کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی به استعفای بطحایی ورود کنند

27 خرداد 1398 ساعت 14:11

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: باید به نقش یکی از نزدیکان بطحایی و جلساتی که این فرد به عنوان روابط عمومی ۲ در محل وزارت آموزش و پرورش تشکیل شده توجه کرد!


به گزارش جهان نیوز، سیدمحمدجواد ابطحی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به استعفای سیدمحمد بطحایی، وزیر سابق آموزش و پرروش و گمانه زنی هایی مبنی بر وجود اختلاف میان وی و رئیس جمهور بر سر مطالبات فرهنگیان، اظهار داشت: تصور چندانی از اختلافات آقای روحانی و بطحایی ندارم چرا که اگر این چنین بود آقای وزیر می توانست اعلام کند که بنده به دلیل عدم همراهی دولت برای پرداخت مطالبات فرهنگیان استعفا می دهم، این مسئله می توانست به نفع وی بود و مجلس هم از آن استقبال می کرد.

وی با بیان اینکه باید به نقش یکی از نزدیکان بطحایی و جلساتی که این فرد به عنوان روابط عمومی 2 در محل وزارت آموزش و پرورش تشکیل شده توجه کرد، تصریح کرد: از سوی دیگر برآورد آقایان این بود استیضاح بطحایی در جلسه علنی مجلس رای می آورد و وی به دلیل فرار از استیضاح از سمت خود کناره گیری کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات یادآور شد: معتقدم حرکاتی که آقای بطحایی برای توئیتری کردن فعالیت‌های خود انجام داد و جلساتی که به کمک یکی از نزدیکان خود برگزار کرد دست به دست هم داد و موجب استعفای او شد و رئیس جمهور درجا استعفای وزیر را پذیرفت.

ابطحی با تاکید بر اینکه گمان نمی کنم آقای روحانی نسبت به بازتاب این استعفا در افکار عمومی به ویژه فرهنگیان بی توجه بود، گفت: چرا که وزارت آموزش و پرورش تنها وزارتخانه ای است که در این دولت چند وزیر عوض کرده است آن هم وزارتخانه ای که تا این اندازه مورد تاکید مقام معظم رهبری است این در حالی است که در بخش های دیگر این موضوع را نمی بینیم.

عضو کمیسیون آموزش ادامه داد: استعفای بطحایی موجب می شود که مطالبات فرهنگیان دیر به نتیجه برسد و از سوی دیگر به نارضایتی گسترده خانواده ها به ویژه فرهنگیان دامن زده شود شاید دست هایی در کار است که این نارضایتی به شکل تنش های اجتماعی بروز کند.

نماینده مردم خمینی شهر با بیان اینکه باید دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی به این استعفا ورود کنند در خصوص برخی اخبار مبنی بر اینکه گفته می شود استعفای بطحایی برای حضور وی در عرصه انتخابات مجلس صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: چنین تصوری ندارم چرا که سابقه دارد نماینده ای وزیر شود اما سراغ نداشتیم که وزیری نماینده شود به ویژه با این اقدام، بطحایی در هر حوزه ای که وارد شود رای آوری نخواهد داشت.

منبع:خبرگزاری دانشجو


کد مطلب: 690701

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/690701/دستگاه-های-اطلاعاتی-امنیتی-استعفای-بطحایی-ورود-کنند

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com