کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

از شمال یمن تا جنوب عربستان؛ شلیک ۳ موشک

28 خرداد 1398 ساعت 22:33

یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله در ادامه حملات موشکی خود به پایگاه‌های نظامی سعودی در واکنش به ادامه تجاوزات ائتلاف متجاوز، سه فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» را به سمت منطقه «عسیر» در جنوب عربستان شلیک کرد.


به گزارش جهان نیوز، نیروهای ارتش یمن و انصارالله بار دیگر مواضع نظامی سعودی در جنوب عربستان را هدف حملات موشکی خود قرار دادند.

نیروهای ارتش یمن و انصارالله امشب(سه‌شنبه) سه فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» را به سمت محل تجمع شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در منطقه عسیر واقع در جنوب عربستان شلیک کردند.

پایگاه اطلاع‌رسانی نظامی یمن موسوم به «الاعلام الحربی» ضمن انتشار خبر این حمله موشکی، گزارش داد که نیروهای زمینی ارتش یمن و انصارالله همزمان از سه مسیر به پایگاه «ابواب الحدیده» در منطقه عسیر حمله کردند که در پی آن شماری از عناصر شبه‌نظامی کشته و یا زخمی شدند.

حملات موشکی و پهپادی یمن به سوی مواضع حساس و حیاتی ائتلاف سعودی طی روزهای اخیر افزایش چشمگیری داشته است که تازه‌ترین مورد آن، هدف قرار گرفتن فرودگاه بین‌المللی سعودی «ابها» است.

فارس نوشت: یمنی‌ها چهارشنبه گذشته فرودگاه سعودی ابها را با موشک «کروز» هدف قرار داده و دو روز بعد از آن یعنی بامداد جمعه گذشته،‌ با چند پهپاد به فرودگاه مزبور حمله کرده بودند .

سخنگوی نیروهای مسلح یمن، این حمله موشکی را «پاسخی مشروع» به ادامه تجاوزات ائتلاف سعودی و محاصره پنج ساله فرودگاه‌های یمن از جمله فرودگاه بین‌المللی صنعاء خواند و گفت حمله موشکی به فرودگاه سعودی ابها در برابر محاصره فرودگاه‌های یمن توسط ائتلاف متجاوز صورت گرفته است.


کد مطلب: 690922

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/690922/شمال-یمن-جنوب-عربستان-شلیک-۳-موشک

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com