شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ - 24 Aug 2019
 
۶
۸۳
قالیباف:

نوع ورود اصولگرایان در انتخابات ۹۶ اشتباه بود/ مبارزه با استکبار مانع پيشرفت کشور نيست/ ساخت اتوبان امام علی(ع) را پروژه غيرممکن می‌دانستند/ برای راحتی خود می‌گويند، نمی‌شود/مشکل نقدینگی یک‌ساله قابل حل است

يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹
کد مطلب: 689464
در انتخابات ۹۶ همه فکر مي کنند که اصول وحدت رعايت شد. درحالي که اين برداشت درست نيست. گرچه به صورت شکلي وحدت رعايت شد ولي به صورت محتوايي رعايت نشد.
نوع ورود اصولگرایان در انتخابات ۹۶ اشتباه بود/ مبارزه با استکبار مانع پيشرفت کشور نيست/ ساخت اتوبان امام علی(ع) را پروژه غيرممکن می‌دانستند/ برای راحتی خود می‌گويند، نمی‌شود/مشکل نقدینگی یک‌ساله قابل حل است
به گزارش جهان نيوز، جمهوري اسلامي در آستانه دهه پنجم با موضوعات و مسائل مختلفي روبرو مي باشد. پيروزي بر داعش موجب افزايش نفوذ ايران اسلامي در سطح منطقه شده است و اين موضوع منجر شد تا حاميان داعش به روشهاي مختلف براي مقابله با جمهوري اسلامي روي بياورند. لذا اين روزها با تحريم اقتصاد ايران در صدد به زانو درآوردن جمهوري اسلامي ايران هستند.

به همين منظور مصاحبه اي با دکتر محمد باقر قاليباف (که در سابقه خود مسئولیت هایی همچون فرماندهی قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبيا، فرماندهی نيروي هوايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، فرماندهی نيروي انتظامي و شهرداري تهران) با موضوع «چالش های اقتصادی و راهکارها» صورت گرفته است.

به نظر شما منشاء مشکلات فعلي کشور چه مي باشد؟
مشکلات کشور از زماني شروع شد که مسئولين از باورهاي انقلابي دهه شصت به دلايل مختلف فاصله گرفتند. دشمنان در افکار عمومي القا کردند به خاطر آنکه با امريکا دشمني داريم، مشکلات براي کشور به وجود آمده است. در حالي فاصله گرفتن از سنت هاي الهي موجب ايجاد مشکل شده است.

خداوند در قران مي فرمايد: كَم مِن فِئَةٍ قَليلَةٍ غَلَبَت فِئَةً كَثيرَةً بِإِذنِ اللَّهِ. بنابرين مسلمان وظيفه دارد توان و تلاش خود را انجام دهد تا به پيروزي برسد. البته پيروزي مشروط به اقدام در راه خداوند است. نااميدي در فرهنگ اسلامي، عاشورايي، غدير و بعثت معني و مفهوم ندارد. مقام معظم رهبري در بيانيه گام دوم نيز به اين موضوع اشاره دارد. البته به منظور تحقق وعده ها بايد مشقت هاي زيادي را تحمل کرد
در دوران دفاع مقدس گاهي اوقات خواسته رزمندگان به اين موضوع بسنده مي شد که بتوانند شهدا را انتقال دهند. البته تحمل چنين سختي هايي سنت الهي است. نبي اکرم (ص) در جنگ احد و خندق سختي هاي زيادي را تحمل کردند. در آن روزها پيامبر(ص) وعده فروپاشي کاخ کسري را به اصحاب خود دادند اما برخي باور نمي کردند و مي گفتند: لشکري که از ترس در حال کشيدن خندق به دور مدينه است، چگونه مي تواند طاق کسري را فتح کند. برخي از اصحاب رسول الله به علت فشارهايي که بر آنها وارد شد، دچار ترديد شدند و به بهانه ملاقات فرزندان به مدينه برگشتند.

بر اساس سنت خداوند زماني که صف مومنان از کفار و منافقان جدا شود پيروزي قطعي مومنان رقم خواهد خورد. اين موضوع در دوران دفاع مقدس به اثبات رسيد. مي توان آن را به حوزه سياسي، نظامي، اقتصادي، فرهنگ و ... ارتباط داد. 

 بنابراین بر اساس سنت الهی، زماني که جمهوري اسلامي ظلم ستيز باشد، نصرت الهي شامل کشور مي گردد. شعار نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران هيچ مبناي ديني و انساني ندارد. حاميان اين انديشه حتي نمي توانند ميهن پرست و ملي گرا باشند. حتي بر اساس محاسبات مادي و ابزاري خواسته هاي آنها به ضرر کشور است. مبناي جمهوري اسلامي، منطبق بر عقلانيت متصل به وحي و انجام وظيفه است.

ايران به منظور حفظ استقلال و عزت کشور، هرگز به خواسته هاي آمريکا تن نداد بر همین اساس پيشرفت چشمگير در کشور رخ داد. قطعا کشور مي توانست در وضعيت بهتر از امروز قرار گيرد لذا مبارزه با استکبار مانع پيشرفت کشور نيست. مديريت صحيح، رفاه و آرامش اقتصادي به همراه مبارزه با استکبار به صورت توامان مي تواند اتفاق بيافتد.

آیا ارتباط مستقیم بین افزایش فروش نفت و افزایش سطح رفاه جامعه وجود دارد؟
در دهه هشتاد به علت کاهش قيمت نفت، درآمد کشور به حدود بيست و سه ميليارد دلار رسید و بعد از گذشت چهارسال، با افزايش قيمت نفت در آمد کشور به صد و ده ميليارد دلار افزايش يافت. اگر کشوری بخواهد درآمدش را  5 برابر افزايش دهد، مي بايست پانزده برابر تجارت و توليد انجام دهد. در حالي جمهوري اسلامي نفت خام می فروشد و پول وارد کشور مي کند. اما سوالي که وجود دارد اين است که شرايط اقتصادي مردم در زماني که کشور صد و ده ميليارد درآمد داشت بهتر بود يا در سالهايي که بيست و سه ميليارد دلار؟ بر اساس آمارهاي رسمي در سالهايي که کشور 23 ميليارد دلار درآمد داشت، رشد اقتصادي کشور در بخش صنعت دو رقمي بود. بنابراين پول نمي تواند مشکل کشور باشد.

  به نظر شما برای حل مشکلات کشور چه اقداماتی باید صورت گیرد؟
1-  مردم در اقتصاد نقشي ندارند. حتي در حوزه مسائل فرهنگي و اجتماعي نقش مردم بسيار کم است. فرصت از جوان ها گرفته شد. جوانان شجاعت، خلاقيت، تحرک و انگيزه دارند، ريسک پذيرند. نسبت به مسائل روز تسلط و آمادگي جسماني بالاتري دارند. تجربه به تنهايي مشکلات را حل نمي کند. اين موضوع مشکل جدي است.

2- مسئولين بايد در شناخت مسائل و مشکلات اولويت بندي کنند. به علت کوتاهي هاي گذشته، بعضی از مسئولین نمي توانند اولويت بندي کنند چون اولويت هاي زيادي براي کشور ايجاد شد. مسئولین در گذشته موضوعات و مشکلات را حل نکردند و صرفا از آن عبور کردند و مشکل لاينحل ماند. در چنین صورتی بعد از مدتي کشور با همان مشکل به صورت پيچيده تر روبرو می شود و حل آن بسيار سخت تر مي گردد.

3- در بعضي موارد تصميم همانند موضوع حضور زنان در ورزشگاه تصميم محکمي گرفته نشد. در حالي که بايد قاطعانه تصميم گرفت و دلايل آن به مردم گفت. مسئولین گاهي اوقات جلوي تغيير مقاومت کردند ولی مشکل را حل نکردند. يکي از مباحثي که در زمان خدمت بنده در نيروي انتظامي مطرح شد، موضوع پليس زن بود. بحث را نزد حضرت آقا مطرح کردم. ايشان فرمود: قبل از شما صحبت و تصميم گيري شد. به علت مهيا نبودن شرايط بحث را ادامه ندادم. در ملاقات بعدي دوباره بحث را مطرح کردم زيرا اين موضوع را نياز جامعه مي‌دانستم و خدمت حضرت آقا دلايل خود را مطرح کردم. ايشان در بين صحبت هاي بنده فرمودند اين صحبت ها منطقي است. مثال دیگر آنکه زماني که شهردار تهران بودم. برخی ساخت اتوبان امام علي(ع) را يک پروژه غير ممکن مي دانستند.

قرار گرفتن دوازده هزار خانه در مسير يکي از مشکلات این پروژه بود. اما در مدت زمان بيست ماه با مديريت جهادي اين بزرگراه به بهره برداري رسيد. بنابراين مشکل اصلي کشور اقتصاد و تحريم نيست. بلکه مشکل در باور و شناخت مسئله و چگونگي تصميم مديران است.

4- در شرايط فعلي کشور بايد سياست هاي جبراني داشته باشد. تخصيص ارز 4200 براي 25 کالا کار درستي بود. ولي اشکال در چگونگي اجراء وجود دارد. ارز 4200 توماني به فردي داده مي شود که مردم اصلا اين افراد را نمي شناسند، ولي دولتيان به درستي آنها را مي شناختند، شفافيت و نظارت وجود ندارد. امروز دستگاههاي نظارتي افرادي را دستگير مي کنند که با ارز 4200 توماني گوشت وارد و با قيمت گرانتر در بازار عرضه مي کنند.  بنابراين روش اجراء غلط است و بهتر بود يارانه (نه به صورت نقدي) به افراد داده مي شد. يعني دولت کالابرگ‌هايي به منظور خريد کالا در اختيار مردم قرار مي‌ داد. به اين صورت مردم به صورت مستقيم کالاهايي که به آن تعلق ارز مي گرفت را می خريدند. اين مکانيزم راحت تر از آن است که ارز به وارد کننده داده شود و مردم در صف يارانه خود را بگيرند.

بیشتر بخوانید:
مسئولان خالی بودن جیب و کارت بانکی را درک نکرده‌اند
ارتباط حمله به قالیباف با «نامه به روحانی» چیست؟
قالیباف ۹۵ درصد کارها را تمام کرد و رفت


5- موضوع نقدينگي در کشور؛ به نظر بنده طي مدت يک سال مي توان اين مشکل را حل کرد و آن را در چرخه درست قرار داد. وقتي در سال 320 هزار ميليارد تومان سود بانکي بدون ماليات به دارندگان سپرده هاي بانکي داده می شود که 80% آن به 2% حساب ها تعلق مي گيرد؛ آيا نمي توان اين مشکل را حل کرد؟ قطعا راهکار دارد. اما فرهنگ چهاردرصدي‌ها اجازه نمي دهد.

6-در حوزه ماليات مي توان از تمامي کاسب هاي خرد ماليات نگرفت. در کشور کمتر از هزار فعال اقتصادي وجود دارند که اگر ماليات درست از آنها گرفته شود، مي توان از دو ميليون نفر ماليات نگرفت. تمام مشکلات را مي توان با برنامه ريزي درست برطرف کرد. 

 به نظر جنابعالي گامهاي عملياتي براي بيانيه گام دوم چه مي باشد؟
از روزي که بيانيه صادر شد بايد در اين خصوص تدبر و بخش هاي اجرايي آن را احصا بشود تا وظيفه ي نيروهاي انقلاب مشخص گردد. بيانيه نياز به تکرار ندارد بلکه نياز به اقدام و عمل دارد. يکي از مهمترين بحث ها آن قسمت اول آن است که به باورها و اعتقادات اشاره دارد. همه داشته هاي انقلاب بر اساس اين باورهاست. همه ارکان کشور بايد اين موضوع را در حوزه يادآوري، گفتمان سازي و پيگيري و... مورد توجه قرار دهند.

موضوع دوم بحث جوان گرايي است. اولين گامي که بايد اتفاق بيافتد اين اصل است. جوانان بايد در همه حوزه ها « سياسي، اجتماعي، فرهنگي» ورود پيدا کنند البته نه به معني ناديده گرفته شدن افراد با تجربه و پيش کسوت زيرا تجربه از علم بالاتر است. آنها بايد کارهاي مشاوره اي را انجام دهند. اجرايي ترين کار همين دو اصلي است که ذکر شد.

نظر شما در خصوص حرکت اصولگرایان به سمت وحدت چه می باشد؟
تا زماني که اصولگرایان در مسير گذشته حرکت کنند، نمي توانند کار جدي و اساسي انجام دهند. در انتخابات 96 همه فکر مي کنند که اصول وحدت رعايت شد. درحالي که اين برداشت درست نيست. گرچه به صورت شکلي وحدت رعايت شد ولي به صورت محتوايي رعايت نشد.

1- کمپين اصولگرايي اشتباهي بود. وقتي رئيس جمهور مستقر وجود دارد و يک انتخابات ميان دوره اي در حال برگزاري است چرا از جناح مقابل دو نفر بايد حضور پيدا کنند؟ آن هم با اين استدلال که تا هفته آخر حضور داشته باشند تا مشخص شود وضع کدام يک بهتر است يا به عبارت ديگر تا هفته آخر با خودتان رقابت کنيد و هفته آخر با رقيب اصلي. آيا اين موضوع ضرورتي داشت؟ اينها اشکالات جدي در حوزه برنامه ريزي و الفباي کار سياسي است.

2- زماني چه کسي باید کناره گيري کند؟ آيا اصل را بايد اين موضوع قرار دهيم که کدام يک از اين دو نفر با رقيب بهتر مبارزه مي کنند؟ يا آنکه ميان خودشان چه وضعيتي دارند؟ يعني زمان نظرسنجي بايد بگوييم بين اين دو نفر کدام يک برتر است يا اينکه از جامعه سوال کنيم کدام يک از اين دو نفر در برابر آقاي روحاني بهتر رأي مي آورد؟ قطعا هر کدام که قدرت رقابت بيشتري با رقيب دارد بايد بماند.

3- ما در برنامه ريزي مشکلات زيادي داريم. اگر شوراي نگهبان افراد ديگر را رد صلاحيت نمي کرد، همه آنها مي آمدند. کسي با سازوکار جمنا رد نشد.

4-  تجربه دنيا نشان داد، در انتخابات ميان دوره اي، موفقيت براي کساني است که شعار اقتصادي دادند «به استثناء کارتر که با چالش انقلاب ايران رای نیاورد»، اما در جريان اصولگرايي موضوع سياسي شد. موضوع ديوار کشي خياباني، اجتماعي و سياسي مطرح شد و منفعت رقيب نيز در این چرخه بود.

5- بنده به نواصولگرايي معتقدم. نواصولگرايي به اين معني نيست که از اصول رجعت کنيم. ما بايد به اصول و باور ها انقلاب پايبند و در هدف گذاري، روش و ابزار متحول شويم. کار بايد به مردم واگذار شود. جوانها بايد در صحنه ها حضور يابند. اصولگرايي يک جريان سياسي و رويکرد نيست بلکه يک نگرش است. نو اصولگرايي مسير درستي است که بايد در آن حرکت کنيم.

وضعيت اقتصادي و امنيتي کشور در سال 1398 را چگونه ارزيابي مي کنيد؟
با توجه به فشارهايي که آمريکا با هدف کاهش فروش نفت وارد مي کند، کشور نيازمند حرکات جدي در حوزه اقتصاد است. سياست هاي دولت بايد تغيير يابد و مسير ديگري را انتخاب و حرکت کند. همانند تجربه برجام منتظر نباشد تا از بيرون مشکل کشور حل گردد، بايد نگاه به درون شکل گيرد. وقتي در حوزه اقتصاد مشکل وجود دارد، طبيعتا اين فشار بر روي قشرهاي عمومي مردم و مخصوصا فقرا و مستضعفين بيشتر خواهد بود.

اين اميد وجود دارد با تصميمات و اجراي درست در حوزه مسائل اقتصادي، مشکلات حل و فصل گردد. اگر دولت اراده کند. همه مردم و گرايش هاي سياسي که درحوزه اقتصاد فعالند، باهم تلاش کنند، مشکل حل مي شود. البته گام اول را دولت بايد بردارد.

سخن پایانی
بايد از نااميدي افراد، احساس نگراني کرد. برخي افراد تحت تاثير فضاي رسانه اي دشمن که هدف آنها فروپاشي ذهني مردم نسبت به باورهاي انقلاب است، احساس نااميدي مي کنند. اين موضوع بدتر از تحريم اقتصادي است. نااميدي منجر ميشود تا فروپاشي ذهني اتفاق بيافتد. لذا جامعه بايد محکم و اميدوار باشد، کاري که عملي نشود، وجود ندارد. متاسفانه برخي براي راحتي خود مي گويند نداريم، نمي شود و نمي توانيم. در حالي که در واقع اين چنين نيست.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مردم، برای حرکت انقلابی در اقتصاد از قالیباف دعوت عمومی کنیم
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
چند وقت قبل اجلاسی بین‌المللی در تهران برگزار شد. محل برگزاری اجلاس یکی از لوکس‌ترین هتل‌های تهران بود. قبل از سخنرانی دکتر جلیلی را دعوت می‌کنند به یکی از سالن‌های هتل جهت پذیرایی. از قضا یکی از روحانیون معروف که در آن نهاد مربوطه مسئولیت دارد نیز حضور داشت. مهمانداران هتل چای و شیرینی می‌آورند. جلیلی با اینکه قوت غالبش چای است و خیلی کم پیش می‌آید که از آن بگذرد!

این بار در کمال تعجب از خوردن آن امتناع می‌کند. بعد هم بلافاصله شروع می‌کند به انتقاد از مسئولین برنامه و آن روحانی محترم که این چه وضعی است و حالا اگر مجبورید میهمانان را در هتل اسکان دهید چرا برنامه‌هایتان را در هتل می‌گیرید. می‌دانید هر چایی و شیرینی هتل چقدر پای بیت‌المال آب می‌خورد؟ البته این انتقاد دکتر به مذاق دوستان انقلابی ما هم خوش نیامد و کلی دلخور شدند. بعد از این ماجرا روزی جلیلی در جمع دوستان در توضیح اینکه چرا مردم عین ناکارآمدی دولت به جریان مقابل اعتماد نمی‌کنند، به همین ماجرا اشاره کرد و گفت اگر می‌بینید مردم از اشرافیگری خسته‌اند اما به ما هم اعتماد نمی‌کنند، یکی از دلایلش همین رفتارهاست. مردم این تناقضات را می‌بینند. آن خدمتکار هتل، آن مدیر و مهماندار و کارکنان همه جزو مردمند. می‌گویند اینها هم مثل بقیه فقط دستشان نمی‌رسد. نمی‌شود تمام سال را جور دیگری رفتار کنیم، بعد توقع داشته باشیم مردم در انتخابات شعارهای ما را باور کنند.
Iran, Islamic Republic of
قالیباف برای وحدت کنار نرفت
با اشاره لاریجانی و در نتیجه به سود روحانی کنار رفت...!!!!
Iran, Islamic Republic of
شما؟!!!
Romania
مرغ پخته را خنده می آید از این نظرت
Iran, Islamic Republic of
میان تمام کاندیداها قالیباف بلحاظ اجرایی و سابقه بهتربود اما حیف که اورا با ناشی گری و ندانم کاری حذف کردند تا کشور گرفتاراین مشکلات شود
Iran, Islamic Republic of
مردمی که به رئیسی رای ندادن، به قالیباف هم رای نمیدادن
Iran, Islamic Republic of
دوره قبل تر اگر اصولگراها متحدمی شدند اصلا روحانی رای نمی آورد و قالیباف می شد ( انتخابات 92)
صددرصد دوره بعدی هم قالیباف می شد ( انتخابات 96 ) و کشور گرفتار ناشی گری اتحاد اصلاح طلبان و بقیه نمی شد!
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
دیگه اینطور نیست که مردم روی یه نفر قسم جلاله بگویند. امروز عملکرد مهم است و قالیباف تنها ، تاکید می کنم تنها گزینه عمل گرا و تنها راه حل مشکلات است. در 96 اگر آقای رییسی به نفع قالیباف کنار می رفت قالیباف پیروز بلامنازع بود.
Iran, Islamic Republic of
بله اما متاسفانه نگاه سنتی و دهه ۷۰، ۸۰یی به انتخابات و مقاومت در برابر تغییر در سمت اصولگرایان مانع شد.
Oman
اشتباه میکنی، نمونه اش من و خیلی از اطرافیانم!
آقای رئیسی در عین پاک، سالم و توانمند بودن، اما سابقه ی اجرایی کلان که جلوی چشم باشد را نداشتند. این اشتباه استراتژیک جمنا بود که رای به استعفای قالیباف دادند و حالا بخشی از مسئولیت وضعیت فعلی کشور به گردنشان است.
Iran, Islamic Republic of
تخریب های طرف مقابل رو هم اضافه کن
United States
....
مهدی
Iran, Islamic Republic of
مردم الان هم از اصولگرایان زده شده اند و هم از اصلاح طلبان.
Iran, Islamic Republic of
فقط آدم کارامد مثل قالیباف حال اصول گرا یا اصلاح طلب
محمد
United States
....
Iran, Islamic Republic of
فقط دکتر احمدی نژاد توان بسیج عمومی را در عرصه ترمیم اقتصاد ، سیاست داخلی و مهمتر از همه ، همراه نمودن توده های مردم را دارد.
چون او معتمد ملت ایران است .
به آقای قالیباف هم پیشنهاد می نماییم با آقای احمدی نژاد همراه شود.
Iran, Islamic Republic of
بعیده شورای نگهبان احمدی نژادو درصورت کاندیداشدن تاییدکنه
قالیباف مورد تاییده
Iran, Islamic Republic of
به گفته پیامبر اسلام(ص) مومن دوبار از یک سوراخ گزیده نمی شود اکثر مشکلات کشور ریشه اش در دولت معجزه هزاره سوم است
هاشمی : به ۱۲:۳۴
Iran, Islamic Republic of
اکثر مشکلات نه
ولی بعضی از مشکلات آری!!!!
دوبار گزیده شدیم !
Iran, Islamic Republic of
عمده مشکلات کشور به دولت حجت الاسلام هاشمی بر می گردد که نرخ ارز دولتی از 7 تومان به 144 تومان رسید یعنی 21 برابر شد.
United States
...
Iran, Islamic Republic of
1400 فقط قالیباف... سعی و خطا کافیه...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آقای قالیباف کسانی که ساز مخالف می زنند می خواهند آب و نان مردم را به مذاکره و ارتباط با کدخدا گره بزنند و آزادی را در بی بند و باری و کشف حجاب تعریف می کنند. ...!!!
Iran, Islamic Republic of
...
امیرمسعود
Iran, Islamic Republic of
قالیباف به تنهایی به اندازه تمام اصلاح طلب ها برای این مملکت و بخصوص تهران کار انجام داده است. از این حرفم نیز پوزش می خواهم چون اصلاح طلب ها کاری جز حیف و میل و فساد چیزی نداشته اند. نمونه های زیادی هم هست.
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
بدون نقطه چین حتما همینطور است. اصلاح طلبان خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
در دوره خاتمی علیرغم نفت ۷ دلاری اقتصاد ایران سالانه بیش از ۵% رشد کرد و برای اولین بار متوسط سرمایه‌گذاری ثابت سالانه به ۲۷/۵% تولید ناخالص ملی کشور رسید که این رقم در سال پایانی دولت او به ۲۹/۵ % افزایش یافت...
ب
Iran, Islamic Republic of
دورود بر قالیباف واحمدی نژاد اگر چهار درصدی ها از این دو نفر کوچکترین خلافی دردست داشتند روزگار . این دونفر سیاه میکردند؟
United States
عیسی شریفی کجاست کاپیتان؟
ب
Iran, Islamic Republic of
....
سرور
Iran, Islamic Republic of
مگر در این دولت امثال صفدر حسینی کم هست.چرا حذف؟!
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اصولگرایان باید توجه داشته باشندکه هیچوقت شانسی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نداشته اند تنها پیروزی آنها در طول 40 سال انقلاب پیروزی احمدی نژاد بوده که این پیروزی با تخریب طرف مقابل وپرده ودری وهتاکی همراه بوده واز نظر اخلاقی ارزش چندانی نداشته است.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
ببخشید جناب احمدی نژاد سه بار رای آورد پس بی اخلاقی در کار نبود!
دلیلش مهم تر است. اصلاحات عوام فریبی راخوب یاد گرفته و وقتی مردم از لحاظ اجتماعی و سیاسی رشد کردند اصلاحات عمرش تمام است.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
لابد وعده های انتخاباتی ای که الان برامون خاطره شده اخلاقی بود؟
ما و ما
Iran, Islamic Republic of
خب، وقتی شما در نظرسنجی 4 روز مانده به انتخابات محبوبیت کمتری داشتی باید کنار می رفتی که رفتی....!!!
Oman
نکنه شما هم با نگاه کردن به چهره ی مردم نظر سنجی می کنی؟
Iran, Islamic Republic of
درود بر قالیباف مرد کار و تلاش صادقانه. اصلاح طلبان پرمدعای کم کار به گرد این مرد بزرگ نمی رسند. شورای شهر تهران عیار آنها را برای مردم مشخص کرد.
Iran, Islamic Republic of
آقای قالیباف در اثنای انتخابات کار پروژه پل بزرگراه ارتش در حال اتمام بود و کار تقریبا با پیشرفت 99% و رفتن شما از شهرداری ماند یعنی نخاله های جمع آوری شده زیر پل و برخی موزائیک کاری ها ماند البته به تردد خودرو ها و ترافیک تاثیری نداشت اما تا همین الان همانطور مانده!!! در تقاطع مینی سیتی پل عابر پیاده مجهز به پله برقی نصب کردید اما شهردار جدید آن را جمع کرد و پله آهنی گذاشت !؟ . خلاصه شهر و مردم را رها و دنبال عشق بازی رفتند .
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
دقیقاً... نمونه دیگرش پل گیشا بود که قالیباف 30% پیشرفت تحویل داد و الان با گذشت 2 سال همچنان گیج میزنن که چکار باید کرد؟!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
hassan
Iran, Islamic Republic of
سخنان دکتر با واقعیات جامعه کاملا ملموس و صحیح است.
انتخابات میان دوره ای(بین 2 دوره ریاست جمهوری)
کاندیداتوری 2 رقیب(روحانی،جهانگیری) مقابل( رئیسی و قالیباف)
معطل کردن اقتصاد کشور و منتظرنتیجه برجام ماندن
فعل داشتن،خواستن و توانستن در مقابل نداشتن،نتواستن و نخواستن
....
....
...الی آخر
Iran, Islamic Republic of
وکسب رای 24 میلیونی امت حزب الله وغلبه افتخار آمیز بر رقبا
Iran, Islamic Republic of
...
...
ب
Iran, Islamic Republic of
باشه تو خوبی.بخواب.
ب
Iran, Islamic Republic of
این جواب کامنتی بود که جهان حذف کرده است.
جهان دقت کن لتفن!
وقتی جهان میترسه بیشتر سانسور میکنه
Iran, Islamic Republic of
...
امیر
Iran, Islamic Republic of
قطعا در انتخابات اتی ریاست جمهوری و همچنین انتخابات مجلس امسال اصلاح طلبان با رای قاطع پیروز خواهند شد و اصولگرایان را بازنده خواهند کرد.
Iran, Islamic Republic of
امیر جان پنبه دانه برای شتر خواب آور است. اصلاح طلبان خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
کاربر محترم :
1-نظریه شما قابلیت انتشار ندارد *
2- نظریه خود را همراه با منبع مجددا ارسال نمایید.
نننننننننننننننننننننننننننننننننننن
Iran, Islamic Republic of
ان شاء الله سال 1400 به کوری چشم اصلاح طلبهای فاسد قالیباف رای خواهد اورد و رئیس جمهور ایران خواهد شد
البته اگه مردم این روزها را یادشون باشه باید انتخاب درستی انجام بدهند
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
علی
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
بله قربان! به راست راست به چپ چپ!
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
واقعاً خلایق هرچه لایق! برید پنیر بخرید 10000 تومان!!!
Iran, Islamic Republic of
پنیر می خریم 20000 تومان وزیر بار تفکرات امثال شماها نمی رویم.!!!!
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
با خانواده ببرید استادیوم میل کنید. نوش جان!!!!!!
محمد
Romania
تاکید حضرت آقا بر جوانگرایی در سیستم بدنه اجرایی کشور هستش . قالیباف حدود ۶۰ سالشه اخوی
Iran, Islamic Republic of
آقا فرمودن دولت جوان برادر
نفرمودن رئیس جمهور جوان
برای ریاست جمهوری ۶۰ سال سن جوانی محسوب میشه
وزرا و روسای سازمان ها و معاونین رئیس جمهور و معاونین وزرا و استانداران باید از وضعیت فعلی خارج بشوند که اکثرا ۷۰ ساله یا بالاتر هستند
ضمنا با توان اجرایی قوی و قدرت مدیریت قالیباف امر جوانگرایی محقق میشه

ان شاء الله دولت جوان و حزب الهی به ریاست قالیباف در ۱۴۰۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
قاليباف سى بار ديگه كانديد بشه راى نمياره، محاله ملت به نظامى جماعت راى بدن برادر !
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
مجلس ۱۱ ام منتظر قالیباف است.
France
اقای قالیباف دو موضوع را برای رونق اقتصاد مطرح کردند اول اقتصاد را به مردم بدهیم دوم اجازه ندهیم بدهکاران مالیاتی بزرگ از پرداخت بدهی فرار کنند .اکنون در شرایطی هستیم که نهادهای حکومتی تمایلی ندارند میدان اقتصاد به مردم واگذار شود ثانیا بدهکاران بزرگ مالیاتی تا وقتی کهدر برخی مقامات حکومتی نفوذ دارند هیچ پولی بایت مالیات نخواهند داد ...
Iran, Islamic Republic of
نه قند داريم نه چاي احمدي نژاد كجايي
Iran, Islamic Republic of
...
دل
Iran, Islamic Republic of
...
United States
قالیباف: شرايط اقتصادي مردم در زماني که کشور صد و ده ميليارد درآمد داشت بهتر بود يا در سالهايي که بيست و سه ميليارد دلار؟ بر اساس آمارهاي رسمي در سالهايي که کشور 23 ميليارد دلار درآمد داشت، رشد اقتصادي کشور در بخش صنعت دو رقمي بود. بنابراين پول نمي تواند مشکل کشور باشد.
علی
Iran, Islamic Republic of
بالاخره صبرش لبریزشداین آقای تکنوکرات...دیدکه سیدرییسی هم رییس قوه ای شداین بیکارمونده..
Iran, Islamic Republic of
فقط احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
اصولگرایان اگر با تمام قدرت متحدشوندباز نمی‌توانند رای اکثریت را بگیرند ریس جمهور باسفارش خاتمی انتخاب میشود....
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
...
شماها دل مردم ورهبری عزیزمان را خون کردید. اَینَ عمّاریّون
Iran, Islamic Republic of
.....