بازیکنان پرسپولیس داشته است؟ تاکید کرد:
تماس مستقیمی از جانب بازیکنان و اعضای هیات مدیره نداشتم چون مانع زبان را داریم ولی تا دلتان بخواهد انواع و اقسام پیام ها و استوری ها و چیزهایی که در فضای مجازی بود را داشتیم.

سرمربی سابق پرسپولیس درباره تمام شدن کارش در ایران یادآور شد:
به کارم در ایران افتخار می کنم. احساس قوی دارم که بازیکنانم به اندیشه و مربی جدیدی نیاز دارند که بتواند برایشان ایده پردازی کند و مسیر جدیدی را به آنها نشان بدهد. بازیکنان ما نتایج عالی برای پرسپولیس به دست اوردند سزاوار حمایت و توجه بیشتری از سوی مسئولان هستند. عشقی که از جانب هواداران، بازیکنان و رسانه ها مواجه شدم را فراموش نمی کنم ولی زمانش رسیده بود دنبال مسیر جدیدی باشم. از عواملی که همیشه کنارم بودند تشکر می کنم. به میدان جدیدی می روم برای مبارزه طلبی.

برانکو درباره اینکه مشکلات مالی پرسپولیس چقدر در تصمیمش برای جدایی تاثیرگذار بود، تاکید کرد:
دلیل اساسی برای این تصمیم من، احساس تعهد حرفه ای و مبارزه طلبی حرفه ای بود. در جستجوی یک مسیر جدید بودم. به هیچ عنوان مشکلات مالی که البته وجود داشت، نقشی در تصمیم من ایفا نکرد بخصوص با آقای عرب که مدیرعامل محترم من بودند و آقای محسن خلیلی که در چند ماه اخیر با او همکاری داشتم. همکاری ما فوق العاده بود و این نوع همکاری را همه در میادینی که بازی کردیم، شاهد بودند. دلایل حرفه ای انگیزه من برای این تصمیم بود.

وی در خصوص اینکه گفته می شود محسن خلیلی زیر پای او را خالی کرده و با مربی دیگری گفتگو کرده بود، تصریح کرد:
این مسئله صحت ندارد. همکاری خوبی با خلیلی داشتیم و با هم راجع به همه چیز به خوبی به توافق می رسیدیم. قطعاً خلیلی دنبال مربی دیگری به جای من نبود. تا همین چند روز قبل که تصمیمم قطعی نبود، مدام با هم راجع به جذب بازیکن و مکان اردوی پیش از فصل گفتگو داشتیم که نتیجه اش هم خوب حاصل شد. او بازیکن سابق و بزرگ پرسپولیس بوده است و الان هم جزو مسئولان است.

سرمربی سابق پرسپولیس ادامه داد:
همانطور که من با زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی، مدیرعامل سایپا و پیکان گفتگو کردم، اگر این اتفاق هم (مذاکره پرسپولیس با دیگر مربیان) افتاده باشد جای تعجب ندارد. طوری که حتی خود من هم صحبت می کردم. با منصوریان، دایی، شفر هم صحبت می شد. من و آقای قطبی همدیگر را ملاقات و با هم صحبت کرده بودیم. این بین ورزشکاران عادی است که همه به هم نزدیک شویم و با هم تبادل افکار داشته باشیم.

برانکو درباره اینکه آیا احتمال دارد یک درصد از تصمیمش منصرف شود و به پرسپولیس برگردد؟ تاکید کرد:
متاسفانه چنین امکانی نیست چون قول داده ام و حرفم را به مسئولان الاهلی زده ام. با هواداران پرسپولیس ارتباطی داشتم که برای خودم غیر قابل باور بود. نمی شود هر ۵ دقیقه قول را عوض کرد.
وی در خصوص اینکه بعد از ۱۰ سال می توانست ایرانی بشود، گفت:

عاشق شما هستم (باخنده)
سرمربی الاهلی عربستان درباره تجمع هواداران پرسپولیس بعد از جدایی اش از این تیم و خشم تماشاگران از مدیران باشگاه گفت:

ما ورزشکاران حرفه ای نمی دانیم باید در چه لحظه ای تصمیم بگیریم که صفحه حرفه ای گری زندگی را برگردانیم. جدایی من ارتباطی با مدیرعامل و هیات مدیره نداشت. این یک تصمیم شخصی بود و هیچکس در آن دخالتی نداشت. من در چین، آلمان، عربستان، کرواسی و چین حضور داشته ام. دو بار در ایران فعالیت کردم و بیشترین سالهای دوران کاری و موفق ترین آن بوده است.

برانکو در خصوص اینکه می توانست خداحافظی بهتری با هواداران پرسپولیس داشته باشد اما این اتفاق نیفتاد، گفت:
زمانی که ایران را ترک کردم، خیال نداشتم که بر نگردم. بعد از حضور در کرواسی بعد از مشاوره با خانواده و همکارانم به این نتیجه رسیدم. قصد نداشتم در پرسپولیس شانه خالی کنم و فرار کنم. این مدنظر نبود. قصد داشتم با پرسپولیس ادامه بدهم ولی بعد از مشورت با همکارانم تصمیم گرفتم به الاهلی بروم.

وی درباره اینکه رسانه های عربستانی از توافق با برانکو بعد از عید فطر خبر داده اند، یادآور شد:
این صحت ندارد. از چندین کشور پیشنهاد داشتم. از ژاپن، چین، تایلند، مالزی، قطر، امارات پیشنهاد داشتم. در عربستان هم از سه باشگاه پیشنهاد داشتم. هم من و هم بازیکنانی که با من کار می کردند، پیشنهادات زیادی داشتیم حتی وقتی فصل در جریان بود. از تمام کشورها پیشنهاد بود. عربستان هم یکی از آنها بود.

سرمربی سابق پرسپولیس درباره تقابل احتمالی این تیم با الاهلی عربستان و احساسش از این تقابل در لیگ قهرمانان آسیا یادآور شد:

اینها سئوالات فرضی هستند. قبلاً گفتم چه احساس زیبایی با هواداران و مسئولان ایران داشتم. زندگی ما زندگی حرفه ای است. هفت سال در تیم ملی کرواسی مربی بودم. این تیم ملی کشور من است. در حالی که مسابقه ای دوستانه بین ایران و کرواسی برگزار شد. از دست شیریچ داور وسط به خاطر یک پنالتی نادرست که برای کرواسی گرفت عصبانی شدم چون حرفه ای هستم. همیشه برای تیم خودم بهترین ها را می خواهم. چه برابر برادرم بازی کنم، چه رفقایم. همانطور که بازیکنان ایرانی اگر در باشگاه های دیگر بازی کنند و با تیم ایرانی روبرو شوند، بهترین ها را برای خودشان می خواهند.

برانکو در واکنش به اینکه با افتخاراتی که به دست آورده انتخاب جایگزینش سخت خواهد بود، اظهار کرد:
طبیعتاً کار تا این حد سخت نخواهد بود چون استانداردهایی را برای کار در پرسپولیس در نظر گرفتیم. در عوض تیمی را بر جای گذاشتم که سه جام پیاپی را در یک فصل کسب کرد. حتی یک بازیکن هم تیم را ترک نکرده. تمام بازیکنان می مانند و به کار ادامه می دهند. برای آینده پرسپولیس جای نگرانی نیست. پشت سر خودم بیابان بی آب و علف بر جای نگذاشتم بلکه تیمی بر جای گذاشتم که چندین قهرمانی و جام به دست آورد.

وی درباره احتمال شکایت از پرسپولیس به فیفا به خاطر مطالباتش تصریح کرد:
قبل از هرچیزی دنبال توافق هستم البته اگر مسئولان دنبال توافق باشند. اگر مسئولان نخواهند توافق را بپذیرند مجبور می شوم به فیفا روی بیاورم.

برانکو در خصوص اینکه گفته می شود یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد، گفت:
قرارداد به زیان باشگاه فسخ می شود چون تعهدات طبق بندهای مالی باشگاه به اجرا در نیامد.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا برای سرمربیگری در تیم ملی جلسه ای با مهدی تاج داشت؟ اظهار کرد:
خیر؛ به من هیچ پیشنهادی نشد و در مخیله من هم نبود که سرمربی تیم ملی شوم. به تعهداتم وابسته بودم تا وظایفم را در قبال هواداران درست انجام بدهم.

سرمربی سابق پرسپولیس درباره اینکه چه کسانی از کادرش را با خود به الاهلی عربستان می برد؟ ادامه داد:
همکارانم در پرسپولیس هم فسخ قرارداد می کنند و مربی آزاد هستند چون تعهدات مالی آنها هم از سوی پرسپولیس انجام نشده است. آنها مربیان آزاد هستند. آنها را هم با خودم به الاهلی می برم.

برانکو در بخش پایانی صحبت هایش گفت:
سلام گرمی را به هواداران بی شمار پرسپولیس می گویم. همه هواداران رابه خاطر حمایت بی حد و حصرشان می بوسم. از آنها خواهش می کنم همان حمایتی را که نسبت به پرسپولیس در ۴ سال گذشته داشتند، دریغ نکنند و همان راه را ادامه بدهند. پرسپولیس را روی شانه هایشان حمل کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا ممکن است در آینده به ایران برگردد؟ گفت:
این بستگی به فرصت ها و وضعیت هایی دارد که زندگی به دنبال دارد.

منبع: مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این دیپلم ردی بوده نه پروفسور خودش هم گفته که دیگر چیزی برای یاد دادن نداشتم (اشباع شده بودم ) برای همین هم رفت چون آینده ای نداشت
Iran, Islamic Republic of
خواهش می کنم مودب باش . رانکو اقتدار را به پرسپولیس برگرداند و با وجود اینکه از این تیم رفت ولی همیشه در قلب هوادران جا دارد