يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - 17 Nov 2019
 
۰
۶

پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۲
کد مطلب: 690583
وزیر خارجه آمریکا به موضع گیری جدید درباره ایران پرداخت.
پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم
به گزارش جهان نيوز به نقل از النشره، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به موضع گیری جدید درباره ایران پرداخت.

وی گفت: آمریکا خواهان جنگ با ایران نیست. تمام تلاش رئیس جمهور آمریکا پرهیز از جنگ است.رئیس‌جمهور ترامپ هرچه در توان داشت برای اجتناب از جنگ انجام داده است. ما خواستار جنگ نیستیم و آنچه در توان داشتیم برای ایجاد بازدارندگی انجام داده ایم.

وزیر خارجه آمریکا افزود: تلاش‌های دیپلماتیک جریان دارد. واشنگتن آزادی کشتی رانی در آبراه‌های حیاتی را تضمین خواهد کرد. آمریکا از همه اقدامات ضروری دیپلماسی و غیر دیپلماتیک برای تحقق این نتیجه مطمئن خواهد شد.

وی در عین حال مدعی شد: ایران دست به حملات در دریای عمان زده است تا مانع عبور و مرور (کشتی‌ها) از تنگه هرمز شود. هیچ تردیدی درباره آنچه اتفاق افتاده است، وجود ندارد. اینها، حملاتِ ایران به کشتیرانی تجاری و آزادی تردد بود که مقصودی روشن داشت: ممانعت از تردد از تنگه (هرمز).این حمله در سوی دریای عمانِ تنگه هرمز انجام شد. هیچ تردیدی وجود ندارد؛ جامعه اطلاعاتی، داده‌ها و شواهد زیادی وجود دارد که جهان شاهد بخش زیادی از آن خواهد بود.مردم آمریکا باید مطمئن باشند که ما در خصوص اینکه چه کسی مرتکب این حملات شده است، اطمینان بالایی داریم. سازمان‌های اطلاعاتی شواهد و مدارک زیادی درباره دست داشتن ایران در این حملات در دست دارند که جهان از بیشتر آنها مطلع خواهد شد.

پمپئو ادعا کرد: کارزار فشار حداکثری بر ایران ادامه داشته و ما هفته گذشته چندین کارخانه تولید محصولات پتروشیمی را تحریم کردیم. ایرانی ها باید بدانند که ما به اقدامات خود برای بازداشتن چنین رفتاری، ادامه خواهیم داد.اطمینان دارم زمانی که آنها شاهد ریسک برای اقتصاد خود و مردم شان باشند و رفتار خشونت بار جمهوری اسلامی ایران را ببینند، در این موضوع به ما خواهند پیوست!

وی افزود: رئیس‌جمهور ترامپ بدون هرگونه ابهامی گفته است که ایران به سلاح اتمی دست نخواهد یافت، این هدف تمامی کارزار ما در ارتباط با ایران است و ایجاد ثبات در منطقه، بخشی از این تلاش است. نمی خواهم درباره گزینه های موجود صحبت کنم؛ اما رئیس جمهور ترامپ گفته است که ما به این هدف می‌رسیم. ما مرتباً مجموعه گزینه‌ها را برای رئیس‌جمهور به روز رسانی می کنیم، ما از برخی از آنها استفاده کرده ایم تا ایران را متقاعد کنیم که این اقدامات به نفع آن‌ها نیست.

وزیر خارجه آمریکا ضمن حمایت قوی از فروش تسلیحات به سعودی ها، اعلام کرد: عربستان سعودی حق دفاع دارد و ایالات متحده می خواهد اطمینان یابد که می تواند از شریک دفاعی مهم خود در منطقه دفاع کند. فکر می کنم فروش این تسلیحات کاملاً معقول است و ما همچنان برای انجام آن، فشار خواهیم آورد.

پمپئو در ادامه اعلام کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا موضوع هنگ کنگ را با شیء جین پینگ در گروه بیست مورد رایزنی قرار خواهد داد.

این در حالی است که وزیر خارجه آمریکا ۲۳ خرداد ماه با طرح اتهامات تکراری خود، ایران را مسئول حمله به دو نفتکش در دریای عمان معرفی کرد.

پمپئو مدعی شده بود که ارزیابی دولت آمریکا این است که جمهوری اسلامی ایران مسئول حملاتی می‌باشد که امروز در دریای عمان اتفاق افتاد.

وزیرخارجه آمریکا همچنین بدون ارائه اسناد و مدارکی افزود که این ارزیابی، مبتنی بر داده‌های اطلاعاتی، سلاح‌های مورد استفاده، سطح تخصص مورد نیاز برای انجام این عملیات، حملات اخیر ایران به کشتی‌ها و این واقعیت است که هیچ گروه نیابتی از منابع و مهارت کافی برای انجام عملیاتی با این سطح از پیچیدگی نیست.

به ادعای پمپئو، حملات اخیر بخشی از کارزار ایران برای افزایش تنش در منطقه و تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌المللی است و آمریکا از منافع و نیروهای خود در منطقه دفاع خواهد کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار شماره یک عامل اصلی در خصوص حادثه حمله به نفتکش‌های ژاپنی در دریای عمان است.
آمریکا جنایتکار شماره یک همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک پشت حملات به نفتکش ها در دریای عمان بوده است!
Iran, Islamic Republic of
آمریکا ژاندارم منطقه نیست که بخواهد برای دیگردان تعیین تکلیف کند....
Iran, Islamic Republic of
ادعاهای آمریکا جنایتکار شماره یک در باره ایران بی پایه و اساس است
رزمنده ایرانی: آمریکا و متحدانش را در انفجارهای اخیر نفتکش ها درخلیج عمان متهم کرد
حمله به نفتکش ها کار آمریکا و متحدانش بوده است.
که آمریکا و متحدانش درحمله به نفتکش ها درخیلج عمان ست داشتند.
آمریکا و متحدانش حمله تروریستی درانفجارهای اخیر نفتکش ها درخلیج عمان دست دارند.
رژیم کودک کش صهیونیستی ازسال 1974 تاکنون احترامی برای زندگی بشری قائل نیست.
Iran, Islamic Republic of
محمد بن سلمان، عربستان را به اسرائیل دوم تبدیل کرده است.
حمله به نفتکش های ژاپنی درخلیج عمان با دستور مستقیم آمریکا صورت گرفته است.
Iran, Islamic Republic of
حمله به نفتکش های ژاپنی درخلیج عمان با دستور مستقیم آمریکا صورت گرفته است.
سازمان های بین المللی در برابرجنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی نیروهای تروریست آمریکایی درخلیج عمان نباید سکوت کنند.
Iran, Islamic Republic of
افزایش فروش تسلیحات بریتانیا به عربستان درجنگ با یمن
فروش بمب های ممنوعه و موشک های ممنوعه بریتانیایی به عربستان ازآغاز جنگ یمن 500 درصد افزایش یافته است.
عربستان همراه با چند کشور دیگرازششم فروردین سال 1394 تاکنون با حمایت مسنقیم دولت آمریکا و سران کشورهای اروپایی ازبمب های خوشه ای انگلیسی و آمریکایی درجنگ یمن استفاده کرده است و همچنان نیز ادامه دارد.