پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - 13 Aug 2020
 
۰
۱

خودکشی یک متهم روی آنتن زنده!

سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب: 689801
شاید اگر بسیاری از متهمان را به آنتن زنده تلویزیون دعوت کنند اظهار پشیمانی کنند یا از مردم و رسانه‌ها درخواست عفو کنند. اما برخی نیز واکنش‌هایی متفاوت خواهند داشت.
خودکشی یک متهم روی آنتن زنده!
به گزارش جهان نيوز، در دهه ۱۹۸۰، اهالی پنسیلوانیا با یک پرونده عجیب و پرحاشیه رو به رو شدند. در جریان این پرونده خزانه دار پنسیلوانیا، باد داویر به دریافت رشوه و اعمال مختلف مجرمانه که در نهایت همان سوء استفاده از مقام و قدرت در نظر گرفته می‌شود رو به رو شد و در نتیجه به ۵۵ سال زندان محکوم شد.

اما ماجرای محکومیت او به همین سادگی پیش نرفت. درست یک روز پیش از فرستاده شدن وی به زندان، او در یک کنفرانس مطبوعاتی و در حضور خبرنگاران و دوربین‌های تلویزیونی سخنرانی کرد و این سخنرانی با یک ماجرای خونین همراه شد. همه چیز از جایی شروع شد که خزانه دار پنسیلوانیا موافقت کرد که رشوه ۳۰۰ هزار دلاری را در ازای اعطای قرارداد دولتی به یک شرکت حسابداری بپذیرد. قرارداد ۴.۶ میلیون دلاری برای یک پروژه بزرگ و پیچیده بود. داویر قرارداد را به شرکتی دیگر اعطا کرد. شرکت ثانی بسیار بی تجربه بود و به سرعت این پرونده افشا شد.

بر همین اساس نیز داویر به جرم دروغ، تقلب، توطئه و مواردی مشابه محکوم به ۵۵ سال زندان شد، اما روز قبل از دادرسی نهایی داویر یک سخنرانی مطبوعاتی طولانی انجام داد و خود را بیگناه اعلام کرد و درباره مسائل مربوط به سیستم عدلی ایالات متحده صحبت کرد. برخی از خبرنگاران شروع به بلند شدن از روی صندلی‌ها کردند، اما او گفت که مرگ همیشه پوشش خبری بهتری دارد و او امیدوار است داستانش منجر به "توسعه یک سیستم عدالت واقعی" شود.

سپس یک اسلحه را از پاکتی که همراهش بود بیرون آورد و خودکشی کرد. تصاویر خودکشی او در تصاویر زنده از ایستگاه‌های تلویزیونی پخش شد.

منبع: انتخاب
برچسب ها: خودکشی متهم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ب
Iran, Islamic Republic of
آن بابا غیرت داشته نه مثل این ها که در مملکت ما دست بهر کاری می زنند بعد طلب کار هم می شوند؟