چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - 20 Nov 2019
 
۱
۱۰

فعال اصلاح‌طلب: دچار انحطاط اخلاقی شده‌ایم!

چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴
کد مطلب: 689910
در رابطه با ماجرای قتل میترا استاد، آنچه مورد انتقاد کلیت جامعه هواداران اصلاحات در سراسر کشور است این است که چرا به‌رغم داشتن آگاهی از وضعیت بغرنج دکتر نجفی، عده‌ای با اصرار دنبال چنین انتخاب ویرانگری بودند که در آن نه از تاک نشان ماند نه از تاک‌نشان؟!
فعال اصلاح‌طلب: دچار انحطاط اخلاقی شده‌ایم!
به گزارش جهان نيوز، عبدالله مؤمنی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به جمع آن دسته از اصلاح‌طلبانی پیوست که با نزدیکی به موضع کارگزاران سازندگی در مورد محمدعلی نجفی، اصلاح‌طلبان تندرو را در مورد حمایت از او و اصرار بر شهردار شدنش سرزنش می‌کنند. او در بخشی از یادداشت خود نوشته: «در رابطه با ماجرای قتل میترا استاد، آنچه مورد انتقاد کلیت جامعه هواداران اصلاحات در سراسر کشور است این است که چرا به‌رغم داشتن آگاهی از وضعیت بغرنج دکتر نجفی، عده‌ای با اصرار دنبال چنین انتخاب ویرانگری بودند که در آن نه از تاک نشان ماند نه از تاک‌نشان؟!» نکته این است که اصرار اصلاح‌طلبان رادیکال (همان مشارکتی‌های سابق) بر این انتخاب ویرانگری که عبدالله مؤمنی توصیف می‌کند، تنها مورد انتقاد هواداران اصلاحات نیست؛ تقریباً همه مردم معترض هستند.

او در ادامه می‌نویسد: «کسانی که درباره عواقب چنین انتخاب و هزینه‌هایی که مترتب بر آن خواهد بود، آگاه بودند، نمی‌توانند در مقابل پاسخگویی به این اتفاق که لطمات جبران‌ناپذیری بر پیکره جامعه و اصلاحات داشته سکوت کرده یا غیرمسئولانه برخورد کنند.» او به درستی از لزوم پاسخگویی این دسته از اصلاح‌طلبان می‌گوید. کسانی که نه فقط به جریان اصلاحات، بلکه به اعتماد عمومی مردم و نیز توسعه شهری تهران آسیب زدند. آیا پاسخگویی به مردم جزیی از تعاملات مسئولان با مردم در جامعه مدنی‌شان نیست؟!

مؤمنی در بخشی دیگر می‌نویسد: «فارغ از انگیزه کاوی و نیت‌خوانی این اتفاق دهشتناک (قتل میترا استاد)، اما امروز کالبد بی‌روح و خسته جریان اصلاحات بیش از همیشه در معرض سؤال است و این موضوع نشان‌دهنده این است که جریان اصلاحات بیش از کاهش و زوال سرمایه سیاسی‌اش و کاسته شدن از حضور مؤثرش در جامعه با سقوط و زوال و انحطاط اخلاقی نیز مواجه شده است.»

گویا تیر‌های کلت نجفی نه فقط بر بدن میترا استاد و دیوار‌های حمام، بلکه بر دیواره اعتماد به سران اصلاح‌طلب و بر بدن اصلاحات خورده است. بالا گرفتن اختلافات درونی اصلاح‌طلبان پس از این قتل، زخم‌های این گلوله است!
 
منبع:روزنامه جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خيلي وقته غرق انحطاط شديد!
Iran, Islamic Republic of
انحطاط و افول و اضمحلال ولی اصلاح طلبان خبر ندارند. کف خیابان وضعیت مرگبار اصلاح طلبان است.
Iran, Islamic Republic of
هر حزب و گروه ودسته ای چه اصولگرا چه اصلاح طلب و یا هر حزب دیگر تا زمانی باید از عضو حزبشان حمایت و دفاع بکنند که کار خلافی چه از نظر سیاسی و اقتصادی و اخلاقی از او سر نزند . ...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
بنده کاری به جناح اصلاح طلب یا اصولگرا ندارم . قاعده کلی این است که انحراف از تقوی و بندگی خدا و دوری از اموزه های دینی و اخلاقی و عمل زدگی و کار سیاسی منهای تهذیب نفس و مراقبت از خود موجب انحطاط و هلاکت انسان در دنیا و اخرت میشود . تساهل و تسامح بی جا در دین / اباحه طلبی و روحیه اشرافی گری / نزدیکی و اعتماد به اموزه های فرهنگی الحادی غرب / اختلاط بی مورد زن ومرد در جامعه /غفلت از مسائل تربیتی و اخلاق دینی و... موجب انحطاط است .
Iran, Islamic Republic of
دلم برای خانواده مرحومه میترااستادواقعامیسوزه، هم عزیزشون راازدست دادندوهم بایدآماج انواع تهمت‌های کمرشکن قرارگیرند، خصوصا نوجوانش
mohsen
Iran, Islamic Republic of
ما همین را می گفتیم و می گوئیم. ...
محسن
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
برای اینکه خواستن آبروی کشور رو ببرن.
اقبال مهدوی
Iran, Islamic Republic of
بودید و هستید