دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - 23 Sep 2019
 
۰
۳

جعفرزاده: روحانی از بطحائی رضایت نداشت

يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۲
کد مطلب: 689395
نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس علت استعفای وزیر آموزش و پرورش را نه مطالبات فرهنگیان و نه کاندیداتوری مجلس دانست و گفت: دولت باید شخصی را به عنوان سرپرست معرفی کند که بعداً قرار است، وزیر شود؛ به ویژه اگر این فرد فعلا در آموزش و پرورش نیست.
جعفرزاده: روحانی از بطحائی رضایت نداشت
به گزارش جهان نيوز، غلامعلی جعفر زاده  ایمن آبادی با اشاره به استعفای سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، عنوان کرد: علت استعفای بطحایی کاندیداتوری مجلس نیست و واقعیت این است که علت استعفای وزیر آموزش و پرورش عدم رضایت رئیس جمهور از وزیر آموزش و پرورش بود.

رئیس جمهور از چند تن از وزرا رضایت ندارد
نماینده مردم  رشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: البته رئیس جمهور از چند تن از وزرای دیگر هم رضایت ندارد ولی با وجود اینکه هیچ یک از اعضای کابینه از این وزرا رضایت ندارند، حاضر به استعفا و کناره گیری نیستند.

وی ادامه داد: در عین حال بطحایی به دلیل شناختی که از آموزش و پرورش داشت به دنبال ایجاد تحولی بنیادین در آموزش و پرورش بود که در برخی از این موارد بدون هماهنگی با دولت عمل و برخی موضوعات را اعلام و رسانه‌ای می‌کرد.

جعفرزاده ایمن آبادی یادآور شد: از سوی دیگر بطحایی نتوانسته‌ بود با مجموعه گروه‌های صنفی بازنشستگان و فرهنگیان ارتباط خوبی برقرار کند و همین نارضایتی‌ها به گوش رئیس جمهور رسید و بطحایی نیز تصمیم به استعفا گرفت.

برخی استعفا را بهانه و فرهنگیان را چماق دست خود کردند
نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اظهار کرد: در ماجرای این استعفا افرادی که به دنبال حمله به دولت بودند، این استعفا را بهانه و فرهنگیان را نیز چماق دست خود کردند و عنوان کردند که وزیر آموزش و پرورش به خاطر عدم تحقق مطالبات فرهنگیان استعفا کرده در حالیکه بطحایی به خاطر نارضایتی رئیس دولت از وزارت آموزش و پرورش استعفا داد.

جعفرزاده ایمن آبادی در عین حال بطحایی را یکی از وزرای کارآمد، توانمند و دلسوز در قیاس با بسیاری از وزرای کابینه دولت دانست و گفت: بطحایی قصد ورود به انتخابات مجلس را ندارد و اگر امروز نیز به این تصمیم رسیده است، این تصمیم به هیچ عنوان تصمیم درستی نیست.

دولت چه کسی را به عنوان وزیر معرفی می‌کند؟
نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس درباره اینکه چه کسی وزیر آموزش و پرورش بعدی است، گفت: دولت باید شخصی را به عنوان سرپرست معرفی کند که بعداً قرار است، وزیر شود؛ به ویژه اگر این فرد فعلا در آموزش و پرورش نیست و در حال حاضر با پشتوانه فرهنگی مشغول کار دیگری است.

منبع:خانه ملت
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


نننننننننننننننننننننننننن
Iran, Islamic Republic of
کی از روحانی رضایت داره
جک میگن
همه دارند از دست روحانی فرار میکنن بنده خدا
حمیدرضا رسولی
Iran, Islamic Republic of
بطحایی در این مدت منصب داری وزارت نشان داد بیش از آنکه صیانت کننده میز و منصب باشه، صیانت کننده از وجدان های بیدار و دلسوز در آموزش و پرورش است. خیلی راحت مثل سایر وزرا می تونست به هر وسیله و حربه ی ممکن همچنان وزیر باقی بماند ولی از آنجایی که خیلی از موارد برای او تعیین کننده و به عبارتی ملاک و معیار و ارزش محسوب می شد و نمی توانست با شرایط موجود از آنها پاسداری کند به همین خاطر ردای وزارت را به راحتی از تن بیرون کرد و عطای دولت فخیمه تدبیر و امید را به لقایش بخشید.
Iran, Islamic Republic of
کی از اقای جعفرزاده رضایت داره