جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - 14 Aug 2020
 
۲
۸۲

خواننده‌ مورد حمایت وهابی‌ها پس از اسرائیل به ایران می‌آید؟!

چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۲
کد مطلب: 689903
سامی تا مدت‌ها علاقه‌ای نداشت که ملیت واقعی خود را فاش کند و هویت سامی یوسف همچنان در هاله‌ای از ابهام بود تا اینکه در تابستان ۱۳۹۲ تقریباً بعد از ۱۰ سال، مشخص شد او متولد تهران است.
خواننده‌ مورد حمایت وهابی‌ها پس از اسرائیل به ایران می‌آید؟!
به گزارش جهان نيوز، تلویزیون ملی ایران از نیمه دهه هشتاد اقدام به پخش موزیک ویدئوهای جوان زیبارویی با ریش تنک می‌کرد که محتوای ترانه‌هایش اغلب اسلامی بودند. نام او به تدریج به تیتر نخست رسانه‌ها بدل شد و «سامی یوسف» به عنوان یک پدیده مولف در ساخت و خواندن با پخش‌های مکرر صدا و سیما به محبوبیت بسیاری دست پیدا کرد. این اتفاق در حالی افتاد که تولید موسیقی اسلامی در کشورمان نادیده گرفته می‌شد و در مناسبت‌ها مختلف، در دهه شصت و هفتاد، هر زمانی که صدا یا سیما می‌خواستند قطعه‌ای با تم دینی را پخش کنند به موسیقی بدون کلام موریس ژار از فیلم «پیامبر» (محمد رسول‌الله) بسنده می‌کردند.


در دوره‌ای که همچنان استمرار دارد و موسیقی دینی و تولید آن نادیده گرفته می‌شود، «سامی یوسف» در کشور تبدیل به یک پدیده و محبوب شد. «یوسف» تلاش می‌کرد با خوانندن ترانه‌های دینی، جایگاه ممتاز و استثنایی کت استیونس (یوسف اسلام) را در نخستین دهه سال هزاره دوم کسب کند و روی جلد بسیاری از مجلات رفتن و مصاحبه‌های مکرر او نشان می‌داد که محبوبیت او در جهان اسلامی فراتر از هوادارانی است که در ایران دارد. اما پس از شناخته شدن سامی یوسف مهمترین چالش هوادارانش، با توجه به ساختار عربی نامش، هویت و ملیت او بود. اغلب مخاطبانش تصور می‌کردند که او تبار عربی دارد چون نخستین آلبوم او با عنوان «المعلم» پس از حملات یازده سپتامبر و حملات نظامی آمریکا به خاورمیانه روانه بازار شد.

چرا سامی یوسف کارت هویت خودش را تقریباً نزدیک ده سال از مردم ایران پنهان می‌کرد؟
اغلب هواداران ایرانی‌اش درباره این خواننده جوان بسیار کنجکاو بودند و به وب سایت سامی مراجعه می‌کردند، تا در مورد او اطلاعات بیشتری کسب کنند. با انتشار آلبوم معلم، او در وب سایتش، خودش را مسلمانی بریتانیایی معرفی می‌کرد، اما قطعاتی که او به انگلیسی و عربی خوانده بود، عرب‌تبار بودن او را به عنوان یک گزینه مطرح می‌کرد. سامی تا مدت‌ها علاقه‌ای نداشت که ملیت واقعی خود را فاش کند و هویت سامی یوسف همچنان در هاله‌ای از ابهام بود تا اینکه در تابستان ۱۳۹۲ تقریباً ده سال پس از فعالیت یوسف در کنفرانسی خبری در جمهوری آذربایجان قبل از اجرای کنسرت گفت: «دو پدربزرگ من اهل باکو هستند. آنها به تبریز مهاجرت کردند و البته من در سال ۱۹۸۰ در تهران متولد شدم. بعداً ما به انگلستان مهاجرت کردیم و من آنجا بزرگ شدم. یوسف در نخستین اعلام نظر در مورد هویتش حاضر نمی‌شود که بگوید رسماً ایرانی است. چرا سامی یوسف کارت هویت خودش را تقریباً نزدیک ده سال از مردم ایران پنهان می‌کرد؟


این پنهان کاری ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۳۹۲ تلویزیون کشور آذربایجان تصاویری کوتاه از او را پخش می‌کرد که با مجری این شبکه گاهی به زبان فارسی نیز سخن می‌گفت. حالا هواداران سامی می‌دانستند که زبان فارسی را هم می‌داند اما تصور نمی‌کردند، ملیت واقعی او ایرانی باشد و همچنان به چشم یک مهاجر ترک به او می‌نگریستند. یک سال بعد در سال ۱۳۹۳ آهنگساز، ترانه سرا و تنظیم کننده مشهور لس‌آنجلسی و «بابک رادمنش» وارد ایران شد و در کسوت پدر سامی یوسف با رسانه‌های گفت‌وگو کرد و با این مصاحبه هویت این خواننده فاش شد. در ۲۸ مهر ۱۳۹۳ پدر او در گفت‌وگویی با رسانه‌های داخلی، پرده از هویت این خواننده برمی‌دارد. وقتی سوابق پدر او را بررسی می‌کنیم، درخواهیم یافت که یوسف به چه دلیل ۱۰ سال هویت خود را از رسانه‌های پنهان کرده است.

برجسته سازی برنامه ریزی برنجان، تا تطهیر همکار حمیرا و معین
«بابک رادمنش» پیش از انقلاب با نام «فیروز برنجان» شناخته می‌شد. او طی سالهای پس از پیروزی انقلاب اسامی در تولید صدها قطعه موسیقایی برای خوانندگان لس‌آنجلسی و خوانندگان زن حضور مستقیم داشته است. رایزنی‌های معاونت‌های هنری مختلف وزارت ارشاد وقت، علی مرادخانی برای تطهیر رادمنش که نامش در ذیل بسیاری از آلبوم‌ها و قطعات لس‌آنجلسی وجود دارد، در تغییر موقعیت او، جای تامل فراوانی دارد. روش تطهیر داخلی مرادخانی و یا به تعبیری اهمال و قصور را به جایی می‌رساند که در حین برگزاری مراسمی در شب شهادت امام جوادعلیه السلام در موزه ِ موسیقی تجلیل از این ستون محکم خیمه موسیقی لس‌آنجلسی، رقابت بزرگی میان نهادهای مختلف را شکل می‌دهد.
 
مراسم تقدیر از بابک رادمنش آهنگساز، ترانه سرا و تنظیم کننده‌ای که سی سال برای مهمترین خوانندگان لس آنجلسی تلاش کرد

این مراسم به بهانه آهنگسازی قطعه «خلبانان-ملوانان» با صدای «جمشیدنجفی» با عنوان غیرواقعی نخستین قطعه موسیقایی دفاع مقدس برگزار می‌شود و برنامه ریزی برای اعطای نشان درجه یک هنری نیز ازجمله این فعالیت‌هاست که عده‌ای همچنان پیگیر تطهیر و اعطای نشان درجه یک هنری به او هستند. در شرایط بسیار عادی بابک رادمنش با سی سال فعالیت مستمر برای خوانندگان لس‌آنجلسی نمی‌توانست به کشور بازگردد اما با کارت سبز پدر سامی یوسف بودن به ایران بازگشت و در موقعیت تجلیل قرار گرفت.
 
بابک رادمنش خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا و تنظیم کننده مشهور لس آنجلسی در کنار علی مرادخانی

حتی منابعی در داخل دفتر موسیقی در سال‌های ۱۳۹۲ این فرضیه را تصدیق می‌کنند که سامی یوسف هویت ایرانی خود را به عنوان کارت سبزی نگاه داشته بود تا به بهانه برگزاری کنسرت با پدرش سیامک رادمنش وارد ایران شود اما رایزنی‌های داخلی با یوسف زمینه را برای ورود پدرش به ایران و پهن کردن یک فرش قرمز عریض و طویل توسط معاونت هنری وقت فراهم کرد. تمامی برنامه‌های توام با ستایش و تقدیر از پدر ِ «سیامک رادمنش» با نام هنری «سامی یوسف» به این دلیل بود که با تقدیر بابک زمینه ورود سیامک را فراهم خواهیم کرد. معاونان هنری ارشاد در دوره‌های اخیر بشدت به دنبال اقناع «سامی یوسف» ازاین مسیر به منظور تقبل حضور در ایران و برگزاری کنسرت بودند! حتی مجوزهای دفتر موسیقی به فعالیت مستقل بابک رادمنش در ایران کاملاً آماده و طراحی شده بود.
 

اعطای سریع مجوز به بابک رادمنش به محض ورود به ایران
 

آلبوم دلا که مجوز آن زودتر از ورود بابک رادمنش به ایران صادر شد با پوستر پدر و پسر در کنار هم توزیع شد
 
نکته قابل توجه این است که «سامی یوسف» به عنوان یک خواننده اسلامی از طریق رسانه‌ها به ایرانیان معرفی شده و تلاش‌های گسترده‌ای همچنان در جریان است تا کنسرت این خواننده در تهران برگزار شود. اما سکه بابی و سامی رویه دیگری هم دارد که در ادامه بدان اشاره خواهد شد. حجم، گستره و سرعت رخدادهای مغایر با فرهنگ عرفی از طریق وزارت ارشاد، به‌ویژه معاونت‌های هنری در دهه گذشته، با سرعت و اثربخشی در جریان بود. لذا در شرایطی که معاونت هنری وزارت ارشاد مجوز آلبوم بابک رادمنش را صادر کرد و الزام برگزاری کنسرت سامی یوسف به عنوان یک دغدغه فرهنگی بزرگ مطرح می‌شود، تا جایی که برخی کمپانی‌ها با بی‌اطلاعی محض همچنان در تدارک حضور سامی یوسف در تهران هستند.

همانطور که اشاره شد تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بابک رادمنش را با نام فیروز برنجان می شناختند و مدتی پس از انقلاب با نام بابک رادمنش در اوایل دهه شصت فعالیت‌های خود را با لس‌آنجلسی‌ها آغاز کرد. هرچند در اوایل پیروزی انقلاب اسامی او یک قطعه را با صدای جمشید نجفی با نام «خلبانان» ساخت و موسیقی فیلم «توبه نصوح» و چند اثر دیگر مانند «اطلبوالعلم» را تولید کرد، اما بخش عمده آثار بابک رادمنش یا همان فیروز برنجان را محصولات لس‌آنجلسی تشکیل می‌دهد.

چرا بابک رادمنش ستون خیمه لس‌آنجلسی‌ها بود؟
مهمترین ترانه‌های «معین» خواننده لس‌آنجلسی مثل قطعات خوشبینی، ای عشق، تو قلب منی، پابه‌پای تو، تو خوبی، امانمیشه، قصر آرزوها، فراموشم نکن، گذشته آلبومی با قطعات دل عاشق، بی‌نیازی، لحظه خداحافظی، امان از درد دوری، بله بله، مهتاب عشق با صدای حمیرا که آخرین آلبوم اوست و حامی مالی آن احمد مسعود صاحب کاباره تهران در لس‌آنجلس است.
 

آلبوم مهتاب عشق با صدای حمیرا و تولید کاباره دار معروف لس آنجلس احمد مسعود، کاری از بابک رادمنش
 
از دیگر ساخته‌های او برای خوانندگان لس آنجلسی می‌توان به آلبوم «خواب و خیال» شامل قطعات خاطرات شمال، شهر و دیار، قبله سجود، رسم زمونه، جدایی، عاشق‌تر از همیشه، با صدای حمیرا در سال ۱۳۷۸، قطعاتی شامل حوصله، گل با صدای شهرام صولتی، آلبوم «هدیه» شامل قطعات بار دیگر، بخند به روی دنیا، دیدار عزیزان، دوره دوره، خونمو می‌خوام، شب‌های ک
ردستان با صدای حمیرا در سال ۱۳۸۰ اشاره کرد.
 

تشکر حمیرا خواننده لس آنجلسی از بابک رادمنش
 
از دیگر فعالیت‌های اخیر بابک رادمنش می‌توان به قطعات عاشق خجالتی، خاکی، با صدای ستار اشاره کرد. خواننده‌ای که به صورت رسمی در کنسرت‌هایش به عنوان «جمهوری اسلامی» توهین می‌کند. ترانه‌های مشهور او با عنوان ای دنیا و سازدل از ساخته‌های رادمنش است. ترانه‌های ای دنیا، سازدل با با صدای سیمین یگانه در ۱۳۹۰ از آخرین فعالیت‌های لس‌آنجلسی قبل از ورود به ایران است.

تمامی شش آهنگ مهتاب عشق حمیرا اعم از ترانه، ملودی و تنظیم متعلق به بابک رادمنش پدر سامی یوسف است
 

همکاری بابک رادمنش با حمیرا در سال ۱۳۷۷

در واقع خوانندگان لس‌آنجلسی بسیاری نظیر معین و حمیرا استمرار فعالیتشان در خارج از کشور را مدیون بابک رادمنش هستند. او در مدت زمانی که در لس‌آنجلس مشغول فعالیت بود با امید سلطانی خواننده مقیم اسرائیل همکاری کرد. همسر امید دختر یکی از میلیونرهای سرشناس یهودی مقیم اراضی اشغالی است. امید بارها اسرائیل را سرزمین صلح و سازش معرفی کرده است
 

همکاری بابک رادمنش با امید سلطانی خواننده مقیم اسرائیل
 

همکاری بابک رادمنش با امید سلطانی خواننده مقیم اسرائیل
 

همکاری بابک رادمنش با امید سلطانی خواننده مقیم اسرائیل
 
آلبوم «پیروزی» شامل قطعات تو محشری، پیروزی، حریم عاشقی، ایران من، انتظار، خودتمیدونی، گل رؤیایی، دوستت دارم با صدای امید در سال ۱۳۸۱، آلبوم «یه دنیا» شامل قطعات قلب، بی انصاف، گنجینه، معجزه، از تو خوندن، شوق نفس، سفر با صدای سروش در داخل و خارج از کشور به صورت همزمان منتشر شد. آلبوم «رویا» شامل قطعات من، وطن، یا رب، مادر، مهربونی، عروس آرزوهام، باورم نمیشه با صدای پویا در سال ۱۳۸۳ منتشر شد. ترانه چه خواهد شد با صدای شکیلا، ترانه انگارنه انگار با صدای گیتا خواننده زن قبل از انقلاب است که سال ۱۳۵۳ با جمشید نجفی خواننده خلبانان ازدواج کرد و در همکاری مشترکی در کاباره‌های لاله‌زار فعالیت مشترک داشتند و در سال ۱۳۶۹ از هم جدا شدند.
 

سمت راست بهارک و سمت چپ ملینا حبیب خوانندگانی که کارشان را با بابک رادمنش آغاز کردند
 
آلبوم «داداشم» شامل قطعات گل گلدون، داداشم، اشک با صدای شاهرخ سالار، آلبوم «اولین نگاه» شامل قطعات فریبانه، ترک غربت، کردستان، پاک شو، طلوع عشق، اولین نگاه) با صدای جمشید در سال ۱۳۸۷، آلبوم «خوش آمدی» شامل قطعات یکدلی، من عاشقم، خوش آمدی با صدای جمشید، آلبوم» بندرعباس «شامل قطعات شهرزاد قصه گو، صلح باصدای حسن شجاعی در سال ۱۳۸۳، اگه عشق همینه با صدای اندی، ترانه همزاد با صدای ملینا حبیب، قطعه یار با صدای ستار، آلبوم «نیمه پر» شامل قطعات محبت، داره دیر میشه، نیمه پر با صدای بهارک، ترانه بیا تا گل برافشانیم با صدای نسرین آوازه و… ازجمله تولیدات و همکاری‌های گسترده او او با خوانندگان لس آنجلسی است.
 

همکاری با ستار، خواننده محبوب دربار قبل از انقلاب
 

همکاری با ستار، خواننده محبوب دربار قبل از انقلاب
 

همکاری با ستار، خواننده محبوب دربار قبل از انقلاب
 
رابطه نزدیک بابک رادمنش و ستار خواننده لس‌آنجلسی بسیار قابل توجه است، خواننده‌ای که در یکی مصاحبه‌های مشهورش در خصوص دین مبین اسلام می‌گوید: " قبل از اینکه اسلام به ما حمله کند، هر روز ما جشن بوده است، هر روزمان نوروز بوده، ولی متأسفانه بعد ازگذشت چهارده قرن که این مسایل به وجود آمده، امیدوارم همه دنیا فهمیده باشند که واقعاً اسلام چیز خوبی نبوده و پدر ما را درآورده اند! و باعث شده است که به عقب برگردیم.

افشای بابک رادمنش با چه اهدافی صورت پذیرفت؟
با آگاهی به کارنامه حاشیه‌برانگیز بابک رادمنش، پنهان نگاه داشته شدن هویت «سامی یوسف» مشخص می‌شود. یوسف اگر در ابتدای آغاز فعالیت‌هایش مشخص می‌شد فرزند بابک رادمنش است و پدر او در افزایش تعداد خوانندگان جوان در لس‌آنجلس نقش بسزایی داشته است، هیچگاه در ایران طرفدار پیدا نمی‌کرد. بابک رادمنش سال‌ها در لس‌آنجلس زندگی و فعالیت می‌کرد و پس از به گل نشستن کشتی موسیقی لس آنجلس، قصد داشت که با یک حقوق بازنشستگی در ایران زندگی کند و سامی فرزندش این مسیر را به سادگی برای او هموار کرد. به همین دلیل سامی کارت هویت خود را طی این سال‌ها فاش نکرد و با ورود پدرش به ایران از هویت این خواننده رونمایی شد تا رادمنش بتواند بواسطه پدرسامی بودن فعالیت خود را در ایران ادامه دهد و هر زمان که اراده کند برای کار به خارج از کشور برود.
 

بهارک خواننده همیشه نیمه برهنه روی صحنه، کارش را با بابک رادمنش آغاز کرد
 
اما پرده دوم این ماجرا به ماجرای کنسرت‌های سامی در ایران بازمی‌گردد؟ چرا سامی یوسف هربار بنا بر هر دلیلی از بزگراری کنسرت امتناع کرده است. آیا زمان حضور او مثل افشای هویتش همزمان با ورود پدر او به ایران دلایل خاصی دارد؟ اگر سامی یوسف ایرانی است و به ریشه‌های خودش احترام می‌گذرد، چرا به جای حضور در تهران سر از ناصریه و اراضی اشغالی درآورد؟

سامی یوسف به جای ایران چرا به اسرائیل رفت؟
سامی یوسف در اقدامی قابل تأمل، در تابستان ۱۳۹۴ دو سال پس از افشای هویتش، به دعوتِ شهردار شهر ناصره رژیم اشغالگر و کودک کش، در این شهر کنسرت برگزارکرد. ناصره از شهرهای مهم رژیم صهیونیستی است که بخش بزرگی از جمعیت آن را اعراب تشکیل می‌دهد. سامی یوسف در این کنسرت گفت: «د یدن این شهر بسیار زیبا برای شگفت انگیز بود و امیدوارم که روزی دنیا بتواند آن چیزی که من از سرزمین زیبای شما ومردمش دیدم را ببینند. من باید از شهرداری برای دعوتم و نمایش فراوان دوستی و عشق تشکر کنم. بار دیگر، من شما را به خدامی‌سپارم و دعا می کنم. همدیگر را به زودی باعشق و دعا می‌بینیم.
 

سامی یوسف در اسرائیل در کنار شهردار ناصریه
 
در حالیکه نیمه دهه نود همه‌چیز برای حضور یوسف در ایران فراهم بود او از اورشلیم سردآورد. تا بار دیگر رفتارهای حرفه‌ای و کاری او با پدرش مقایسه شود که پس از ساخت قطعه خلبانان - ملوانان، ناگهان یک سال بعد نامش در کاور آلبوم معین در لس‌آنجلس درج شد. سامی هم با اینکه این کنسرت را به دعوت شهردار ناصریه و عامل رژیم صهیونیستی اجرا می‌کرد، اما با روش‌هایی که آموخته و آن‌ها خوب اجرا می‌کند با چفیه فلسطینی روی سن رفت.به موازاتِ حضور سامی یوسف در اسراییل علی رغم تمامی تلاش‌هایی که برای تعبیر و تفسیر این حضور عنوان می‌شد و به هیچ وجه قابل قبول نیست و از ابعاد زشت آن نمی‌کاهد، اشاره‌ای باید به هنرمندان غیرمسلمانی مانند «راجر واترز» کنیم، از اعضای مشهور و بنیان گذارانِ گروه موسیقی «پینک فلوید»، که با نادیده انگاشتن تبعاتِ رفتار و انتخابش، طی نامه‌ای سرگشاده از تمامی هنرمندان جهان می خواهد که اسراییل را تحریم فرهنگی و هنری کنند!
 

حضور راجر واتر یکی از اعضای گروه پینک فلوید در کنسرت‌هایش با پرچم فلسطین و بوسیدن پرچم این کشور
 

حضور پرشمار هواداران راجر واترز با پرچم فلسطین در کنسرت‌های او در اقصی نقاط جهان
 

حضور پرشمار هواداران راجر واترز با پرچم فلسطین در کنسرت‌های او در اقصی نقاط جهان-اتریش
 

حضور پرشمار هواداران راجر واترز با پرچم فلسطین در کنسرت‌های او در اقصی نقاط جهان-آمریکا
 
راجر واترز هم زمان با جنگ غزه و جلوگیری رژیم کودک‌کش از ورود کمک‌های مردمی به نوار غزه، در اعتراض به این نبرد نابرابر، ضمن «آپارتاید» خواندنِ رژیم اسراییل، قطع‌های موسیقایی را با نام We Shall Overcome (باید پیروز شویم) را تولید و منتشر کرد. واترز در اجرای صحنه‌ای به مناسبت جشن تولدش که در ورزشگاهی بزرگ و جمعیتی عظیم برگزار شد بادکنکی بسیار بزرگ به شکل خوک را که بر روی آن ستاره صهیونیستی منقوش بود بر روی محیط کنسرت به نمایش گذاشت. متاسفانه از ظرفیت این خواننده در ایران در روز قدس هیچگاه استفاده نشد، در عوض بهمن قبادی کارگردان فیلم ضد ایرانی فصل کرگردن با او یک فیلم سینمایی خواهد ساخت.
 

خوک مشهوری که با آرم‌های ستاره صهیونیست‌ها و کمپانی‌های مهم صهیونیستی در کنسرت‌های راجرواترز به پرواز درمی‌آید- واشنگتن دی سی
 
 

حضور سامی یوسف در اراضی اشغالی با دعوت رژیم کودک کش اسرائیل
 
پس از انتشار خبرِ کنسرتِ سیامک پسر و بابک پدر در شهر ناصریه سرزمین‌های اشغالی و به دعوت شهردار آن شهر، بازتاب‌های گسترده ای در رسانه‌های داخل و خارج ازکشور ایجاد شد. یکی از اخباری که هیچگاه از سوی صداوسیما مورد توجه قرار نگرفت موضوعِ ممنوعیت پخش آثار این خواننده مقیمِ انگلستان در رسانه ملی بود.

سامی یوسف در واکنش به اعتراض برخی ایرانیان به این اجرا و خبر منتشره درشبکه‌های اجتماعی واکنش قابل تأمل و پیشبینی شده‌ای را نشان داد.
اوضمن اظهارِ تعجب از ای نکه اجرای صحنه‌ای در مناطق اشغال شده توسط رژیم کودک کش که از نظر حاکمیت ایران جرم تلقی می‌شود، ضمن ابراز ناراحتی از اینکه ایرانیان به دلیل ممنوعیتِ پخش صدایش از طریق سازمان صداوسیما نمی‌توانند صدایش را بشنوند، دست به یک فرافکنی عجیب زد و اعلام کرد:

«نمی دانستم آوردنِ لبخند برلب برادران و خواهران فلسطینی ام جرم تلقی خواهد شد! اما باید بگویم که هیچ گاهاز اجرای این کنسرت عذرخواهی نخواهم کرد! موسیقی سیال است و به مرزها محدود نخواهد شد! آرزو م یکنم روزی فلسطین را آزاد ببینم!»
 

 
وقتی فرافکنی سامی رسانه‌ای سامی جواب نداد و با انتشار اخبار مربوط به حضور او در اسرائیل در رسانه‌های ایران افزایش یافت، دامنه انتقادات از ایران فراتر رفت و بسیاری از رسانه‌های عرب زبان و حتی تاجیکستان و آذربایجان از این خواننده انتقاد کردند. او در واکنش به این اتفاقات، کنسرتی را خیلی سریع در لبنان برگزار کرد. اما غافل از اینکه کنسرت لبنان بخشی از روابط پشت پرده سامی را افشا کرد. او شالی منقش به پرچم لبنان روی سن رفت غافل از اینکه اسپانسرها و برنامه گذارانش از جمله اعیاد لبنان و شبکه MTV لبنان توسط جریان سعودی - وهابی خاصی حمایت می‌شود.
 


فریب اسلام رحمانی موسیقی سامی یوسف را نخوریم
 
موسیقی و محتوای آثار یوسف عمدتاً درخصوص اقتضائات روز جهان اسلام، بازخوانی و نسبت‌های عاشقانه با پروردگار و… است، اما در بیان مسایل و مواردی از این‌دست به هیچ عنوان صراحت و شفافیت نداشته و تنها روکشی از واژه‌گانی لحن مسیحی و کلیسایی دارند در متن آثار ظاهر می‌شوند. آثار سامی یوسف بسیار قشری و سطحی بوده و فاقد مولفه‌های مناسب برای انتقال مفاهیم اسلامی است. به عنوان نمونه برای بررسی به یک قطعه خاص اشاره کنیم که در ناصریه اجرا شده است تا متوجه شویم به نام موسیقی اسلامی چه کلاه گشادی و مبتذلی بر سر مسلمانان سر جهان می‌گذارند. قطعه ملاممدجان در میان افغان‌ها بسیار شناخته شده است و در عصر تیموری سروده و خوانده شده است. این قطعه توسط زنان خواننده ایرانی مثل پوران، فتانه، زویا ثابت، گلالی، سلما جهانی خوانده شده است. اخیراً هم چند خواننده افغانی آنرا باز خوانی کرده‌اند، اما شهرت آهنگ به دلیل خوانده شدن توسط پوران شاپوری خواننده مشهور فیلمفارسی‌های دهه سی است. بند مشهور این ترانه این است:
بیا که بریم به مزار ملاممدجان سیل گل لاله‌زار وا وا دلبرجان
در فیلم زیر سامی یوسف ملودی ملاممدجان را برداشته و آهنگ الله الله جایگزینش کرده است.
 
سامی و بابی با چه نقشه‌ای به ایران بازگشته‌اند؟
کنسرت موسیقی یکی از ۵ راه درآمدزایی در کل جهان است، بابک رادمنش به عنوان آهنگساز به اهمیت جایگاه پسرش در ایران واقف است و این پدر به خوبی آگاه است فرزندش در هیچ کشور اسلامی به اندازه ایران نمی‌تواند درآمدزاد باشد. او در اوایل دهه نود زمانی وارد ایران شد که موسیقی لس‌انجلسی عملاً تعطیل شده بود و پدر با ابزار پسر به خوبی می‌توانست درآمدزایی و کنسرت برگزار کند و حتی بواسطه کارت سامی وارد ایران شود. این بازگشت در شرایطی رخ داد که پروژه چهره‌سازی از سیامک رادمنش (سامی یوسف) بدون توجه به تفکر، ارتباط‌ها، تعاملات، پیشینه خانوادگی، تولیدات خنثی یا ناهنجار با روکشی از ظواهر و واژه گانِ اسلامِ رحمانی و… آغاز شده بود.

یک جریان مافیایی نیز مترصد بهره‌برداری مالی از حضور سامی در ایران بود. سوء تطهیرِ پدر سامی یوسف یعنی فیروز برنجان (سیامک رادمنش) راه برای واسطه قراردادنِ او به منظور اخذِ موافقتِ پسرش برای اجرایِ کنسرت در ایران باز کرده بود. از سوی دیگر نیز سوددهی مالی سرشار و در کنارِ آن ارایه نماد جدیدی از سبک زندگی بر پایه اسلام رحمانی ساخت انگلیس، وهابی‌ها را برای ارائه سامی دیگری درایران آماده می‌کرد. موسیقی سامی یوسف از جنسِ موسیقی خنثی است، اسلام موجود در موسیقی سامی یوسف اسلامی بدون دعوت به دفاع و مبارزه است.

انگلیسی‌ها و وهابیون چگونه سامی یوسف را حمایت می‌کنند؟
محتوای اسامی آثار سامی یوسف به اسلام ترکیه (آندولسی) شباهت دارد. سامی یوسف خواننده ای است با صدای دلچسب و در سایه حمایت‌های مالی ویژه در انگلستان از شهرتِ فراوانی برخوردار است.
 

سامی یوسف به صورت مکرر در استودهای مختلف بی‌بی‌سی پلی بک یا برنامه زنده اجرا می‌کند
 

هیچ خواننده‌ای به اندازه سامی توسط شبکه‌های مختلف بی‌بی‌سی حمایت نمی‌شود

بخش بزرگی از حمایت از او در قالبِ خریدبلیط‌هایش از مسیر همان جریان در لندن صورت می گیرد. او به ارایه آثار موسیقاییِ اسلامی شهرت دارد اما باید دانست که در تولیدات و کنسرت‌های او آثار مبتنی بر زیرپاگذاشتنِ بدیهیاتِ اولیه اسلام یعنی رعایت نکردن محرمات وجود داشته و دارد اما این بخش‌ها همواره به دلیلِ فقدان نگرش جامع محیطی نسبت به اهالی فرهنگ و هنر به صورت سهو یا در بسیاری موارد تعمداً نادیده انگاشته می‌شود. تا ضدتبلیغ برای چهره ارایه شده از هنرمندان در رسانه‌های داخلی ایجاد نشود.
 

سیتینورالیزا در قطعه‌ای دو صدایی همراه با سامی یوسف
 
آلبوم و کلیپ‌های سامی یوسف با برخی خواننده گان زن ازجمله «سیتینورالیزا» (Siti Nurhaliza) از خواننده‌گان معروف مالزی متولد ژانویه‌ی ۱۹۷۹، کاندیدای جایزه جهانی موسیقی برای بهترین هنرمند و خواننده زن مبینِ مسایل دیگری است. گوگوش نیز کاندیدای همین جایزه جهانی بود که آثارش از طریق گروه «یونیورسال» منتشر می‌شود این خواننده ی زن که کنسرت‌هایی را بدون حجاب و با شرایط نامتعارف در اقصی نقاط جهان مانند سالن «رویال آلبرت» لندن بر روی صحنه می برد، در اجرای مشترک با سامی یوسف با حجاب در خصوص اسلام و پیامبر اکرمصلی الله علیه و آله و سلم می‌خواند!
 

سیتینورالیزا در قطعه‌ای دو صدایی همراه با سامی یوسف
 
اخیر سامی یوسف همکاری خود را با خوانندگان زن و خواندن قطعات دو صدایی افزایش یافته است و با «ابیدا پروین» خواننده پاکستانی قطعه‌ای را با عنوان «یا حی یا قیوم» خواننده است.


و البته هر چقدر زمان کنسرت سامی یوسف در ایران به تاخیر بیفتد از او برگ‌های تازه رسانه‌ای منتشر خواهد شد.
با انتشار فعالیت‌های رو به گسترش سامی بازهم این سئوال مطرح است، چرا دو جریان فکری مختلف، با گرایشات سیاسی متنوع، مدت‌های انرژی فراوانی را صرف کرده‌اند تا سامی یوسف را به ایران بیاورند؟

منبع:مشرق
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این مناطقی که سامی یوسف رفته ساکنان عرب مسلمان داره و از نظر ما به آنجا میگویند فلسطین. قدس هم بی تردید دروازه آسمان و مقدس ترین نقطه زمین است و حتی معراج پیامبر هم از مسجدالحرام به مسجدالاقصی و از آن مکان به درگاه الهی بوده. پس رفتن به قدس هم آرزوی همه مسلمانان است چون تنها نقطه ای است که پیامبر عظیم الشان اسلام از آن به معراج رفته و پاک ترین زمین دنیاست.
Iran, Islamic Republic of
دقیقاً، نکته جالب اینه که ما کشور اسراییل رو اصلا به رسمیت نمیشناسیم و رژیم اشغالگر خطاب می کنیم علی الخصوص در رسانه های جمعی ولی تو این متن اصرار زیادی وجود داره که از عبارت مجعول اسراییل استفاده بشه. تصاویر کنسرت هم کاملا مشخصه که اعراب مسلمان مخاطب هستن نه صهیونیست ها توی تل آویو یا حیفا
Iran, Islamic Republic of
,....
بی سواد
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز
از طرف همه عاشقان بی بند و باری و ترانه های آنچنانی بابت تبلیغ کامل آلبومهای خوانندگان مبتذل ، از شما تشکر می کنم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا که !!!!
Japan
چطور یه علف هرز وسط اعتقادات آدم می کارن
این آدم می تونست هر شکلی باشه ولی چرا به شکل یه بچه حزب الهی به خورد مردم دادنش هدف فاسد کردن حزب الهی ها بوده
و الا این آدم پدرش حزب الهی بوده یا مادرش که حالا از اسلام میخونه
Iran, Islamic Republic of
بله کل این سرزمین مال فلسطینی هاست.اما سامی یوسف اگر حامی فلسطین بود، باید به غزه می رفت نه اینکه دعوت یک صهیونیست را بپذیرد.
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا در غزه بک میدان معروف به نام سیدالشهدا صدام حسین با مجسمه آن ملعون دارند, دفعه بعد خوبه اونجا کنسرت بذاره,..
Iran, Islamic Republic of
لطفاً اطلاعات اشتباه ندهید. این میدانی که شما نام بردید در شهر قلقیلیه فلسطین و در کرانه باختری رود اردن است که تحت اداره تشکیلات خودگردان فلسطین است نه در غزه.
سرور
Iran, Islamic Republic of
نخیر استاد اعظم.
میدان صدام حسین در کرانه باختری شهر قلقیلیه افتتاح شده بود که آن هم تحت سیطره محمودعباس سازشکار است و میدانی با این اسم دیگر وجود ندارد.
United Arab Emirates
اون میدان و طرفدارای صدام توی کرانه باختری رود اردن و تحت حکومت محمود عباس است. قسمتهایی از مناطق فلسطینی نشین هم اینجاست که سامی یوسف رفته و اینها را هم فلسطینی حساب نمیکنیم و اسراییلی شده اند. پس, در نتیجه وقتی میگیم فلسطین در اصل منظورمان همان باربکه غزه است که محدوده ای تقریبا به اندازه همین کن و سولقان خودمان است و دیگر هیچ. یعنی دعوا سر لحاف مرحوم ملانصرالدین است
Russian Federation
:)))))))
هادی
Czech Republic
...
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
...
...
آذربایجانی
Iran, Islamic Republic of
بله در مقدس بودن بیت المقدس هیچ شکی نیست. اما سوال اینجاست آیا اراضی اشغالی تحت حاکمیت مردم فلسطین هست؟ در حقیقت نه، چون آنها از خانه که بیرون می آیند تا به محل کارشان برسند، احتمالا روزی ده ایست بازرسی صهیونیستی رو رد میکنند.اگر کمی مطالعه کنیم میبینیم غیر از نوار غزه در واقع جایی در سرزمینهای اشغالی برای حاکمیت اعراب فلسطینی وجود ندارد. و سفر به اراضی اشغالی در پوشش رسانه ای، سفر به اسرائیل تلقی میشود.
Iran, Islamic Republic of
چرا چند وقته مسئولان کشور از بالا تا پایین اصرار دارند که بگن اسراییل فلان است و فلان میشود. عزیزان اونجا فلسطینه یا با کمی ارفاق فلسطین اشغالی. پس به اسم اسراییل رسمیت ندین.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
داداش اینجوریا هم که شما میگی نیست، یه سرچ ساده تو گوگل نشون میده که شهردار شهر ناصره که از این آقا دعوت کرده شخصی به نام علی سلام هستش که مسلمان و عرب هست.
Iran, Islamic Republic of
اون هم عضو تشکیلات خودگردان هست که با چراغ سبز صهیونیستها انتخاب میشه.
Iran, Islamic Republic of
یعنی رفتن به قدس آن هم به دعوت مقامات اسرائیلی و بعد هم اجرای کنسرتی که هیچ دفاعی از زنان و کودکان و جوانان مظلوم و شهید فلسطینی نمی کند برای شما هیچ مفهومی ندارد؟؟!!!

آدم به دعوت دشمن یک ملت به سرزمین اشغال شده شون بره بعد هم حاضر نشه که حتی یه جمله به نفع فلسطینی ها و دشمنی با خوی وحشیگری رژیم صهیونیستی داشته باشه؟!

اون هم در حالی که حتی نوجوانان ما در میادین ورزشی حاضر به رویارویی با نمایندگان رژیم نامشروع اسرائیل نیستند، این گنده بک این چیزها را نفهمیده؟؟؟
United Arab Emirates
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
باید بره غزه میدان صدام حسین اونجا بخونه . ...
Iran, Islamic Republic of
آسمون ریسمون نباف.
همین که به دعوت رژیم صهیونیستی رفته اونجا در واقع این رژیم را تایید کرده و اعتقادی به درد و رنج ملت زجرکشیده و مظلوم فلسطین نداره. ...
Iran, Islamic Republic of
شما مطمئنی شهردار ناصره صهیونیست هست؟
Iran, Islamic Republic of
فرض کنیم شما راست میگی و شهردار ناصریه عامل صهیونیست نباشه،
پس در مورد اجراهای مختلطش با خانمهای مسئله دار و نیز اجرا در شبکه MTV لبنان که مال جریان سعودی - وهابی هست چی میگی؟!...
Iran, Islamic Republic of
سامی یوسف منفعت طلب را مقایسه اش کنید با راشل کوری آمریکایی:
راشل کوری جوان 23 ساله آمریکایی 27 ژانویه سال 2003 به نوار غزه سفر کرد. در اولین شب اقامتش در شهر رفح در جنوب نوار غزه با دو نفر از فعالین خارجی که می‌خواستند با نصب تابلوهایی که روی آن‌ها نوشته بودند"افراد بین‌المللی"باعث توقف تیراندازی سربازان اسرائیلی به سمت شهروندان فلسطینی شوند. می‌خواستند با سیاست "تخریب منازل، ریشه‌کن کردن درختان و ارعاب شهروندان بی‌دفاع فلسطینی" مقابله کنند.

کم‌تر از دو ماه بعد یعنی 16 مارس 2003 راشل که کاور نارنجی فلورسنت به تن داشت تا به راحتی دیده شود، سر راه بولدوزر ارتش رژیم صهیونیستی ایستاد تا از تخریب خانه یک داروساز فلسطینی به نام"سمیر نصرالله"که در این مدت با هم آشنا شده بودند، جلوگیری کند. اما بولدوزر اسرائیلی با عبور از روی راشل جمجمه او را شکست، دنده‌های او را خرد کرد و ریه‌های او را سوراخ کرد. اما گویی این کافی نبود، راننده بدون آن که تیغه بولدوزر را بالا ببرد، دنده عقب گرفت و برای بار دوم از روی بدن راشل رد شد.

سامی که به اندازه یه دختر هم باغیرت نیستی!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
راشل کوری .... عکس های بی حجابش را ندیدید؟
...
Iran, Islamic Republic of
مکه از قدس مقدس تر است.
اگر سامی یوسف در صدر اسلام بود، برای ابوسفیان و ابوجهل هم در مکه برنامه اجرا می کرد.
Iran, Islamic Republic of
مقدس ترین مکان زمین و تنها سرزمین عروج پیامبران بیت المقدس است اما برای مسلمین مکه مهمترین شهر و برای یهودیان اورشلیم یا همان قدس مهمترین است
Iran, Islamic Republic of
توجه کتید برگزاری چنین کنسرت هایی قطعاً با مجوز دولت صهیونیستی است و هر عقل سلیمی می تواند بفهمد دولتی که کودکان فلسطینی را می کشد، اگر چنین کاری برایش مفید نبود اجازه برگزاری چنین کنسرتی نمی داد به خصوص که می خواهد نشان دهد که آنها با اعراب در صلح و صفا زندگی می کنند. یعنی یک دروغ آشکار!
رسول مشهدي
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خوشا به حال سامی که توانسته مسجدالاقصی را زیارت بکنه. سرزمین پیامبران بزرگ الهی. سرزمین معراج پیامبر اسلام
Iran, Islamic Republic of
زیارت بی معرفت و همراه ومهمان شدن بر سفره قاتلان کودکان و زنان فلسطینی همچون تیری است که به سوی پیامبران مدفون در بیت المقدس شلیک شده.
خدا جوابش را بده
این سامی یوسف از یک شهروند تفنگ به دست صهیونیستی هم خطرناکتر و شیادتره.
Iran, Islamic Republic of
قاتل کجا بود؟ عکس و فیلم کنسرت هست. همشون عرب فلسطینی اند منتها شما فقط همون چند کیلومتر مربع غزه و جمعیت معدودش را فلسطین حساب میکنی
Iran, Islamic Republic of
قبل از زیارت قدس رفته زیارت خاخام های کثیف صهیونیست به رسمیتشون رسانده ....تازه عکس یادگاری گرفتند هنر نیست!!!!
سرور
Iran, Islamic Republic of
سیستم اسلام اردوغانی که در آن زنان نیمه عریان کنار سفره افطار حاضر شده و از قضا برخی از مهمانان وی رقاصه و مطرب هستند. غروب افطار و شب ....
Iran, Islamic Republic of
اسلام اردوغانی فعلا کل بازار ما را تسخیر کرده و از لباس و پارچه و یخچال و لباسشویی گرفته تا قطعات خودرو و میوه های لاکچری و زیورآلات و.... همه ترک شدن. اسلام اردوغانی را وقتی دلار گرون میشه توی ترکیه با مال خودمون مقایسه کن بعد شعار بده اخوی
سرور
Iran, Islamic Republic of
اشتباه همین است که برخی به بهانه پیشرفت ترکیه در اقتصاد دنبال اسلام اردوغانی باشند.پیشرفت صنعتی- اقتصادی ترکیه از زمان مرحوم تورگوت اوزال در آن کشور پایه گذاری شد و مبنای آن هم مثل بسیاری از کشورهای روبه توسعه کار بیشتر و مصرف کمتر بود.
برابری نرخ پول ملی با دلار امریکا هم ربطی به مشی مذهبی مردم ندارد. هم می توان دیندار بود و هم پیشرفت کرد.
بنده شعار نمی دهم و برعکس جنابعالی تا بتوانم از لباس و ....زیور آلات ایرانی استفاده می کنم و میوه لاچری ترکیه ای! هم نمی خورم تا اقتصاد ما کمتر ضربه ببیند. نمی شود امید به آینده ای بهتر داشت و زیرشلواری خارجی پوشید.موفق باشید.
United Arab Emirates
زمان تورگوت اوزال هنوز نساجی مازندران توی ازمیر و آنکارا و آدانا نمایندگی فروش داشت, ترکبه کمتر از ده ساله که رشد پر شتابش را شروع کرده
سرور
Iran, Islamic Republic of
خود ترکها اذعان دارند که انقلاب صنعتی از زمان آقای تورگوت اوزال در ترکیه آغاز شد.شما هم دقیقا همین را تایید می کنید که زمان وی ما در آنجا فروش منسوجات داشتیم.
Iran, Islamic Republic of
اقای سرور شما ترکیه را از نزدیک دیدید ؟ ...
سرور
Iran, Islamic Republic of
خب.
Iran, Islamic Republic of
خب ؟؟؟ دوستان تندرو شما که ما مردم را برده میدونن و مثل شما خودشون را صاحب مملکت هر حرف راستی را سانسور می کنن. متاسفانه .نمیزارن کسی نظر دیگه بده .
سرور
Iran, Islamic Republic of
من وکیل دوستان شما نیستم. من جواب سوال ات را دادم. در ضمن وصله ات به من نمی چسبد چون جهان نیوز بنا به تشخیص خودش کامنتهای بنده را هم سانسور می کند، سه نقطه میگذارد یا کلا نمایش نمی دهد.بهرحال خب.
Iran, Islamic Republic of
اقای سرور الان ساندیس خنک قیمتش چنده ؟
سرور
Iran, Islamic Republic of
ناراحت نباش.
Iran, Islamic Republic of
اون اسلام اردوغانی نیست که بازار شمارو تسخیر کرده، اقتصاد ترکیه است که در مقابل اقتصاد لیبرال و غربزده دولت ما، بازار را تسخیر کرده
Iran, Islamic Republic of
ممنون که اطلاع دادین
ما واقعا نمی دونستیم
ولی من هم از اینکه شعرهاش چندان بوی تعالی و انسانی نمی داد و فقط صدا و آواز بود خوشم نمی اومد.
ممنون که روشن کردین.
Iran, Islamic Republic of
آهااااان
پس بگو!
دارن یه شجریان دیگه درست می کنن!
مرگ بر خوش صداهای لشگر اسرائیل
Iran, Islamic Republic of
سلام و وقت بخیر. هرگز بحثی رو که صرفا با شنیدن حرفه ای این و اون تنظیم شده خیلی زود باور نکنید
Iran, Islamic Republic of
همین خط کشی ها ملت را بیزار کرده از شماها!!!!
به قول حاج قاسم: همون دختر بی حجاب هم دختر من و شماهاس....
Iran, Islamic Republic of
یعنی شما هیچ مرزی بین ظالم و مظلوم قائل نیستین یا خودتون را به ندانستن و ندیدن جنایات صهیونیستها زدین؟!
Iran, Islamic Republic of
10.56 جنایت این و اون به من چه ربطی داره ؟ مگر در چین مسلملنان را نمی کشن چرا ساکتید ؟ کی به مردم خودتون میرسید ؟...!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
گزارش خوبی بود ممنون
Iran, Islamic Republic of
در باغ را باز كرديد شايد ترامپ و دوستانش دست از سرتون بردارند كو ان شعار مقاومت
Iran, Islamic Republic of
عمو جوون؛
اون موقعی که رسانه های اصولگرا با وله زیاد تبلیغش میکردند باید قبلش تحقیق میکردید
از این باب صدبار ضربه خوردیم و هزار مثال هست
بدتر از این شبهات و سوال های افکار عمومیه نسبت به این موارد
جماعت نمیگن هرکی کارش میگیره اینا بهش انگ میزنن؟؟؟ یا هزار حرف و حدیث دیگه؟؟؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
مرسی جهان جان...
همیشه شخصیت شامی برام جای سوال بود
Iran, Islamic Republic of
حالا اینهمه نحقیق کردید که چی بشه.سامی یوسف با حرف شما نه تنها ازمحبوبیت کم میشه بلکه عده زیادی تو کشور ن که منتظر لجبازی هستن به لج شما که شده به طرفداران سامی اضاف میشنن.شماهرچی بگید متاسفانه یا خوشبختانه مردم به معنای عامه عکسش عمل خواهند کرد.!!!!
حلما
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا در قرآن یکی از بدترین صفات، لجوج بودن در مقابل حرف حق هست!
یکی از آثار لجاجت اینست که افراد لجوج از درک حقایق آیات الهی محرومند....
سلام
Iran, Islamic Republic of
البته مجسمه صدام حسين دارند و ما هم نمونه آن را همين داخل مملكت داريم ،بعضى اصلاح طلبان كه كعبه آمالشان آمريكاست و دوست اسراييل.
دهه شصتی
Iran, Islamic Republic of
....
آدمیزاد
Colombia
سامی یوسف از طرف حکومت باکو و دیگر دشمنان ایران ماموریت دارد تا در ایران فتنه بر انگیزد ، این آدم بشدت ضد ایرانی است هشیار باشید.
Iran, Islamic Republic of
الله ولی الذین امنوا یخرجهم من الظلمات الی نور
یکی از مولفه های اصلی اسلام ناب، جذب حداکثری است.
امیدوارم بودجه ای که در جهان نیوز صرف میشه از بیت المال نباشه والا شما خیلی خیلی بدهکارید.
اگر با طرز نگاه شما بسنجیم آزاد کردن ابوسفیان توسط پیامبر و یا حکم عمارت فارس برای زیاد(پدر عبیداله)و یا امثالهم در تاریخ اسلام، گناهی نابخشودنی است.
عزیزان اسلام دین بخشش و جذب حداکثری و عدم سوء ظنه!
شما جزو کدام قسمت از جامعه ایران هستید که اینقدر از مرحله پرتید؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
چی فکر می کردم چی شد
Bulgaria
همیشه فلسطین اشغالی بود حالا تا سامی یوسف رفت شد اسرائیل !!!!
Iran, Islamic Republic of
ممنون از جهان بابت شفاف سازي
فقط بعضي جاها نياز به ارائه اين همه آلبوم و اسم آهنگ نداشت
از همون اول هم كه شعرهاشو ميشنيديم احساس ميكرديم بيشتر صدا و آهنگ داره برامون مفهومي نداشت
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
امیدوارم بیاد و چشم شما ..... بشه،خودم نقطه چین گذاشتم،........خخخخخ
Romania
خیلی با کینه تنظیم شده بود
Iran, Islamic Republic of
بسمه تعالي
دوستان عزيز عنايت بفرماييد بنده قبلا از صدا و آهنگهاي سامي يوسف خوشم مي اومد ولي بعد از خوندن كامل مطالب فوق از يك جمله اي خوشم اومد و اون اينكه آقاي سامي يوسف نمادي از اسلام غير انقلابي و غير ظلم ستيز هست و دقيقا به اين خاطر هست كه عربستان از اون حمايت مي كنه و اسرائيل براش سينه چاك مي كنه. و بدين خاطر هم هست كه چنين كسي و تفكري در بين دوستداران اسلام واقعي و شيعه ايراني جايگاهي نداشته و نخواهد داشت.
Iran, Islamic Republic of
نظر من کجاست؟
Iran, Islamic Republic of
تا همین الانم زیاد شهید دادیم!
درسته فلسطینی ها هم سنی هستند. ولی مسلمانند و در اقلیت و مورد ظلم واقع شدن.
به نظر من ایشون اعتقاد داره هر کسی با هر دینی میتونن کنار هم زندگی کنن! حتی امکان داره روحیات خیلی ها با الهام از یک هنر مند تغییر کنه تصمیم به جبران خسارت بگیرند.
یا برگزاری کنسرت مذهبی اسلامی در اسرائیل به خیلی ها بقبولونه که نمیشه اونا رو نادیده گرفت و قتل عام کرد.
البته نمیگم این نظر منه! ولی شاید هم نیتش خیر بوده.
اگه شهرت و پول میخواست زیر دست پدرش یه خواننده معروف و پولدار می شد.
امیررضا
Iran, Islamic Republic of
چقدر متن با کینه نوشته شده........
حسام حسامیان
Canada
همه این اطلاعات متاسفانه غلط بود، و شما با تعصبات سیاسی خود، برچسب هایی به این هنرمندان برجسته زدین که از انصاف انسانی به دوره.
Iran, Islamic Republic of
...........
Iran, Islamic Republic of
دوستان عزیز . این قضیه ناقص ومبهم. شما هم از هیچ چیز کاملا خبر ندارید. پس در این باره لطفا اظهار نظر نکنید