دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - 21 Sep 2020
 
۰

تلاش هند و روسیه برای حذف دلار

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹
کد مطلب: 691017
معاون نخست‌وزیر روسیه با تأکید به اینکه مبادلات اقتصادی روسیه و هند باید با ارز‌های ملی انجام شود، گفت: در حال حاضر آمریکا از نفوذ دلار در اقتصاد جهان سود می‌برد و باید تک‌قطبی در اقتصاد و سیاست برداشته شود.
تلاش هند و روسیه برای حذف دلار
به گزارش جهان نيوز، جامعه جهانی به دنبال حذف سلطه دلار از بازار‌های جهانی است آن‌ها معتقدند در سال‌های گذشته نفوذ دلار به نفع آمریکا بوده و این تک‌قطبی هم در اقتصاد و هم در سیاست باید برداشته شود.

طی دو سال گذشته پیمان‌های دوجانبه و چندجانبه برای استفاده از ارز‌های ملی به جای دلار شدت بیشتری یافته که پیشتازان آن چین و روسیه بوده و کشور‌های دیگری هم از جمله ایران به آن پیوسته است.

خبرگزاری تاس به نقل از «یوری ترتنوف» معاون نخست‌وزیر روسیه اعلام کرد: «نباید در جهان تنها غالبیت یک ارز وجود داشته باشد».

وی در جلسه نشست مجمع اقتصادی منطقه شرق در هند اعلام کرد: روسیه و هند باید مشترکاً استفاده از دلار را بسیار کمتر کنند و از ارز‌های ملی به جای آن استفاده کنند.

ترتنوف گفت: در حال حاضر آمریکا از مزایای دلار که در اقتصاد جهان نفوذ زیادی پیدا کرده بهره می‌برد.

وی اضافه کرد: جهان باید هم در حوزه سیاست و هم در حوزه اقتصاد به سمت چندقطبی برود ما با همکاری همدیگر می‌توانیم آن را محقق کنیم. من اطمینان دارم که نباید تنها نفوذ و غالبیت یک ارز بر جهان حاکم باشد و این یک مسأله بسیار اشتباهی است.

معاون نخست‌وزیر روسیه تأکید کرد که روسیه و هند باید از ارز‌های ملی خودشان به جای دلار استفاده کنند.

منبع: جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *