سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 14 Jul 2020
 
۴
۵۲
فرمانده کل سپاه:

آنقدر فاصله ما با دشمن کم است که شماره سلاح آنها را می‌خوانیم/ ما به پیروزی نزدیک هستیم و تنها راه حل ما مقاومت است/ پشت سر منطق مذاکره، تسلیم است

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۲
کد مطلب: 690921
سرلشکر سلامی با بیان اینکه پشت سر منطق مذاکره، جنگ و تخلیه شدن از قدرت و تسلیم نهفته است، گفت: ما به پیروزی نزدیک هستیم و تنها راه حل ما مقاومت است که بر مصلحت ملی و انقلابی ما منطبق است.
آنقدر فاصله ما با دشمن کم است که شماره سلاح آنها را می‌خوانیم/ ما به پیروزی نزدیک هستیم و تنها راه حل ما مقاومت است/ پشت سر منطق مذاکره، تسلیم است
به گزارش جهان نيوز، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در آئین ملی استاد تراز انقلاب اسلامی که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران برگزار شد، با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران، اظهار داشت: شاید هیچکس مثل شهید چمران نسبت به شخصیت خود بصیر نبود و هرگز جاذبه و شکوه تمدن غرب او را مرعوب نکرد و علمش مانع جنگش نشد و از دانشگاه به میدان جهاد هجرت کرد.

وی افزود: انسانیت به صورت کامل در شخصیت شهید چمران تجلی پیدا کرد و در کنار لطافت و مهربانی که مظهری از عاطفه بود، همچون کوهی از حدید در مقابل کفار می‌ایستاد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ترکیبی از علم، هنر و اندیشه از شهید چمران انسانی جاودان برای جامعه ساخته بود، خاطرنشان کرد: بذرهایی که او در تفکر جوانان و کودکان لبنان کاشت امروز شجره طیبه‌ای به نام حزب الله شده که در جهان اسلام می‌درخشد.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: ملت‌ها برای رشد یافتن، ملت‌ها نیاز به منابع تولید هویت پایدار دارند، البته عواملی چون اقتصاد، جمعیت، قدرت دفاعی و وسعت جغرافیایی نیز مهم هستند، اما هیچ عاملی مانند منبع تولید هویت بعنوان قدرت وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در دوران رژیم پهلوی کشور در فرهنگ، اقتصاد، سیاست و دفاع وابسته به کشورهای بیگانه بود، گفت: در آن زمان ایران به نوعی یک ایالت از یک قدرت دیگر بود و اجازه و امکان انجام رسالت خود را نداشت، اما همین که ولایت و رهبری بر کشور حاکم شد، منابع قدرت ملی این کشور جوشان و بی پایان شد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: بر اساس تحقیقات انجام شده در خصوص نقاط ضعف آمریکا، اعلام می کنند که بزرگترین ضعف در آمریکا فقدان رهبری فردی روحانی است، شما ببینید رهبری کشوری با این همه ادعا فردی است مانند ترامپ که فاقد عقل و تدبیر لازم است.

سرلشکر سلامی با تاکید بر این موضوع که شاخص های ظاهری تعیین کننده قدرت کشور نیست، تصریح کرد: معنویت، هویت و رهبری منابع قدرت کشورها هستند. ما از میدان جنگ می آییم و آرایش جنگی دشمن را می‌بینیم؛ بنابرین درک ما از شاخص‌های ظاهری قدرت عینی است و می دانیم کدام قدرت با گذشت زمان فرسوده می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری آئین ملی استاد تراز انقلاب اسلامی، اظهار داشت: اساتید بسیجی به عنوان سازندگان اصلی ایمان، فضیلت و علم جوانان هستند و در واقع سازندگان اصلی سازه‌های قدرت انقلاب‌اند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به خاطرات مشترک خود با شهید طهرانی مقدم، گفت: ۱۲ سال پیش با شهید طهرانی مقدم به دنبال راهی برای پایان دادن به داستان ناوهای هواپیمابر آمریکا در منطقه بودیم و می بایست موشک های بالستیک این کار را می کردند زیرا موشک های کروز به دلیل سرعت و مسیر حرکت در نزدیکی زمین آسیب پذیری داشتند، اما موشک های بالستیک با سرعتی چند برابر صوت به هدف برخورد می کنند و هدف قرار دادن آنها با موشک های ضد موشک کار دشواری است، اما نیازمند فناوری بودیم که اهداف را با دقت صددرصد هدف قرار دهد، در ۱۵ سال پیش دستیابی به این فناوری یک آرزو بود.

سرلشکر سلامی ادامه داد: اگر به این فناوری دست می یافتیم می توانستیم ناوها را هدف قرار دهیم، آزمایش های بسیاری انجام داده و شکست می خورد، اما این شهید بزرگ ناامید نشد تا یک روز ما صفحه ای را در ابعاد دو سوم یک ناو را در دریا قرار دادیم تا موشک دقیقا به هدف اصابت کرد و آن روز توانستیم توازن قدرت را تغییر بدهیم. این تاثیر علم و تفکر با  روحیه جهادی است. امروز موشک های نقطه زن که هدف های متحرک را می زنند بسیار پیشرفته تر شده اند. 

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: ما می خواهیم در گام دوم انقلاب اسلامی در مرجعیت علمی عالم بایستیم به شرط اینکه ما بخواهیم. ما برای عبور از چالش های سخت در مقابل هیچ بن بستی زانو نزده ایم. از آن روز جنگ با ما بر سر الگو شدن آغاز شد و اصل تقابل با ما بر این بود که ایران نباید به یک نظام ولایی قدرتمند تبدیل شود و ما هم ایستاده بودیم تا به جهان ثابت کنیم که با الگوی حکومت اسلامی می توان قدرتمند شد و آسیب هم ندید. 

وی ادامه داد: دشمن تمام عناصر قدرت خود را علیه ما در حد اشباع تهدید به کار گرفت اما ما قدرتمند تر شدیم چون منبع قدرت ما به گونه ای بود که پایان نمی یافت. تمام آرزوی دشمن خلع سلاح بخشی از توان دفاعی ما است. ما امروز در گام دوم در جای خوبی ایستاده ایم. ما دیگر در چهل سال قبل نیستیم و دشمنان ما هم به اندازه کافی شکست خورده و رو به زوال هستند زیر ا آمریکا در فلسفه سیاسی خود شکست خورده است. 

سرلشکر سلامی با بیان اینکه فلسفه سیاسی آمریکا بر مبنای غارت ملت‌ها است، عنوان کرد: به همین دلیل آنها در فلسفه سیاسی خود شکست خورده اند و این فلسفه دشمن آفرین است. امروز آمریکا قادر نیست به انتخاب های سیاسی درست دست بزند. ساز و کار تبدیل قدرت نظامی به قدرت سیاسی از کار افتاده است و این یعنی یک برآیند منفی از قدرت و این عامل اصلی شکست آمریکا است. 

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز قلب سیاست در عراق از منطق انقلاب اسلامی تاثیر می پذیرد. هیچ سازگاری بین منابع قدرت آمریکایی ها و میدان عمل وجود ندارد. ما خشکیده شدن آمریکا در جهان اسلام را می بینیم. آنها نتواستند با سختی ها ملت ایران را تسلیم کنند زیرا ملت ایران به فراخوان های آنان پاسخ نداد. 

وی با بیان اینکه ما در منطق سیاسی پیروزیم، عنوان کرد: منطق ما آفرینش گر قدرت است زیرا با فطرت ملت ها سازگار است. باید برای شکستن قدرت های بزرگ، قدرتی بزرگ ایجاد کرد و ما برای نفوذ اعتقادی دارای منطق هستیم.

سرلشکر سلامی ادامه داد: امروز مقاومت راهکار و منطق ما است و دشمن می خواهد در مذاکره ما را تسلیم کند. ما تا زمانی‌که از نفت و دشمنان‌مان مستقل نشویم موفق نمی شویم.

ما اثر تحریم ها با مقاومت از بین می بریم. وقتی از مقاومت روی می آورید این نشان عقب نشینی است و هنگامی که دشمن چنین وضعیتی را در ما ببیند تحریم ها را تشدید می کند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه ما دشمنانمان را در رفتار و تفکر می شناسیم و مدل رفتار آنها را آزموده ایم، خاطرنشان کرد: مذاکره آنها برای این است که ما قدرت بازدارندگی مان را از دست بدهیم آنها ما را می زنند. امروز ما گزینه عملیات نظامی دشمن را خنثی کرده ایم و دشمن تنها منطق قدرت را می شناسد. دیپلماسی بدون قدرت شناخته شده نیست و ما وقتی قدرتمندیم امن هستیم. 

وی گفت: ایستادگی ما بر اساس منطق است، چراکه پشت سر منطق مذاکره، جنگ و تخلیه شدن از قدرت و تسلیم نهفته است. ما به پیروزی نزدیک هستیم و تنها راه حل ما مقاومت است که بر مصلحت ملی و انقلابی ما منطبق است.

سرلشکر سلامی در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان ما سست و‌ خسته شده اند و از درون در حال پوک شدن هستند و دیگر عصر آمریکا پایان یافته است. 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جنگ جنگ تا پیروزی
Iran, Islamic Republic of
یک ضرب المثلی بین سیاسیون آمریکایی مطرح است که می گوید :

اگر خواهان صلحی برای جنگ آماده شو

در واقع هم همین طور است ، ملتی که آماده برای جنگ نیست هرگز روی صلح و آرامش را نخواهد دید چون پیوسته در حال تهدید است
Iran, Islamic Republic of
با یکسره کردن تکلیف همه موافقن . ..
Iran, Islamic Republic of
ايول بزنيد ببنديد امريكا طبل تو خاليست
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
به قول امام خمینی : این قرن قرن غلبه مستضعفین بر مستکبرین است
United States
..
Canada
مذاکره یعنی تسلیم؟؟؟
مثل پیامبر که مذاکره کرد برای صلح حدیبیه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
نه، مثل برجام
Iran, Islamic Republic of
بله، مذاکره ای که ابوموسی اشعری مذاکره کننده اش باشه نتیجه اش میشه تسلیم و ضلالت جامعه و در نتیجه حکومت طاغوت!
Iran, Islamic Republic of
اینکه میگویند تاریخ تکرار میشود کاملا درست است امروز مالک اشترهای ما پشت خیمه معاویه هستند و معاویه فقط مشغول تزویر و حقه بازی...
111
Russian Federation
و صد البته مذاکره ای که مذاکره کننده اش کریم اهلبیت امام حسن علیه السلام باشه، قطعا نتیجه ای جز پیروزی نیست
قدری تاریخ بخوانیم
Iran, Islamic Republic of
پیامبر وقتی صلح حدیبیه را پذیرفت در موضع قدرت نبود
از طرقی باید در مکه می جنگیدن و پیامبر مایل به ریختن خونی در مکه نبود
مومنانی در مکه زندگی می کردند که در صورت وقوع جنگ احتمال به خطر افتادن جان آن ها می رفت
پیامبر میدانست که مشرکین تحمل این صلح را نخواهند کرد و مهیای جنگ می شوند

بنابراین پیامبر با استفاده از مهلت ایجاد شده به تجهیز سپاهش پرداخت و زمانی که صلح شکست خورد پیامبر با سپاهی عظیم به سوی مکه لشگر کشی کرد
ابوسفیان برای صلحی مجدد به سپاه حضرت وارد شد ولی پیامبر فرمودند مذاکره ای در کار نیست باید مکه تسلیم سپاه اسلام شود

ابوسفیان از عظمت سپاه پیامبر به وحشت افتاد و مکه را تسلیم کرد
Iran, Islamic Republic of
احسنت تحلیل درستی بود از صلح حدیبیه..
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
صلح حدیبیه یک سال بعدش به نفع مسلمین و به ضرر کفار نتیجه داد
ولی برجام تا حالا فقط ضرر بوده
Iran, Islamic Republic of
باید تکلیف را یکسره کرد و یک بار برای همیشه از این برزخ نجات یافت پس سردار همین امروز جنگ علیه امریکا و اسراییل و عربستان و امارات و سایر کشورهای متخاصم را شروع کنید هر چه میخواهد بشود دیگه بدتر از این که نخواهد شد
Iran, Islamic Republic of
دقت بفرمایید داره کار آمریکا یک سره میشه
آمریکا یک کشور نیست بلکه یک اتحادیه است !
یک حکومت فدرالی که بر حول پنج محور با هم متحد شدند و البته مهم ترین مبانی این توافق ، سیاست خارچی واحد و استفاده از پول واحد است
هر ایالت پرچم خودش رو داره و حتی قوانین حقوقی در ایالت های مختلف آمریکا با هم متفاوت است .....
Iran, Islamic Republic of
این نظرات کاملا تحت تاثیر اندیشمندانی همچون ازغدی و عباسی ر رائفی پور و حسین شریعتمداری بیان شده. کلا موفق باشید جنابان دانشمندان
Iran, Islamic Republic of
شما یک سرچ در نت بکن این اطلاعات براحتی از سایت های ایرانی و هم سایت های خارچی بدست میاد نیازی به اندیشمند بودن نداره فقط کافی سواد خوندن داشته باشی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
تا چشماتون درآد ...
Iran, Islamic Republic of
اینکه داره کار آمریکا و متحدان یکسره میشه واقعیتی است ولی این عمدتا نه به جهت قدرت و تاثیر گذاری ماست بلکه به جهت اشتباهات فاحش دشمن است که اشتباهات راهبردی دارد زمینگیرش میکند خداوند متعال ترامپ را فرستاده تا تیر خلاص را به مغز متعفن آمریکا خالی کند و به لطف خدا به زودی اتفاق خواهد افتاد.
Iran, Islamic Republic of
به قول حضرت آقا
شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه. یعنی بشین تا بشه
Iran, Islamic Republic of
یکسره کردن تکلیف را موافقم ...
Iran, Islamic Republic of
کیف می کنم وقتی سردار سلامی حرف میزنه

همچی نقطه زن میزنه به برجک آمریکا و میاره پایین ، جیگر حال بیار
Iran, Islamic Republic of
درودخداوند بر سردارن دشمن شناس ودشمن شکن ما.برای سلامتیشون ،صلوات.
خرمشهر
Iran, Islamic Republic of
اگر منظور از پیروزی سلطه گروه های شبه نظامی است که باید بگوییم جز خرابی در کشورهای خود نتیجه ای به بار نمی آورند...پیروزی واقعی وقتی است که یک حاکمیت رفاه و آسایش و توسعه پایدار را برای ملتش رقم بزند نه اینکه تعدادی مهاجر تعدادی معلول تعدادی زندانی تعدادی یتیم تعداد بیوه تعدادی آدمفروش تعدادی بیکار و عده ای هم ناامید از آینده تحویل دهی.....وقتی مدیر و مدبر نباشید به روش ماکیاولی به دنبال پیروزی خواهی بود
Iran, Islamic Republic of
آره شیوه عربستان کودک کش خوبه...?!!!
سیل زدگان خوزستان
Iran, Islamic Republic of
نمیدونم چرا از مذاکره با امریکا می ترسید!!!! مگر نمیگید که از هر نظر در منطقه بر آمریکا برتری دارید و آمریکاییها در خلیج ایران ( به احترام تمام اقوام ایرانی از نوشتن فارس خودداری می شود ) اسیر ما هستند پس ترستون از چیه؟
Iran, Islamic Republic of
«خلیخ فارس» به احترام همة‌ تاریخ ایران، نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم....
فدایی رهبر
Iran, Islamic Republic of
برادر هیچوقت جمله امام (ره) را فراموش نکنیم که فرمودند آمریکا شیطان بزرک است. پس کدام عاقلی با شیطان دست دوستی و قرارداد امضاء میکند . درس برجام برجام برای تمام ایرانیان تا ابد بس است.
Iran, Islamic Republic of
ترس نیست
شعور است

آدم با شعور قدرتمند وقتش را بیهوده تلف نمی کند ...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
طبق فرموده‌ی امام‌خمینی(ره) آمریکا شیطان بزرگ است شیطان یعنی : مکاره ؛ وسوسه‌گرِ ؛ حیله‌گرِ ؛ صداقت نداره ؛ راستگو نیست ؛ خیرخواه نیست ؛ مورد اعتماد نیست و الی آخر.......

آیا شما با چنین کسی مذاکره میکنین؟!!!!!

مذاکره با آمریکا یعنی راه را باز کردن برای نفوذ شیطان در زمینه‌های سیاسی اقتصادی فرهنگی امنیتی و ضربه زدن به خودمون هستش.
Iran, Islamic Republic of
خب وقتی برتری داریم چه نیازی به مذاکره داریم
آخه عزیز یک مختصر عقلی بکار بندازی بد نیست ها
ما چه نیازی به مذاکره با آمریکا داریم
بحث ترس نیست
جنگ ترس داره نه مذاکره
وقتی ما از جنگ نمی ترسیم ترس از مذاکره حرف مفت است
عقل سلیم حکم می کند مذاکره فایده ای ندارد
مگر این ۴ سال مذاکره چه نتیجه ای داشت که باز هم ادامه دهیم
Iran, Islamic Republic of
خوش بحالت که شماره اسلحه های دشمن را میخوانی ما هم ازبس گرانی به ما نزدیک است طپش قلبهای بشماره افتاده ازسکته قلبی ناشی از تعجب قیمتهای ۴۰ سال آینده را میشنویم مهم اینست که دکتری پیدا نمیشود که برزخم های ما مرهمی بگذارد ولیکن شما ممکن است شماره اسلحه های دشمن را با گلوله های هوشمند ویا لیزر بزنید ما باید چه کنیم؟؟؟ !!!
Iran, Islamic Republic of
شمافقط یک راه دارید،موقع انتخابات حواست راجمع کنی ...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
این همه نهاد نظارتی دارین, خب راضی نشین به بهای مشارکت همگانی هر کی یه سر مو با شماها اختلاف داره بیاد توی صحنه. ...!!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
مهدی
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
عصر عصرِایران مقتدر و سرافراز است با وجودِ رهبری فرزانه.
Iran, Islamic Republic of
هركي مشت اول را بزند برنده است در هم بكوبيد اين امريكاييها را
Iran, Islamic Republic of
اتفاقاً برعکس. به فرموده امام علی (ع) آغازگر جنگ متجاوز است و متجاوز هلاک می شود. هیچ وقت نباید آغازگر جنگ بود ولی به متجاوز را باید با قدرت و صلابت نابود کرد.
Iran, Islamic Republic of
این منطق ترامپ و کفار است منطق اسلام این است که شروع کننده به جنگ همیشه بازنده است این یک قانون صد در صدی خداوند است که مقدر فرمودند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مقاومت منفعلانه فایده‌ای نداره. باید از درون خودمون رو بازسازی کنیم و این امر محقق نمیشه مگه دخالت مستقیم مردم و جوانان در مدیریت و اقتصاد...
سیدرضا
Iran, Islamic Republic of
میشه بگین این یه تیكه تیترتون ___ آنقدر فاصله ما با دشمن کم است که شماره سلاح آنها را می‌خوانیم/ ___ كجای گزارش هستش؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
همه اینا فیلمه آمریکا هیچوقت ب ایران حمله نمیکنه
اگرامریکا سرجنگ داشت همون بعدانقلاب کارشومیکرد....!!!
Iran, Islamic Republic of
نفرمایید آمریکا با ایران سر جنگ ندارد بفرمایید جرات جنگ ندارد...
مهدی
Iran, Islamic Republic of
حزب الله پیروز است. این وعده صریح خداوند است.
مرگ بر امریکا و استکبار جهانی